Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένας άλλος πανεύκολος τρόπος για να patchάρετε μερικά από τα apks είναι το CLI Automation Script του taku Moderator της Ομάδας ReVanced. Δεν χρειάζεται τίποτα, απλά το κατεβάζετε και το τρέχετε, 2 click.

Μπορείτε να δείτε το ενδεικτικό screenshot παρακάτω:

2023-12-1302_22_11.png.da71a7e39a757916c27454dd99d6f79a.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mourouzis2005 είπε

Δουλεύει σε Huawei με GBox? 

Θα πρέπει να δουλεύει.

Βάλε το Vanced MicroG και όταν πας να κάνεις sign in επέλεξε εκεί που λεεί Sign in with Huawei.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

🔔 Ανακοίνωση 🔔

Επειδή τους τελευταίους μήνες έχω συνέχεια πρόβλημα με τα uploads στο Android File Host, μετακίνησα όλα τα pre-made apk μου στο MEGA Cloud. Τα links στο XDA άλλαξαν, εάν είχατε bookmarked το AFH αλλάξτε το με το MEGA.

Επίσης στο επόμενο update των ReVanced patches, θα αλλάξω πιθανότητα τα περισσότερα package name των apps για να αποφύγουμε το conflict με το Play Store που εδώ και λίγο καιρό εμφανίζει όλα τα modded apks (και εκτός revanced) στην λίστα για updates. [ Edit: ΑΚΥΡΟ - ΚΑΠΟΙΑ APPS ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΕΤΣΙ]

Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές εύχομαι σε όλους! 🎅🎄

Επεξ/σία από Retrial
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2023 στις 7:45 ΠΜ, Retrial είπε

🔔 Ανακοίνωση 🔔

Επειδή τους τελευταίους μήνες έχω συνέχεια πρόβλημα με τα uploads στο Android File Host, μετακίνησα όλα τα pre-made apk μου στο MEGA Cloud. Τα links στο XDA άλλαξαν, εάν είχατε bookmarked το AFH αλλάξτε το με το MEGA.

Επίσης στο επόμενο update των ReVanced patches, θα αλλάξω πιθανότητα τα περισσότερα package name των apps για να αποφύγουμε το conflict με το Play Store που εδώ και λίγο καιρό εμφανίζει όλα τα modded apks (και εκτός revanced) στην λίστα για updates. [ Edit: ΑΚΥΡΟ - ΚΑΠΟΙΑ APPS ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΕΤΣΙ]

Καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές εύχομαι σε όλους! 🎅🎄

Μια λύση για όσους έχουν root είναι το zygisk-detach.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2023 στις 8:30 ΜΜ, BadBoy είπε

Μια λύση για όσους έχουν root είναι το zygisk-detach.

Το έχω ήδη στα guides αυτό όπως και παρόμοια detach modules/apps. Αναγκαστικά οι root θα το χρειαστούν αυτό.

Στα non root devices, απλά το Play Store θα δείχνει ότι έχει ενημερώσεις στα modded apps αλλά όταν θα πάει να τις κάνει αυτόματα θα κάνει fail. Απλά είναι ενοχλητικό να βλέπεις τις ενημερώσεις στο Play Store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε! 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα και θα ήθελα να με συγχωρείτε αν έχουν απαντηθεί! 

Πριν αρκετό καιρό πέρασα το Revanced (v. 18.23.35) και microG. Δουλεύει γενικώς καλά και γι' αυτό δεν έχω ασχοληθεί πολύ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους το "κατέχουν" τι θα πρέπει να κάνω για να μπορώ να κάνω cast μέσω Chromecast; 

Να σημειώσω εδώ ότι έχω rooted συσκευή, επομένως φαντάζομαι ότι μπορώ να απαλλαγώ και από το microG (γιατί έχει αρκετή κατανάλωση μπαταρίας) αλλά ποια είναι η διαδικασία; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Titarasaudi είπε

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε! 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα και θα ήθελα να με συγχωρείτε αν έχουν απαντηθεί! 

Πριν αρκετό καιρό πέρασα το Revanced (v. 18.23.35) και microG. Δουλεύει γενικώς καλά και γι' αυτό δεν έχω ασχοληθεί πολύ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους το "κατέχουν" τι θα πρέπει να κάνω για να μπορώ να κάνω cast μέσω Chromecast; 

Να σημειώσω εδώ ότι έχω rooted συσκευή, επομένως φαντάζομαι ότι μπορώ να απαλλαγώ και από το microG (γιατί έχει αρκετή κατανάλωση μπαταρίας) αλλά ποια είναι η διαδικασία; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

Το microG χρειάζεται σε non root συσκευές.

 Οπότε αφού έχεις Root κάνε απεγκατάσταση από τις ρυθμίσεις.

Δηλαδή βρες την εφαρμογή και κάνε διαγραφή.

Κάνε και μια επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

Και νομίζω ότι δουλεύει και το Chromecast χωρίς το microG από ότι έχω διαβάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GATE123 είπε

Το microG χρειάζεται σε non root συσκευές.

 Οπότε αφού έχεις Root κάνε απεγκατάσταση από τις ρυθμίσεις.

Δηλαδή βρες την εφαρμογή και κάνε διαγραφή.

Κάνε και μια επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

Και νομίζω ότι δουλεύει και το Chromecast χωρίς το microG από ότι έχω διαβάσει.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! 

Το δοκίμασα μόλις, απεγκατασταση το microG και επανεκκίνηση αλλά δυστυχώς δεν ανοίγει καθόλου μετά το Revanced. Μου ζητάει να ανοίξει πλοηγό και με στέλνει να κατεβάσω το microG. 

Θυμάμαι στο Vanced είχε άλλη έκδοση για rooted κινητά! 

Μήπως πρέπει να κάνω εγκατάσταση άλλο Revanced για rooted τηλέφωνα; Δεν ξέρω, υπάρχει; 

Να κατεβάσω μήπως το manager και να δοκιμάσω από εκεί; 

Επίσης το Revanced extended τι διαφορά έχει απ' το απλό; 

Πολλές ερωτήσεις!! Αλλά είχα καιρό να ασχοληθώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Titarasaudi είπε

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε! 

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα και θα ήθελα να με συγχωρείτε αν έχουν απαντηθεί! 

Πριν αρκετό καιρό πέρασα το Revanced (v. 18.23.35) και microG. Δουλεύει γενικώς καλά και γι' αυτό δεν έχω ασχοληθεί πολύ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους το "κατέχουν" τι θα πρέπει να κάνω για να μπορώ να κάνω cast μέσω Chromecast; 

Να σημειώσω εδώ ότι έχω rooted συσκευή, επομένως φαντάζομαι ότι μπορώ να απαλλαγώ και από το microG (γιατί έχει αρκετή κατανάλωση μπαταρίας) αλλά ποια είναι η διαδικασία; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

 

Καταρχήν εμφάνισε το κουμπί cast από τις ρυθμίσεις του ReVanced εάν δεν το έχεις ήδη να εμφανίζεται. (ReVanced Settings > Layout > Hide cast button > turn it off)

Cast και να κάνεις θα ανοίγει την default εφαρμογή του YouTube με διαφημίσεις.

Αν μπορείς βάλε το SmatTube στην TV σου, πήγαινε ρυθμίσεις στο SmartTube > Απομακρυσμένος έλεγχος > εμφανίζεται ένας κωδικός κρατά τον > άνοιξε το revanced στο κινητό σου > πάτα το κουμπί του cast > πάτα προσθήκη συσκευής και βάλε τον κωδικό που βλέπεις απο το SmarTube. Έπειτα θα μπορείς να κάνεις cast στο SmartTube και ούτε διαφημίσεις θα έχεις.

Εάν θες την γνώμη μου και root να είσαι μην βάζεις την root έκδοση/modules επειδή έχει ένα πρόβλημα mounting και εξαφανίζεται το app ή σου κάνει restore το stock yt ακόμα και αν το κάνεις detatch με κάποιο detached module. Συνήθως μετά από ένα reboot γίνεται αυτό.

27 λεπτά πριν, Titarasaudi είπε

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! 

Το δοκίμασα μόλις, απεγκατασταση το microG και επανεκκίνηση αλλά δυστυχώς δεν ανοίγει καθόλου μετά το Revanced. Μου ζητάει να ανοίξει πλοηγό και με στέλνει να κατεβάσω το microG. 

Θυμάμαι στο Vanced είχε άλλη έκδοση για rooted κινητά! 

Μήπως πρέπει να κάνω εγκατάσταση άλλο Revanced για rooted τηλέφωνα; Δεν ξέρω, υπάρχει; 

Να κατεβάσω μήπως το manager και να δοκιμάσω από εκεί; 

Επίσης το Revanced extended τι διαφορά έχει απ' το απλό; 

Πολλές ερωτήσεις!! Αλλά είχα καιρό να ασχοληθώ! 

Επειδή παίζει να τα έχεις μπλέξει κάντα όλα uninstall και βάλε το non root revanced. Επίσης ψάξε και διέγραψε με έναν file manager με root permission αυτά τα directories αν υπάρχουν (που λογικά θα υπάρχει κάποιο) και κάνε reboot.

Φόρτωσε το Vanced MicroG + ReVanced και κάνε αυτό που σου είπα για casting.

Το Extended έχει απλά περισσότερες παραμετροποίησεις, πλέον bloatware για μένα. Προσωπικά θα σου πρότεινα να μείνεις στο regular Revanced. Όλες οι πληροφορίες είναι γραμμένες στο XDA thread που έφτιαξα.

Επεξ/σία από Retrial
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο οδηγός και τα APK(s) στο XDA έχουν ενημερωθεί. 27/01/2024🗓️

💡Τι νέο υπάρχει: Changelog

📝 Σημείωση: Το ReVanced Extended (RVX) από τον inotia00 έγινε discontinued. Εάν εξακολουθείτε να το χρησιμοποιείτε, καλύτερα είναι να βάλετε το απλό ReVanced που θα παίρνει ενημέρωσεις και είναι ολόκληρη οργανωμένη ομάδα πίσω από το project, δεν του λείπει κάτι.

Επεξ/σία από Retrial
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε [App][Οδηγοί] ReVanced Megathread
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά  ενώ λίγο καιρό πριν μου δούλευε κομπλέ τώρα παίζει λίγο κ σταματάει.. Υπάρχει κάποιο αναλυτικό βήμα; έχω τις τελευταίες εκδόσεις ,  δεν έχω κάνει sign in είναι χωρίς ρουτ η συσκευή, σας ευχαριστώ προκαταβολικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Καλησπέρα παιδιά  ενώ λίγο καιρό πριν μου δούλευε κομπλέ τώρα παίζει λίγο κ σταματάει.. Υπάρχει κάποιο αναλυτικό βήμα; έχω τις τελευταίες εκδόσεις ,  δεν έχω κάνει sign in είναι χωρίς ρουτ η συσκευή, σας ευχαριστώ προκαταβολικά 

Καλησπέρα,

Θα σου προτείνα να κάνεις τα εξής:

1. Κάνε uninstall το microG + ReVanced

2. Κατέβασε τα latest version του MicroG RE + ReVanced. (Link)

3. Κάνε τα install.

4. Φτιάξε ένα burned gmail για να το χρησιμοποιήσεις στο revanced. Είναι καλύτερα να είσαι signed in στο ReVanced.

5. Πήγαινε ReVanced Settings > Misc > scroll down to the bottom > Spoof app signature και δες αν είναι ενεργοποιημένες η πρώτη και τελευταία επιλογή. Αν δεν είναι ενεργοποιήσε τες.

Επεξ/σία από Retrial
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2024 στις 12:26 ΠΜ, Retrial είπε

Καλησπέρα,

Θα σου προτείνα να κάνεις τα εξής:

1. Κάνε uninstall το microG + ReVanced

2. Κατέβασε τα latest version του MicroG RE + ReVanced. (Link)

3. Κάνε τα install.

4. Φτιάξε ένα burned gmail για να το χρησιμοποιήσεις στο revanced. Είναι καλύτερα να είσαι signed in στο ReVanced.

5. Πήγαινε ReVanced Settings > Misc > scroll down to the bottom > Spoof app signature και δες αν είναι ενεργοποιημένες η πρώτη και τελευταία επιλογή. Αν δεν είναι ενεργοποιήσε τες.

Σε ευχαριστώ πολύ, για την ώρα δείχνει να δουλεύει τέλεια, το νέο gmail πειράζει που έκανα μέσα από το gmail μου προσθήκη νέου λογαριασμού;; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...