Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2023


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Γιατί δεν θέλουν να ακούνε αγγλικά?

Ναι ενώ να ακούς αυτούς τους άχρηστους που έχει ο ant1 για εκφωνητές είναι καλύτερα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, spooker είπε

Σοβαρά τώρα γιατί δεν βλέπετε f1 από το επίσημο κανάλι της FIA χωρις διαφημίσεις και με φοβερή περιγραφή και με δυνατό app στο κινητό? Επίσης έχει δυνατότητα παρακολούθησης μέσα από κάθε μονοθέσιο. 

Εχω αποθηκευσει λινκ απο espn (sky sports) εδω και 3 αγωνες.Δεν εχει κολλησει ποτε και η διαφορα ποιοτητας βγαζει ματι ακομα και στην 40αρα που στρετσαρει η εικονα σαν 2ο μονιτορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, spooker είπε

Σοβαρά τώρα γιατί δεν βλέπετε f1 από το επίσημο κανάλι της FIA χωρις διαφημίσεις και με φοβερή περιγραφή και με δυνατό app στο κινητό? Επίσης έχει δυνατότητα παρακολούθησης μέσα από κάθε μονοθέσιο. 

Απο F1TV βλέπουμε απλα μου έκανε εντύπωση οτι στον ΑΝΤ1 ειχε το σήμα του χωρίς το HD και ήθελα να το τσεκάρω και τελικα ο ΑΝΤ1 παίζει σε HD μονο τις διαφημισεις.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
45 λεπτά πριν, spooker είπε

Σοβαρά τώρα γιατί δεν βλέπετε f1 από το επίσημο κανάλι της FIA χωρις διαφημίσεις και με φοβερή περιγραφή και με δυνατό app στο κινητό? Επίσης έχει δυνατότητα παρακολούθησης μέσα από κάθε μονοθέσιο. 

Για ποιο απο τα επισημα καναλια της FIA μιλας; Youtube; Insta; Αν αναφερεσαι στο F1TV ειναι με συνδρομη, αν ηταν δωρεαν εκει θα εβλεπα. 

Για πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, matrixxx είπε

Για ποιο απο τα επισημα καναλια της FIA μιλας; Youtube; Insta; Αν αναφερεσαι στο F1TV ειναι με συνδρομη, αν ηταν δωρεαν εκει θα εβλεπα. 

Για πες.

 

Προφανώς αναφέρεται στο F1 TV, ο φίλος. Πιθανότατα αποτελεί μονόδρομο, πλέον, για "σωστή" παρακολούθηση αγώνα (και όλων των sessions εννοείται αφού μέχρι και στα practice της Παρασκευής μπορείς να μάθεις πολύ ενδιαφέροντα πράγματα από τους εκφωνητές και τους καλεσμένους τους).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, Gulik είπε

 

Προφανώς αναφέρεται στο F1 TV, ο φίλος. Πιθανότατα αποτελεί μονόδρομο, πλέον, για "σωστή" παρακολούθηση αγώνα (και όλων των sessions εννοείται αφού μέχρι και στα practice της Παρασκευής μπορείς να μάθεις πολύ ενδιαφέροντα πράγματα από τους εκφωνητές και τους καλεσμένους τους).

Το F1TV ειναι μια αλλη λυση, οχι τηλεοπτικη. Δεν εχει ουτε εφαρμογη για τιβι, δεν υποστηριζει. Το εχω τσεκαρει και εχω υπαρξει συνδρομητης του 1-2 χρονιες, οχι πλεον. Μονο με laptop με HDMI εγινε δουλεια. Ουτε απο κινητο/pc/tablet μπορει να κανει "μεταδοση" σε τιβι, το εχουν κλειδωμενο. Μεχρι πριν 1 χρονο τουλαχιστον που δοκιμασα τελευταια φορα. Εχει βελτιωθει αλλα δεν ειναι τηλεοπτικο οσο δεν εχει  app για τηλεορασεις.  

Μια χαρα με καλυπτε η μεταδοση της ΕΡΤ HD εδω και τοσα χρονια. Τωρα θα το βρω  απο εξωτερικο να τελειωνουμε και ας ακουω και... Σουαχιλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εξαιρετικός και πάλι ο Φερστάπεν, σε έναν ακόμη αγώνα.

Και (σε συνδυασμό με τον ομόσταβλό του) απέδειξε τον καταλυτικό ρόλο του οδηγού.

Κι ας κλαίγονται, πάλι, στο BBC.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Το F1TV ειναι μια αλλη λυση, οχι τηλεοπτικη. Δεν εχει ουτε εφαρμογη για τιβι, δεν υποστηριζει. Το εχω τσεκαρει και εχω υπαρξει συνδρομητης του 1-2 χρονιες, οχι πλεον. Μονο με laptop με HDMI εγινε δουλεια. Ουτε απο κινητο/pc/tablet μπορει να κανει "μεταδοση" σε τιβι, το εχουν κλειδωμενο. Μεχρι πριν 1 χρονο τουλαχιστον που δοκιμασα τελευταια φορα. Εχει βελτιωθει αλλα δεν ειναι τηλεοπτικο οσο δεν εχει  app για τηλεορασεις.  

Μια χαρα με καλυπτε η μεταδοση της ΕΡΤ HD εδω και τοσα χρονια. Τωρα θα το βρω  απο εξωτερικο να τελειωνουμε και ας ακουω και... Σουαχιλι.

Δεν ξερω αν εχει εφαρμογή για samsung, lg tv, αλλα εχει για google tv και παιζει αριστα και σε sony με google tv, amazon firetv και mi tv stick των 30€.

Επίσης κανει cast σε chromecast και σε AirPlay. 

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To F1TV δεν έχει εφαρμογές για TVs. Για android tv είχαν παλαιότερα και μπαίνει μόνο με sideloading (usb) σε κάποιες. Κι εγώ σε PC το έχω (hdmi) με το MultiViewer.

f1tv.png.a65666d5b26977ce46f53afd94152e40.png

15 λεπτά πριν, gas83 είπε

Εικόνα

Στην αρχή νόμιζα ότι είχε "ντύσει" τον γιό του...  σαν Tsunoda :P

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Το F1TV ειναι μια αλλη λυση, οχι τηλεοπτικη. Δεν εχει ουτε εφαρμογη για τιβι, δεν υποστηριζει. Το εχω τσεκαρει και εχω υπαρξει συνδρομητης του 1-2 χρονιες, οχι πλεον. Μονο με laptop με HDMI εγινε δουλεια. Ουτε απο κινητο/pc/tablet μπορει να κανει "μεταδοση" σε τιβι, το εχουν κλειδωμενο. Μεχρι πριν 1 χρονο τουλαχιστον που δοκιμασα τελευταια φορα. Εχει βελτιωθει αλλα δεν ειναι τηλεοπτικο οσο δεν εχει  app για τηλεορασεις.  

Μια χαρα με καλυπτε η μεταδοση της ΕΡΤ HD εδω και τοσα χρονια. Τωρα θα το βρω  απο εξωτερικο να τελειωνουμε και ας ακουω και... Σουαχιλι.

πέρα απο αυτό που λένε τα παιδιά για το android TV (το εχω σε δυο, μια android TV 9 κατευθείαν απο το playstore και σε μια android TV 7 sideload), κάνω μετάδοση απο το κινητό (samsung) σε μια F&U smart κανονικά. (οχι android )
Μάλλον έχει αλλάξει από τότε που το είχες δοκιμάσει.

Επεξ/σία από smpt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Το F1TV ειναι μια αλλη λυση, οχι τηλεοπτικη. Δεν εχει ουτε εφαρμογη για τιβι, δεν υποστηριζει. Το εχω τσεκαρει και εχω υπαρξει συνδρομητης του 1-2 χρονιες, οχι πλεον. Μονο με laptop με HDMI εγινε δουλεια. Ουτε απο κινητο/pc/tablet μπορει να κανει "μεταδοση" σε τιβι, το εχουν κλειδωμενο. Μεχρι πριν 1 χρονο τουλαχιστον που δοκιμασα τελευταια φορα. Εχει βελτιωθει αλλα δεν ειναι τηλεοπτικο οσο δεν εχει  app για τηλεορασεις.  

Μια χαρα με καλυπτε η μεταδοση της ΕΡΤ HD εδω και τοσα χρονια. Τωρα θα το βρω  απο εξωτερικο να τελειωνουμε και ας ακουω και... Σουαχιλι.

Ναι για f1tv μιλούσα. Σήμερα βρέθηκα σε ξενοδοχείο οπότε είχα και εγώ την ιδέα να κάνω cast από το κινητό στην tv και διαπίστωσα πως είναι κλειδωμένο! ΑΛΛΑ ανοίγοντας το f1tv από chrome και επιλέγοντας να δω το site ως desktop έκανα bypass το DRM! Δούλεψε μια χαρά. Στο σπίτι έχω πάρει ένα stickaki amazon fire που κάνει 30€ και βλέπω με το επίσημο app. Θα μπορούσα να το είχα πάρει μαζί μου στις διακοπές αλλά το ξέχασα. 40€ είχε το subscription για ένα χρόνο. Εντάξει αν κάποιος θέλει να βλέπει qualifiers και αγώνες χωρίς διαφημίσεις με επιλογή cameras και καλή ανάλυση του αγώνα στα αγγλικά από γνωστές δεν είναι τόσα πολλά

Επεξ/σία από spooker
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...