Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκίας problem


Stelaras1993
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Stelaras1993,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα , πριν χρονια τον καιρο που ηταν εφικτό εκανα ενα account στο Netflix  μεσω τουρκιας με vpn πλήρωνα κανονικα 5,20 € καθε μηνα για τους 4 λογαριασμούς μεχρι σήμερα που μου βγάζει κατι περιεργα και οταν παω να  κανω ενημέρωση πληρωμής με πεταει στο να βάλω ενα τουρκικό αριθμο για να μου ερθει sms επιβεβαίωσης . Η ερώτηση μου ειναι αν υπαρχει καποιο έγκυρο site για sms verification μεσω τουρκιας . Βρηκα κατι λιγα Αλλα φοβαμαι οτι θα βαλω τον αριθμο και δεν προκειται να ερθει κανενα μηνυμα . 

3400112D-EFA0-4A47-8EAD-67E027259D44.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 769
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν θέλω να κάνω hijack το θέμα σου, φίλε μου. Αλλά να σε ρωτήσω μόνο επειδή το έχεις χρόνια όπως λες. Τίτλοι είναι οι ίδιοι με το ελληνικό ή λόγω σουλτάνου κόβονται κάποιες σειρες/σκηνές κτλ; Υπότιτλοι; Υπάρχουν αντίστοιχα με το ελληνικό; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thodoris_9 είπε

Δεν θέλω να κάνω hijack το θέμα σου, φίλε μου. Αλλά να σε ρωτήσω μόνο επειδή το έχεις χρόνια όπως λες. Τίτλοι είναι οι ίδιοι με το ελληνικό ή λόγω σουλτάνου κόβονται κάποιες σειρες/σκηνές κτλ; Υπότιτλοι; Υπάρχουν αντίστοιχα με το ελληνικό; Ευχαριστώ 

Δεν εχω παρατηρήσει να λειπει κατι απο καποιον που εχει το ελληνικό . Υπότιτλους κανονικα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Δεν εχω παρατηρήσει να λειπει κατι απο καποιον που εχει το ελληνικό . Υπότιτλους κανονικα .

Ευχαριστώ, φίλε μου. Θα παρακολουθήσω το θέμα γιατί θέλω να το βάλω και γω αλλά είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα. Έβαλα γιουρολιγκα, πολύ πιο απλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To sms activate στο iPhone λειτουργει . Απλα μετα δεν μου  παιρνε  τον αριθμο τον τουρκικό πηγα να αλλαξω καρτα τωρα δεν μου δέχεται καρτα ελληνική απο οσο φαινεται . 


 

το εφτιαξα τελικα με gift card και vpn

Επεξ/σία από Stelaras1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2022 στις 6:22 ΜΜ, Stelaras1993 είπε

To sms activate στο iPhone λειτουργει . Απλα μετα δεν μου  παιρνε  τον αριθμο τον τουρκικό πηγα να αλλαξω καρτα τωρα δεν μου δέχεται καρτα ελληνική απο οσο φαινεται . 


 

το εφτιαξα τελικα με gift card και vpn

Το ίδιο μου έβγαλε και εμένα για αλλαγή τρόπου πληρωμής και αναγκαστικό verification με τουρκικό τηλέφωνο. Έβαλες απλά τουρκική gift card και δούλεψε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με τουρκική gift card . Γιατι και αριθμο που εβαλα με το sms activate ( εφαρμογη στο iPhone ) δεν προχωρούσε . Ειχε laggarei παντελως.  Ωστοσο επδ δεν εβγαζα ακρη ακύρωσα συνδρομη μπηκα με Windscribe vpn free μεσω iPhone αλλαξα τροπο πληρωμής και εβαλα giftcard και αγόρασα giftcard Netflix τουρκική με 7€ απο g2a. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που κάνω hijack το θέμα αλλά αφού έχετε εμπερια με Τουρκία, είπα να ρωτήσω.

Έχω θέμα με αγορά ετήσιας συνδρομής μέσω Τουρκιάς για DIsney plus όμως.

Έκανα νέα συνδρομή πριν λίγες μέρες μέσω Τουρκικού Gmail account  που δημιούργησα με χρήση Windscrive VPN από android (Bluestacks). Έβαλα 1 μήνα συνδρομή για λόγους τεστ, ελληνική κάρτα και όλα δούλεψαν κανονικά. Τράβηξε τα χρήματα, ενεργοποιήθηκε η μηνιαία συνδρομή, βλέπω κανονικά d+ χωρίς vpn.

Προσπαθώ τώρα όμως να αγοράσω ετήσια συνδρομή (μέσω φυσικά του τουρκικού gmail+vpn) αλλά δεν μου δέχεται την πληρωμή. Δοκίμασα και με άλλη ελληνική κάρτα αλλά και με revolut που έχω μάλιστα φορτώσει με λίρες.

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε τι να κάνω για να ενεργοποιήσω την ετήσια συνδρομή?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mike299 είπε

Συγνώμη που κάνω hijack το θέμα αλλά αφού έχετε εμπερια με Τουρκία, είπα να ρωτήσω.

Έχω θέμα με αγορά ετήσιας συνδρομής μέσω Τουρκιάς για DIsney plus όμως.

Έκανα νέα συνδρομή πριν λίγες μέρες μέσω Τουρκικού Gmail account  που δημιούργησα με χρήση Windscrive VPN από android (Bluestacks). Έβαλα 1 μήνα συνδρομή για λόγους τεστ, ελληνική κάρτα και όλα δούλεψαν κανονικά. Τράβηξε τα χρήματα, ενεργοποιήθηκε η μηνιαία συνδρομή, βλέπω κανονικά d+ χωρίς vpn.

Προσπαθώ τώρα όμως να αγοράσω ετήσια συνδρομή (μέσω φυσικά του τουρκικού gmail+vpn) αλλά δεν μου δέχεται την πληρωμή. Δοκίμασα και με άλλη ελληνική κάρτα αλλά και με revolut που έχω μάλιστα φορτώσει με λίρες.

Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε τι να κάνω για να ενεργοποιήσω την ετήσια συνδρομή?

 

 

Πηγαινετο μηνα μηνα  1.80€ ειναι δηλαδη τι πας να γλυτώσεις ακόμα; Ποτέ δεν βάζουμε ελληνική γιατί κρατάει προμήθεια για την αλλαγη του νομίσματος  Ενω η Revolut  πληρωνει σε τουρκική λίρα και δεν σου κραταει προμήθεια που αλλαζει το νόμισμα. Απο εκει και περα εφοσον σου κολλαει και θες σονι και ντε χρονου συνδρομη ξανακάντα ολα απο την αρχη με νέο mail . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα , θα ηθελα τα φωτα σας αν γινεται.

εβαλα gift card απο τουρκια, δουλεψε κανονικα με vpn , μπηκα νετφλιξ αλλα οταν παταω να δω σειρα μου βγαζει σφαλμα error m7111-5095. μιλησα με το support και μου ειπανε οτι επειδη ο λογαριασμος ειναι απο τουρκια δεν μπορω να δω σε αλλη χωρα εκτος τουρκιας. εσεις καταφερατε να δειτε χωρις vpn  ή βλεπετε μονο μεσω vpn?

Επεξ/σία από demmian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, demmian είπε

καλησπερα , θα ηθελα τα φωτα σας αν γινεται.

εβαλα gift card απο τουρκια, δουλεψε κανονικα με vpn , μπηκα νετφλιξ αλλα οταν παταω να δω σειρα μου βγαζει σφαλμα error m7111-5095. μιλησα με το support και μου ειπανε οτι επειδη ο λογαριασμος ειναι απο τουρκια δεν μπορω να δω σε αλλη χωρα εκτος τουρκιας. εσεις καταφερατε να δειτε χωρις vpn  ή βλεπετε μονο μεσω vpn?

Κανονικά δεν υπάρχει θέμα. Βλέπεις κανονικά χωρίς vpn. Είναι καινουργιος ο λογαρισμός ή όχι;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, demmian είπε

ναι καινουργιος ειναι. τον εφτιαξα ειδικα για αυτη την περιπτωση

1.png

Λες να άρχισαν να το κάνουν στους καινούργιους; Χμ. Κάποιος με καινούργιο λογαριασμό θα μπορούσε να μας διαφωτίσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και καλή εβδομάδα
Έχω προβλήματα με τον παλιό Τούρκικο λογαριασμό, ζητάει να αλλάξω κάρτα και γίνεται μπλέξιμο με την τηλεφωνική επαλήθευση.
Πήγα να κάνω καινούργιο και βλέπω στην εγγραφή 93.99TL = 17.6€ για το Premium 4K πακέτο! Τι έγινε ρε παιδιά, άλλαξε κάτι;

EDIT: Έδωσα μια παράταση τελικά με δωροκάρτα eneba, 200TL στα 13€ με Paypal για δυο μήνες. Έχει ακριβύνει πάντως και δεν βλέπω να το κρατάω πολύ.

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...