Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vagmouk είπε

Όσοι έχετε Τουρκική συνδρομή και σας είναι ακόμα ενεργή μπείτε στα στοιχεία του λογαριασμού σας και τσεκάρετε αν σας έχουν διαγράψει τους τρόπους πληρωμής.Αν δείτε ότι δεν υπάρχει τρόπος πληρωνής αποθηκευμένος , συνεχίστε με gift cards πριν την ημερομηνία λήξης.Αυτός είναι ο πιο safe δρόμος και γλιτώνετε και το κλείδωμα εκτός Τουρκίας για ένα μήνα.

Σε εμένα πάντως επειδή είχα μπει την προπροηγούμενη της λήξης (8/1) είχε ακριβώςτα ίδια στοιχεία που επισυνάπτω στη φωτό. Το mail σύνδεσης , το ελληνικό κινητό και την κάρτα FUPS. 

Μπαίνοντας στις 9/1 διαπίστωσα ότι "έληξε" η συνδρομή μου χωρίς να ανανεωθεί αυτόματα ενώ είχε χρήματα μέσα η κάρτα για αυτόν τον σκοπό.

Όταν επί τόπου ξαναενεργοποίησα την συνδρομή (αλλά με τούρκικο νούμερο που χρειάστηκε) διαπίστωσα πως τα στοιχεία λογαριασμού μου παρέμειναν άθιχτα. 

Για αυτό τον λόγο έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι να κάνω για να μην ξανά μπω σε διαδικασία restriction. Μάλλον με βλέπω να βάζω δωροκάρτες να έχω ήσυχο το κεφάλι μου. Ειδικά τώρα που λένε πως παίρνει προμήθεια στην φόρτιση και η FUPS ενώ πριν δεν έπαιρνε (θα γίνει δοκιμή σε επόμενη αγορά game για επιβεβαίωση).

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-01-12, 10.29.46.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 831
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

53 λεπτά πριν, wpgoalkeeper είπε

Σε εμένα πάντως επειδή είχα μπει την προπροηγούμενη της λήξης (8/1) είχε ακριβώςτα ίδια στοιχεία που επισυνάπτω στη φωτό. Το mail σύνδεσης , το ελληνικό κινητό και την κάρτα FUPS. 

Μπαίνοντας στις 9/1 διαπίστωσα ότι "έληξε" η συνδρομή μου χωρίς να ανανεωθεί αυτόματα ενώ είχε χρήματα μέσα η κάρτα για αυτόν τον σκοπό.

Όταν επί τόπου ξαναενεργοποίησα την συνδρομή (αλλά με τούρκικο νούμερο που χρειάστηκε) διαπίστωσα πως τα στοιχεία λογαριασμού μου παρέμειναν άθιχτα. 

Για αυτό τον λόγο έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι να κάνω για να μην ξανά μπω σε διαδικασία restriction. Μάλλον με βλέπω να βάζω δωροκάρτες να έχω ήσυχο το κεφάλι μου. Ειδικά τώρα που λένε πως παίρνει προμήθεια στην φόρτιση και η FUPS ενώ πριν δεν έπαιρνε (θα γίνει δοκιμή σε επόμενη αγορά game για επιβεβαίωση).

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-01-12, 10.29.46.png

Έχεις geoblock 30 ημερών?Καλύτερα εκεί γύρω στις αρχες Φλεβάρη μπες και βάλε μια 200αρα κάρτα για να επεκτείνεις τη συνδρομή σου ως τις 9 Μαρτίου.Και κάθε μήνα παίζε έτσι.Τη Fups για το Netflix καλύτερα ξέχνα τη.Άσε που μπορεί να στην ξαναδιαγράψουν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, vagmouk είπε

Έχεις geoblock 30 ημερών?Καλύτερα εκεί γύρω στις αρχες Φλεβάρη μπες και βάλε μια 200αρα κάρτα για να επεκτείνεις τη συνδρομή σου ως τις 9 Μαρτίου.Και κάθε μήνα παίζε έτσι.Τη Fups για το Netflix καλύτερα ξέχνα τη.Άσε που μπορεί να στην ξαναδιαγράψουν....

Ναι έχω και ναι θα κάνω αυτό που λες. Ειδικά τώρα που υπάρχει και προμήθεια στην φόρτιση της FUPS. Επιβεβαιώνω κι εγώ από τη μεριά μου (έχει αναφερθεί σε άλλο νήμα) πως όντως έχει προμήθεια λοιπόν. Έβαλα από Revolut 878 λίρες και μπήκαν 840 λίρες. Χαράτσι 38 λίρες.

Βουρ για giftcards.

Επεξ/σία από wpgoalkeeper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, vagmouk said:

Όσοι έχετε Τουρκική συνδρομή και σας είναι ακόμα ενεργή μπείτε στα στοιχεία του λογαριασμού σας και τσεκάρετε αν σας έχουν διαγράψει τους τρόπους πληρωμής.Αν δείτε ότι δεν υπάρχει τρόπος πληρωμής αποθηκευμένος , συνεχίστε με gift cards πριν την ημερομηνία λήξης.Αυτός είναι ο πιο safe δρόμος και γλιτώνετε και το κλείδωμα εκτός Τουρκίας για ένα μήνα.

Αρα αν ο τροπος πληρωμης με FUPS εξακολουθει να ειναι αποθηκευμενος, ειμαστε οκ προς το παρον?

47 minutes ago, wpgoalkeeper said:

Ναι έχω και ναι θα κάνω αυτό που λες. Ειδικά τώρα που υπάρχει και προμήθεια στην φόρτιση της FUPS. Επιβεβαιώνω κι εγώ από τη μεριά μου (έχει αναφερθεί σε άλλο νήμα) πως όντως έχει προμήθεια λοιπόν. Έβαλα από Revolut 878 λίρες και μπήκαν 840 λίρες. Χαράτσι 38 λίρες.

Βουρ για giftcards.

Εβαλα μεσω Revolut προ 5 ημερων χρηματα στη FUPS, δεν μου κρατησε καμια προμηθεια.

400 λιρες εστειλα, 400 λιρες μπηκαν.

Η μονη προμηθεια που κρατησε η Revolut ηταν προμηθεια μετατροπης απο ευρω σε λιρες υψους 0,09 ευρω που το θεωρω αστειο ποσο.

Επεξ/σία από Sebu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Sebu είπε

Αρα αν ο τροπος πληρωμης με FUPS εξακολουθει να ειναι αποθηκευμενος, ειμαστε οκ προς το παρον?

Εβαλα μεσω Revolut προ 5 ημερων χρηματα στη FUPS, δεν μου κρατησε καμια προμηθεια.

400 λιρες εστειλα, 400 λιρες μπηκαν.

Η μονη προμηθεια που κρατησε η Revolut ηταν προμηθεια μετατροπης απο ευρω σε λιρες υψους 0,09 ευρω που το θεωρω αστειο ποσο.

Πιθανά ναι. Θα τραβήξει τα χρήματα κανονικά. Αλλά κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι δεν θα γίνει καμία χαζομάρα όπως έγινε σε αρκετούς προχθές. 
 

Και από προχθές που έγινε αυτή η χαζομάρα, ξεκίνησε και η έξτρα προμήθεια της φόρτισης καθαρά από την FUPS. Τυχαίο; Δεν νομίζω. Σίγουρα συνδέονται τα γεγονότα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Sebu είπε

Αρα αν ο τροπος πληρωμης με FUPS εξακολουθει να ειναι αποθηκευμενος, ειμαστε οκ προς το παρον?

Κανένας δεν μπορεί να το απαντήσει αυτό με σιγουριά.Προσωπικά μου φαίνεται αρκετά επικίνδυνο και υπάρχει και ο κίνδυνος να banαρουν το account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρα η εναλλακτικη με δωροκαρτες πως λειτουργει?

Τις αγοραζεις μεσω του Netflix και τις πληρωνεις με την FUPS?

Επισης οι δωροκαρτες εχουν φιξ αξια. Αν λχ αγορασεις και περασεις μια των 200 λιρων αλλα εσυ επιλεξεις συνδρομη των 100 λιρων, υποθετω τα υπολοιπα 100 μενου μεσα και στακαρουν με τυχον μελλοντικες καρτες κοκ

Επεξ/σία από Sebu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sebu είπε

Αρα η εναλλακτικη με δωροκαρτες πως λειτουργει?

Τις αγοραζεις μεσω του Netflix και τις πληρωνεις με την FUPS?

Επισης οι δωροκαρτες εχουν φιξ αξια. Αν λχ αγορασεις και περασεις μια των 200 λιρων αλλα εσυ επιλεξεις συνδρομη των 100 λιρων, υποθετω τα υπολοιπα 100 μενου μεσα και στακαρουν με τυχον μελλοντικες καρτες κοκ

Από eneba η άλλα παρεμφερή marketplaces κλειδάδικα τις αγοράζεις.Αν έχεις συβδρομή 100tl και βάλεις 200άρα κάρτα θα σου προσθέσει δύο μήνες στη συνδρομή σου.Μπορείς να στακάρεις κάρτες μέχρι 500 tl την ημέρα νομίζω , αλλά καλύτερα να το αποφύγεις. Μήνα μήνα για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, vagmouk said:

Από eneba η άλλα παρεμφερή marketplaces κλειδάδικα τις αγοράζεις.Αν έχεις συβδρομή 100tl και βάλεις 200άρα κάρτα θα σου προσθέσει δύο μήνες στη συνδρομή σου.Μπορείς να στακάρεις κάρτες μέχρι 500 tl την ημέρα νομίζω , αλλά καλύτερα να το αποφύγεις. Μήνα μήνα για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Οποτε αν η συνδρομη ανανεωνεται μεσω καρτας στις 25/1, και βαλω την δωροκαρτα στις 15/1 ή στις 20/1, και μετα αφαιρεσω την FUPS απο τις μεθοδους πληρωμης, θα παραμεινει ο λογαριασμος ενεργος με τη συνδρομη μεχρι τις 25/1 και στις 25/1 θα κανει αυτοματα ανανεωση με το υπολοιπο της δωροκαρτας. Η οποια αν ειναι 200αρα και η συνδρομη 99,99 θα μεινουν και τα 100,01 μεσα για την επομενη αυτοματη ανανεωση στις 25/2;

Ή επιτοπου στις 25/1 επειδη θα βρει διαθεσιμο υπολοιπο για 2 μηνες θα χρεωσει τα 199,98 και θα δωσει δυο μηνες που ληγουν στις 25/3 και θα μεινουν και 0,02 λεπτα στο υπολοιπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Sebu είπε

Οποτε αν η συνδρομη ανανεωνεται μεσω καρτας στις 25/1, και βαλω την δωροκαρτα στις 15/1 ή στις 20/1, και μετα αφαιρεσω την FUPS απο τις μεθοδους πληρωμης, θα παραμεινει ο λογαριασμος ενεργος με τη συνδρομη μεχρι τις 25/1 και στις 25/1 θα κανει αυτοματα ανανεωση με το υπολοιπο της δωροκαρτας. Η οποια αν ειναι 200αρα και η συνδρομη 99,99 θα μεινουν και τα 100,01 μεσα για την επομενη αυτοματη ανανεωση στις 25/2;

Ή επιτοπου στις 25/1 επειδη θα βρει διαθεσιμο υπολοιπο για 2 μηνες θα χρεωσει τα 199,98 και θα δωσει δυο μηνες που ληγουν στις 25/3 και θα μεινουν και 0,02 λεπτα στο υπολοιπο?

Το δεύτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2024 στις 8:29 ΠΜ, vagmouk είπε

Όσοι έχετε Τουρκική συνδρομή και σας είναι ακόμα ενεργή μπείτε στα στοιχεία του λογαριασμού σας και τσεκάρετε αν σας έχουν διαγράψει τους τρόπους πληρωμής.Αν δείτε ότι δεν υπάρχει τρόπος πληρωμής αποθηκευμένος , συνεχίστε με gift cards πριν την ημερομηνία λήξης.Αυτός είναι ο πιο safe δρόμος και γλιτώνετε και το κλείδωμα εκτός Τουρκίας για ένα μήνα.

Δυστυχως δεν διαβασα αυτο το σχολιο και ξαναπερασα την FUPS μου με αποτελεσμα 30 μερες αναμονη μαλλον παλι ! και μου ειχανε τσιμπησει και 200 λιρες πριν 8 μερες πριν την αφαιρεσουν ! και αλλες 200 τωρα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ και 2 χρόνια είχα ελληνική κάρτα με τούρκικο νετφλιξ.

Σήμερα έφτασε και μένα η σειρά μου, μου έβαλαν το account on hold και μου ζητάνε να βάλω ξανά τα στοιχεία της κάρτας μου.

Βάζω ελληνική κάρτα και την δέχονται αλλά ζητάνε τουρκικό αριθμό.

Λογικά αν βάλω Τούρκικο αριθμό θα φάω ένα μήνα geolock πλέον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, StormGr είπε

Εγώ εδώ και 2 χρόνια είχα ελληνική κάρτα με τούρκικο νετφλιξ.

Σήμερα έφτασε και μένα η σειρά μου, μου έβαλαν το account on hold και μου ζητάνε να βάλω ξανά τα στοιχεία της κάρτας μου.

Βάζω ελληνική κάρτα και την δέχονται αλλά ζητάνε τουρκικό αριθμό.

Λογικά αν βάλω Τούρκικο αριθμό θα φάω ένα μήνα geolock πλέον;

Λογικα ναι ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, StormGr είπε

Εγώ εδώ και 2 χρόνια είχα ελληνική κάρτα με τούρκικο νετφλιξ.

Σήμερα έφτασε και μένα η σειρά μου, μου έβαλαν το account on hold και μου ζητάνε να βάλω ξανά τα στοιχεία της κάρτας μου.

Βάζω ελληνική κάρτα και την δέχονται αλλά ζητάνε τουρκικό αριθμό.

Λογικά αν βάλω Τούρκικο αριθμό θα φάω ένα μήνα geolock πλέον;

Τρέχει ακόμα η συνδρομή σου?Μπορείς να βλέπεις ακόμα?Αν ναι βάλε κατευθείαν μια gift card να την επεκτείνεις και λογικά θα είσαι οκ χωρίς geolock.Αν έχει λήξει και την ξαναενεργοποιήσεις μάλλον θα σε κλειδώσουν για 30 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα διέγραψε τον τρόπο πληρωμής και εμένα (είχα κάρτα revolut με επιβεβαίωση σε τουρκικό νούμερο). Πλέον δεν δέχεται καμία κάρτα Revolut, το ανανέωσα με gift card από eneba.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...