Προς το περιεχόμενο

Viber Pay


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Bitbit said:

Λοιπόν αυτή η πατέντα τελικά μου είναι πολύ χρήσιμη. Πάρα πολύ χρήσιμη. Αλλά το verification έχει κολλήσει. Βασικά είχα προσπαθήσει 1-2 φορές. Δεν ήταν καλή η φωτογραφία μου έγραφε. Δοκιμάζω άλλη μια και τώρα μου λέει in progress....

Πιθανόν να έπαιξε ρόλο αυτό και να καθυστερούν. Αλλά καθυστερούν πολύ. 2 εβδομάδες. Δεδομένου ότι την θέλω αυτή την υπηρεσία πως να το χειριστώ τώρα;

  1. Περιμένω;
  2. Στέλνω μήνυμα να ρωτήσω τι διάολο κάνουν τόσες μέρες; Θέλω να αποφύγω κανένα μπανάρισμα γιατί στη revolut όταν ανέβασα τους τόνους (χωρίς να βρίσω) μου έστειλαν άντε γεια....
  3. Έχω κι άλλον αριθμό τηλεφώνου με viber. Να ενεργοποιήσω το viber pay εκεί δίνοντας δίπλωμα; Τώρα έχω δώσει διαβατήριο; Αυτό το φοβάμαι διότι λογικά θα το καταλάβουν και θα με μπανάρουν. Δε θυμάμαι αν έχω δώσει ΑΦΜ.

το (3) ξέρω ότι είναι βλακεία. Θα το κάνω μόνο αν δε δω φως οριστικά.

δεν μπορω να σου πω πως θα αντιδρασουν αλλα μπορω να πω οτι 2-3 φορες που τους εχω χρειαστει ηταν παρα πολυ εξυπηρετικοι.και την μια φορα που ηθελα να κανω κατι μου εκαναν ας το πουμε και χαρη που το εκαναν.ευγενικος παντα στα email γιατι ζητουσα κατι το οποιο δεν ηταν υποχρεωμενοι να κανουν.

Επεξ/σία από poulinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 minutes ago, poulinos said:

δεν μπορω να σου πω πως θα αντιδρασουν αλλα μπορω να πω οτι 2-3 φορες που τους εχω χρειαστει ηταν παρα πολυ εξυπηρετικοι.και την μια φορα που ηθελα να κανω κατι μου εκαναν ας το πουμε και χαρη που το εκαναν.ευγενικος παντα στα email γιατι ζητουσα κατι το οποιο δεν ηταν υποχρεωμενοι να κανουν.

οκ, θα περιμένω καμια εβδομάδα ακόμα και θα στείλω ένα μήνυμα στο support εξηγώντας την κατάσταση και ρωτώντας αν θέλουν να στείλω πάλι αντίγραφο διαβατηρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, Bitbit said:

οκ, θα περιμένω καμια εβδομάδα ακόμα και θα στείλω ένα μήνυμα στο support εξηγώντας την κατάσταση και ρωτώντας αν θέλουν να στείλω πάλι αντίγραφο διαβατηρίου

και σε ολες τις περιπτωσεις υπηρχε και γρηγορη απαντηση.δεν περιμενα δηλαδη μια βδομαδα για να απαντησει το support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδιά σε κάποιες από τις επαφές όταν προσπαθώ να στείλω χρήματα,γράφει ότι το viber pay δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα αυτής της επαφής.Ενω οι επαφές που έχω είναι από Ελλάδα όλες. Μήπως δεν το έχουν ενεργοποιήσει,γι αυτό λέει έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/03/2024 at 19:23, iliata2410 said:

Ρε παιδιά σε κάποιες από τις επαφές όταν προσπαθώ να στείλω χρήματα,γράφει ότι το viber pay δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα αυτής της επαφής.Ενω οι επαφές που έχω είναι από Ελλάδα όλες. Μήπως δεν το έχουν ενεργοποιήσει,γι αυτό λέει έτσι;

αν θυμαμαι σωστα αν ο αλλος το εχει ενεργοποιησει βγαινει ενα αστερακι στο ονομα του

Notes
Contacts with an active Viber Pay wallet may have an exclusive Viber Pay badge displayed on their profile picture!

https://help.viber.com/hc/en-us/articles/9820168047645-Send-and-receive-money-on-Viber-Pay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, arcanum said:

Πολύ σωστά. Έχουν αστεράκι όσοι έχουν ενεργοποιήσει την υπηρεσία. 

οταν ειχε μπειτο αστερακι νομιζα οτι για καποιο λογο ειχα κανει κατι σαν favorite για τον χρηστη και εβγαινε.μετα εμαθα για το viber pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...