Προς το περιεχόμενο

Elon Musk: H SpaceX θα συνεχίσει να επωμίζεται το κόστος για την πρόσβαση της Ουκρανίας στο Starlink


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι κοστος εχει δηλαδη; Οι δορυφοροι κανουν τις βολτες τους ετσι και αλλιως. Ειναι πολυ τυχερος ο βλακας που κανει δωρεαν beta testing με εναν ολοκληρο λαο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 hours ago, AzaZyL said:

Όλο το παρασκήνιο :

FB_IMG_1665837542545.jpg

Ο σωστότερος, απο το 99% των άκυρων σχολίων που έχουν γραφτεί μέχρι στιγμής, το έκανα και verify γιατί είναι πολύ τρελό.

Παίζει πραγματικά να έγινε για αυτόν το λόγο και όντως ήταν καθοριστικό το starlink για τις αντοχές τις Ουκρανίας (χωρίς επικοινωνία κανένας στατός δεν κάνει τίποτα, πριν αρχίσουν τα ρωσολάγνα πιθήκια να μιλάνε για πυρηνικά και πόσο στρατό έχουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Lomar είπε

Ο σωστότερος, απο το 99% των άκυρων σχολίων που έχουν γραφτεί μέχρι στιγμής, το έκανα και verify γιατί είναι πολύ τρελό.

Παίζει πραγματικά να έγινε για αυτόν το λόγο και όντως ήταν καθοριστικό το starlink για τις αντοχές τις Ουκρανίας (χωρίς επικοινωνία κανένας στατός δεν κάνει τίποτα, πριν αρχίσουν τα ρωσολάγνα πιθήκια να μιλάνε για πυρηνικά και πόσο στρατό έχουν).

Δες τις ημερομηνιες.

Αυτην την ειδηση με τον πρεσβη εχω μερες που την ακουσα στο Ραδιοφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ ,οι δορυφόροι εκεί είναι δεν αλλάζει κάτι.

Τα επίγεια συστήματα όμως υπήρχαν πριν τον πόλεμο;Τους τα έδωσε μετά;Πλήρωσαν για αυτά;

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Έλον ξέρει ότι το Starlink είναι ανεκτίμητο στον πόλεμο της Ουκρανίας. Όποιος νομίζει ότι το κάνει από αγάπη για τον Ουκρανικό λαό (ιδιαίτερα μετά από εκείνο το σχόλιο στο twitter) κάνει λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Πεντάγωνο του πληρώνει το Starlink και όχι η Ουκρανία όπως λέει στο άρθρο...

Τα πάντα για την προβολή ο Έλον, καλή η κακή δε νομίζω ότι έχει σημασία πλέον για αυτόν....

 

"Ωστόσο, με βάση την επιστολή της SpaceX την οποία και δημοσίευσε το CNN, περίπου το 85% των 20.000 τερματικών στην Ουκρανία εκείνη την εποχή χρηματοδοτούνταν πλήρως ή εν μέρει από τις ΗΠΑ, το Ηνωμένο Βασίλειο, την Πολωνία και άλλες εξωτερικές πηγές."

"Το Πεντάγωνο επιβεβαίωσε μετά τη δημοσιοποίηση της επιστολής ότι συζητούσε το θέμα των πληρωμών με τη SpaceX, αλλά παράλληλα εξέταζε πιθανές εναλλακτικές λύσεις. Η Sabrina Singh, αναπληρώτρια εκπρόσωπος Τύπου του Πενταγώνου, ανέφερε σε δήλωσή της ότι «Δεν υπάρχει μόνο η SpaceX, υπάρχουν και άλλες εταιρείες με τις οποίες μπορούμε σίγουρα να συνεργαστούμε όταν πρόκειται να παρέχουμε στην Ουκρανία αυτά που χρειάζεται στο πεδίο της μάχης». "

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, BertaJourdan said:

Δες τις ημερομηνιες.

Αυτην την ειδηση με τον πρεσβη εχω μερες που την ακουσα στο Ραδιοφωνο.

3 Οκτωμβρίου έγινε η "προσβολή". Αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να μου εξηγήσεις τι μου διαφεύγει;

Επεξ/σία από Lomar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lomar είπε

3 Οκτωμβρίου έγινε η "προσβολή". Αν δεν σου κάνει κόπο μπορείς να μου εξηγήσεις τι μου διαφεύγει;

Τιποτα, απλα τονισα οτι εχει μερες αυτο. Ειναι δηλαδη γνωστο. Δεν σε κατηγορησα για κατι αν αυτο καταλαβες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, BertaJourdan said:

Τιποτα, απλα τονισα οτι εχει μερες αυτο. Ειναι δηλαδη γνωστο. Δεν σε κατηγορησα για κατι αν αυτο καταλαβες.

Προς θεού, δεν το θεώρησα κατηγορία, απλά πως είχε κάποια ασυνέπεια αυτό που έγραψα.
Η αλήθεια δεν το γνώριζα, ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...