Προς το περιεχόμενο

Viber Pay


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, iliata2410 είπε

πως μπορω να  το χρησιμοποιω για αγορες;πχ οπως το google pay θα γινει;

Αν θα γίνει κάτι τέτοιο μελλοντικά (τύπου paypal google pay κλπ) για αγορές? Αυτό δεν το ξέρει κανείς πιστεύω.

Προς το παρόν ο σκοπός που εξυπηρετεί είναι να στέλνονται λεφτά μεταξύ χρηστών.

Το αν θα "πιάσει" επειδή όλοι έχουν viber και θεωρείται βολικό θα το δούμε. Προς το παρόν υπάρχει το IRIS με αριθμό κινητού που ήδη εξυπηρετεί πολύ. Βέβαια το viber pay απευθύνεται σε ευρύτερο κοινό καθώς δεν είναι απαραίτητο να έχεις τραπεζικό λογαριασμό. Φυσικά χωρίς λογαριασμό δεν κάνεις cash out αλλά μπορείς να κρατάς τα λεφτά στο "πορτοφόλι" και να πληρώσεις κάποιον άλλο όταν χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες όπως στέλνεις χρήματα στους φίλους, να στέλνεις σε προφίλ επιχειρήσεων (αγορές-πληρωμές) με πιστοποιήσεις κλπ.

Θέλει δουλίτσα όμως αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Doubt said:

Θα μπορούσες όπως στέλνεις χρήματα στους φίλους, να στέλνεις σε προφίλ επιχειρήσεων (αγορές-πληρωμές) με πιστοποιήσεις κλπ.

Θέλει δουλίτσα όμως αυτό.

λογικα αν πιασει σιγα σιγα θα το κανουν καλυτερο.

8 hours ago, Engimek said:

Αν θα γίνει κάτι τέτοιο μελλοντικά (τύπου paypal google pay κλπ) για αγορές? Αυτό δεν το ξέρει κανείς πιστεύω.

Προς το παρόν ο σκοπός που εξυπηρετεί είναι να στέλνονται λεφτά μεταξύ χρηστών.

Το αν θα "πιάσει" επειδή όλοι έχουν viber και θεωρείται βολικό θα το δούμε. Προς το παρόν υπάρχει το IRIS με αριθμό κινητού που ήδη εξυπηρετεί πολύ. Βέβαια το viber pay απευθύνεται σε ευρύτερο κοινό καθώς δεν είναι απαραίτητο να έχεις τραπεζικό λογαριασμό. Φυσικά χωρίς λογαριασμό δεν κάνεις cash out αλλά μπορείς να κρατάς τα λεφτά στο "πορτοφόλι" και να πληρώσεις κάποιον άλλο όταν χρειαστεί.

η αληθεια ειναι οτι το viber παιζει πολυ ελλαδα.ηδη παιζουν και προσφορες με καφεδες κτλ και κατι δωρακια αν γινεις μελος οποτε το κυνηγανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εδω και κατι μηνες εχω φορτωσει εγγραφα και μου βγαζει ακομα επεαληθευση σε εξελιξη 3 μηνες περιπου.ξαναανεβασα απο την αρχη σημερα παλι τα ιδια.τι γινετεε ρε παιδια; update: μολιε αυξηθηξε το οριο ξαναεκανα την  διαδικασια απο την αρχη.αυτο που δεν ξερω ειναι αν στειλω χρηματα απο viber σε τραπεζικο λογαριασμο εχει προμηθεια;

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 23/03/2023 at 11:21, iliata2410 said:

εδω και κατι μηνες εχω φορτωσει εγγραφα και μου βγαζει ακομα επεαληθευση σε εξελιξη 3 μηνες περιπου.ξαναανεβασα απο την αρχη σημερα παλι τα ιδια.τι γινετεε ρε παιδια; update: μολιε αυξηθηξε το οριο ξαναεκανα την  διαδικασια απο την αρχη.αυτο που δεν ξερω ειναι αν στειλω χρηματα απο viber σε τραπεζικο λογαριασμο εχει προμηθεια;

γενικοτερα αν εχεις θεματα μπορεις να ανοιξεις θεμα στο support .το εχω χρειαστει δυο φορες και ηταν πολυ εξυπηρετικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα οκ τελικά τώρα δείχνω 4500 όριο, προσωρινο κόλλημα.

update: μόλις δοκίμασα και ανάληψη απο visa πιστωτική της eurobank .Γινετε κανονικά πλέον

δυστηχως εκανα δοκιμη να στειλω χρηματα δεν στελνει εχει μονο επιλογη σε τραπεζικο λογαριασμο να στειλω,οποιες επαφες επιλεγω μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα αυτης της επαφης,παρολο που οι επαφες που εχω ειναι απο Ελλαδα.προφανως δεν μπορεις να στειλεις σ ε επαφες χρηματα,παρα μονο σε τραπεζα iban παραληπτη

 

Επεξ/σία από iliata2410
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 5 μήνες μετά...

και έχω το κλασικό πρόβλημα που είχα πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις και έπρεπε να προσπαθώ όλη τη μέρα. Η φωτογραφία δεν είναι ευκρινής προσπαθείστε πάλι... Πως διάολο κάνετε εσείς τις διάφορες ταυτοποιήσεις. Κάθε φορά τα ίδια. Είμαι εγώ τόσο στούρνος και δε μπορώ να βγάλω μια φωτογραφία της προκοπής; Άσε που το διαβατήριο γυαλίζει και πρέπει να προσπαθείς 100 φορές. Και δε παραμένει και ανοιχτό.

Εντωμεταξύ έκανα την εγγραφή και προσπαθώ τώρα για την ταυτοποίηση, έκανα top up και προσπάθησα να στείλω λίγα χρήματα σε τραπεζικό μου λογαριασμό (eurobank) αλλά δε πάει. Μήπως θέλει να ολοκληρωθεί το verification? Ζητάω ένα report και δείχνει το ποσό να φεύγει και καπάκι να επιστρέφει στο viber pay.

Να δούμε πότε θα βγάλω άκρη με το support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δίνει ελληνικό iban ? Και το χρησιμοποιησε κανεις το 2022 να μας πει αν φανηκαν το 2023 οι συναλλαγές στις αποδειξεις για την εφορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, runner69 said:

Σου δίνει ελληνικό iban ?

Όχι.

 

4 minutes ago, runner69 said:

Και το χρησιμοποιησε κανεις το 2022 να μας πει αν φανηκαν το 2023 οι συναλλαγές στις αποδειξεις για την εφορία;

Δε σου δίνει κάρτα. Άρα για ποιές συναλλαγές μιλάμε?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, l3ft3r1s είπε

Όχι.

 

Δε σου δίνει κάρτα. Άρα για ποιές συναλλαγές μιλάμε?

Νομιζα οτι ισχυει το παρακατω. Ειναι στα "ΘΑ" τότε.

image.png.2442cfd4a68501a6c2995c4e64c00c6e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...