Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για Workearly.


Vanton
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από DhmDim,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω γνωμες σχετικα με την Workearly, εχω δει αρκετα απο το site τους σχετικα με αποψεις και κριτικες αλλα θελω να ακουσω και κοσμο να λεει την γνωμη του.

Θελω να ξεκινησω Remote Training Full Stack Python Developer, αλλα πρωτα χρειαζομαι γνωση σχετικα με την εταιρια. (Σκεφτομαι αλλιως για HTML Developer)
Ειμαι αρχαριος και θελω να ξεκινησω να μαθαινω γενικως απο προγραμματισμο και θα επιλεξω ειτε Python ειτε "HTML".

Δεν μπορω μονος να μαθω προσπαθησα κολλαω σε πολλα και χρειαζομαι ατομο που να κανω τις ερωτησεις μου και να δινει τις απαντησεις.
Ευχαριστω σε οποιον απαντησει.
(Εαν δεν πηγαινει για εδω το θεμα παρακαλω πειτε μου που να το ανεβασω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, Vanton είπε

Ψαχνω γνωμες σχετικα με την Workearly, εχω δει αρκετα απο το site τους σχετικα με αποψεις και κριτικες αλλα θελω να ακουσω και κοσμο να λεει την γνωμη του.

Θελω να ξεκινησω Remote Training Full Stack Python Developer, αλλα πρωτα χρειαζομαι γνωση σχετικα με την εταιρια. (Σκεφτομαι αλλιως για HTML Developer)
Ειμαι αρχαριος και θελω να ξεκινησω να μαθαινω γενικως απο προγραμματισμο και θα επιλεξω ειτε Python ειτε "HTML".

Δεν μπορω μονος να μαθω προσπαθησα κολλαω σε πολλα και χρειαζομαι ατομο που να κανω τις ερωτησεις μου και να δινει τις απαντησεις.
Ευχαριστω σε οποιον απαντησει.
(Εαν δεν πηγαινει για εδω το θεμα παρακαλω πειτε μου που να το ανεβασω)

Καλησπέρα παρακολουθώ άλλο πρόγραμμα του Workearly και είμαι πλήρως ικανοποιημένος από τη ποιότητα του υλικού και την υποστήριξη.

Αυτό είναι το πρόγραμμα τους για python

https://www.workearly.gr/python-developer-certified-training

Δες το πμ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Newbie22 είπε

Καλησπέρα παρακολουθώ άλλο πρόγραμμα του Workearly και είμαι πλήρως ικανοποιημένος από τη ποιότητα του υλικού και την υποστήριξη.

Αυτό είναι το πρόγραμμα τους για python

https://www.workearly.gr/python-developer-certified-training

Δες το πμ σου

Οταν λες pm εννοεις τα μηνυματα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι! Με ενδιαφέρει και μένα αυτό το πρόγραμμα από το workearly. Θέλω να κάνω αλλαγή καριέρας, αν και 38. Σκαμπάζω αρκετά από υπολογιστές αλλά δεν έχω γνώση coding. Πως το βλέπετε το εν λόγω σεμινάριο (θα καταφέρω να το παρακολουθήσω?) και τι εμπειρια έχετε από τον οργανισμό workearly? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jimmysxv είπε

Καλησπέρα φίλοι! Με ενδιαφέρει και μένα αυτό το πρόγραμμα από το workearly. Θέλω να κάνω αλλαγή καριέρας, αν και 38. Σκαμπάζω αρκετά από υπολογιστές αλλά δεν έχω γνώση coding. Πως το βλέπετε το εν λόγω σεμινάριο (θα καταφέρω να το παρακολουθήσω?) και τι εμπειρια έχετε από τον οργανισμό workearly? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Μολις ξεκινησα το προγραμμα. το υλικο ειναι στα αγγλικα. Η τιμη ειναι πολυ προσιτη. Ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jimmysxv είπε

Καλησπέρα φίλοι! Με ενδιαφέρει και μένα αυτό το πρόγραμμα από το workearly. Θέλω να κάνω αλλαγή καριέρας, αν και 38. Σκαμπάζω αρκετά από υπολογιστές αλλά δεν έχω γνώση coding. Πως το βλέπετε το εν λόγω σεμινάριο (θα καταφέρω να το παρακολουθήσω?) και τι εμπειρια έχετε από τον οργανισμό workearly? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

3 λεπτά πριν, Newbie22 είπε

Μολις ξεκινησα το προγραμμα. το υλικο ειναι στα αγγλικα. Η τιμη ειναι πολυ προσιτη. Ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

O Newbie22 μιλαει λες και δουλευει στην εταιρια. Δεν τον πολυ εμπιστευομαι.
Δηλωσα ενδιαφερον ομως και πληρωσα κανονικα για να δω τι ακριβως ειναι αυτη η εταιρια, εδωσα προσεχτικα μονο τον πρωτο μηνα.
Επισης παρατηρησα οτι οπου και να παω να δω για κριτικη εχει μονο θετικες και 5 αστερια. Αρχιζω εστω να ανησυχω καπως αλλα ελπιζω ολα να πανε καλα.
Θα σε πω την αληθεια Jimmy εαν στρωθεις και διαβασεις θα τα καταλαβεις ολα και θα προοδευσεις.
Εγω κολλαω παραδειγμα στα μαθηματικα που ηταν ενα εμποδιο συνεχως στη ζωη μου, ισως η WorkEarly το διευκολυνει.
Τωρα σχετικα με την ευρεση Δουλειας θα ειναι καπως δυσκολο πολλοι χρειαζονται ενα πτυχιο, αλλα εαν αποδειξεις οτι εισαι αξιος θα σε παρουν.

Θετικα που προσφερει η workearly ειναι να σου δημιουργησουν ενα Βιογραφικο και ενα LinkedIn Profile. Τωρα για το πιστοποιητικο δεν γνωριζω εαν κανει πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2022 στις 4:49 ΜΜ, Newbie22 είπε

Μολις ξεκινησα το προγραμμα. το υλικο ειναι στα αγγλικα. Η τιμη ειναι πολυ προσιτη. Ειμαι πληρως ικανοποιημενος.

Καλημέρα…μπορείτε να μου στείλετε περίπου για τι κόστος μιλάμε σε μήνυμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη βρε παιδιά, αυτό το site γιατί είναι τόσο κακοσχεδιασμένο; Δεν εμπνέει εμπιστοσύνη...

ΟΚ, λίγο που το κοίταξα κατάλαβα... Πρόκειται για startup. Το θέμα είναι όμως να παρέχει καλό επίπεδο στα σεμινάρια. Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός εκεί έξω στο eLearning.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/10/2022 στις 8:42 ΠΜ, modaki είπε

Καλημέρα…μπορείτε να μου στείλετε περίπου για τι κόστος μιλάμε σε μήνυμα;

 

39 λεπτά πριν, SpectralQ είπε

Συγνώμη βρε παιδιά, αυτό το site γιατί είναι τόσο κακοσχεδιασμένο; Δεν εμπνέει εμπιστοσύνη...

ΟΚ, λίγο που το κοίταξα κατάλαβα... Πρόκειται για startup. Το θέμα είναι όμως να παρέχει καλό επίπεδο στα σεμινάρια. Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός εκεί έξω στο eLearning.

Ξεκινησα τα μαθηματα ας πουμε για αρχη καλα ειναι (βεβαια μονος σου μαθαινεις σε βαζουν σε ομαδικη στο Skype και ρωτας εκει τις αποριες σου εως τωρα δεν εχω κανενα θεμα ειναι καλο εξηγημενα τα πραγματα. Ειναι στα αγγλικα το υλικο που για εμενα δεν με απασχολει αλλα αυτο που λες οτι ειναι κακοσχεδιασμενο ΣΥΜΦΩΝΩ.
Εχει πολλα ψευτικα reviews,likes και followers που με κανουν να αμφισβητω.
Οταν ολοκληρωσεις το Bootcamp σου δινουν το "πτυχιο" σου και παραλληλα σε βοηθαει το HR TEAM τους για ευρεση δουλειας δημιουργια βιογραφικου και LinkedIn profile.
Ελπιζω να μην κλεισουν το θεμα αυτο, με το που τελειωσω θα σας ενημερωσω την κατασταση μου, πως τα πηγα και αν αξιζει εν τελει.
Στις τιμες ειναι αναλογα την περιοδο εμενα με εκαναν προσφορα εως 27/09 εαν το επαιρνα στα 335€ αλλιως 510€.
Υπαρχει και το CollegeLink που δεν το εχω δοκιμασει ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, είμαι Designer και γι' αυτό μου κάνει αμέσως μπαμ. Οι Startup γενικά δεν έχουν πάντα το budget αλλά η εικόνα που δίνεις στον υποψήφιο πελάτη για το προϊόν σου, για μένα αντικατοπτρίζει και την ποιότητα του προϊόντος που προσφέρεις.

Το ότι προσφέρει υπηρεσία μέντορα παράλληλα με τα σεμινάρια είναι καλό, απλά στην εποχή μας υπάρχουν αμέτρητα resources δωρεάν που μπορούν να σε φτάσουν σε ένα Α΄ επίπεδο ώστε να μπορέσεις αργότερα να αξιοποιήσεις τέτοια υπηρεσία. Τα λεφτά που θα πληρώσεις δεν είναι το παν, ούτε το certificate. Θέλει τριβή και κόπο από μεριάς σου.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2022 στις 9:36 ΜΜ, Vanton είπε

 

Ξεκινησα τα μαθηματα ας πουμε για αρχη καλα ειναι (βεβαια μονος σου μαθαινεις σε βαζουν σε ομαδικη στο Skype και ρωτας εκει τις αποριες σου εως τωρα δεν εχω κανενα θεμα ειναι καλο εξηγημενα τα πραγματα. Ειναι στα αγγλικα το υλικο που για εμενα δεν με απασχολει αλλα αυτο που λες οτι ειναι κακοσχεδιασμενο ΣΥΜΦΩΝΩ.
Εχει πολλα ψευτικα reviews,likes και followers που με κανουν να αμφισβητω.
Οταν ολοκληρωσεις το Bootcamp σου δινουν το "πτυχιο" σου και παραλληλα σε βοηθαει το HR TEAM τους για ευρεση δουλειας δημιουργια βιογραφικου και LinkedIn profile.
Ελπιζω να μην κλεισουν το θεμα αυτο, με το που τελειωσω θα σας ενημερωσω την κατασταση μου, πως τα πηγα και αν αξιζει εν τελει.
Στις τιμες ειναι αναλογα την περιοδο εμενα με εκαναν προσφορα εως 27/09 εαν το επαιρνα στα 335€ αλλιως 510€.
Υπαρχει και το CollegeLink που δεν το εχω δοκιμασει ομως.

Αν το θυμηθείς , πες μας γενικά αν αξίζει και αν όντως σε βοηθάνε στο τέλος για εύρεση εργασίας σαν entry level , έτσι ώστε να αρχίζεις να αποκτάς εμπειρία πάνω στην εργασία , γιατί για εμένα το πιο δύσκολο σημείο είναι να σε πάρουν σε συνέντευξη χωρίς κάποιο πτυχίο πανεπιστημίου , εστω και για entry level , γιατί προέρχομαι από άλλο κλάδο , και νομίζω είναι το δυσκολότερο να βρεις εργασία χωρίς χαρτί και χωρίς εμπειρία , αναμένουμε νέα! Καλή επιτυχία .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...