Προς το περιεχόμενο

Marvel’s Spider-Man 2 [PS5]🕸


RPDrummer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, CarbonFibre είπε

Αυτή τη γελοιότητα με τα 40GB day one patch για τα physical πότε θα την κόψουν;

Δεν γινεται να έχεις και την πιτα ολάκερη και τον σκυλο χορτάτο.... Αμα θελεις physical εχει και κάποιους περιορισμούς. Για να πάρεις εσυ το δισκάκι, η παραγωγή του εχει γίνει 15-20 μέρες νωρίτερα.

Επεξ/σία από vorlon68
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Δεν γινεται να έχεις και την πιτα ολάκερη και τον σκυλο χορτάτο.... Αμα θελεις physical εχει και κάποιους περιορισμούς. Για να πάρεις εσυ το δισκάκι, η παραγωγή του εχει γίνει 15-20 μέρες νωρίτερα.

Από τη στιγμή που περνεις παιχνίδι σε physical πρέπει να είναι όλο μέσα και patched ( βλέπε Nintendo games) τουλαχιστον σε βαθμό που το παιχνίδι να παίζετε χωρίς major bugs και κρασαρισματα . Διαφορετικά είναι κοροϊδία του καταναλωτή . Δυστυχώς η πλειοψηφία το ανέχεται και έχουμε αυτά τα αποτελέσματα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Από τη στιγμή που περνεις παιχνίδι σε physical πρέπει να είναι όλο μέσα και patched ( βλέπε Nintendo games) τουλαχιστον σε βαθμό που το παιχνίδι να παίζετε χωρίς major bugs και κρασαρισματα . Διαφορετικά είναι κοροϊδία του καταναλωτή . Δυστυχώς η πλειοψηφία το ανέχεται και έχουμε αυτά τα αποτελέσματα .

Καλά κάνουν και κόβουν τα physical και όλα να γινουν digital

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Γιατί ? 

Γιατι δεν χρειάζετε να κουβαλάω μαζι με το PS5 και τα games. Το 2014 πούλησα το τελευταίο game που ειχα σε δισκακι στο PS4 και απο τοτε μονο digital

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά , να ξεκαθαρίσω κάτι. 

Ολόκληρο το παιχνίδι είναι μέσα  στο δισκάκι. Το patch δεν είναι αναγκαίο για να παίξεις το πλήρες παιχνίδι.

Το θέμα είναι γιατί 37GB το patch για το physical και όχι 2GB που ήταν για τη digital που έδωσαν στους reviewers . H 1.0  ήταν και στις δυο περιπτώσεις.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vorlon68 είπε

Γιατι δεν χρειάζετε να κουβαλάω μαζι με το PS5 και τα games. Το 2014 πούλησα το τελευταίο game που ειχα σε δισκακι στο PS4 και απο τοτε μονο digital

Όταν κλείσει το shop του PS4 και τα παίξει ο δίσκος στο μηχάνημα και χασεις ότι έχεις μέσα και δεν μπορείς να το ξανακατεβασεις να σε δω τι θα πεις . Κάπως ακραίο σενάριο αλλά πχ στο Wii u και 3ds που έχω εγω αυτό ισχύει πλέον .

Επισης δεν μπορείς να αγοράσεις / πουλήσεις τίποτα μεταχειρισμένο και αν δε κάνω λάθος ούτε να κάνεις refund. Τουλάχιστον στο στιμ κανείς refund και έχεις και κλειδαδικα . Χάνεις λεφτά μακροπρόθεσμα .

Ουσιαστικά αυτό θέλουν οι εταιρίες για να μην έχουν απώλειες εσόδων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Γιατι δεν χρειάζετε να κουβαλάω μαζι με το PS5 και τα games. Το 2014 πούλησα το τελευταίο game που ειχα σε δισκακι στο PS4 και απο τοτε μονο digital

Και σε εμποδίζει εσένα το physical να το κάνεις αυτό με ποιό τρόπο ακριβώς;

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσείς με τα digital, θέλετε όλα να γίνουν έτσι κ να κοπούν τελείως τα physical.  Εμείς που θέλουμε τα physical, δεν είμαστε της αντίστοιχης άποψης. Να υπάρχουν κ οι δύο περιπτώσεις. Δεν σε εμπόδισε το physical να τα έχεις όλα κ μόνο ψηφιακά. Εξάλλου από το 2014 το κάνεις. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν αυτήν την έχθρα με τα physical.

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μόνο λόγω οικονομικής διαφοράς(ειδικά σε χώρες σαν την Ελλάδα),το κουτάτο είναι μονόδρομος, ειδικά με τα 80ευρα του ps5, οπως έχουν πέραση και σε Nintendo μεριά που δεν πέφτουν οι τιμές.

Επαιξα το καλοκαίρι πχ το Final Fantasy μετά από 1.5 μήνα που βγήκε απο αγγελία στα 40ευρώ, την ίδια στιγμή που ψηφιακό ήταν κλασσικά full price στα 80ευρώ, τι να λέμε τώρα.

Αρα πάλι καλά να λέμε που υπάρχει και αυτή η εναλλακτική και ας αγοράζει ο καθένας σε ότι μορφή θέλει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Choronzoon είπε

Όταν κλείσει το shop του PS4 και τα παίξει ο δίσκος στο μηχάνημα και χασεις ότι έχεις μέσα και δεν μπορείς να το ξανακατεβασεις να σε δω τι θα πεις . Κάπως ακραίο σενάριο αλλά πχ στο Wii u και 3ds που έχω εγω αυτό ισχύει πλέον .

Αυτό το έχω διαβάσει αρκετές φορές και δε το καταλαβαίνω να πω την αληθεια. Δηλαδή αν γρατσουνιστεί το δισκάκι κάτι όχι και τόσο απίθανο αντίστοιχα τι θα κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Αυτό το έχω διαβάσει αρκετές φορές και δε το καταλαβαίνω να πω την αληθεια. Δηλαδή αν γρατσουνιστεί το δισκάκι κάτι όχι και τόσο απίθανο αντίστοιχα τι θα κάνεις?

Αυτό είναι λάθος καθαρά δικό σου και είναι κάτι που μπορείς να ελέγξεις . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2023 στις 8:15 ΠΜ, ilias78 είπε

Όσοι θα πάρετε σήμερα το spiderman 2, το έξτρα υλικό της προπαραγγελιας (κάτι στολές κ +2 skill points), είναι μέσα στο κουτί ή σας το έδωσε σε κωδικό το κατάστημα?

 

Στις 20/10/2023 στις 12:47 ΜΜ, SabotazNic είπε

image.png.9258b311a92f351430095744aade8e55.png

Στην collectors ειναι μεσα, στα δισκακια νομιζω θα το στειλουν τα καταστηματα. Τουλαχιστον στο gow ragnarok μου ειχε ερθει mail απο public

20231020_123929.jpg

Εχτές πρωι πήγα σε κατάστημα public κ πήρα το παιχνίδι κ ακόμα δεν έχω λάβει τον κωδικό.... θα τους πάρω τηλ αύριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...