Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 812
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, solid21 είπε

εχει κανεις καμια ιδεα πως να κανω top up την 5SIM χωρις να μπλεκω με crypto ?

Και εγώ προσπάθησα να κάνω κατάθεση αλλά έχουν αλλάξει τους τρόπους πληρωμής σε ρωσικές κάρτες κτλ κτλ. Αναμένουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νουμερακι απο https://sms-activate.org/en/ δουλεψε μια χαρα και εγινε και κανονικα η χρεωση ξανα παλι στην FUPS με επιστροφη και παλι 19tr που δινει η FUPS , στη συνεχεια εβαλα στο mikrotik router μου μεσω wireguard και widevpn συνδρομη που εχω το config.file και πλεον μόνο οι 3 τηλεορασεις μου παιρνουν Τουρκικη IP και όλα μια χαρά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, dream21 είπε

Νουμερακι απο https://sms-activate.org/en/ δουλεψε μια χαρα και εγινε και κανονικα η χρεωση ξανα παλι στην FUPS με επιστροφη και παλι 19tr που δινει η FUPS , στη συνεχεια εβαλα στο mikrotik router μου μεσω wireguard και widevpn συνδρομη που εχω το config.file και πλεον μόνο οι 3 τηλεορασεις μου παιρνουν Τουρκικη IP και όλα μια χαρά!!!

Πωωωωωω μας γ@μησες τώρα. Hardcore τρόπος αλλά ο σωστός.

Τίποτε άλλο για εμάς τους πλεμπαίους με ένα ταπεινό Adguard VPN (+DNS το έδινε δωρεάν με την συνδρομή στο BF) δεν υπάρχει ε? 

Έχω κι ένα CyberGhost για κάποιους μήνες ακόμα αλλά δεν νομίζω να γίνεται ούτε από εκεί...

Υπομονή. 28 και σήμερα 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, wpgoalkeeper είπε

Πωωωωωω μας γ@μησες τώρα. Hardcore τρόπος αλλά ο σωστός.

Τίποτε άλλο για εμάς τους πλεμπαίους με ένα ταπεινό Adguard VPN (+DNS το έδινε δωρεάν με την συνδρομή στο BF) δεν υπάρχει ε? 

Έχω κι ένα CyberGhost για κάποιους μήνες ακόμα αλλά δεν νομίζω να γίνεται ούτε από εκεί...

Υπομονή. 28 και σήμερα 😛 

Ε δεν πηγαινε αλλο επρεπε να το κανω απο την αρχη αλλα βαριομουν να σεταρω διοτι ειναι ολα manual στο mikrotik 

 

 

Spoiler

wireguard.png

 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, wpgoalkeeper είπε

Σε τηλεόραση τώρα δεν ξέρω κάποιον τρόπο για VPN μόνο αν μπει στο ρουτερ με τη μια. Εγω τώρα που έχω το Adguard VPN πληρωμένο , δεν νομίζω να γίνεται. Άρα μόνο κινητές/σταθερες συσκευές που μπορούν να υποστηρίξουν VPN.  

Σε τηλεόραση (Android TV) με εγκατεστημένο Nord VPN, παίζει κανονικά αφού "βλέπει" Τουρκία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, June είπε

Σε τηλεόραση (Android TV) με εγκατεστημένο Nord VPN, παίζει κανονικά αφού "βλέπει" Τουρκία.

H LG δυστυχώς έχει δικό της λογισμικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ελληνικό Netflix από όταν ηρθε στην Ελλάδα και πληρώνω με τουρκικές gift cards για περισσότερο από ένα χρόνο τώρα, τι πρόβλημα υπάρχει? Τελευταία πρόσθεσα gifts cards 16 Δεκεμβρίου, τρεις 200αρες πέρασαν άμεσα ενώ άλλη μια πέρασε την επόμενη μέρα. Το τηλέφωνο είναι το ελληνικό και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα με κλειδώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dream21 είπε

Νουμερακι απο https://sms-activate.org/en/ δουλεψε μια χαρα και εγινε και κανονικα η χρεωση ξανα παλι στην FUPS με επιστροφη και παλι 19tr που δινει η FUPS , στη συνεχεια εβαλα στο mikrotik router μου μεσω wireguard και widevpn συνδρομη που εχω το config.file και πλεον μόνο οι 3 τηλεορασεις μου παιρνουν Τουρκικη IP και όλα μια χαρά!!!

για αιγυπτιακο αριθμο που προσπαθησα , οσα νουμερα και να εβαζα στο αιγυπτιακο νετφλιξ μου εβγαζε σφαλμα στην σελιδα του νετφλιξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, solid21 είπε

για αιγυπτιακο αριθμο που προσπαθησα , οσα νουμερα και να εβαζα στο αιγυπτιακο νετφλιξ μου εβγαζε σφαλμα στην σελιδα του νετφλιξ.

Σου πήρε κανονικά την κάρτα στο αιγυπτιακό;; και αν ναι τι χρησιμοποιήσες, γτ ότι και να έβαλα δν έπιασε (fups, payzy, revo) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, wpgoalkeeper είπε

Μόλις μπήκα να γράψω το ίδιο!!

Με banαρε κι εμένα σήμερα (που αύριο ήταν για ανανέωση από FUPS). Μπήκα με VPN, πλήρωσα πάλι με την ίδια FUPS (έκανα ξανά ενεργοποίηση τον λογαριασμό μου) και κλασικά έχω το 30ήμερο χαράτσι μπροστά μου.... Σαν να έκαναν απενεργοποίηση όλες τις FUPS και μετά πάλι όποιος είναι Τούρκος και validate σου λέει θα μπει και θα το ξαναπεράσει.....

Το μόνο που έκανα τώρα διαφορετικό από ότι το καλοκαίρι που ενεργοποίησα τον Τούρκο πρώτη φορά, είναι πως ήθελε sms μόνο από τούρκικο τηλέφωνο. Μπήκα στα γνωστά και το έκανα από εκεί κατευθείαν το validation. 

Το ακόμα πιο περίεργο είναι πως αν και έκανα ενεργοποίηση τον λογαριασμό (ξανά) μέσω τούρκικου sms, στο προφίλ μου όταν το ανέκτησα, φαίνεται ενεργό ακόμα το ελληνικό που είχα κάνει από το καλοκαίρι με sms επιβεβαίωσης.

Με έβαλε σε προβληματισμό για να μπω να αγοράσω gift cards να βάλω να υπάρχουν μέσα και να ανανεώνω έτσι. Απλά θα χάσω τις 20 λίρες επιστροφή από FUPS. Θα μου πεις κλάιν αν είναι να μην ξανα banαριστεί. Αλλά στους 10 μήνες ήταν σαν ένας μήνας δώρο. 

Εννοείται πως ιστορικό και λίστες είναι το ίδιο. Αφού έγινε ξανά ενεργοποίηση...... 

Μάλλον οι gift cards είναι μονόδρομος.

Εγώ τυχαία είδα στο λογαριασμό μου ότι μου διέγραψαν τις δύο αποθηκευμένες κάρτες , μια Fups και μια Revolut.Ο λογαριασμός παραμένει ενεργός και δουλεύει και δείχνει ότι θα ανανεωθεί στις 12/1 αλλά δεν υπάρχει τρόπος πληρωμής....Εβαλα μια 200αρα κάρτα και τον επέκτεινα για ένα μήνα χωρίς το γνωστό geolock και μάλλον θα συνεχίσω έτσι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Τώρα γιατί δεν μου τον κλείδωσαν για ένα μήνα εκτός Τουρκίας δεν ξέρω.Ισως επειδή υπήρχε ακόμα ενεργή συνδρομή και είναι και παλίος.Απο το 2019 τον έχω.Παντως όπως φαίνεται γενικά σκαλίζουν στα accounts και ψάχνουν τρόπους να κλείσουν όλες τις τρύπες.

8 ώρες πριν, dream21 είπε

Νουμερακι απο https://sms-activate.org/en/ δουλεψε μια χαρα και εγινε και κανονικα η χρεωση ξανα παλι στην FUPS με επιστροφη και παλι 19tr που δινει η FUPS , στη συνεχεια εβαλα στο mikrotik router μου μεσω wireguard και widevpn συνδρομη που εχω το config.file και πλεον μόνο οι 3 τηλεορασεις μου παιρνουν Τουρκικη IP και όλα μια χαρά!!!

Και με control d μια χαρά γίνεται η δουλεία στις τηλεοράσεις.Και αν δίνουν ακόμα το δωρεάν μήνα δοκιμή είναι ότι πρέπει για την περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vagmouk είπε

Εγώ τυχαία είδα στο λογαριασμό μου ότι μου διέγραψαν τις δύο αποθηκευμένες κάρτες , μια Fups και μια Revolut.Ο λογαριασμός παραμένει ενεργός και δουλεύει και δείχνει ότι θα ανανεωθεί στις 12/1 αλλά δεν υπάρχει τρόπος πληρωμής....Εβαλα μια 200αρα κάρτα και τον επέκτεινα για ένα μήνα χωρίς το γνωστό geolock και μάλλον θα συνεχίσω έτσι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Τώρα γιατί δεν μου τον κλείδωσαν για ένα μήνα εκτός Τουρκίας δεν ξέρω.Ισως επειδή υπήρχε ακόμα ενεργή συνδρομή και είναι και παλίος.Απο το 2019 τον έχω.Παντως όπως φαίνεται γενικά σκαλίζουν στα accounts και ψάχνουν τρόπους να κλείσουν όλες τις τρύπες.

Και με control d μια χαρά γίνεται η δουλεία στις τηλεοράσεις.Και αν δίνουν ακόμα το δωρεάν μήνα δοκιμή είναι ότι πρέπει για την περίπτωση.

Έτσι και σε μένα, δεν κλείδωσαν τον αιγυπτιακό  λογαριασμό αλλά μου αφαίρεσαν την Πειραιώς που είχα αποθηκευμένη και σήμερα που προσπάθησα να περάσω κάποια μου έβγαζε σφάλμα. Και το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν δωροκαρτες για την Αίγυπτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

Έτσι και σε μένα, δεν κλείδωσαν τον αιγυπτιακό  λογαριασμό αλλά μου αφαίρεσαν την Πειραιώς που είχα αποθηκευμένη και σήμερα που προσπάθησα να περάσω κάποια μου έβγαζε σφάλμα. Και το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν δωροκαρτες για την Αίγυπτο 

Νομίζω Αίγυπτος είναι γενικά risky.Και να περάσει η πληρωμή παίζει κάποια στιγμή να σε ξαναπετάξουν.Δε δοκιμάζεις καλύτερα με καινούριο καθαρό account?Ολοι αυτοί οι λογαριασμοί και μέθοδοι πληρωμής που έχουν μπλοκαριστεί παίζει και να έχουν flagaριστεί και να κάηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες για Αίγυπτο δοκιμάστε όσοι έχετε με πιστωτική κάρτα και όχι χρεωστική. Διάβασα ότι μπλοκαραν όλες τις χρεωστικές άλλων χωρών.

Εγώ δεν έχω για να δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...