Προς το περιεχόμενο

Marvel’s Spider-Man 2 [PS5]🕸


RPDrummer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά τα Dreamcast, GameCube, PS2 που έχω, δεν παίζουν τα δισκάκια τους πλέον επειδή τα έφτυσε το drive.

Συμφωνώ να υπάρχουν βέβαια και οι δύο επιλογές, αλλά στο τέλος νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα προτίμησης και όχι ότι επειδή το physical μέσο θα "παίζει" μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Αυτό πολύ απλά δεν ισχύει. Οι κονσόλες είναι μηχανήματα και πάντα κάτι θα χαλάσει. Είτε ο σκληρός, είτε το drive, ή και κάτι άλλο. 

Το μόνο επιχείρημα που δεν μπορεί να αμφισβητηθεί είναι αυτό της τιμής όπου εκεί τα physical συμφέρουν περισσότερο. Εκπτώσεις, αγορά μεταχειρισμένου κλπ.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και θιγετε το θεμα physical-digital εχουν προκυψει σε καποια δισκακια του παιχνιδου προβλημα με το installation να σταματαει στο 36%

Ειναι τελειως random αν θα σου "τυχει" ελλατωματικο δισκακι παντως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω σε disk  εδω Τσεχια , απο ενα μαγαζι που ειχα κατι bonus  οποτε βγηκε 60 euro με δωρο αυτη τη φιγουρα (  που ειναι για να ακουμπας κινητα , χειριστηρια κλπ )

image.png.04b01fd2adccfe4e977aa042353b7590.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίο παιχνιδάκι.  Έως τώρα περισσότερο εντύπωση μου έχουν κάνει οι μάχες μαζί με σύμμαχο, απόλυτα smooth οι στιγμές που επεμβαίνουν. Ειδικά αυτή 

Spoiler

Με την cat woman που ξέπεταγεται μέσα απ τις πύλες

Στα τεχνικά το 40fps στα 120hz πρέπει να γίνει Στάνταρντ και να το περιλαμβάνουν όλα τα παιχνίδια. Ξέρει κανείς μόνο αν το ξεκλείδωμα των fps ριχνει την ανάλυση;; 
 

Τέλος αν δεν το έχετε παρατηρήσει στις ρυθμίσεις υπάρχει δυνατότητα να αλλάξεις τον τρόπο που ανταποκρίνεται ο ιστός όταν αιωρείσαι. Μπορείς να το κανείς πιο ρεαλιστικό αλλά γίνεται δυσκολότερο και εξαιτίας αυτού χανεις σε κινηματογραφικοτητα

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, g7slashkats είπε

Καλησπέρα. Έχει κανένας στην κατοχή του το game? Αντιμετωπίζω ένα θέμα και χρειάζομαι βοήθεια. 

Γράψε τι θέμα έχεις. Σίγουρα το έχουμε αρκετοί. Πρόσεξε τα σποιλερς μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Γράψε τι θέμα έχεις. Σίγουρα το έχουμε αρκετοί. Πρόσεξε τα σποιλερς μόνο!

Λοιπόν. Στο ρυθμισεις>εικονα>επιλογές υψηλής αντίθεσης όπου βρίσκονται οι σκιάσεις εγώ δε θέλω σκίαση πουθενά. Το επιλέγω και το αποθηκεύει. Ωστόσο αν με σκοτώσουν, στην επαναφορά μου στο game επανέρχονται σκιάσεις σε όλους τους χαρακτήρες. Μπορεί κάποιος να μου βρει λύση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, g7slashkats είπε

Λοιπόν. Στο ρυθμισεις>εικονα>επιλογές υψηλής αντίθεσης όπου βρίσκονται οι σκιάσεις εγώ δε θέλω σκίαση πουθενά. Το επιλέγω και το αποθηκεύει. Ωστόσο αν με σκοτώσουν, στην επαναφορά μου στο game επανέρχονται σκιάσεις σε όλους τους χαρακτήρες. Μπορεί κάποιος να μου βρει λύση; 

Σ εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει τέτοιο θέμα. Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις υψηλής αντίθεσης και αντί να τις απενεργοποιήσεις χειροκίνητα πατά Δ για να κανείς επαναφορά προεπιλογών μήπως και.. κάνε και ένα manual save αφού το κανείς μήπως βοηθήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Σ εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει τέτοιο θέμα. Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις υψηλής αντίθεσης και αντί να τις απενεργοποιήσεις χειροκίνητα πατά Δ για να κανείς επαναφορά προεπιλογών μήπως και.. κάνε και ένα manual save αφού το κανείς μήπως βοηθήσει 

Δεν άλλαξε κάτι. Τα ίδια. Τι να πω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Ωραία τα λέτε, τίποτα για το παιχνίδι θα πείτε; Δεν είμαι στο ίδιο μέρος με το ps5 μου και έχω λυσσαξει.😁

Είμαι περίπου στις 9 ώρες παιχνίδι και έχω να σου πω και καλά και κακά.

Στο τεχνικό επίπεδο το παιχνίδι είναι φανταστικό.Κάθεσαι απλά και το κοιτά πολλές φορές. Είναι υπερθέαμα το παιχνίδι.

Το gameplay είναι το ίδιο όπως και το στυλ των side quest. Η ιστορία φαίνεται ωραία αν και πιστεύω είμαι στην αρχή ακόμα. Περνούσα ωραία με τα side quest  γιαυτό δεν την προχώρησα πολύ.

Στα άσχημα βάζω ότι δεν υπάρχουν ιδιαίτερες αλλαγές σε σχέση με το πρώτο. Αυτό που ίσως έχεις ακούσει και αλλού ότι είναι ένα "safe" sequel.

Αυτά που ακούγονται σε διάφορους κύκλους για bugs προσωπικά δεν τα έχω δει εκτός αν μιλάνε για τον Peter και το Miles.😁

Γενικά είναι αρκετά διασκεδαστικό αλλά περιμένω διαφορετικά πράγματα στο επόμενο όπως και στο Wolverine.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Είμαι περίπου στις 9 ώρες παιχνίδι και έχω να σου πω και καλά και κακά.

Στο τεχνικό επίπεδο το παιχνίδι είναι φανταστικό.Κάθεσαι απλά και το κοιτά πολλές φορές. Είναι υπερθέαμα το παιχνίδι.

Το gameplay είναι το ίδιο όπως και το στυλ των side quest. Η ιστορία φαίνεται ωραία αν και πιστεύω είμαι στην αρχή ακόμα. Περνούσα ωραία με τα side quest  γιαυτό δεν την προχώρησα πολύ.

Στα άσχημα βάζω ότι δεν υπάρχουν ιδιαίτερες αλλαγές σε σχέση με το πρώτο. Αυτό που ίσως έχεις ακούσει και αλλού ότι είναι ένα "safe" sequel.

Αυτά που ακούγονται σε διάφορους κύκλους για bugs προσωπικά δεν τα έχω δει εκτός αν μιλάνε για τον Peter και το Miles.😁

Γενικά είναι αρκετά διασκεδαστικό αλλά περιμένω διαφορετικά πράγματα στο επόμενο όπως και στο Wolverine.

Σε γενικες γραμμες συμφωνω και εγω αν και εχω παιξει ελαχιστα,μονο την εισαγωγη εκανα.To οτι ειναι safe sequel δεν ειναι ιδιαιτερα κακο μιας και το gameplay του 1ου ηταν παρα πολυ καλο.Ελπιζω να βρω χρονο να παιξω περισσοτερο για να σχηματισω καλυτερη γνωμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Αυτά που ακούγονται σε διάφορους κύκλους για bugs προσωπικά δεν τα έχω δει

2-3 κλιπ ειναι ολο κι ολο που αναπαραγονται σε διαφορες σελιδες (τουιτερ) και ομαδες στο fb. Μην σχολιασω την κουβανεζικη σημαια η οποια επρεπε να ειναι του Πουερτο Ρικο. Anyway, αυτα φτιαχνονται (ποσο μαλλον κατι χρωματα). Το gameplay παραμενει αψογο :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...