Προς το περιεχόμενο

Το YouTube αρχίζει να απαιτεί από χρήστες Premium συνδρομή για αναπαραγωγή βίντεο στην 4K ανάλυση


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την στιγμή που το netflix μου ζητάει συνδρομή, ενώ φτιάξανε και ολόκληρη πλατφόρμα για τα marvel, το ότι υπάρχει ακόμη free account για το youtube είναι η πραγματική είδηση.

Και μην γυρίσει κανείς να μου πει κάτι που κράζω τα marvel. Όλα τα σενάρια είναι πιο random και από αγγελίες του insomnia. Για παράδειγμα στο προηγούμενο avengers στο δεύτερο plot twist γιατί μην πέθενε από κλανίδι ο τέτοιος; κάτι σαν λέμε χέστηκα από χαρά; Δεν έχω ιδέα πόσα avengers υπάρχουν αλλά σίγουρα υπάρχει ένα προηγούμενο και δεύτερο plot twist και παραδείχτε κουφάλες ότι σε όλους το μυαλό σας προσπάθησε να καταλάβει ποια σκηνή εννοώ. Ακόμη και αν δεχτούμε ότι οι ήρωες είναι είδος ταινίες, τις marvel είναι κλιπάκια φόρμας tiktok συνωμένα. Το είχε πει και ηθόποιος σε συνέντευξη ότι συνήθως δεν ξέρει την προηγούμενη και την επόμενη σκηνή και καλά για να μην γίνει leak το σενάριο. 

Δεν είναι ψυχαγωγία, δεν είναι θέαμα, δεν είναι διασκέδαση. Είναι γεννήτρια τυχαιότητας. Φτωχοί και πλούσιοι αστέρες και κομπάσοι της αμερικανικής κινηματογραφικής σκηνής έχουν εντολές να φτιάξουν κάποια κλιπάκια. Γιατί το χαστούκι του William Smith να μην είναι η επόμενη σκήνη τότε που hulk συγκινήθηκε που φίλοι θα παλέψουν ενωμένοι και δυνατοί; Κάτι σαν την επαναφορά του Hulk στην τάξη, καθώς οι φίλοι του δεν είναι τέλειοι και μπορούν να παίξουν όλοι ενωμένοι. Πάλι δεν έχω ιδέα για πιο πράμα μιλάω. 

Οι θεατές marvel μεγάλων κλιπακίων είναι πιο μπεεε και από ερωτευμένη 18χρόνη ψηφοφόρος του Κιμ γκιουγκ γοκ με ρύζι και πέτσα γάλατος. 

Χίλιες φορές να βλέπω τον βαψομαλλιά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, enwsiths είπε

Σε ήδη υπάρχον λογαριασμό, μπήκα με vpn Αργεντινή, άλλαξα τόπο κατοικίας, googlάρα  μια διεύθυνση να βάλω. Κατόπιν μου άλλαξε αυτόματα το νόμισμα σε αργεντίνικα pesos. Μπήκα revolut , έκανα exchange euros to pesos και πλήρωσα κανονικά και έβαλα να τραβάει κάθε μηνα αυτόματα το google την πληρωμή. Βάζω μια φορά το εξάμηνο περίπου 10 euros στη revolut και όλα καλά. Φοβόμουν όταν βγω από το vpn και δει ότι είμαι Ελλάδα μήπως μου κόψει τη συνδρομή, αλλά ευτυχώς δεν έγινε τίποτα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

το εκανα χωρις να αλλαξω το exchange στη Revolut.

βεβαια οταν δοκιμασα να κανω share την συνδρομη με αλλα family members μου ειπε οτι δεν μπορει να γινει γιατι δεν ειμαστε στην ιδια χωρα. Αλλαξα λοιπον και σε αυτους την διευθυνση, αλλα και παλι δεν με αφηνει να το κανω share. Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ChownTuen είπε

Από την στιγμή που το netflix μου ζητάει συνδρομή, ενώ φτιάξανε και ολόκληρη πλατφόρμα για τα marvel, το ότι υπάρχει ακόμη free account για το youtube είναι η πραγματική είδηση.

Και μην γυρίσει κανείς να μου πει κάτι που κράζω τα marvel. Όλα τα σενάρια είναι πιο random και από αγγελίες του insomnia. Για παράδειγμα στο προηγούμενο avengers στο δεύτερο plot twist γιατί μην πέθενε από κλανίδι ο τέτοιος; κάτι σαν λέμε χέστηκα από χαρά; Δεν έχω ιδέα πόσα avengers υπάρχουν αλλά σίγουρα υπάρχει ένα προηγούμενο και δεύτερο plot twist και παραδείχτε κουφάλες ότι σε όλους το μυαλό σας προσπάθησε να καταλάβει ποια σκηνή εννοώ. Ακόμη και αν δεχτούμε ότι οι ήρωες είναι είδος ταινίες, τις marvel είναι κλιπάκια φόρμας tiktok συνωμένα. Το είχε πει και ηθόποιος σε συνέντευξη ότι συνήθως δεν ξέρει την προηγούμενη και την επόμενη σκηνή και καλά για να μην γίνει leak το σενάριο. 

Δεν είναι ψυχαγωγία, δεν είναι θέαμα, δεν είναι διασκέδαση. Είναι γεννήτρια τυχαιότητας. Φτωχοί και πλούσιοι αστέρες και κομπάσοι της αμερικανικής κινηματογραφικής σκηνής έχουν εντολές να φτιάξουν κάποια κλιπάκια. Γιατί το χαστούκι του William Smith να μην είναι η επόμενη σκήνη τότε που hulk συγκινήθηκε που φίλοι θα παλέψουν ενωμένοι και δυνατοί; Κάτι σαν την επαναφορά του Hulk στην τάξη, καθώς οι φίλοι του δεν είναι τέλειοι και μπορούν να παίξουν όλοι ενωμένοι. Πάλι δεν έχω ιδέα για πιο πράμα μιλάω. 

Οι θεατές marvel μεγάλων κλιπακίων είναι πιο μπεεε και από ερωτευμένη 18χρόνη ψηφοφόρος του Κιμ γκιουγκ γοκ με ρύζι και πέτσα γάλατος. 

Χίλιες φορές να βλέπω τον βαψομαλλιά... 

δεν καταλαβαίνω την έκρηξη σου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, rus είπε

Δε πειραζει, θα τα βλεπουμε στη χαμηλοτερη αναλυση.... (δε φτανει που μας πρηζουν με τις υποχρεωτικες διαφημισεις, ολο και πιο μεγαλες, θελουν και συνδρομη)

Για να συνεχίσουμε τη συζήτηση, θέλεις να εκφράσεις το από που πηγάζει το ότι ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ και να μη βλέπεις διαφημίσεις αλλά και να βλέπεις 4K βίντεο; Πού είδες γραμμένο στους όρους χρήσης που ΑΠΟΔΕΧΤΗΚΕΣ ότι θα ισχύουν αυτά που εσύ θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, polaki είπε

Να πληρώνεις βιντεοκασέτες και DVD 20€ το ένα λοιπόν για να βλέπουν τα παιδιά σου τα παραμύθια που θες. Δεν σου πέρασε απτό μυαλό ε; 

Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι πιο ακριβά θα σου κοστίζουν. Αλλά έτσι θα νιώθεις ότι σου ανοίκουν για πάντα!

Φοβερο συναίσθημα. Πάντα ήθελα δικά μου τα παραμύθια του Νιλς Χολγκερσον!!!

Άρα είσαι ένας ποπωτας.Εμπρός πίσω.✌️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νορμάλ, εδώ η netflix θέλει συνδρομή με διαφημίσεις. Η επόμενη αλλαγή θα είναι μεγαλύτερη χρέωση όχι περιεχομένου άλλα διαφημίσεων. Θα σου λέει +0,99€ για μικρότερης διάρκειας διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

Το youtube kids δεν εχει διαφημισεις οποτε δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου

Αυτό λέω,ότι το yt kids δεν έχει όλα τα παραμύθια όπως το yt.Επίσης άλλο το να πληρώσω κάτι κ άλλο να αυξάνω τιμές συνέχεια και να πληρώνω κάτι που πριν ήταν δωρεάν και γενικά η πολιτική για να συνεχίσω να έχω αυτό που είχα πριν να πληρώνω όλο και περισσότερο.Αυτό είναι το ενοχλητικό.Το να γίνει ας πούμε επι πληρωμή το ytkids (σε μια νορμαλ τιμή) αλλά να έχει τα πάντα για τα παιδιά και να συνεχίσει να είναι χωρις Διαφημίσεις δε θα ενοχλούσε τόσο.Το να βαζεισ Όμως ελάχιστα βίντεο στο kids να έχεις τα περισσότερα στο yt και να βαζεις διαφημίσεις Για ενήλικες το βρίσκω τραγικό.οποτε το βγάζω από τη ζωή μου.Λύσεις υπάρχουν.Το κακό είναι ότι υπάρχουν κ εξυπνακιδες που σου λένε γυρνά στη βιντεοκασέτα.δε καταλαβαίνουν τι γράφει κάποιος κ το παίζουν εξυνακιδες από πληκτρολόγιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το YouTube Kids είναι ότι δεν έχουν προβλέψει τη δυνατότητα επιλογής ομιλούμενης γλώσσας, και τα παιδιά περνώντας απ' το ένα στο άλλο φτάνουν στα κινέζικα και στα αραβικά σε χρόνο dt κι ας έχουν ξεκινήσει με ελληνικά παραμύθια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, phanispal είπε

Τι διαβάζουμε εδώ μέσα επιτέλους!

Το insomnia έχει καταντήσει ψυχολογικό ξέσπασμα. Όποιος θέλει να βγάλει την χολή του, την μαγκιά του, την εξυπνάδα του και τα πτυχία του θα μπει εδώ μέσα. Τα τελευταία χρόνια έχουν φύγει πολλοί χρήστες οι οποίοι είχαν κάτι να προσφέρουν, επίσης έχει αλλάξει πολύ και το περιεχόμενο του forum έχει γίνει πιο all around, life style κους κους χωρίς να είναι απαραίτητα κακό άλλα κάποτε είχε μια άλλη ουσία.

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, thiva7 είπε

Γιατί να σας το δίνει δωρεάν? Να φανταστώ όσοι τα λέτε αυτά εχετε και adblock... Όλα τσάμπα τα θέλετε. 

Μακάρι να βάλει σε όσους έχουν adblock limit 360p. 

Μεγάλε μια διαφήμιση στα 3-6sec στην αρχή του video καλά θα ήταν. Το έχει γαμ@σει το θέμα όμως με τις διαφημίσεις στην αρχή και κατά τη διάρκεια των video.

Θα πάρουν τα @@ μου που θέλουν και συνδρομή για υψηλές αναλύσεις, θα βρεθεί άλλος host για video και τα λέμε πες στην Google χαιρετίσματα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, d4mage είπε

Το insomnia έχει καταντήσει ψυχολογικό ξέσπασμα. Όποιος θέλει να βγάλει την χολή του, την μαγκιά του, την εξυπνάδα του και τα πτυχία του θα μπει εδώ μέσα. Τα τελευταία χρόνια έχουν φύγει πολλοί χρήστες οι οποίοι είχαν κάτι να προσφέρουν, επίσης έχει αλλάξει πολύ και το περιεχόμενο του forum έχει γίνει πιο all around, life style κους κους χωρίς να είναι απαραίτητα κακό άλλα κάποτε είχε μια άλλη ουσία.

 

Το να εκφέρει κάποιος την γνώμη του είναι όμορφο. 

Το ότι κάποιοι μιλάνε λες και οι υπόλοιποι είμαστε σκ@τ, ε αυτό απλά δείχνει το ποιόν τους. 👍

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThanosR92 είπε

Το να εκφέρει κάποιος την γνώμη του είναι όμορφο. 

Το ότι κάποιοι μιλάνε λες και οι υπόλοιποι είμαστε σκ@τ, ε αυτό απλά δείχνει το ποιόν τους. 👍

Συμφωνώ απόλυτα και μάλιστα τόσα χρόνια μέλος του forum έχω ρωτήσει και για τέρμα γελοία απλά και αυτονόητα πράγματα επειδή μπορεί απλά κάτι να μην ξέρεις ή να ξεχνάς ή σκαλώνεις. Αυτό που με τρελαίνει είναι όταν κάποιοι και θα πουν την μ@λ@κί@ τους χωρίς να ξέρουν καν γιατί μιλάμε άλλα και θα σε θεωρήσουν και καθυστερημένο - άσχετο επειδή δεν καταλαβαίνεις κάτι που μπορεί να θεωρηθεί εύκολο για πολλούς και προφανώς ακατόρθωτο για τους ίδιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...