Προς το περιεχόμενο

Viber Pay


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 hours ago, iliata2410 said:

Υπάρχει περίπτωση οι έμποροι κάποια στιγμή να δέχονται πληρωμή με viber pay;

απευθείας πληρωμή από viber pay δύσκολα

μέσω κάρτας visa/mastercard που χρεώνει το viber pay πορτοφόλι ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το verification μου φαίνεται αργεί λίγο σε αυτούς αλλά τώρα μου επέτρεψε να στείλω έμβασμα σε τράπεζα (eurobank). Έτσι φαίνεται τουλάχιστον γιατί μου γράφει ότι εκρεμεί. Άρα το ότι δεν έστελνε πριν μάλλον δεν ήταν θέμα verification. Θέλω να δω αν μπορώ να στείλω και σε γερμανικό IBAN διότι λέει local. Με το Local τι εννοεί; Ελλάδα μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Bitbit είπε

το verification μου φαίνεται αργεί λίγο σε αυτούς αλλά τώρα μου επέτρεψε να στείλω έμβασμα σε τράπεζα (eurobank). Έτσι φαίνεται τουλάχιστον γιατί μου γράφει ότι εκρεμεί. Άρα το ότι δεν έστελνε πριν μάλλον δεν ήταν θέμα verification. Θέλω να δω αν μπορώ να στείλω και σε γερμανικό IBAN διότι λέει local. Με το Local τι εννοεί; Ελλάδα μόνο;

Αύριο θα το δεις στη eurobank.

Local νομίζω είναι όλη η ΕΟΧ.

Έχει πολλά καλά το viber pay, αν βγάλουν και debit κάρτα θα είναι κορυφή.

Για τις εταιρείες που γράφτηκε, είναι θέμα συνεργασίας εμπόρου-viber pay. Αν κι όταν γίνει, θα προστεθεί στις επιλογές πληρωμής, όπως είναι τώρα οι κάρτες, το PayPal, η klarna κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/01/2024 at 13:05, Bitbit said:

και έχω το κλασικό πρόβλημα που είχα πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις και έπρεπε να προσπαθώ όλη τη μέρα. Η φωτογραφία δεν είναι ευκρινής προσπαθείστε πάλι... Πως διάολο κάνετε εσείς τις διάφορες ταυτοποιήσεις. Κάθε φορά τα ίδια. Είμαι εγώ τόσο στούρνος και δε μπορώ να βγάλω μια φωτογραφία της προκοπής; Άσε που το διαβατήριο γυαλίζει και πρέπει να προσπαθείς 100 φορές. Και δε παραμένει και ανοιχτό.

Εντωμεταξύ έκανα την εγγραφή και προσπαθώ τώρα για την ταυτοποίηση, έκανα top up και προσπάθησα να στείλω λίγα χρήματα σε τραπεζικό μου λογαριασμό (eurobank) αλλά δε πάει. Μήπως θέλει να ολοκληρωθεί το verification? Ζητάω ένα report και δείχνει το ποσό να φεύγει και καπάκι να επιστρέφει στο viber pay.

Να δούμε πότε θα βγάλω άκρη με το support

καλο θα ειναι να το ολοκληρωσεις το verification

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, poulinos said:

καλο θα ειναι να το ολοκληρωσεις το verification

θέλω να το ολοκληρώσω, έχω κάνει τη διαδικασία και είμαι στο περίμενε. Θα με ενημερώσουν γράφει. Έχω κάνει verification σε ό,τι παρόμοια υπηρεσία υπάρχει, πρώτη φορά καθυστερούν τόσο.

Δε βιάζομαι, κάποτε φαντάζομαι θα εγκριθεί, αλλά και τα 120€/μήνα μια χαρά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Bitbit said:

θέλω να το ολοκληρώσω, έχω κάνει τη διαδικασία και είμαι στο περίμενε. Θα με ενημερώσουν γράφει. Έχω κάνει verification σε ό,τι παρόμοια υπηρεσία υπάρχει, πρώτη φορά καθυστερούν τόσο.

Δε βιάζομαι, κάποτε φαντάζομαι θα εγκριθεί, αλλά και τα 120€/μήνα μια χαρά είναι

ας ελπισουμε να απαντησουν γρηγορα.αυτα τα support μερικες φορες ειναι λιγο slow motion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ ακόμα με έχουν στο περίμενε.

Πάντως βλέπω ότι θέλει λίγο δουλειά ακόμα.

πχ. Στέλνω 2 εμβάσματα σε 2 διαφορετικούς λογαριασμούς μου. Πάω στο ιστορικό των πληρωμών μου και βλέπω τις κινήσεις με το όνομα μου αλλά δε γράφει λεπτομέρειες. Δηλαδή το IBAN. Οπότε δε ξέρω σε ποιον λογαριασμό μου έχω στείλει την κάθε φορά. Και επειδή είναι και οι 2 δικοί μου γράφει το όνομα μου και στους 2. Η μόνη λύση που σκέφτηκα είναι στο comment που γράφει Sent from viber pay, να γράφω κάτι για να ξέρω που στέλνω. την επόμενη φορά θα στείλω σε άλλον δικό μου λογαριασμό. Θα χαθεί η μπάλα.

Βλακεία αυτό.

Δοκίμασα να στείλω σε Γερμανικό IBAN, το δέχτηκε. Να δούμε αν φτάσουν τα χρήματα. Λογικά θα φτάσουν, αν ήταν θα έτρωγα άκυρο από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά έφτασε το έμβασμα στη Γερμανική τράπεζα. Αποστολέας φαίνεται ένα UK IBAN. Πολύ καλή φάση. Βολεύει απίστευτα τελικά αφού δεν έχει και χρέωση στις μεταφορές και στη φόρτιση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, b00mb00m said:

αν δεν εισαι verified τα 120€ που σου επιτρέπει είναι ανα μήνα ή μια κι έξω και μετά κλειδώνει;

Αν μηδενίζουν κάθε μήνα είναι αρκετά για πολλούς.

να κλειδωνει θα το θεωρουσα δυσκολο εως απιθανο.να χρεωνει μετα απο χ ποσο ναι θα μπορουσαν να το κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2024 στις 4:22 ΜΜ, poulinos είπε

να κλειδωνει θα το θεωρουσα δυσκολο εως απιθανο.να χρεωνει μετα απο χ ποσο ναι θα μπορουσαν να το κανουν.

μάλλον δε κατάλαβες.εγώ σχεδόν συμπλήρωσα το όριο των 120€.

Τώρα από τον άλλον μήνα θα έχω πάλι τα 120€ ή αυτό ήταν και πάει και πρέπει να γίνω verified?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, b00mb00m said:

μάλλον δε κατάλαβες.εγώ σχεδόν συμπλήρωσα το όριο των 120€.

Τώρα από τον άλλον μήνα θα έχω πάλι τα 120€ ή αυτό ήταν και πάει και πρέπει να γίνω verified?

με βαση αυτο

https://help.viber.com/hc/en-us/articles/9820267499421-Payment-Limits-on-Viber-Pay

καταλαβα οτι ειναι 120 και τερμα (οχι ανα μηνα).και αν κανεις το verification σε παει στα 4500 ευρω per month

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν αυτή η πατέντα τελικά μου είναι πολύ χρήσιμη. Πάρα πολύ χρήσιμη. Αλλά το verification έχει κολλήσει. Βασικά είχα προσπαθήσει 1-2 φορές. Δεν ήταν καλή η φωτογραφία μου έγραφε. Δοκιμάζω άλλη μια και τώρα μου λέει in progress....

Πιθανόν να έπαιξε ρόλο αυτό και να καθυστερούν. Αλλά καθυστερούν πολύ. 2 εβδομάδες. Δεδομένου ότι την θέλω αυτή την υπηρεσία πως να το χειριστώ τώρα;

  1. Περιμένω;
  2. Στέλνω μήνυμα να ρωτήσω τι διάολο κάνουν τόσες μέρες; Θέλω να αποφύγω κανένα μπανάρισμα γιατί στη revolut όταν ανέβασα τους τόνους (χωρίς να βρίσω) μου έστειλαν άντε γεια....
  3. Έχω κι άλλον αριθμό τηλεφώνου με viber. Να ενεργοποιήσω το viber pay εκεί δίνοντας δίπλωμα; Τώρα έχω δώσει διαβατήριο; Αυτό το φοβάμαι διότι λογικά θα το καταλάβουν και θα με μπανάρουν. Δε θυμάμαι αν έχω δώσει ΑΦΜ.

το (3) ξέρω ότι είναι βλακεία. Θα το κάνω μόνο αν δε δω φως οριστικά.

Επεξ/σία από Bitbit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...