Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus Συνδρομή Τουρκίας


dinhio
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dinhio,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, δοκίμασα να προσθέσω funds στο wallet με την FUPS card αλλά δε με αφήνει με τπτ... Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τα βήματα ή να με παραπέμψεις σε κάποιο βιντέακι ή κείμενο που να εξηγεί αναλυτικά τα βήματα πώς βάζουμε καινούρια συνδρομή σε τούρκικο PSN account αφού έχουμε δημιουργήσει την FUPS (ή έστω πώς αγοράζουμε συνδρομή από το Oyunone ή κάποιο άλλο site χωρίς τούρκικο νούμερο?) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, elessar2020 είπε

Ναι, δοκίμασα να προσθέσω funds στο wallet με την FUPS card αλλά δε με αφήνει με τπτ... Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τα βήματα ή να με παραπέμψεις σε κάποιο βιντέακι ή κείμενο που να εξηγεί αναλυτικά τα βήματα πώς βάζουμε καινούρια συνδρομή σε τούρκικο PSN account αφού έχουμε δημιουργήσει την FUPS (ή έστω πώς αγοράζουμε συνδρομή από το Oyunone ή κάποιο άλλο site χωρίς τούρκικο νούμερο?) 

 

Το oyunone  δεν θέλει τουρκικό νούμερο. Αγοράζεις κανονικά με revolut. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ζήτησε τούρκικο νούμερο για να τελειώσει το order παρόλο που τα λεφτά είχαν ήδη τραβηχτεί από την κάρτα και τώρα περιμένω την επιστροφή των χρημάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, elessar2020 είπε

Μου ζήτησε τούρκικο νούμερο για να τελειώσει το order παρόλο που τα λεφτά είχαν ήδη τραβηχτεί από την κάρτα και τώρα περιμένω την επιστροφή των χρημάτων

δοκιμασε να βαλεις funds με control d 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, elessar2020 είπε

Θα μπορούσες να μου πεις τα ακριβή βήματα για το controld ή έστω να μου στείλεις κάποιο videaki που τα περιγράφει? Ευχαριστώ πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό το βίντεο είχα δει κι εγώ για το controld αλλά εφόσον αυτό λέει πώς να φτιάξεις καινούριο turkish account, δεν κατάφερα να βγάλω άκρη αφού εγώ έχω ήδη psn turkish account....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, elessar2020 είπε

Ναι αυτό το βίντεο είχα δει κι εγώ για το controld αλλά εφόσον αυτό λέει πώς να φτιάξεις καινούριο turkish account, δεν κατάφερα να βγάλω άκρη αφού εγώ έχω ήδη psn turkish account....

συνδεσου με το control d και πηγαινε βαλε funds απο browser στο pc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δοκίμασα ξανά μόλις τώρα: Συνδέθηκα στο controld όπως ακριβώς το λέει στο video για IPv4 και IPv6, έκανα login στο τούρκικο psn account από τον chrome (και incognito και όχι) και δοκίμασα να add funds to wallet μέσω της FUPS card και μου βγάζει "An error has occured. Please try again." Το δοκίμασα και μέσω nordvpn για Τουρκία και χωρίς vpn.... Πραγματικά δεν ξέρω τι κάνω λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, elessar2020 είπε

Αυτό δοκίμασα ξανά μόλις τώρα: Συνδέθηκα στο controld όπως ακριβώς το λέει στο video για IPv4 και IPv6, έκανα login στο τούρκικο psn account από τον chrome (και incognito και όχι) και δοκίμασα να add funds to wallet μέσω της FUPS card και μου βγάζει "An error has occured. Please try again." Το δοκίμασα και μέσω nordvpn για Τουρκία και χωρίς vpn.... Πραγματικά δεν ξέρω τι κάνω λάθος...

Και εγώ προσπαθούσα 2 ολόκληρες μέρες μέσω control d και fups κάρτα να αγοράσω τη συνδρομή ή να κάνω add funds και δε με άφηνε με τίποτα. Τελικά την τρίτη μέρα με άφησε μέσω control d και browser από pc να κάνω add funds και αγόρασα για 2 χρόνια για να είμαι σίγουρος. Δεν άλλαξα τίποτα στην όλη διαδικασία σε σχέση με όταν δε με άφηνε οπότε πλέον πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα τύχης και όχι ότι κάνεις κάτι λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, elessar2020 είπε

Ναι αυτό το βίντεο είχα δει κι εγώ για το controld αλλά εφόσον αυτό λέει πώς να φτιάξεις καινούριο turkish account, δεν κατάφερα να βγάλω άκρη αφού εγώ έχω ήδη psn turkish account....

αν εχεις εμπειρια σε πληρωμες κρυπτο δοκιμασε να βρεις πωλητη στο buysellvouchers οι περισσοτεροι δεχονται κ stablecoins για να μην εχεις διακυμανσεις στις τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το πιο σπαστικό είναι ότι μου ζητάει και τουρκικό νούμερο όταν προσπαθώ να αγοράσω καυευθείαν 12-μηνη συνδρομή από το oyunone είτε να add balance στο site και μετά να την αγοράσω, με χρεώνει κανονικά στην FUPS και μετά μου ζητάει τουρκικό νούμερο, οπότε πρέπει να τους γράφω e-mail για refund κτλ κτλ... Τα έχω παίξει σήμερα...:P

14 λεπτά πριν, pp6210 είπε

αν εχεις εμπειρια σε πληρωμες κρυπτο δοκιμασε να βρεις πωλητη στο buysellvouchers οι περισσοτεροι δεχονται κ stablecoins για να μην εχεις διακυμανσεις στις τιμες

Ναι αυτό είναι το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής γιατί δεν έχω εμπειρία με πληρωμές crypto... 

Επεξ/σία από elessar2020
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, elessar2020 είπε

Μου ζήτησε τούρκικο νούμερο για να τελειώσει το order παρόλο που τα λεφτά είχαν ήδη τραβηχτεί από την κάρτα και τώρα περιμένω την επιστροφή των χρημάτων

Κάτι κάνεις λάθος. Εχθές αγόρασα κανονικά και ξανά πριν από λίγο. Δεν ζητάει τουρκικό νούμερο και η πληρωμή γίνεται με Revolut 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, leo066 είπε

Κάτι κάνεις λάθος. Εχθές αγόρασα κανονικά και ξανά πριν από λίγο. Δεν ζητάει τουρκικό νούμερο και η πληρωμή γίνεται με Revolut 

Καλημέρα. Ναι όντως, μου ζητούσε τουρκικό νούμερο επειδή πλήρωσα με FUPS. Χρησιμοποίησα την Revolut και όλα οκ. Τώρα περιμένω να μου περάσουν την συνδρομή στον λογαριασμό μου. Μου ζήτησαν και το password του account μου. Είναι οκ να το δώσω, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...