Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση Αστυνομικης ταυτοτητας λογω παρελευσης της 15ετιας


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βλεπω τι δικαιολογιτικα χρειαζονται on line , παιρνω και στο τμημα να το επιβεβαιωσω ,  βγαζω τις φωτογραφιες αντιγραφο Ε1 γιατι   δεν ειχα καποια  δεη ευδαπ σε φωτοτυπια

παιρνω και την ταυτοτητα που εχω εδω και δεν ξερω 35 χρονια? καπου εκει, 

καθομαι περνει τα δικαιολογιτικα κατι κανει στο pc και με ρωταει το θεικο!! πως λεγαν την γιαγια μου απο την μερια του συγχωρεμενου  εδω και 30 τοσα χρονια πατερα μου,O οποιος ηταν επισης χωρισμενος με την μανα μου για ακομα 10 χρονια,  προφανως δεν ηξερα, και εφυγα γιατι οκ τι γλυκα εχει αμα δεν ταλαιπωρηθεις βρε αδερφε !!! 

επισης καποιο χαρτι θα πρεπει να του στειλουν απο τον δημο οπου ενοειτε πρεπει να νιωθω ευλογημενος που θελει μονο! 2 μερες για να παει απο τον δημο της περιοχης στο τμημα της ιδιας περιοχης,  ωστε να βγαλω την ταυτοτητα γιατι με την παλια αρχιζω και εχω προβηματα με ταυτοποιησεις σε ξενα σαιτ

το κακο ειναι οτι εφυγα και δεν ξερω ποια ειναι τα sos τι μπορει να πεσει στην επομενη εξεταση  

ARE WE LIVING IN A COMPUTER SIMULATION?

Ε που πατε νομιζατε οτι τελειωσαμε ξερμπερδεψαμε ε!! ,οχι βεβαια το ταξιδη προς την ιθακη συνεχιζετε,  εκεινο το εγραφο που θα κανει 2 μερες να ερθει απο τον δημο? ε τελικα αυριο θααα ξαναπαρω τηλεφωνο και εχει ο θεος , και ολα αυτα για μια αντικατασταση ταυτοτητας και για να αποδειχτει οτι δεν ειμαι συγγενης με τον ρωχαμη  η την 21 δεκεμβρη

παμε λοιπον για 4 μερες για αυτην την καημενη την ταυτοτητα  , και ειμαι σιγουρος θα εχουμε και αλλα επεισοδια ! 

Επεξ/σία από Sotorious
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Sotorious είπε

βλεπω τι δικαιολογιτικα χρειαζονται on line , παιρνω και στο τμημα να το επιβεβαιωσω ,  βγαζω τις φωτογραφιες αντιγραφο Ε1 γιατι   δεν ειχα καποια  δεη ευδαπ σε φωτοτυπια

παιρνω και την ταυτοτητα που εχω εδω και δεν ξερω 35 χρονια? καπου εκει, 

καθομαι περνει τα δικαιολογιτικα κατι κανει στο pc και με ρωταει το θεικο!! πως λεγαν την γιαγια μου απο την μερια του συγχωρεμενου  εδω και 30 τοσα χρονια πατερα μου,O οποιος ηταν επισης χωρισμενος με την μανα μου για ακομα 10 χρονια,  προφανως δεν ηξερα, και εφυγα γιατι οκ τι γλυκα εχει αμα δεν ταλαιπωρηθεις βρε αδερφε !!! 

επισης καποιο χαρτι θα πρεπει να του στειλουν απο τον δημο οπου ενοειτε πρεπει να νιωθω ευλογημενος που θελει μονο! 2 μερες για να παει απο τον δημο της περιοχης στο τμημα της ιδιας περιοχης,  ωστε να βγαλω την ταυτοτητα γιατι με την παλια αρχιζω και εχω προβηματα με ταυτοποιησεις σε ξενα σαιτ

το κακο ειναι οτι εφυγα και δεν ξερω ποια ειναι τα sos τι μπορει να πεσει στην επομενη εξεταση  

ARE WE LIVING IN A COMPUTER SIMULATION?

Σε ρώτησαν πως λένε την δική σου γιαγιά από την μεριά του πατέρα η την γιαγιά του πατέρα σου; Το πρώτο ίσως μπορεί να συμβεί για κάποιους λόγους που δεν ξέρω, το δεύτερο εντελώς κουφό. 

Σε εμένα παλιά είχα πάει σε μια τράπεζα και με ρωτούσαν για τους γονείς της γιαγιάς μου επειδή είχε μείνει το όνομα της σε μια θυρίδα αλλά είχε πεθάνει. Το κορυφαίο ότι με ρώτησαν και ημερομηνίες γέννησης των γονέων μου με μήνα και ημέρα, δεν θυμόμουν του πατέρα ενώ για τους γονείς της γιαγιάς μόνο το έτος.

Οτι να ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γένος και τον αριθμό δημοτολογίου θελουν να μάθουν/περασουν στα στοιχεία σου  .

 

35 χρόνια βρε θηρίο;Στην σύνταξη την έβγαλες την ταυτότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Σε ρώτησαν πως λένε την δική σου γιαγιά από την μεριά του πατέρα η την γιαγιά του πατέρα σου; Το πρώτο ίσως μπορεί να συμβεί για κάποιους λόγους που δεν ξέρω, το δεύτερο εντελώς κουφό. 

Σε εμένα παλιά είχα πάει σε μια τράπεζα και με ρωτούσαν για τους γονείς της γιαγιάς μου επειδή είχε μείνει το όνομα της σε μια θυρίδα αλλά είχε πεθάνει. Το κορυφαίο ότι με ρώτησαν και ημερομηνίες γέννησης των γονέων μου με μήνα και ημέρα, δεν θυμόμουν του πατέρα ενώ για τους γονείς της γιαγιάς μόνο το έτος.

Οτι να ναι. 

καθομαι περνει τα δικαιολογιτικα κατι κανει στο pc και με ρωταει το θεικο!! πως λεγαν την γιαγια μου απο την μερια του συγχωρεμενου  εδω και 30 τοσα χρονια πατερα μου 

mην με τρολαρεις και εσυ σε παρακαλω :)  διαβαζω ξανα και ξανα τι εχω γραψει και δεν καταλαβαινω γιατι σε μπερδευει ,πως ελεγαν την γιαγια μου απο την μερια μπλα μπλα του πατερα μου , οχι την γιαγια του πατερα μου!

 

 

Σε εμένα παλιά είχα πάει σε μια τράπεζα και με ρωτούσαν για τους γονείς της γιαγιάς μου επειδή είχε μείνει το όνομα της σε μια θυρίδα αλλά είχε πεθάνει. Το κορυφαίο ότι με ρώτησαν και ημερομηνίες γέννησης των γονέων μου με μήνα και ημέρα, δεν θυμόμουν του πατέρα ενώ για τους γονείς της γιαγιάς μόνο το έτος.

Οτι να ναι. 

προφανως οτι να νε παλι καλα που θυμοσουν ημερομηνια γενησης με μηνα και μερα της μητερας σου, εγω ουτε αυτο θυμαμαι και δεν το θεωρω παραλογο η ανηκουστο ,καλα για τις ημερομηνιες των γονιων της γιαγιας που λες , ενταξει εδω τι να πω κατεθειαν κλειστε μου θεση σε φρενοκομειο

Επεξ/σία από Sotorious
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως σε ρώτησε απλά πώς λέγανε τη γιαγιά σου από την μεριά του πατέρα σου, δηλαδή απλά τη γιαγιά σου; Θέλω να πώ ή δεν στο είπε καλά ή μπερδεύτηκες και εσύ. Γενικά επειδή έκανα πρόσφατα την διαδικασία ναι με ρώτησαν και εμένα τέτοια στοιχεία και ο λόγος είναι από ότι μου είπε για επιβεβαίωση ότι όντως είμαι εγώ ο κάτοχος της ταυτότητας. Πάντως και εγώ ξαφνιάστικα που με ρώτησαν

@HuskerDu  γίνεται αυτόματα από την αστυνομία όταν σου βγάζουν την ταυτότητα. Ίσως πάρει 1-2 εργάσιμες να φανεί στο σύστημα η αλλαγή βέβαια

Επεξ/σία από oriok
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η γιαγιά σου από τη μεριά του πατέρα σου (άσχετα αν συγχωρέθηκε και πότε) είναι η μάνα του πατέρα σου, εντελώς κουφό να μην θυμάσαι πως την έλεγαν.

2 ώρες πριν, Sotorious είπε

με ρώτησαν και ημερομηνίες γέννησης των γονέων μου με μήνα και ημέρα, δεν θυμόμουν του πατέρα ενώ για τους γονείς της γιαγιάς μόνο το έτος.

Γνωρίζεις/θυμάσαι το έτος γέννησης των προπάπων σου, αλλά όχι του πατέρα σου? Θεούλης!

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HuskerDu είπε

συγνώμη, κάτι άσχετο, η ενημέρωση για την αλλαγή του αριθμού ταυτότητας στην Εφορία, μπορεί να γίνε online?!

Εμενα σε λιγους μηνες "περασε" αυτοματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, oriok είπε

Μήπως σε ρώτησε απλά πώς λέγανε τη γιαγιά σου από την μεριά του πατέρα σου, δηλαδή απλά τη γιαγιά σου; Θέλω να πώ ή δεν στο είπε καλά ή μπερδεύτηκες και εσύ.

εμενα ρωτας?

 

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Η γιαγιά σου από τη μεριά του πατέρα σου (άσχετα αν συγχωρέθηκε και πότε) είναι η μάνα του πατέρα σου, εντελώς κουφό να μην θυμάσαι πως την έλεγαν.

σε μενα αναφερεσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Η γιαγιά σου από τη μεριά του πατέρα σου (άσχετα αν συγχωρέθηκε και πότε) είναι η μάνα του πατέρα σου, εντελώς κουφό να μην θυμάσαι πως την έλεγαν.

Γνωρίζεις/θυμάσαι το έτος γέννησης των προπάπων σου, αλλά όχι του πατέρα σου? Θεούλης!

Μαλλον ηθελε να πει οτι για γονεις γιαγιας  ζητηθηκε μονο το ετος γεννησης, ενω για τους γονεις του  μερα μηνα ετος.Εκτος αν καταλαβα λαθος. 

Παντως το να μην ξερει καποιος πως λενε την γιαγια του δεν μοιαζει και οτι πιο φυσιολογικο...

 

 

Επεξ/σία από Menelaos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Μαλλον ηθελε να πει οτι για γονεις γιαγιας  ζητηθηκε μονο το ετος γεννησης, ενω για τους γονεις του  μερα μηνα ετος.Εκτος αν καταλαβα λαθος. 

Και εγώ το ίδιο κατάλαβα, άλλο αν εννοούσε κάτι διαφορετικό από αυτό που έγραψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Και εγώ το ίδιο κατάλαβα, άλλο αν εννοούσε κάτι διαφορετικό από αυτό που έγραψε.

Απλα δεν γραφει πουθενα οτι θυμοταν τα ετη γεννησης των γονεων της γιαγιας... μιας και το σχολιασες. Αυτο που λεει <<για τους γονείς της γιαγιάς μόνο το έτος>> ειναι οτι απλα του ζητηθηκε.

Κοινως μπλεξαμε τα μπουτια μας😆

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Απλα δεν γραφει πουθενα οτι θυμοταν τα ετη γεννησης των γονεων της γιαγιας... μιας και το σχολιασες. Αυτο που λεει <<για τους γονείς της γιαγιάς μόνο το έτος>> ειναι οτι απλα του ζητηθηκε.

Κοινως μπλεξαμε τα μπουτια μας😆

 

Φταίει το ότι απομόνωσες ένα συγκεκριμένο κομμάτι της πρότασης και έτσι αλλοιώθηκε το νόημα. Αν κάποιος κρατήσει μόνο το ", δεν θυμόμουν του πατέρα ενώ για τους γονείς της γιαγιάς μόνο το έτος.", θα βγάλει διαφορετικό νόημα.

Όχι πως το περιεχόμενο όλης της πρότασης ήταν σαφέστατο, αλλά λέμε 😂

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...