Προς το περιεχόμενο

Το YouTube αρχίζει να απαιτεί από χρήστες Premium συνδρομή για αναπαραγωγή βίντεο στην 4K ανάλυση


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, NickTG είπε

Όχι, δεν είμαστε όλοι οι μέσοι τυπικοί χρήστες. Δεν μπορούμε να βγάζουμε συμπέρασμα από τον εαυτό μας μόνο. 

Ακόμα και 1 να τα πληρώνει αν η χρήση γίνεται από παραπάνω άτομα τότε δεν είναι 1 ο χρήστης. 

Για όλους αυτούς τους λόγους μιλάς για έναν μέσο χρήστη και έναν μέσο όρο. Εγώ έβαλα τις βασικότερες υπηρεσίες που χρησιμοποιεί ο κόσμος εκεί έξω καθημερινά. Και έβγαλαν ένα χιλιάρικο το χρόνο. Και τις μισές να χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης είναι 500 ευρώ. Άρα θέλεις έναν μισθό μόνο για υπηρεσίες και αυτό αν είσαι ο τυπικός μέσος άνθρωπος που θες να δείς ένα Netflix, να παίξεις κανένα online game και σου χρειάζεται και κανένα office για την σχολή σου. Οχι εξιδικευμένα πράγματα ούτε πολλές πολλές απαιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Πως έχει λίγη σημασία η χώρα όταν από αυτό κυρίως εξαρτάται τι ποσοστό του μισθού σου είναι αυτά τα 100€?

Το πόσο είναι οι δικές σου ή οι δικές μου ή κάποιου άλλου οι συνδρομές το μήνα δεν λέει κάτι. Το μήνυμα έγραφε για το μέσο χρήστη. 

 

Λίγη σημασία έχει η χώρα γιατί όλες οι εταιρείες αυτές λειτουργούν με βάση το μέσο όρο του target group που στοχεύουν. Για το μέσο όρο του δυτικού κόσμου όμως, στον οποίο ακόμα υπάρχει και η Ελλάδα, οι τιμές έχουν θεσπιστεί να είναι αυτές. 

Για τον Άγγλο και το μισθό του τα 12€ του Youtube είναι όπως είναι τα 6€ σε εμάς. Για τον Βούλγαρο τα 12€ είναι πχ 20€ δικά μας, από άποψη ποσοστού του μισθού. Τυχαία νούμερα, αλλά τα ποσοστά είναι σωστά και καταβαίνετε τί εννοώ. 

Σε ακραίες περιπτώσεις μεγάλης αγοράς (Τουρκία, Αργεντινή, Βραζιλία για xbox συνδρομές κλπ) οι τιμές αυτές προσαρμόζονται ανάλογα την αγορά που απευθύνονται, ακριβώς επειδή είναι τόσο μεγάλη η διαφορά μισθού αλλά συγχρόνως τόσο μεγάλη η αγορά (number of users) που αξίζει για την Χ εταιρεία να προσφέρει κόστος πιο συμβατό στους μισθούς της συγκεκριμένης αγοράς. 

Από κει και πέρα υπάρχουν workarounds (VPN, random διευθύνσεις σε αυτές τις χώρες κλπ) για να παρακάμψουμε εμείς οι ευρωπαίοι αυτές τις δικλείδες ώστε να παίρνουμε το φθηνότερο πακέτο. 

22 λεπτά πριν, George.Ember είπε

Ολα αυτά που λες, να τα πληρώσεις κιόλας. Όχι να τα κατεβάζεις πειρατικά και σπασμένα γιατί όπως λες και εσύ είναι υπηρεσίες. 'Οταν λοιπόν φύγεις απο την λογική του τα βάζω όλα σπασμένα και πας στην λογική πληρώνω, θα καταλάβεις πως δεν διαφωνώ με αυτό αλλά όλα έχουν ένα όριο. Το youtube βγαζει τρελό χρήμα απο διαφημίσεις και συνδρομές ήδη. Και σαν Google βγάζει δις. Θα μπορούσε λίγο να μην είναι τόσο φοβερά άπληστη!

Εγώ μιλάω με τα δεδομένα της πραγματικής ζωής, και δεν ζω προφανώς σε ουτοπία. Το ηθικό ναι είναι να τα πληρώνουμε όλα, αλλά κανείς δεν το κάνει αυτό. 

Το όριο που λες λοιπόν ποιός θα το θέσει? Ο καθένας για να την τσέπη του, πληρώνει αυτό που θέλει/νιώθει, και ή βρίσκει αξία να πληρώσει. Για τα υπόλοιπα έχει επιλογή είτε να ΜΗΝ το έχει καθόλου, είτε να βρει την άκρη δια της πλαγίας οδού (VPN ή και τελείως πειρατικό) . 

Η γκρίνια και το κράξιμο δεν ωφελεί πουθενά, αυτό λέω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, polaki είπε

Η γκρίνια και το κράξιμο δεν ωφελεί πουθενά, αυτό λέω. 

Παραθέτω μια άποψη και απλά λέω την γνώμη μου. Επειδή μια εταιρία αποφασίζει κάτι, δεν σημαίνει πως αυτό το κάτι είναι και σωστό απαραίτητα, ούτε είμαι υποχρεωμένος να συμφωνήσω με την τακτική της. Αυτό δεν σημαίνει πως γκρινιάζω ή βρίζω ή απαιτώ το τσάμπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Εννοείται το κάνουν και αυτό. 

Iσως ακουμε διαφορετικη μουσικη. Εγω κλασσικη και ελληνικα. Εχεις δει να διακοπτουν ενα 3λεπτο ελληνικο τραγουδι για να βαλουν διαφημιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, polaki είπε

Το όριο που λες λοιπόν ποιός θα το θέσει? Ο καθένας για να την τσέπη του, πληρώνει αυτό που θέλει/νιώθει, και ή βρίσκει αξία να πληρώσει. Για τα υπόλοιπα έχει επιλογή είτε να ΜΗΝ το έχει καθόλου, είτε να βρει την άκρη δια της πλαγίας οδού (VPN ή και τελείως πειρατικό)

Ο μέσος χρήστης. Ο λόγος που υπάρχουν τέτοιες τακτικές είναι γιατί βρίσκουν πρόσφορο έδαφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, rus είπε

Iσως ακουμε διαφορετικη μουσικη. Εγω κλασσικη και ελληνικα. Εχεις δει να διακοπτουν ενα 3λεπτο ελληνικο τραγουδι για να βαλουν διαφημιση?

Δεν ακούω ελληνικά. Έχουν διακόψει κομμάτια των iron maiden.😁🤬

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/10/2022 στις 10:21 ΠΜ, polaki είπε

Ορισμενοι απλά μιλάτε για να μιλήσετε, χωρίς καμία απολύτως βάση σε αυτά που λέτε πέραν της λανθασμένης προφανώς πεποίθησης ότι κάποιος σας χρωστάει και πρέπει να σας προσφέρει τέτοιες υπηρεσίες δωρεάν.

Δεν ζήτησε κανείς κάτι δωρεάν.Επίσης δεν είναι δωρεάν.Θεωρείς πως επειδή δεν έχει συνδρομή είναι δωρεάν ?

Έχει τεράστια έσοδα απο διαφημίσεις και προσωπικά δεδομένα.Έμμεσα πληρώνεις επειδή η διαφήμιση μπαίνει στο δικό σου βίντεο και εσύ εκτός αν είσαι η elite δεν βλέπεις cents.Ακόμη και η elite youtubers ψίχουλα παίρνουν.

Είναι σκέτη κερδοσκοπία αυτό που κάνει η google και χρησιμοποιεί τη θέση της για να το κάνει.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, George.Ember said:

Για όλους αυτούς τους λόγους μιλάς για έναν μέσο χρήστη και έναν μέσο όρο. Εγώ έβαλα τις βασικότερες υπηρεσίες που χρησιμοποιεί ο κόσμος εκεί έξω καθημερινά. Και έβγαλαν ένα χιλιάρικο το χρόνο. Και τις μισές να χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης είναι 500 ευρώ. Άρα θέλεις έναν μισθό μόνο για υπηρεσίες και αυτό αν είσαι ο τυπικός μέσος άνθρωπος που θες να δείς ένα Netflix, να παίξεις κανένα online game και σου χρειάζεται και κανένα office για την σχολή σου. Οχι εξιδικευμένα πράγματα ούτε πολλές πολλές απαιτήσεις.

Εκεί ακριβώς είναι η διαφωνία. Πως όλα αυτά μαζί δεν είναι ο μέσος χρήστης, τουλάχιστον για Ελλάδα. 

Για αυτά τα 3 που αναφέρεις πάντως δεν χρειάζεσαι 500€. Επίσης το office για κάποιον που θέλει απλή χρήση όπως αναφέρεις δεν χρειάζεται συνδρομή. Μπορείς να το αγοράσεις και ας μην έχεις την τελευταία έκδοση. Να πω και ότι το netflix μπορείς να το μοιράζεσαι? 

1 hour ago, polaki said:

Λίγη σημασία έχει η χώρα γιατί όλες οι εταιρείες αυτές λειτουργούν με βάση το μέσο όρο του target group που στοχεύουν. Για το μέσο όρο του δυτικού κόσμου όμως, στον οποίο ακόμα υπάρχει και η Ελλάδα, οι τιμές έχουν θεσπιστεί να είναι αυτές. 

Δεν είναι για τις τιμές η κουβέντα αλλά πόσες συνδρομές έχει ο μέσος χρήστης. Εκεί μετράει η χώρα και εγώ τουλάχιστον μιλάω για Ελλάδα αφού σε ελληνική σελίδα είναι το θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2022 στις 10:17 ΠΜ, sv398 είπε

 

Θα πάρουν τα @@ μου που θέλουν και συνδρομή για υψηλές αναλύσεις, θα βρεθεί άλλος host για video και τα λέμε πες στην Google χαιρετίσματα!

Δεν θελω να σε σοκαρω, αλλα εχω την εντυπωση οτι και ο αλλς host της google θα ειναι...

22 ώρες πριν, Galaxies είπε

Παιδιά είναι πολύ απλό. VPN και ανοίγεις Premium Youtube στην Ινδία me 16 ευρώ τον χρόνο. Και τελειώνει η υπόθεση.

Καποια στιγμη θα πρεπει να φτιαξετε ομως εσεις οι γνωστες και εναν καλο οδηγο να μπορουμε και εμεις οι ασχετοι να το κανουμε αυτο.

Μην καταληξουμε στο τελος να πινουμε πινες κολαντες στις διακοπες που μας εκλεισε ο ινδος σκαμερ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, George.Ember είπε

Παραθέτω μια άποψη και απλά λέω την γνώμη μου. Επειδή μια εταιρία αποφασίζει κάτι, δεν σημαίνει πως αυτό το κάτι είναι και σωστό απαραίτητα, ούτε είμαι υποχρεωμένος να συμφωνήσω με την τακτική της. Αυτό δεν σημαίνει πως γκρινιάζω ή βρίζω ή απαιτώ το τσάμπα.

Δεν μίλησα για σένα συγκεκριμένα, και αν έκανα κάποιο quote θα ήταν για γενική συζήτηση οπότε με συγχωρείς, αν δεις πιο πίσω πολλοί έχουν γκρινιάξει με υπερβολικό τρόπο, εκεί αναφερόμουν. 

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Δεν είναι για τις τιμές η κουβέντα αλλά πόσες συνδρομές έχει ο μέσος χρήστης. Εκεί μετράει η χώρα και εγώ τουλάχιστον μιλάω για Ελλάδα αφού σε ελληνική σελίδα είναι το θέμα. 

Συμφωνώ μαζί σου, απλά και πάλι η κάθε εταιρεία δεν μπορεί να βγάλει τιμοκατάλογο υπηρεσίας με βάση το σε ποιά χώρα ο καθένας έχει πόσες συνδρομές. 

Όταν λέμε "μέσος" χρήστης δεν ξέρω εντωμεταξύ ποιόν εννοούμε, σίγουρα όχι εσένα και εμένα, που και μόνο που είμαστε σε tech forum είμαστε πάνω απτο "μέσο" χρήστη. 

Ο αδερφός μου που πχ ασχολείται με ξενοδοχειακά ως επάγγελμα έχει μόνο την netflix συνδρομή της οικογένειας (αυτός, γονείς, εγώ + 1 φίλος μας), και τίποτα απολύτως άλλο. Τα email του είναι ένα gmail ζήτημα να έχει 2gb όγκο αφού όλη η "δουλειά" γίνεται απ'το εταιρικό. Windows και Office έχει μία student edition του 2007 που ήταν ακόμα σπουδαστής και είχε πάρει laptop απ'το Γερμανό με license μέσα, ακόμα και το Norton (!!!) συνεχώς ακόμα βαράει ενημερώσεις "πλήρωσέ με" και δεν ασχολείται. Και για το android backup του έχει μία υπηρεσία απ'τη Samsung πολύ παλιά θυμάμαι έδινε 50gb. Εξακολουθεί να κάνει backup χειροκίνητα σε φακέλους με ημερομηνίες κλπ όπως το 2004. 

Games δεν παίζει, μουσική ακούει μόνο από Youtube με κομμένες διαφημίσεις λόγω adblocker, στο κινητό δεν ακούει και δεν στριμάρει τίποτα. 

Αν αυτός είναι ο μέσος χρήστης, τότε τη βάψανε οι εταιρείες.. ούτε μία συνδρομή δεν θα τον χρεώσουν! :D

2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Δεν ζήτησε κανείς κάτι δωρεάν.Επίσης δεν είναι δωρεάν.Θεωρείς πως επειδή δεν έχει συνδρομή είναι δωρεάν ?

Έχει τεράστια έσοδα απο διαφημίσεις και προσωπικά δεδομένα.Έμμεσα πληρώνεις επειδή η διαφήμιση μπαίνει στο δικό σου βίντεο και εσύ εκτός αν είσαι η elite δεν βλέπεις cents.Ακόμη και η elite youtubers ψίχουλα παίρνουν.

Είναι σκέτη κερδοσκοπία αυτό που κάνει η google και χρησιμοποιεί τη θέση της για να το κάνει.

Είναι δωρεάν για σένα και για μένα αφού δεν πληρώνουμε χρήματα. 

Το πώς χρησιμοποιεί τα δεδομένα μας το έχουμε ήδη αποδεχτεί στους όρους χρήσεις που κανείς μας δεν διαβάζει. 

Δεν υπάρχει η έννοια το έμμεσα ή άμεσα πληρωμής. Αν φεύγουν χρήματα απ'την τσέπη μου πληρώνω. Αν δε φεύγουν, δεν πληρώνω. Its simple (αν και καταλαβαίνω τί εννοείς). Δικαιωματικά λοιπόν ΔΕΝ μπορώ είμαι ad-free στη χρήση του Youtube αν δεν φεύγει χρήμα απ'την τσέπη μου. 

Το ίδιο κάνει και το Spotify, εκεί που ακούς σου πετάει διαφημίσεις + κάποιες άλλες ευκολίες που δεν υπάρχουν αν δεν είσαι συνδρομητής. 

Ειλικρινά ώρες ώρες πιστεύω η όλη παρεξήγηση με το Youtube θα έληγε αν έλεγε "μάγκες είμαι 100% συνδρομητική υπηρεσία" και τέλος. Θα σταμάταγε όλη η μουρμούρα. Όποιος ήθελε να γινόταν μέλλος επί πληρωμή. Οι άλλοι όλοι πόρτα και τραβάτε βρείτε άλλη υπηρεσία. 

2 ώρες πριν, BertaJourdan είπε

Καποια στιγμη θα πρεπει να φτιαξετε ομως εσεις οι γνωστες και εναν καλο οδηγο να μπορουμε και εμεις οι ασχετοι να το κανουμε αυτο.

Μην καταληξουμε στο τελος να πινουμε πινες κολαντες στις διακοπες που μας εκλεισε ο ινδος σκαμερ...

Μπορείς επίσης αν θες να "υοθετηθείς" από ανάδοχη οικογένεια σε κάποια χώρα. Ψάξε "youtube premium" στο Ebay, και θα βρεις τέτοιες υπηρεσίες. Προφανώς μετά από 12 μήνες ή θα ξαναπληρώσεις (αν σε ενημερώσουν) ή θα σε πετάξουν έξω απ'την "οικογένεια" και θα πρέπει να βρεις αλλού "στέγη". 

Υπάρχουν όμως λύσεις, αν δε θες να "μπλέξεις" με VPN και Ινδίες και Αργεντινές τα οποία προϋποθέτουν και την αλλαγή διέυθυνσης στο account σου. Προσωπικά είμαι με Αργεντινή από δεύτερο gmail account γιατί δεν ήθελα να ρισκάρω το main gmail μου (στο οποίο έχω τα προσωπικά μου emails απ'την εποχή του Νόε, δηλαδή όταν ακόμα το Gmail ήταν beta με invite only). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, polaki είπε

 

Είναι δωρεάν για σένα και για μένα αφού δεν πληρώνουμε χρήματα. 

Το πώς χρησιμοποιεί τα δεδομένα μας το έχουμε ήδη αποδεχτεί στους όρους χρήσεις που κανείς μας δεν διαβάζει. 

Δεν υπάρχει η έννοια το έμμεσα ή άμεσα πληρωμής. Αν φεύγουν χρήματα απ'την τσέπη μου πληρώνω. Αν δε φεύγουν, δεν πληρώνω. Its simple (αν και καταλαβαίνω τί εννοείς). Δικαιωματικά λοιπόν ΔΕΝ μπορώ είμαι ad-free στη χρήση του Youtube αν δεν φεύγει χρήμα απ'την τσέπη μου. 

Το ίδιο κάνει και το Spotify, εκεί που ακούς σου πετάει διαφημίσεις + κάποιες άλλες ευκολίες που δεν υπάρχουν αν δεν είσαι συνδρομητής. 

Ειλικρινά ώρες ώρες πιστεύω η όλη παρεξήγηση με το Youtube θα έληγε αν έλεγε "μάγκες είμαι 100% συνδρομητική υπηρεσία" και τέλος. Θα σταμάταγε όλη η μουρμούρα. Όποιος ήθελε να γινόταν μέλλος επί πληρωμή. Οι άλλοι όλοι πόρτα και τραβάτε βρείτε άλλη υπηρεσία. 

Υπάρχει το έμμεσα και ονομάζεται χρόνος.Ο χρόνος και μόνο που σπαταλάς στο youtube μπορεί να μεταφραστεί σε χρήματα.Εκείνα τα 10-15 λεπτά παράγεις πλούτο για την google.Ο χρόνος σου αυτός είναι χρήματα.Αν δεν μποορείς να το δεχθείς αυτό δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Μπορεί να μην φεύγουν άμεσα χρήματα απο την τσέπη σου αλλά χρήματα στην τσέπη της google πάνε μια χαρά.Επίσης μέσο του ότι πλέον ξέρει τα πάντα για σένα , αύριο μεθαύριο θα σε έχει επιρρεάσει για μια αγορά και δεν θα το έχεις καταλάβει καν......ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ οι άνθρωποι θα σου πουν ''εγώ ποτέ δεν έχω αγοράσει κάτι που είδα σε διαφήμιση'' έχεις σκεφτεί λοιπόν γιατί να ξοδεύοουν δισεκατομμύρια κάποιοι αφού κανείς δεν αγοράζει ? Ή πως έβγαζε χρήματα τόσο καιρό η Χ εταιρία ? 

Οπότε εδώ έχουμε μια εταιρία που απλά θέλει περισσότερα επειδή έχει πλέον ηγετική θέση και μπορεί, όχι επειδή δεν βγαίνουν τα κουκιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Υπάρχει το έμμεσα και ονομάζεται χρόνος.Ο χρόνος και μόνο που σπαταλάς στο youtube μπορεί να μεταφραστεί σε χρήματα.Εκείνα τα 10-15 λεπτά παράγεις πλούτο για την google.Ο χρόνος σου αυτός είναι χρήματα.Αν δεν μποορείς να το δεχθείς αυτό δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Μπορεί να μην φεύγουν άμεσα χρήματα απο την τσέπη σου αλλά χρήματα στην τσέπη της google πάνε μια χαρά.Επίσης μέσο του ότι πλέον ξέρει τα πάντα για σένα , αύριο μεθαύριο θα σε έχει επιρρεάσει για μια αγορά και δεν θα το έχεις καταλάβει καν......ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ οι άνθρωποι θα σου πουν ''εγώ ποτέ δεν έχω αγοράσει κάτι που είδα σε διαφήμιση'' έχεις σκεφτεί λοιπόν γιατί να ξοδεύοουν δισεκατομμύρια κάποιοι αφού κανείς δεν αγοράζει ? Ή πως έβγαζε χρήματα τόσο καιρό η Χ εταιρία ? 

Οπότε εδώ έχουμε μια εταιρία που απλά θέλει περισσότερα επειδή έχει πλέον ηγετική θέση και μπορεί, όχι επειδή δεν βγαίνουν τα κουκιά....

Φίλε μου μην παίζουμε με τις λέξεις. Τώρα που μιλάμε εγώ είμαι γραφείο και αντί να παράγω κάτι στο γραφείο για να φέρω χρήματα στην τσέπη μου, κάθομαι και γράφω στο forum. ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ λοιπόν "χάνω" χρήματα. Αλλά δεν "πληρώνω". Άλλο το ένα, άλλο το άλλο. 

Το ότι η Google βγάζει χρήματα επειδή εγώ είμαι 30 λεπτά στο youtube και πατάω διαφημίσεις, δεν μου κοστίζει εμένα, παράγει χρήμα για αυτούς φυσικά, αλλά δεν πληρώνω εγώ απ'την τσέπη μου. 

Άλλο το ένα, άλλο το άλλο και σε αυτήν την περίπτωση. 

Το ότι είναι ηγέτης μαγκιά της που το κατάφερε. Αν κάποιος "φταίει" γι'αυτό είναι οι χρήστες που δεν έχουν βρει καμία εναλλακτική, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει. Εμείς τους κάνουμε μάγκες. 

Στο δια ταύτα, θέλουμε ad-free υπηρεσία ΚΑΙ 4k? Προσωπικά ad-free θέλω +  δυνατότητα download, και γι'αυτό και έχω. Το 4k δεν με ενδιαφέρει, άλλους ίσως ενδιαφέρει, οπότε αναγκαστικά και αυτοί θα το πληρώσουν αν δεν μπορούν να ζήσουν χωρίς αυτό. 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2022 στις 10:13 ΠΜ, Greglyr είπε

Σε ένα παιδικό βίντεο δε βάζεις τέτοιες διαφημίσεις.Εγώ επιβλέπω προσέχω κ προσπερνάω τη διαφήμιση,άλλωστε δε βλέπουν τα παιδιά ποτέ μόνα τους κάτι,αν υπονοείς κάτι τέτοιο .Το θέμα είναι ότι σε παιδικό βίντεο βάζουν τέτοιες διαφημίσεις.όποτε ναι είναι τραγικοί.

Να αρχίσετε μαθήματα ξένων γλωσσών.

Αγγλικά, μάθημα πρώτο, γράμματα αλφαβήτου.

a-d-b-l-o-c-k

 

Στις 4/10/2022 στις 2:21 ΜΜ, Titos301 είπε

Να ρωτησω κατι ακομα, εγω εχω revolut σε ευρω πρεπει να γυρισω μονιμα τα χρηματα που εχω μεσα σε αργεντινικα χρηματα; γιατι αν ναι πως θα χρησιμοποιω τη καρτα εδω ελλαδα. 

Από την ερώτηση σου φαίνεται πως δεν γνωρίζεις ούτε τα βασικά για τη Ρεβολουτ. Υπάρχει θέμα εδώ στο φόρουμ, καλό θα είναι να το παρακολουθήσεις και να ρωτήσεις εκεί.

Στις 5/10/2022 στις 1:23 ΜΜ, dtk-386 είπε

Δεν ακούω ελληνικά. Έχουν διακόψει κομμάτια των iron maiden.😁🤬

stand disagree GIF

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό σημαίνει ότι θα φτιάξουν το bit rate τότε να το κάνουν χτες. Έτσι όπως το έχουν τώρα το δικό τους 4Κ δεν ανταγωνιζεται το 720p άλλων. Ναι οκ τα μεγέθη είναι διαφορετικά αλλά λίγο έλεος. Βάζω 1080p βίντεο και νομίζω ότι έχουν χαλάσει τα μάτια μου και χρειάζομαι γυαλιά και ότι τελικά η ηλικία μου με έπιασε. Ε μετά βάζω άλλο περιεχόμενο σε 1080p και αναθεωρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 hours ago, ikaruga24 said:

Αν αυτό σημαίνει ότι θα φτιάξουν το bit rate τότε να το κάνουν χτες.

Αν το "φτιάξουν", θα τον πιούν όλοι οι πάροχοι παγκοσμίως. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...