Προς το περιεχόμενο

Χαμηλός ήχος σε ειδοποιήσεις και μηνυματα


Alex206akias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγαινε σε Ρυθμίσεις --> Ήχοι και Απτικά --> Ένταση Ήχου κουδουνισμάτων και Ειδοποιήσεων και Απενεργοποίησε την επιλογή Αλλαγή με Κουμπιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, iYannis είπε

Πήγαινε σε Ρυθμίσεις --> Ήχοι και Απτικά --> Ένταση Ήχου κουδουνισμάτων και Ειδοποιήσεων και Απενεργοποίησε την επιλογή Αλλαγή με Κουμπιά

Διαβάζοντας τα παραπάνω μπορώ να πω και εγώ ότι τουλάχιστον στο viber όταν μου έρθει κάποιο μήνυμα δεν ακούγεται δυνατά. Πρέπει να έχει απόλυτη ησυχία στο χώρο που βρίσκομαι. Ήχος κλήσης , sms, messenger fb ακούγονται μια χαρά δυνατά. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Η επιλογή με την αλλαγή με κουμπιά που αναφέρεις τι ακριβώς κάνει κ προτείνεις να απενεργοποιηθεί;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ronnie1985 είπε

 

Η επιλογή με την αλλαγή με κουμπιά που αναφέρεις τι ακριβώς κάνει κ προτείνεις να απενεργοποιηθεί;

 

H επιλογή αυτή σου δίνει την δυνατότητα να αλλάζεις την ένταση ήχου ειδοποιήσεων και ήχων κλήσης με τα κουμπιά ήχου στο αριστερό πάνω μέρος του κινητού. Συνήθως επιλέγουμε να είναι απενεργοποιημένη αυτή η δυνατότητα, και σετάρουμε το επίπεδο περίπου στο 50-60%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dante80 είπε

και σετάρουμε το επίπεδο περίπου στο 50-60%.

1. Στο ήχοι και οπτικά, στην μπάρα για την ένταση ήχο κλήσης; Αυτή που αν κάνουμε δεξιά ή αριστερά ακούγεται ο ήχος κλήσης σωστά; 

2. Αν όμως είμαστε στο youtube και θέλουμε να αυξομειωσουμε σε κάποιο βιντεάκι τον ήχο, τότε τα πλαϊνά κουμπιά δε θα δουλεύουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Ronnie1985 είπε

1. Στο ήχοι και οπτικά, στην μπάρα για την ένταση ήχο κλήσης; Αυτή που αν κάνουμε δεξιά ή αριστερά ακούγεται ο ήχος κλήσης σωστά; 

2. Αν όμως είμαστε στο youtube και θέλουμε να αυξομειωσουμε σε κάποιο βιντεάκι τον ήχο, τότε τα πλαϊνά κουμπιά δε θα δουλεύουν; 

Εκείνη η μπάρα έιναι μόνο για ήχο ειδοποιήσεων και κλήσης. Βαλε τη πάνω από τη μέση και απενεργοποίησε το δικόπτη που αλλάζει με κουμπιά για να μην τον  αλλάζεις κατα λάθος. Ο ήχος πολυμέσων ( youtube κτλ.) είναι ασχετος και συνεχίζει να αλλάζει με τα κουμπιά.

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koutsis είπε

Εκείνη η μπάρα έιναι μόνο για ήχο ειδοποιήσεων και κλήσης. Βαλε τη πάνω από τη μέση και απενεργοποίησε το δικόπτη που αλλάζει με κουμπιά για να μην τον  αλλάζεις κατα λάθος. Ο ήχος πολυμέσων ( youtube κτλ.) είναι ασχετος και συνεχίζει να αλλάζει με τα κουμπιά.

Τελικά ήταν απενεργοποιημένο αυτό με τα κουμπιά από προεπιλογή.

Σε σας τους υπόλοιπους ακούγονται δυνατά τα μνμ στο viber;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ronnie1985 είπε

Τελικά ήταν απενεργοποιημένο αυτό με τα κουμπιά από προεπιλογή.

Σε σας τους υπόλοιπους ακούγονται δυνατά τα μνμ στο viber;

Κανένα μήνυμα δεν ακούγεται δυνατά. Ούτε viber, ούτε messenger, ούτε emails παρά μόνο οι κλήσεις οι οποίες ακούγονται σε όλο το κτήριο. Δοκίμασα τις εντάσεις και είναι στο τέρμα, έλεγξα τον διακόπτη και είναι κανονικά στο δυνατό, άλλαξα ήχο σε κάθε εφαρμογή στις ειδοποιήσεις (παρεπιπτόντως στην προεπισκόπηση του ήχου είναι τέρμα δυνατές και ακούγονται παντού), απενεργοποίησα την λειτουργία προσοχής, έκανα επανεγκατάσταση του λειτουργικού καθώς και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μάλιστα το έκανα χωρίς επαναφορά δεδομένων από το cloud, και όλα αυτά σε iPhone 13 καθώς και iPhone 14 Pro χωρίς να αλλάζει κάτι στην ένταση. Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, djtutis είπε

Κανένα μήνυμα δεν ακούγεται δυνατά. Ούτε viber, ούτε messenger, ούτε emails παρά μόνο οι κλήσεις οι οποίες ακούγονται σε όλο το κτήριο. Δοκίμασα τις εντάσεις και είναι στο τέρμα, έλεγξα τον διακόπτη και είναι κανονικά στο δυνατό, άλλαξα ήχο σε κάθε εφαρμογή στις ειδοποιήσεις (παρεπιπτόντως στην προεπισκόπηση του ήχου είναι τέρμα δυνατές και ακούγονται παντού), απενεργοποίησα την λειτουργία προσοχής, έκανα επανεγκατάσταση του λειτουργικού καθώς και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μάλιστα το έκανα χωρίς επαναφορά δεδομένων από το cloud, και όλα αυτά σε iPhone 13 καθώς και iPhone 14 Pro χωρίς να αλλάζει κάτι στην ένταση. Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. 

Για να το κάνει σε δύο διαφορετικά τηλέφωνα και μετα απο επαναφορα δεν είναι θέμα κινητού. Κάποια ρύθμιση πρέπει να είναι αλλά δεν πάει κάπου το μυαλό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος iPhone 14 pro κι εγώ και έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Viber, Messenger κτλ ίσα ίσα που ακούγονται. Από την άλλη οι κλήσεις σπάνε τύμπανα. Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Mosar είπε

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος iPhone 14 pro κι εγώ και έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Viber, Messenger κτλ ίσα ίσα που ακούγονται. Από την άλλη οι κλήσεις σπάνε τύμπανα. Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

έλεγξε τα 2 παρακάτω μήπως κ έχει ρυθμιστεί κάτι Κατα λαθος

Α) απενεργοποιήσε το "Δυνατότητες προσοχής" μέσα στο μενου "Face ID και κωδικός"

επιπλέον

Β) τσεκαρε το πλαϊνό διακόπτης Κουδουνίσματος/Σίγασης ότι είναι στο off δηλ απενεργοποιημενο

https://support.apple.com/el-gr/HT208353

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Mosar είπε

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος iPhone 14 pro κι εγώ και έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Viber, Messenger κτλ ίσα ίσα που ακούγονται. Από την άλλη οι κλήσεις σπάνε τύμπανα. Εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

Δοκίμασε από τα πλαϊνά κουμπιά του κινητού να πας την ένταση τέρμα πανω και δες αν ακούγεται περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mosar είπε

Τα έχω κάνει όλα αυτά δυστυχώς τίποτα...

Εκτος ;αν στο κανει οταν βλεπεις τη συσκευή κ έρχονται ειδοποιησεις

επανεκκίνηση επαναφορά αφού κάνεις backup κ καλύτερα clean install.

στη παλιά/προηγούμενη συσκευή στο έκανε καθόλου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, όπου και να είναι το τηλέφωνο το ίδιο κάνει. Σίγουρα είναι κάποια ρύθμιση γιατί κάποια στιγμή κατά λάθος, έτσι όπως κρατούσα το κινητό, μου ήρθε μήνυμα στο Viber και χτύπησε δυνατά. Αλλά αυτό έγινε μία και μοναδική φορά.

Παλιά δεν είχα δυστυχώς καθώς έρχομαι από Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...