Προς το περιεχόμενο

Ξεραμενο λαστιχο στο παρμπριζ. Σταζει οταν βρεχει + θολωνει το τζαμι


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Απο περυσι εχω αυτο το θεμα, αλλα το ειχα αφησει στην ακρη μεχρι πριν κανα μηνα-2 που το λαστιχο απο εξω απεκτησε ρωγμη και τωρα μπαινει και αερας (ακουγεται δλδ). Μου ειπαν οτι καλω την ασφαλιστικη μου (εχω θραυση) για να μαθω με ποιους συνεργαζεται στην περιοχη μου(ινστερσαλονικα), κλεινω ραντεβου και παω σε συνεργειο για να το κανει να φανει οτι εσπασε απο πετρα.

Υπαρχει περιπτωση να με ρωτησουν εκει παραπανω ερωτησεις? Αν πω οτι πχ μου πεταχτηκε απο φορτηγο, θα ειμαι οκ? Δεν εχω ξανα μπλεξει με ασφαλιστικη, οποτε δεν ξερω τι μπορει να συμπληρωσω κτλ (αν πω και τπτ και δεν θεωρει απλα κατι απλο).

Επισης, βλεπω οτι τωρα που επεσε η θερμοκρασια, θολωνει πολυ ευκολα και πρεπει να βαλω ac για να φυγει (το εκανε και περυσι σε μικροτερο βαθμο). Φανταζομαι λογω αυτου ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Καλησπερα,

Απο περυσι εχω αυτο το θεμα, αλλα το ειχα αφησει στην ακρη μεχρι πριν κανα μηνα-2 που το λαστιχο απο εξω απεκτησε ρωγμη και τωρα μπαινει και αερας (ακουγεται δλδ). Μου ειπαν οτι καλω την ασφαλιστικη μου (εχω θραυση) για να μαθω με ποιους συνεργαζεται στην περιοχη μου(ινστερσαλονικα), κλεινω ραντεβου και παω σε συνεργειο για να το κανει να φανει οτι εσπασε απο πετρα.

Υπαρχει περιπτωση να με ρωτησουν εκει παραπανω ερωτησεις? Αν πω οτι πχ μου πεταχτηκε απο φορτηγο, θα ειμαι οκ? Δεν εχω ξανα μπλεξει με ασφαλιστικη, οποτε δεν ξερω τι μπορει να συμπληρωσω κτλ (αν πω και τπτ και δεν θεωρει απλα κατι απλο).

Επισης, βλεπω οτι τωρα που επεσε η θερμοκρασια, θολωνει πολυ ευκολα και πρεπει να βαλω ac για να φυγει (το εκανε και περυσι σε μικροτερο βαθμο). Φανταζομαι λογω αυτου ειναι?

Ε ναι.. Θα σε ρωτήσουν πολλά.. Δεν γίνεται αυτό από πετρα.. Να παθει την ζημιά.. Μήπως μπλέξεις.. Θα έρθουν να δουν το αυτοκίνητο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου έχει μαζέψει νερό για αυτό θολώνει δες κάτω από τα πατάκια .
 

Επίσης ποιοι στο ειπαν να το κανείς έτσι αν είναι το συνεργείο που θα πας να το αλλάξεις έχει καλώς αλλιώς μπορεί σου πει ο μάστορας εγώ δε το κάνω αυτό.

 

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ε ναι.. Θα σε ρωτήσουν πολλά.. Δεν γίνεται αυτό από πετρα.. Να παθει την ζημιά.. Μήπως μπλέξεις.. Θα έρθουν να δουν το αυτοκίνητο.. 

δεν θα έρθει κανείς να ελέγξει ο μάστορας θα βγάλει φωτό και θα τις στείλει ως απόδειξη της ζημιάς και της εργασίας του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η αδερφη μου εχει κανει την αλλαγη με τον ιδιο τροπο. Ειπα να παρω καμια γνωμη παραπανω.

3 λεπτά πριν, andreoulios είπε

Κάπου έχει μαζέψει νερό για αυτό θολώνει δες κάτω από τα πατάκια .

Μεσα ειναι στεγνο γενικα. Και ειναι παρκαρισμενο σε υποστεγο, οποτε ουτε υγρασια και παχνη εχω απο το βραδυ.

4 λεπτά πριν, andreoulios είπε

Επίσης ποιοι στο ειπαν να το κανείς έτσι αν είναι το συνεργείο που θα πας να το αλλάξεις έχει καλώς αλλιώς μπορεί σου πει ο μάστορας εγώ δε το κάνω αυτό.

Συνεργειο που το παω ουτως ή αλλως, αλλα ο συγκεκριμενος δεν συνεργαζεται με ιντερσαλονικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πρέπει να βρεις αυτόν που θα στο αλλάξει το να συνεννοηθείτε . Το πολύ να σου πει φέρε το σπασμένο το τζαμί . Υπάρχει η μικρή πιθανότητα να σου πει ότι δε στο σπάω . Γιατί αυτό λέγεται ασφαλιστική απάτη. Αλλα για να πάρει τη δουλειά λογικά θα το κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

αφού εχει χαλάσει το λάστιχο γιατί νομίζεις ότι δεν θα χρεωθείς για το λάστιχο όταν αλλάξουν παρμπριζ;

Γιατί πάει πακέτο από ότι μου είπαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλες, τσιμουχες και πιθανα νικελ που εχει γυρω γυρω, αλλαζονται ως σετ. Τα περισσοτερα σπανε ουτως ή αλλως στο βγαλσιμο. Στο BMW μας που εχουμε αλλαξει δυο φορες, μπηκαν ολα καινουργια…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SaFiS είπε

Κολλες, τσιμουχες και πιθανα νικελ που εχει γυρω γυρω, αλλαζονται ως σετ. Τα περισσοτερα σπανε ουτως ή αλλως στο βγαλσιμο. Στο BMW μας που εχουμε αλλαξει δυο φορες, μπηκαν ολα καινουργια…

δωρεάν απο θραυση κρυστάλλων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Καλησπερα,

Απο περυσι εχω αυτο το θεμα, αλλα το ειχα αφησει στην ακρη μεχρι πριν κανα μηνα-2 που το λαστιχο απο εξω απεκτησε ρωγμη και τωρα μπαινει και αερας (ακουγεται δλδ). Μου ειπαν οτι καλω την ασφαλιστικη μου (εχω θραυση) για να μαθω με ποιους συνεργαζεται στην περιοχη μου(ινστερσαλονικα), κλεινω ραντεβου και παω σε συνεργειο για να το κανει να φανει οτι εσπασε απο πετρα.

Υπαρχει περιπτωση να με ρωτησουν εκει παραπανω ερωτησεις? Αν πω οτι πχ μου πεταχτηκε απο φορτηγο, θα ειμαι οκ? Δεν εχω ξανα μπλεξει με ασφαλιστικη, οποτε δεν ξερω τι μπορει να συμπληρωσω κτλ (αν πω και τπτ και δεν θεωρει απλα κατι απλο).

Επισης, βλεπω οτι τωρα που επεσε η θερμοκρασια, θολωνει πολυ ευκολα και πρεπει να βαλω ac για να φυγει (το εκανε και περυσι σε μικροτερο βαθμο). Φανταζομαι λογω αυτου ειναι?

Αν πεις ότι πετάχτηκε πέτρα από άλλο όχημα, τότε η ασφαλιστική σου θα σου πει να σε αποζημιώσει εκείνο. Το πιο ασφαλές είναι να πεις ότι το βρήκες έτσι και δεν γνωρίζεις πως έγινε, και φυσικά όταν πας στο συνεργαζόμενο συνεργείο της ασφαλιστικής πρέπει να είναι σπασμένο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αν πεις ότι πετάχτηκε πέτρα από άλλο όχημα, τότε η ασφαλιστική σου θα σου πει να σε αποζημιώσει εκείνο. Το πιο ασφαλές είναι να πεις ότι το βρήκες έτσι και δεν γνωρίζεις πως έγινε, και φυσικά όταν πας στο συνεργαζόμενο συνεργείο της ασφαλιστικής πρέπει να είναι σπασμένο.

Ασε που σε τέτοιο ενδεχόμενο αν πεις μου πεταξαν πέτρα από αμάξι, παίζει να σου πουν ας καλούσες και το 100/τροχαία για δήλωση συμβάντος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Καλησπερα,

Απο περυσι εχω αυτο το θεμα, αλλα το ειχα αφησει στην ακρη μεχρι πριν κανα μηνα-2 που το λαστιχο απο εξω απεκτησε ρωγμη και τωρα μπαινει και αερας (ακουγεται δλδ). Μου ειπαν οτι καλω την ασφαλιστικη μου (εχω θραυση) για να μαθω με ποιους συνεργαζεται στην περιοχη μου(ινστερσαλονικα), κλεινω ραντεβου και παω σε συνεργειο για να το κανει να φανει οτι εσπασε απο πετρα.

Υπαρχει περιπτωση να με ρωτησουν εκει παραπανω ερωτησεις? Αν πω οτι πχ μου πεταχτηκε απο φορτηγο, θα ειμαι οκ? Δεν εχω ξανα μπλεξει με ασφαλιστικη, οποτε δεν ξερω τι μπορει να συμπληρωσω κτλ (αν πω και τπτ και δεν θεωρει απλα κατι απλο).

Επισης, βλεπω οτι τωρα που επεσε η θερμοκρασια, θολωνει πολυ ευκολα και πρεπει να βαλω ac για να φυγει (το εκανε και περυσι σε μικροτερο βαθμο). Φανταζομαι λογω αυτου ειναι?

Τι χρονολογία είναι και τι αυτοκίνητο; το ότι βλέπεις ένα λάστιχο κομμένο δεν σημαίνει ότι μπαίνει από εκεί νερό, το παρμπρίζ είναι κολλημένο με ειδική κόλλα και για να σου βάλει νερό πρέπει να έχει πρόβλημα αυτή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...