Προς το περιεχόμενο

Χαμηλός ήχος σε ειδοποιήσεις και μηνυματα


Alex206akias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,είμαι κάτοχος ενός iPhone 13 Pro.Έχω αλλάξει πολλές συσκευές μέχρι τώρα και παρατήρησα και αυτή είναι η απορία μου μετά το iPhone XR όλα τα μοντέλα της apple όταν σου έρχεται κάποια ειδοποίηση ή μήνυμα ή Viber μήνυμα ο ήχος είναι λες και το έχεις στο χαμηλό.Οταν χτυπάει εισερχόμενη κλήση είναι μια χαρά δυνατά ο ηχος.Όταν ακουσ Μουσική ή βλέπεις βίντεο ο ήχος πολύ δυνατός!Αλλα στις ειδοποιήσεις πολύ σιγανός.Να σημειώσω ότι έχω την ένταση στο τέρμα.και το έκανε αυτό και το iPhone 12 και το 13 το απλό που είχα.Γνωρίζει κανείς γιατί;

Επεξ/σία από Alex206akias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Alex206akias είπε

Καλησπέρα,είμαι κάτοχος ενός iPhone 13 Pro.Έχω αλλάξει πολλές συσκευές μέχρι τώρα και παρατήρησα και αυτή είναι η απορία μου μετά το iPhone XR όλα τα μοντέλα της apple όταν σου έρχεται κάποια ειδοποίηση ή μήνυμα ή Viber μήνυμα ο ήχος είναι λες και το έχεις στο χαμηλό.Να σημειώσω ότι έχω την ένταση στο τέρμα.και το έκανε αυτό και το iPhone 12 και το 13 το απλό που είχα.Γνωρίζει κανείς γιατί;

Να υποθέσω πως είναι πλήρες αναβαθμισμένη σε τελευταίο iOS η συσκευή σου και η εφαρμογή από το App Store που αναφέρεις... Σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kormos είπε

Να υποθέσω πως είναι πλήρες αναβαθμισμένη σε τελευταίο iOS η συσκευή σου και η εφαρμογή από το App Store που αναφέρεις... Σωστά?

Ακριβώς !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν ειναι η ρυθμιση για  "απαιτηση προσοχης" που χαμηλωνει  αυτοματα τον ηχο ειδοποιησεων οταν κοιτας τη συσκευη στις ρυθμισεις του Faceid δεν μενει κατι αλλο απο επαναφορά ρυθμισεων (οχι ρυθμισεων & περιεχομενου αυτο τα σβηνει ολα) αφου πρώτα κανεις backup. Το αν αξιζει να μπεις σ αυτη τη διαδικασια το ξερεις εσυ βεβαια. Μονο με clean install δηλαδη θα δεις πως συμπεριφερεται η ενταση της συσκευης (αν στο κανει κ εκει) για τις ειδοποιησεις ηχου.

 

* με απαιτηση προσοχης στο on > ενεργοποιημενο

Αναφορά σε κείμενο

Για πρόσθετη ασφάλεια, το Face ID βασίζεται στην εστίαση προσοχής. Ξεκλειδώνει το iPhone μόνο όταν τα μάτια σας είναι ανοιχτά και κοιτάζετε την οθόνη.  Το iPhone μπορεί επίσης να εμφανίζει γνωστοποιήσεις και μηνύματα, να διατηρεί ενεργή την οθόνη όταν διαβάζετε ή να χαμηλώνει την ένταση ήχου ειδοποιήσεων.

 

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον φίλε μου.Το θέμα είναι ότι χτυπάει η ειδοποίηση χαμηλά και όταν το κινητό στην τσέπη,στο τραπέζι…που δεν το κοιτάω για να χαμήλωσε η ένταση αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Alex206akias είπε

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον φίλε μου.Το θέμα είναι ότι χτυπάει η ειδοποίηση χαμηλά και όταν το κινητό στην τσέπη,στο τραπέζι…που δεν το κοιτάω για να χαμήλωσε η ένταση αυτόματα.

Στην τσεπη ετσι και αλλιως ακουγεται πιο χαμηλα στο τραπεζι αν το κοιτας παλι χαμηλωνει.....η ενταση με ενεργοποιημενο

Για εμενα μην κανεις καθαρη εγκατασταση γιατι ειναι ολιγον φασαρια κλπ δεν αξιζει η βαβουρα κλπ ξαναπαιξε/δοκιμασε με τις ρυθμισεις μηπως μεσα απο το απαιτηση faceid στο χαμηλωνει μεσα απο καποιο υπομενού βασικα στις ρυθμισεις προσοχης FaceID απενεργοποιησε τα 

https://support.apple.com/el-cy/guide/iphone/iph646624222/ios

 

+ κανε επανεκκίνηση iPhone

https://support.apple.com/el-gr/HT201559

 

Αναφορά σε κείμενο

 

Αν δεν θέλετε το iPhone να ελέγχει για εστίαση προσοχής, κάντε τα ακόλουθα:

  1. Μεταβείτε στις «Ρυθμίσεις» 88b2400e45bcf521514b7252cbb2d959.png > «Face ID και κωδικός».

  2. Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε οποιοδήποτε από τα εξής:

    • Απαίτηση προσοχής για Face ID

    • Δυνατότητες για εστίαση προσοχής

    • Απτικό σε επιτυχή ταυτοποίηση

    Αυτές οι ρυθμίσεις απενεργοποιούνται από προεπιλογή αν ενεργοποιήσετε το VoiceOver κατά την αρχική διαμόρφωση του iPhone.

Σημείωση: Η απαίτηση προσοχής κάνει το Face ID πιο ασφαλές.

 

 

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2022 στις 7:28 ΜΜ, Alex206akias είπε

και το έκανε αυτό και το iPhone 12 και το 13 το απλό που είχα.Γνωρίζει κανείς γιατί;

Εφοσον στο έκανε τοσο στο 12 όσο κ στο 13 απλό (δηλ σε ολες τις συσκευες apple) αλλα κ τωρα στο 13 Pro δεν ειναι θεμα της συγκεκριμενης συσκευης αλλά 95% καποιων επιλεγμενων ρυθμίσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα με καθε αλλαγη συσκευης, φανταζομαι επαναφερες και iCloud Backup. Μαλλον κατι παιζει με καποια ρυθμιση ή “σκουπιδι” που μεταφερεται με την επαναφορα. Δυστυχως η υστατη λυση ειναι ενα Clean Restore…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα απλός την άνοιξα και κατέβασα τις εφαρμογές μου.Επειδή είχα πολλά iPhone και παλιότερα είδα ότι μέχρι το 11 Ακουγόταν καλά.Από το 12 και μετά μόνο η εισερχόμενη κλήση ακούγεται δυνατα.Ο ήχος του πληκτρολογίου και των μηνυμάτων είναι ίσα ίσα να το ακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...