Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί το iOS 16.0.2 διορθώνοντας το bug με το τρεμόπαιγμα της κάμερας των iPhone 14 Pro


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, H38 είπε

Όντως τώρα? Αν ισχύει αυτό πάρε κάνα iPhone να βρεις την υγεία σου, μη μου σκας !!! 😆

Εβαλα ξανα το 15,6 απο το ipsw και ησυχασα οποιος προλαβε προλαβε

Επεξ/σία από TaxiarhisGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ΠΙΟ σημαντικό "bug" όλων. Έχει παρατηρήσει κανείς σας ότι από Α14 Α15 και πιθανότατα τώρα στο Α16 τα κινητά κάνουν πολύ εύκολα overheat με αποτέλεσμα να dimmarουν την οθόνη από μόνα τους κατα πολύ και να πας να τραβήξεις video η photo έξω στον ήλιο και να μην βλέπεις την τυφλά σου ??? τι να τα κανείς τα 800 1000 και 1500 nits όταν δεν μπορείς να τα έχεις όταν πραγματικά τα χρειάζεσαι ??? Νομίζω έβαλαν SoC τέρατα σε κινητά και δεν μπορούν να τα "μαζέψουν" ευκολα..

Επεξ/σία από Mpegleris
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/9/2022 στις 1:41 ΜΜ, vsterg είπε

Πάντως είναι απορίας αξιον που κανένας reviewer - influencer στο YouTube από αυτούς που παρουσιάζουν και συγκρίνουν πόσο καλές είναι οι  εκάστοτε νέες συσκευές... δεν το ανέφερε.

Δεν το λεω μονο για το συγκεκριμένο κινητό.
Το λέω να ανοίξουμε τα μάτια μας ποιους εμπιστευόμαστε όταν αποφασίζουμε.

Αναφορά έγινε & μάλιστα σε περισσότερα απ τα bugs που διορθώνονται με το update. Υπάρχει συγκριτικό video ανάμεσα στο iphone 14 pro max & το 11 pro max, όπου το 2ο σε αρκετές (θα έλεγα) λειτουργίες ήταν πιο γρήγορο! Όπως και να χει, τουλάχιστον για τους παλαιότερους χρήστες, είναι οφθαλμοφανές ότι μετά την εποχή Jobs, η πτώση στην ποιότητα του ios ήταν μεγάλη. Αυτό ΠΑΝΤΑ σε σύγκριση με το πριν.

Επεξ/σία από Hk2004gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xaris1990 είπε

Με 1.5Κ 💸💰💸💰 θα μπορούσε κάποιος να αγοράσει 2 για να μην πω 3 ναυαρχίδες Android με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά λιγότερα σφάλματα και καλύτερη υποστήριξη αλλά ΔΕΝ.......😅😀😅😀😅😀

Και ένα τσαντάκι να τα βάζεις όλα μέσα έλεος !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Just_travel_everywhere είπε

Και ένα τσαντάκι να τα βάζεις όλα μέσα έλεος !!!

Εσύ πάρε iPhone και άμα σου πέσει κάτω βάλε τα κλάματα...😀😅😀😅😀😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, crossmo είπε

Αυτός που έτρεξε να προλάβει να σχολιάσει πρώτος για το 1,5Κ προφανώς είναι της εποχής του αστείου " πήρε iphone και κάνει αναπάντητες γιατί δεν έχει να βάλει 5 ευρώ κάρτα"...!! εκεί έχει μείνει και νομίζει ότι είναι και αστείο να το λες το 2022!Μην ασχολείσαι! άλλες εποχές, γερασμένα μυαλά!

Εσύ μπορεί να θεωρείς πως είναι αστείο, αλλά ξέρω προσωπικά πολύ κόσμο με μισθό των 700 η 800€ η και καθόλου μισθό, που αγοράζει μηλόφωνα με 48 δόσεις κι αντί να χαίρεται την ζωή του, τα δίνει σε τραπεζες κάθε μήνα. Όπως επίσης μπορεί να σου φαίνεται υπερβολή ότι δεν έχουν κάρτα ούτε για αναπάντητες, αλλά ισχύει κι αυτό σε κάποιες περιπτώσεις. Μην κρίνεις μόνο από τον εαυτό σου και νομίζεις ότι εσύ είσαι ο κόσμος ολος.

Και μη μου πεις ότι δεν υπάρχει χαζός κόσμος εκεί έξω, γιατί τα παραδείγματα είναι πάμπολλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, xaris1990 είπε

Εσύ πάρε iPhone και άμα σου πέσει κάτω βάλε τα κλάματα...😀😅😀😅😀😅

Εγώ φίλε μ πριν 7 μήνες το πήρα και το έσπασα στο καλοριφέρ πάνω !!! Ξέρεις Γιατί ; Γιατί απλά με 10 € το μήνα έχω ασφάλεια για το τηλέφωνο και ήθελα να το πουλήσω σαν καινούργιο και έτσι απλά μου δώσανε καινούριο. Οπότε δε με διαφέρει άμα πέσει το τηλέφωνο κάτω ελπίζω να σε κάλυψα

38D0A3E2-92C3-4977-88A2-D752AAF5C3E1.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Mpegleris είπε

Το ΠΟΙΟ σημαντικό "bug" όλων. Έχει παρατηρήσει κανείς σας ότι από Α14 Α15 και πιθανότατα τώρα στο Α16 τα κινητά κάνουν πολύ εύκολα overheat με αποτέλεσμα να dimmarουν την οθόνη από μόνα τους κατα πολύ και να πας να τραβήξεις video η photo έξω στον ήλιο και να μην βλέπεις την τυφλά σου ??? τι να τα κανείς τα 800 1000 και 1500 nits όταν δεν μπορείς να τα έχεις όταν πραγματικά τα χρειάζεσαι ??? Νομίζω έβαλαν SoC τέρατα σε κινητά και δεν μπορούν να τα "μαζέψουν" ευκολα..

Θα συμφωνήσω 100%.

Απλα να πω ότι ψάχνω να πάρω μικρό tablet ή κάποιο android κινητο με μεγαλουτσικη οθόνη ΜΟΝΟ και μόνο για να πετάω το drone.

Είναι απλά ΑΔΥΝΑΤΟΝ να πετάξεις drone στη  Ελλάδα το καλοκαίρι. Μετά από 3-4 λεπτά πτήσης δεν βλέπεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Just_travel_everywhere είπε

Εγώ φίλε μ πριν 7 μήνες το πήρα και το έσπασα στο καλοριφέρ πάνω !!! Ξέρεις Γιατί ; Γιατί απλά με 10 € το μήνα έχω ασφάλεια για το τηλέφωνο και ήθελα να το πουλήσω σαν καινούργιο και έτσι απλά μου δώσανε καινούριο. Οπότε δε με διαφέρει άμα πέσει το τηλέφωνο κάτω ελπίζω να σε κάλυψα

38D0A3E2-92C3-4977-88A2-D752AAF5C3E1.jpeg

Καλά έκανες.ωραίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, Mpegleris said:

Το ΠΟΙΟ σημαντικό "bug" όλων. Έχει παρατηρήσει κανείς σας ότι από Α14 Α15 και πιθανότατα τώρα στο Α16 τα κινητά κάνουν πολύ εύκολα overheat με αποτέλεσμα να dimmarουν την οθόνη από μόνα τους κατα πολύ και να πας να τραβήξεις video η photo έξω στον ήλιο και να μην βλέπεις την τυφλά σου ??? τι να τα κανείς τα 800 1000 και 1500 nits όταν δεν μπορείς να τα έχεις όταν πραγματικά τα χρειάζεσαι ??? Νομίζω έβαλαν SoC τέρατα σε κινητά και δεν μπορούν να τα "μαζέψουν" ευκολα..

Το ΠΙΟ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Xviper13 είπε

Στο κατάστημα που εργάζομαι δεχόμασταν τηλέφωνα από κοντινές πόλεις για διαθεσιμότητα pro max. Αν δεν είχε το bug μέχρι και τις αφίσες θα πουλούσαμε. 

Τωρα που διορθωσε το bug ετοιμαστε κ τις αφισες 😄 Περα απο την πλακα πριν 2-3 μερες σε ηλεκτρονικο μαγαζι (απο τα μεγαλα) χαζευοντας κατι gadgets/ηλεκτρονικα κλπ περασαν 4 διαφορετικα ατομα (μεσα σε 20 λεπτα το πολυ) κ ρωταγαν για διαθεσιμοτητα pro max τους πωλητες κ στα ταμεια .....Αμα εχετε τηλεφωνα κ απο επαρχια κ υποτιθεται ειναι εποχη περικοπων...

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Mpegleris είπε

Το ΠΟΙΟ σημαντικό "bug" όλων. Έχει παρατηρήσει κανείς σας ότι από Α14 Α15 και πιθανότατα τώρα στο Α16 τα κινητά κάνουν πολύ εύκολα overheat με αποτέλεσμα να dimmarουν την οθόνη από μόνα τους κατα πολύ και να πας να τραβήξεις video η photo έξω στον ήλιο και να μην βλέπεις την τυφλά σου ??? τι να τα κανείς τα 800 1000 και 1500 nits όταν δεν μπορείς να τα έχεις όταν πραγματικά τα χρειάζεσαι ??? Νομίζω έβαλαν SoC τέρατα σε κινητά και δεν μπορούν να τα "μαζέψουν" ευκολα..

Όταν το έγραψα αυτό σε προχθεσινό topic, κάποιος (nickname δεν θα γράψω) ειρωνευόταν για τον εάν γίνεται στα 4 λεπτά η στα 5 η πτώση φωτεινότητας λόγω throttle στα 13αρια. 

Όχι μόνο SOC's τέρατα, αλλά στριμωγμένα σε τέτοιο σημείο της μητρικής που δεν έχουν περιθώρια χαμηλών θερμοκρασιών. Συν το γεγονός ότι η Apple δεν είχε βάλει και κάποιο cooling. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...