Προς το περιεχόμενο

Netflix: Από το Νοέμβριο και σε 12 χώρες η επιλογή για διαφημίσεις, από €4,99/μήνα και με HD ανάλυση


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τέτοια ανταγωνισμό που υπάρχει θα το φάνε το κεφάλι τους εκεί στο NETFLIX..Αντί να βγάλουν ποιο ανταγωνιστικά πακέτα σε σχέση με τις άλλες συνδρομητικές υπηρεσίες βάζουν διαφημίσεις και hd σε ποιο χαμηλή τιμή.Θα πάρουν τα @@ μου και όχι μόνο.Ακολουθούν και άλλα @@ ...🤣😂😀😆😅🤣😂😀😆😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

5 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Θα έχει κανονικά family πακετο να το κάνω share με κανα 3αρι άτομα;

μεχρι 1€ αξίζει αυτό το πακετο !
 

Χαχαχαχ 🤣🤭

Είναι ικανοί να βλέπει 240p o καθένας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανονικά πρέπει να βάλουν και χρονικό περιορισμό πχ  μια ταινία το 2ήμερο.. Να επικαλεστούν και την εξοικονόμηση ενέργειας στο πακέτο.

Έχουν πολύ πλάκα πάντως χτύπησαν το πειρατικό, του γρατζούνισαν τα πλευρά κι αυτό έφτιαξε καινούρια σκαριά και κουπιά 4Κ

Βίρα τις άγκυρες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, freegr είπε

Ελπίζω κάποια στιγμή να το δούμε σύντομα στην Ελλάδα δεις αν θέλουν να γίνουν ανταγωνιστική εταιρεία, ωστόσο όμως το μέλλον δείχνει ότι θα έχουμε ένα συνολικό πακέτο από διαφορετικούς παρόχους περιεχομένου σε λογική τιμή.

Να μην ελπίζεις ! Δεν θέλουμε να το δούμε στην Ελλάδα. Πρέπει όλοι μαζί να μαζευτούμε και να προσευχηθούμε η κίνηση αυτή του Netflix να αποτύχει παταγωδός! Θέλω να ελπίζω ότι ο μέσος καταναλωτής δεν θα δεχτεί να βλέπει ενώ πληρώνει διαφημίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kurkosdr είπε

Εγώ βλέπω ότι πλέον έχουν ξεφυτρώσει ένα σωρό τέτοιες υπηρεσίες και η καθεμιά με το ζόρι έχει 2-3 σειρές που βλέπονται. Δηλαδή συνδυάζουν τα χειρότερα της συνδρομητικής τηλεόρασης (συνδρομή με το μήνα) με τα χειρότερα του DVD/Blu-Ray (πληρώνεις με το κομμάτι).

Εγώ προσωπικά αγόρασα μια μόνο συνδρομή και ησύχασα. Ποια;

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αυτή:

image.png.e5e87b5c2dc96fad7181d83a63f47e3a.png

Παλιά τουλάχιστον υπήρχε η άνεση που σου παρείχε η συνδρομητική τηλεόραση και τα δισκάκια, τώρα αν είναι να κάνω λογαριασμό στην κάθε υπηρεσία και να ανέχομαι τις ιδιοτροπίες της κάθε υπηρεσίας (πχ το Prime δεν έχει εφαρμογή Android TV), ούτε από αυτή την άποψη συμφέρει.

μια χαρά έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μη το κουράζουμε.. netflix,prime video,disney plus,hbo κλπ κλπ ειναι ΓΑΤΑΚΙΑ...

ξέρετε οτι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ streaming πλατφόρμα που τους ΠΑΤΑΕΙ όλους ειναι μια..

και ξέρετε φυσικά σε ποιά αναφέρομαι...

ANT1+ !

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Να μην ελπίζεις ! Δεν θέλουμε να το δούμε στην Ελλάδα. Πρέπει όλοι μαζί να μαζευτούμε και να προσευχηθούμε η κίνηση αυτή του Netflix να αποτύχει παταγωδός! Θέλω να ελπίζω ότι ο μέσος καταναλωτής δεν θα δεχτεί να βλέπει ενώ πληρώνει διαφημίσεις. 

Πάντως στην συνδρομητική τηλεόραση αν θυμάμαι καλά στην αρχή δεν είχε διαφημίσεις και σιγά σιγά τις έχωσαν κανονικά στο πρόγραμμα τους και μια χαρά έγινε αποδεκτό. 

Του Netflix πάντως το θέμα δεν είναι το κόστος που χάνει συνδρομητές, είναι ο ανταγωνισμός και το περιεχόμενο και ο αλγόριθμος να προσθέσω που σου κάνει τις προτάσεις. Γιατί ενώ έχει μερικές ωραίες ταινίες και σειρές κυρίως παλιότερες δεν στις προτείνει ποτέ. 

Επεξ/σία από Conan2046
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

720p ?? Καλα κ θα παιζουν ταινιες / σειρες με πιξελιασμα κ οι διαφημισεις εννοειται 4K ! Ποναει το κεφαλι μου με αυτα που διαβαζω . Τι πινουν εκει περα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marketing wise, το θέμα με το νέο βασικό πακέτο δεν είναι ποιος θα το αγοράσει...κανείς είναι η απάντηση. Σκοπός του πακέτου είναι το perceived value του premium πακέτου κ της επικείμενης ανατίμησης του. Με λίγα λόγια βγάζουμε κάτι που δεν θέλει κανένας για να πείσουμε το κόσμο γιατί αξίζει να πληρώνει το advanced πακέτο. It works until it won't.

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Conan2046 είπε

Πάντως στην συνδρομητική τηλεόραση αν θυμάμαι καλά στην αρχή δεν είχε διαφημίσεις και σιγά σιγά τις έχωσαν κανονικά στο πρόγραμμα τους και μια χαρά έγινε αποδεκτό. 

Του Netflix πάντως το θέμα δεν είναι το κόστος που χάνει συνδρομητές, είναι ο ανταγωνισμός και το περιεχόμενο και ο αλγόριθμος να προσθέσω που σου κάνει τις προτάσεις. Γιατί ενώ έχει μερικές ωραίες ταινίες και σειρές κυρίως παλιότερες δεν στις προτείνει ποτέ. 

Δεν έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με την συνδρομητική, ωστόσο στο ΟΤΕ TV που έχουν οι δικοί μου βάζει διαφημίσεις στα κενά που μπορεί να έχει για παράδειγμα μια αθλητική διοργάνωση ή όσον αφορά τις ταινίες βάζεις στην αρχή και στο τέλος.
Στο netflix πολύ φοβάμαι ότι θα τις πετάει στην μέση.

Απ΄ την άλλη όμως η συνδρομητική τηλεόραση έχει χάσει το κοινό της και ειδικά το νέο. Η μπάλα την κρατάει ακόμα. Απ' όλους τους φίλους - γνωστούς κάτω των 35 δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε ένα να έχει nova ή ΟΤΕ. Οπότε μήπως η τιμή της σε σχέση με το περιεχόμενο το οποίο περιέχει και διαφημίσεις την "σκοτώνει" σιγά σιγά;

Το Netflix δεν θα διαφωνήσω ότι αυτοκτονεί και πιστεύω πως με αυτή την κίνηση θα δώσει στον εαυτό του την χαριστική βολή. Αν είχε σοβαρό περιεχόμενο, τα 10€-15€ το μήνα δεν είναι τίποτα. Επίσης έχει ήδη ένα απ' τα πιο άθλια UI που έχω δει και ο σκοπός του είναι σου πετάει προτάσεις, μην αφήνοντας σε να περιηγηθείς με άνεση στο ήδη υπάρχον περιεχόμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kurkosdr είπε

Αν πρόκειται για no-log VPN με έδρα τον Παναμά, όπως αυτό που έβαλα στην εικόνα, έχει και παραέχει (= σε συνδυασμό με έναν torrent client σε απαλλάσσει από το Netflix ανεξαρτήτως χώρας και ISP 🙂 )

* για τους mods: αναφέρομαι στα άπειρα Linux ISOs που μπορείς να κατεβάσεις με απόλυτη εχεμύθεια, μη πάει ο νους σας στο κακό

Προσωπικά χρησιμοποιώ Mullvad για privacy γιατί δε μας τα λέει και πολύ καλά η Nord Security τώρα τελευταία (έχει στην κατοχή της πλέον 3 από τα μεγαλύτερα VPN παγκοσμίως - Nord, Atlas και Surfshark). No log policy λένε τα περισσότερα VPN ότι έχουν. Είναι (το Mullvad) σε χώρα του 14-eyes μεν, αλλά εξηγούν τόσο καλά τι και πόσα (απειροελάχιστα) στοιχεία σου κρατάνε (δε χρειάζεσαι καν email για λογαριασμό και αν θες να τους στείλεις, μπορείς να στείλεις μέσω PGP encrypted email) που και να πιεστουν από κάποια αρχή, δεν έχουν logs να δώσουν.

Αλλά και το Nord ήταν η 2η επιλογή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Karelia97 είπε

αυτος που σκεφτηκε να βγαλουν πακετο ΚΑΙ ΜΕ ΧΡΕΩΣH ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΑ 720P παιρνει μισθο;;;;; 🤦‍♂️ 🤦‍♂️

Ναι κανονικότατα και σκέψου τι μισθό θα παίρνει για να μπορεί να δικαιολογήσει κάποιος τέτοια κατάντια μιας συνδρομητική υπηρεσίας. Θα μου πεις είναι προτιμότερο από το να διώξουν κι άλλο κόσμο να παίρνουν και 4,99€ με διαφημίσεις.

Θεωρώ πάντως πως αυτοί λογικά δουλεύουν με μισά ένσημα και τα μαύρα αντί για λεφτά θα τους τα δίνουν σε κουπόνια συνδρομών amazon prime και supermarket.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...