Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η στρατηγική της Ferrari ήταν μια χαρά σήμερα. 

Το αμάξι ήταν σταθερό 0,4s με 0,8s πιο αργό από Mercedes. Καλά από Red bull άστο. Ας περιμένουμε και τα επίσημα data analysis αλλά εκεί ήταν.

Μην ψάχνετε διάφορα "αστεία" σε στρατηγικές κλπ, αν το αμάξι σου πάει πιο αργά θα δοκιμάσεις και κάτι άλλο.

Αν δεν βρουν τι φταίει και διαλάνε τα λάστιχα μετά από δυο γύρους μπορεί να βγουν και πίσω από Alpine στο τέλος της χρονιάς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greg4 είπε

Η στρατηγική της Ferrari ήταν μια χαρά σήμερα. 

Το αμάξι ήταν σταθερό 0,4s με 0,8s πιο αργό από Mercedes. Καλά από Red bull άστο. Ας περιμένουμε και τα επίσημα data analysis αλλά εκεί ήταν.

Μην ψάχνετε διάφορα "αστεία" σε στρατηγικές κλπ, αν το αμάξι σου πάει πιο αργά θα δοκιμάσεις και κάτι άλλο.

Αν δεν βρουν τι φταίει και διαλάνε τα λάστιχα μετά από δυο γύρους μπορεί να βγουν και πίσω από Alpine στο τέλος της χρονιάς.

Να δεχτούμε το ρίσκο στρατηγικής στον σαιντ που θα έπρεπε να ανταγωνιστεί την μερσ. Με τον λεκλερκ γιατί το έκανα αυτό, η δουλειά του ήταν να περάσει την F2 και εκεί τα έκαναν χάλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greg4 είπε

Η στρατηγική της Ferrari ήταν μια χαρά σήμερα. 

Το αμάξι ήταν σταθερό 0,4s με 0,8s πιο αργό από Mercedes. Καλά από Red bull άστο. Ας περιμένουμε και τα επίσημα data analysis αλλά εκεί ήταν.

Μην ψάχνετε διάφορα "αστεία" σε στρατηγικές κλπ, αν το αμάξι σου πάει πιο αργά θα δοκιμάσεις και κάτι άλλο.

Αν δεν βρουν τι φταίει και διαλάνε τα λάστιχα μετά από δυο γύρους μπορεί να βγουν και πίσω από Alpine στο τέλος της χρονιάς.

Θα βγουν λογικά 4οι έτσι όπως πάνε. Δεν νομίζω να πέσουν ακόμη παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greg4 είπε

Η στρατηγική της Ferrari ήταν μια χαρά σήμερα. 

Το αμάξι ήταν σταθερό 0,4s με 0,8s πιο αργό από Mercedes. Καλά από Red bull άστο. Ας περιμένουμε και τα επίσημα data analysis αλλά εκεί ήταν.

Μην ψάχνετε διάφορα "αστεία" σε στρατηγικές κλπ, αν το αμάξι σου πάει πιο αργά θα δοκιμάσεις και κάτι άλλο.

Αν δεν βρουν τι φταίει και διαλάνε τα λάστιχα μετά από δυο γύρους μπορεί να βγουν και πίσω από Alpine στο τέλος της χρονιάς.

Σωστος. 

Εδω ο Λεκλερκ με φρεσκο κινητηρα τερματισε πισω απο.. Zhou

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Macosj said:

Με τον λεκλερκ γιατί το έκανα αυτό, η δουλειά του ήταν να περάσει την F2 και εκεί τα έκαναν χάλια 

Γιατί δεν τραβούσε το αμάξι με τα πρώτα hard και ο ίδιος ο Leclerc το έλεγε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Θα βγουν λογικά 4οι έτσι όπως πάνε. Δεν νομίζω να πέσουν ακόμη παρακάτω.

Καλά το hard soft hard με ελαφρύ μονοθέσιο του εκλερακη δεν νομίζω να ήταν μια χαρά. Ούτε το soft medium hard του καρλος. Όταν τρως τα λάστιχα για πρωινό ανάποδα μάλλον θα έπρεπε να τα βάλεις τουλάχιστον στον καρλος. Σε σχέση και με τη μεταβολή βάρους του μονοθεσίου πάντα, λόγω καυσίμων.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο αγωνας στην ισπανια ηταν πιο βαρετος απο το μονακο, απιστευτο αλλα και ομως εγινε. Πρωτη φορα σε αγωνα που δεν αντεξα να τον δω ολο και εκανα ζαπινγκ στην τηλεοραση. 

Περεζ αγορι μου προσπαθησε να μη ξεφτυλιζεσαι ετσι οταν οδηγας με μεγαλη διαφορα το γρηγοροτερο μονοθεσιο του grid. Ο russel ξεκινησε πισω σου και καταφερε και πηρε το podium, το λιγοτερο τραγικος..

Επεξ/σία από george200-13
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, george200-13 είπε

Περεζ αγορι μου προσπαθησε να μη ξεφτυλιζεσαι ετσι οταν οδηγας με μεγαλη διαφορα το γρηγοροτερο μονοθεσιο του grid. Ο russel ξεκινησε πισω σου και καταφερε και πηρε το podium, το λιγοτερο τραγικος..

Τραγικος και κατωτερος των περιστασεων για αλλη μια φορα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
46 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Μεγάλοι ξεφτίλες στον ΑΝΤ1. Τον ΑΝΤ1 τον βλέπω απο CosmoteTV μεσω δορυφόρου. Η εικόνα ειναι η ίδια οταν στο F1TV το βάλεις σε 720p. Κατ' αλλα μας το δειχνουν σε υψηλη ποιότητα......

Ηταν η τελευταια εβδομαδα που εκατσα να δω F1 στο καναλι, πραγματικα μπορει να μην με ενοχλουσε μονο αν ημουν με μια 14αρα τηλεοραση του 1990, ειδικα καμια ασπρομαυρη! Δεν το αντεχω ομως αλλο, απο την μια η κακη εικονα με πολλα και διαφορα  μπορω να πω προβληματα, απο την αλλη δεν μου αρεσει καθολου να ακουω στις μεταδοσεις τον Πουρναρακη με οσα λεει και με το υφος του, τελος οι "αμετρητες" διακοπες και  διαφημισεις, στοπ.

Μου λειπει η οχι τελεια, αλλα η μετρια τοτε εικονα της ΕΡΤ HD που ηταν ομως πολυ καλυτερη απο αυτη τωρα αλλα και η Ποπη που παροτι ηταν για μενα ο αδυνατος κρικος της τοτε ομαδας, ηταν για μενα και παλι, πολυ καλυτερη απο το νεο "Π". :) 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ηταν η τελευταια εβδομαδα που εκατσα να δω F1 στο καναλι, πραγματικα μπορει να μην με ενοχλουσε μονο αν ημουν με μια 14αρα τηλεοραση του 1990, ειδικα καμια ασπρομαυρη! Δεν το αντεχω ομως αλλο, απο την μια η κακη εικονα με πολλα και διαφορα  μπορω να πω προβληματα, απο την αλλη δεν μου αρεσει καθολου να ακουω στις μεταδοσεις τον Πουρναρακη με οσα λεει και με το υφος του, τελος οι "αμετρητες" διακοπες και  διαφημισεις, στοπ.

Μου λειπει η οχι τελεια, αλλα η μετρια τοτε εικονα της ΕΡΤ HD που ηταν ομως πολυ καλυτερη απο αυτη τωρα αλλα και η Ποπη που παροτι ηταν για μενα ο αδυνατος κρικος της τοτε ομαδας, ηταν για μενα και παλι, πολυ καλυτερη απο το νεο "Π". :) 

Σοβαρά τώρα γιατί δεν βλέπετε f1 από το επίσημο κανάλι της FIA χωρις διαφημίσεις και με φοβερή περιγραφή και με δυνατό app στο κινητό? Επίσης έχει δυνατότητα παρακολούθησης μέσα από κάθε μονοθέσιο. 

Επεξ/σία από spooker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spooker είπε

Σοβαρά τώρα γιατί δεν βλέπετε f1 από το επίσημο κανάλι της FIA χωρις διαφημίσεις και με φοβερή περιγραφή και με δυνατό app στο κινητό? 

Γιατί δεν θέλουν να ακούνε αγγλικά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...