Προς το περιεχόμενο

Κινητό άρπαξε φωτιά το βράδυ


fotiskas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, fotiskas είπε

Δεν ξέρω αν διάβασες τα προηγούμενα σχόλια… Δεν μιλάμε για ΕΝΑ περιστατικό, αλλά για δεκάδες. 

Ναι οκ δεν υπαρχει ενα εκατομμυριο μπαταριες ουτε καν για δεκαδες εκατομυρια, αλλα για πολυ παραπανω απο δισεκατομμυρια. Το ποσοστο ειναι πολυ μικρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στο πρώτο θέμα σε ενα σχόλιο από κάτω κάποιος γράφει "και το 5 είχε προβλημα". Πιθανόν να είναι κάποιος που πέταξε μια αρλούμπα, παρ όλα αυτά, βγάζετε άκρη ποιο 5 μπορεί να εννοεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Note 7 θυμάμαι που είχε γίνει χαμός, αλλά νομίζω είχαν ανακληθεί. Μπορεί αυτός να μην το είχε πάει πίσω πχ (αν είχε γίνει ανάκληση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, jimmy213 είπε

Το Note 7 θυμάμαι που είχε γίνει χαμός, αλλά νομίζω είχαν ανακληθεί. Μπορεί αυτός να μην το είχε πάει πίσω πχ (αν είχε γίνει ανάκληση).

μιλάμε για κινητό που κυκλοφόρησε το 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Klausx είπε

Εγώ βλέπω ένα κινητό να βγάζει καπνό και αντί να την σβήσουν το βγάζουν βίντεο με άλλο κινητό.....

.. και πάνω σε παρκέ.

Δεν άντεξα ούτε ολόκληρο το "ρεπορτάζ" να δω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στην περίπτωση μας (είχα ψάξει παραπάνω) η συσκευη ήταν στραβή ηταν note 7 ... ετσι είχε γίνει ζημιά στην μπαταρια καποια στηγμη στην φορτιση κλπ ζεστάθηκαν τα στοιχεία και αντίο
για αυτό λέμε λίγο προσοχή στης συσκευές δεν ειναι παντοφελς να της πατάμε και να της λυγίζουμε στης τσέπες

Επεξ/σία από Black Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimmy213 είπε

Ε, και; Είπαν ότι ήταν πιο πρόσφατο μοντέλο;

Δεν είπαν ότι είναι και τόσο παλιό και σπάνιο.Δηλαδή τίποτα δεν είπαν,όλα στον αέρα τα έχουν αφήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Klausx είπε

Εγώ βλέπω ένα κινητό να βγάζει καπνό και αντί να την σβήσουν το βγάζουν βίντεο με άλλο κινητό.....

Από ότι είπε, είχε αρπάξει φωτιά στο κομοδίνο του, το πέταξε αμέσως κάτω, και αυτό που είδαμε ήταν προς το τέλος, όταν είχε καεί και σβήσει η φωτιά, κι έμεινε ο καπνός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, fotiskas είπε

Το είδα στην εκπομπή του Μάνεση. Μετέπειτα κυκλοφόρησε σε πολλά sites. 
Ξέρει κάποιος ΠΟΙΟ κινητό ήταν ;

https://www.enikos.gr/society/tromos-gia-andra-sti-thessaloniki-xypnise-kai-eide-to-kinito-tou-na-flegetai-kai-na-vgazei-kapnous/1864228/amp/

Ίσως αν προσέξεις τις εγκοπές για την κάμερα και την θέση του LED flash που υπάρχουν στο καμένο καπάκι της συσκευής , όπως αυτές προβάλλονται στο επίμαχο βίντεο (@ 01:29) και ακολούθως κάνεις μια αναζήτηση στο δίκτυο, ενδεχομένος να βρεις ποίο μοντέλο (ή μοντέλα) και κατασκευαστής (ή κατασκευαστές) μπορεί να παράγουν συσκευές που μοιάζουν με δ' αύτο ..

Επειδή όμως ουδείς μπορεί να είναι σίγουρος 100% , ονόματα δεν μπορούν να λεχθούν.-

Επεξ/σία από Directx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο xda υπαρχει μια αναφορα για φωτια σε τηλεφωνο καπου το 2016 , στο reddit 1 χρονο πισω , στο  gsm arena παλι καπου το 2016 , αλλα αφου λεει ο επιστημων μανεσης για 200 περιπτωσεις κατι θα ξερει , διοτι ελληναρας δημοσιογραφος = απολυτη εμπιστοσυνη . και ασχετο αλλα ειχα παει σε ενα κινεζικο εδω στη πατρα να χτυπησω κανα λουρακι , και στο σταντ με τους φορτιστες γινοταν μαχη , ουρα ολοι . ασχετο εντελως

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...