Προς το περιεχόμενο

Marvel’s Spider-Man 2 [PS5]🕸


RPDrummer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, back15220 είπε

37D8BE98-CEC8-414A-8192-523A5D304C09.jpeg

Στην αρχη νόμιζα πως ήταν μακαρόνια!!!!! Κανένας καμένος chef λέω θα το έκανε!!!! Μετά είδα το lan κ τους server πισω

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνιδι σαν sequel του πρώτου παιχνιδιού(όπως και τα αντίστοιχα Batman Arkham παιχνιδια), είναι μια από τα ίδια με το πρώτο σαν gameplay.

Η κύρια διαφορά με το πρώτο είναι ότι έχεις τον έλεγχο και των 2 spider man. Κοινώς στο παιχνιδι αλλα main/side quests/activities τα κάνεις σαν peter parker, άλλα σαν Miles Morales.

Και φυσικά άλλα ability upgrades έχει ο καθένας απο αυτούς.

Επίσης σαν ιστορία είναι πάνω κάτω ότι έδειξαν πριν το παιχνιδι, και με την ύπαρξη του V και με τον hunter.

Και σε διάρκεια είναι μεγαλύτερο με συνολικά 31 main quests.

Επίσης τρέχει εξαιρετικά καλά, η λέξη loading ειναι σχεδόν ανύπαρκτη, το voice acting ειναι καλό, και με λίγα λόγια είναι πάνω κάτω ότι ακριβώς περιμένει κάποιος με βάση και αυτά που έδειξαν σε trailers.

Το μόνο που προσωπικά με χαλάει περισσότερο(το ιδιο κακο και με τα batman παιχνιδια)λόγω της μεγαλύτερης διάρκειας ειναι η ανακύκλωση των ίδιων εχθρών.

Για bugs/glitches, δεν έχω πετύχει ακόμα κάτι το έντονο/αντιληπτο, αλλά μπορεί όντως να υπάρχουν και ας μην μου έχουν τυχει εμενα ως τώρα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ολοκληρωσα και δυστυχως απογοητευτηκα απο το plotline. Δεν ξερω αν ειμαι υπεροβολικος αλλα στο τελος εγινε ff16 το παιχνιδι και στεγνη κοπια η ιδεα απο παλιοτερο τιτλο δεν λεω κατι αλλο για λογους σποιλ αλλα νομιζω μετα απο ενα συγκεκριμενο σημειο προχωρημενο βεβαια γινεται τσιρκο η πλοκη

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Αυτό το switch μεταξύ δύο main διαφορετικών χαρακτήρων δεν μου αρέσει καθόλου γενικά σαν ιδέα...

Συμφωνω μαζι σου αλλα μαλλον βρηκα τι φταει για μενα.Ο χαρακτηρας του miles morales.Μου ειναι παντελως αδιαφορος,οσες φορες χρειαστηκε να τον αναλαβω μεχρι στιγμης ηταν  αγγαρεια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει κανα 4ωρο .. αυτο το voice lipsynch ειναι απλα τραγικο.. ελεος δεν το εχουν δουλεψει καθολου... ενω μια χαρα το voice acting , ειναι τρελα fun  το παιχνιδι αλλα μου φανηκε πολυ κοντα στο πρωτο μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Συμφωνω μαζι σου αλλα μαλλον βρηκα τι φταει για μενα.Ο χαρακτηρας του miles morales.Μου ειναι παντελως αδιαφορος,οσες φορες χρειαστηκε να τον αναλαβω μεχρι στιγμης ηταν  αγγαρεια.

 

Εντωμεταξύ δεν βρίσκω το λόγο να υπάρχουν 2 spiderman. Τί προσφέρει στο gameplay; Τίποτα. Στην ιστορία; Τίποτα.

Ίσως για άλλους λόγους το έκαναν. Ένα παιχνίδι που σαν να είχε  "checklist" γενικά.

Δεν ξέρω αν γκρινιάζω επειδή πριν λίγες μέρες τελείωσα το έπος Baldur's Gate 3 και είναι ανεβασμένες οι προσδοκίες μου αλλά όπως είπαμε "safe sequel".😃

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CarbonFibre είπε

Εντωμεταξύ δεν βρίσκω το λόγο να υπάρχουν 2 spiderman. Τί προσφέρει στο gameplay; Τίποτα. Στην ιστορία; Τίποτα.

Ίσως για άλλους λόγους το έκαναν. Ένα παιχνίδι που σαν να είχε  "checklist" γενικά.

Δεν ξέρω αν γκρινιάζω επειδή πριν λίγες μέρες τελείωσα το έπος Baldur's Gate 3 και είναι ανεβασμένες οι προσδοκίες μου αλλά όπως είπαμε "safe sequel".😃

Ισως γιατί επρέπε να βάλουν κάτι καινούριο. Ο χάρτης είναι ο ίδιος. Η ιστορία πάνω κάτω η ίδια. Η προσθήκη 2ου ήρωα είναι καινούρια όμως. Μια ιδέα που στο gta δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, CarbonFibre said:

Εντωμεταξύ δεν βρίσκω το λόγο να υπάρχουν 2 spiderman. Τί προσφέρει στο gameplay; Τίποτα. Στην ιστορία; Τίποτα.

Ίσως για άλλους λόγους το έκαναν. Ένα παιχνίδι που σαν να είχε  "checklist" γενικά.

Δεν ξέρω αν γκρινιάζω επειδή πριν λίγες μέρες τελείωσα το έπος Baldur's Gate 3 και είναι ανεβασμένες οι προσδοκίες μου αλλά όπως είπαμε "safe sequel".😃

Έχω παίξει γύρω στις 14 ώρες και διαφωνώ ότι δεν προσφέρει στην ιστορία και στο gameplay η ύπαρξη και των δύο. Έχοντας μπουχτίσει με σούπερ ήρωες κτλ πίστευα ότι θα βαρεθώ γρήγορα αλλά το καταευχαριστιέμαι  και σκέφτομαι να γίνει και το πρώτο παιχνίδι που θα κάνω πλατίνα. Πολύ ανώτερο για εμένα των προηγούμενων δύο παιχνιδιών.

Όσον αφορά για bugs κτλ ναι έχω συναντήσει 2-3 αλλά όχι κάτι τραγικό. Το cyberpunk που έπαιξα ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του όταν βγήκε το next gen upgrade είχε πολλά περισσότερα και πάλι δεν μου φαίνοταν κάτι τραγικό. 

Για εμένα πολύ ωραία ιστορία, πολύ διασκεδαστικό gameplay και τρομερό στο τεχνικό τομέα. Μακάρι να καθιερωθεί το mode στα 40 fps που παίζω και σε άλλα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Εντωμεταξύ δεν βρίσκω το λόγο να υπάρχουν 2 spiderman. Τί προσφέρει στο gameplay; Τίποτα. Στην ιστορία; Τίποτα.

Ίσως για άλλους λόγους το έκαναν. Ένα παιχνίδι που σαν να είχε  "checklist" γενικά.

Το miles morales(το παιχνιδι) πολλοί το θεωρησαν σαν expansion, αρα το ότι συνδύασαν και τους 2 spider man σε ένα παιχνιδι, αντι να βγάλουν 2 ξεχωριστά, δεν το λές  κακό, αλλά καλό.

Και ίσα ίσα που αυτό δεν είναι το ακριβώς αντίθετο του ''safe sequel''?

Ούτως ή άλλως σαν ιστορία, πιο πολύ πατάει πάνω στον Peter Parker παρά στον Miles Morales(τον οποίο ούτε εγώ πάω καθόλου).

Για bugs/glitches να πω και εγώ ότι πέτυχα λίγα πχ να μην μπορώ να μαζέψω ένα spider robot collectable ή σε μια σκηνή που έπρεπε να πατήσω 2 κουμπιά για μια νέα κίνηση να μην την κάνει register(με ένα quick restart checkpoint έστρωσε).

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι mini λίγες ιστορίες(σε κάποιες απο αυτές κλασσικά το παίζεις detective που ακολουθάς ίχνη) είναι ωραίες σε γενικές γραμμές(άλλες λιγότερο, άλλες περισσότερο) και ευτυχώς τα crimes είναι τέρμα optional/δεν χρειάζονται πουθενά.

Υπάρχουν βέβαια και τα κλασσικά challenges/trials(συνδέονται με τον Mysterio), πήγαινε κάνε defend για χ χρονικό διάστημα, μάζεψε τα τάδε collectibles(αράχνες robot), κοινώς filler περιεχόμενο. 

Το πιο σημαντικό για μένα θα έλεγα ότι δεν είναι τόσο  βαρετό/αγγαρεία να ασχοληθείς με το κάθε District, όπως ήταν στο πρώτο παιχνίδι.

Εμένα αυτό που με κέρδισε περισσότερο στο παιχνίδι είναι γενικά η παρουσία του Venom, που ήταν μεγάλο παράπονο από τις ταινίες/μεταφορές, αυτό με κέρδισε περισσότερο.

Δεν γίνομαι συγκεκριμένος λόγω spoiler.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...