Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, salmp7 είπε

Έβαλα GmsCore v 0.3.1.3 240913  και από το mega cloud youtube - >youtube revanced 4.4.0. Παίζει 30 δευτερόλεπτα και σταματάει, φορτώνοντας συνεχώς. Καμία ιδέα; ποιο βάλατε και παίζει κανονικά; 

Σιγουρέψου ότι έχεις κάνει disable το battery optimization για το GMSCore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, Retrial said:

Σιγουρέψου ότι έχεις κάνει disable το battery optimization για το GMSCore.

Στο self check, battery optimization ignored? Τερμα Κατω ;ναι το έχω από την αρχή επιλεγμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, salmp7 είπε

Στο self check, battery optimization ignored? Τερμα Κατω ;ναι το έχω από την αρχή επιλεγμένο.

Και κάνε και ένα reboot την συσκευή

Screenshot_20240330-133114_Telegram_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mind blown. Όντως μετα από reboot όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ, δε θα πήγαινε το μυαλό μου. Άσχετο, έχεις δοκιμάσει κάποια από τις άλλες εφαρμογές; αξίζουν, γλιτώνεις διαφημίσεις; έχεις διαβάσει να υπάρχει θέμα με ban λογαριασμών; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, salmp7 είπε

Mind blown. Όντως μετα από reboot όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ, δε θα πήγαινε το μυαλό μου. Άσχετο, έχεις δοκιμάσει κάποια από τις άλλες εφαρμογές; αξίζουν, γλιτώνεις διαφημίσεις; έχεις διαβάσει να υπάρχει θέμα με ban λογαριασμών; 

Δεν υπάρχει θέμα με ban λογαριασμών για καμιά ReVanced εφαρμογή.

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ και το tiktok καθώς υπάρχει patch που δεν χρειάζεται να έχεις account για να βλέπεις κτλπ.

To Twitch ReVanced είναι επίσης καλό άμα βλέπεις καθώς κόβει ads.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει σε κάθε περίπτωση καλά είναι να μη χρησιμοποιείς τον κύριο google λογαριασμό σου στο σε microG κτλ. Πολύ περισσότερο δε αν είσαι και δημιουργός περιεχομένου.

Όχι ότι έχει υπάρξει κάποιο θέμα μέχρι τώρα, αλλά με τη google ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αλλάξει τακτική...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kaboomzer είπε

Εντάξει σε κάθε περίπτωση καλά είναι να μη χρησιμοποιείς τον κύριο google λογαριασμό σου στο σε microG κτλ. Πολύ περισσότερο δε αν είσαι και δημιουργός περιεχομένου.

Όχι ότι έχει υπάρξει κάποιο θέμα μέχρι τώρα, αλλά με τη google ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αλλάξει τακτική...

Ισχύει. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ burned gmail και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Παρόλα αυτά δεν υπάρχει θέμα να χρησιμοποιείς το main account σου, δεν υπήρξε ban ούτε στις Vanced εποχές ούτε τώρα. Η Google δεν πρόκειται να σου bannαρει τον λογαριασμό (για πολλούς λόγους) αλλά λέμε... 😋 Και να το κάνει θα επηρεάσει μόνο το YouTube και όχι όλο τον λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, Retrial said:

Ισχύει. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ burned gmail και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Παρόλα αυτά δεν υπάρχει θέμα να χρησιμοποιείς το main account σου, δεν υπήρξε ban ούτε στις Vanced εποχές ούτε τώρα. Η Google δεν πρόκειται να σου bannαρει τον λογαριασμό (για πολλούς λόγους) αλλά λέμε... 😋 Και να το κάνει θα επηρεάσει μόνο το YouTube και όχι όλο τον λογαριασμό.

Το θέμα είναι μόνο το ban; Δεν δίνεις τα credentials σου σε κάποιο τρίτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, li@m είπε

Το θέμα είναι μόνο το ban; Δεν δίνεις τα credentials σου σε κάποιο τρίτο;

Το microG όπως και το ReVanced είναι open source και μπορείς να δεις τον κώδικα που χρησιμοποιείται. Εγώ δεν είμαι developer αλλά αν υπήρχε θέμα θα είχε γίνει φασαρία χρόνια τώρα.

Όπως και να χει όλα αυτά λύνονται με ένα burned account gmail και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κατεβάσει το revanced, καθώς και το πακέτο με τις εφαρμογές που αναφέρεται στον οδηγό, αλλά δεν βρίσκω μέσα το spotify. Υπάρχει κάποια αξιόπιστη τοποθεσία από όπου μπορώ να το κατεβάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, axel12p είπε

Έχω κατεβάσει το revanced, καθώς και το πακέτο με τις εφαρμογές που αναφέρεται στον οδηγό, αλλά δεν βρίσκω μέσα το spotify. Υπάρχει κάποια αξιόπιστη τοποθεσία από όπου μπορώ να το κατεβάσω;

Για το Spotify κατεβάζεις το xManager και από εκεί το .apk.

Ένα μικρό tip, όταν φορτώσεις το xmanager πήγαινε στις ρυθμίσεις του πριν κατεβάσεις το Spotify .apk, και κάνε disable εκεί που λέει για ads. Ώστε να μην σου πετάξει ads την ώρα που το κατεβάζεις.

Αν σε δυσκολεύουν όλα αυτά απλά στείλε μου pm να σου στείλω το .apk  έτοιμο.

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Κατέβασα το xManager και μέσω αυτού το spotify. Μένει να το δοκιμάσω τώρα! Μου έκανε απλά εντύπωση ότι δεν υπήρχε το Spotify στο πακέτο του Revanced.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, axel12p said:

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Κατέβασα το xManager και μέσω αυτού το spotify. Μένει να το δοκιμάσω τώρα! Μου έκανε απλά εντύπωση ότι δεν υπήρχε το Spotify στο πακέτο του Revanced.

τί άλλο υπάρχει στο xManager? κάτι που να αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, axel12p είπε

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Κατέβασα το xManager και μέσω αυτού το spotify. Μένει να το δοκιμάσω τώρα! Μου έκανε απλά εντύπωση ότι δεν υπήρχε το Spotify στο πακέτο του Revanced.

Αν θυμάμαι καλά το xManager προϋπήρχε του ReVanced και έτσι η ομάδα του ReVanced δεν ασχολήθηκε με το Spotify καθώς υπάρχει ήδη ένα project που ασχολείται αποκλειστικά με αυτό.

2 ώρες πριν, salmp7 είπε

τί άλλο υπάρχει στο xManager? κάτι που να αξίζει;

Μπα, μόνο Spotify αξίζει. Έχει άλλη μια εφαρμογή αλλά δεν θυμάμαι τι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι ακόμα μια ερώτηση αν γνωρίζεις. Βάζοντας το revanced μένει παράλληλα στο κινητό και η εφαρμογή του youtube. Στο spotify αντικαθιστά την εφαρμογή ή τρέχει παράλληλα; νομίζω σε Twitter( X) , strava & tiktok δεν τρέχουν παράλληλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...