Προς το περιεχόμενο

Αντικατασταση Αστυνομικης ταυτοτητας λογω παρελευσης της 15ετιας


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/11/2022 στις 11:59 ΜΜ, Sotorious είπε

βλεπω τι δικαιολογιτικα χρειαζονται on line , παιρνω και στο τμημα να το επιβεβαιωσω ,  βγαζω τις φωτογραφιες αντιγραφο Ε1 γιατι   δεν ειχα καποια  δεη ευδαπ σε φωτοτυπια

παιρνω και την ταυτοτητα που εχω εδω και δεν ξερω 35 χρονια? καπου εκει, 

καθομαι περνει τα δικαιολογιτικα κατι κανει στο pc και με ρωταει το θεικο!! πως λεγαν την γιαγια μου απο την μερια του συγχωρεμενου  εδω και 30 τοσα χρονια πατερα μου,O οποιος ηταν επισης χωρισμενος με την μανα μου για ακομα 10 χρονια,  προφανως δεν ηξερα, και εφυγα γιατι οκ τι γλυκα εχει αμα δεν ταλαιπωρηθεις βρε αδερφε !!! 

επισης καποιο χαρτι θα πρεπει να του στειλουν απο τον δημο οπου ενοειτε πρεπει να νιωθω ευλογημενος που θελει μονο! 2 μερες για να παει απο τον δημο της περιοχης στο τμημα της ιδιας περιοχης,  ωστε να βγαλω την ταυτοτητα γιατι με την παλια αρχιζω και εχω προβηματα με ταυτοποιησεις σε ξενα σαιτ

το κακο ειναι οτι εφυγα και δεν ξερω ποια ειναι τα sos τι μπορει να πεσει στην επομενη εξεταση  

ARE WE LIVING IN A COMPUTER SIMULATION?

Ε που πατε νομιζατε οτι τελειωσαμε ξερμπερδεψαμε ε!! ,οχι βεβαια το ταξιδη προς την ιθακη συνεχιζετε,  εκεινο το εγραφο που θα κανει 2 μερες να ερθει απο τον δημο? ε τελικα αυριο θααα ξαναπαρω τηλεφωνο και εχει ο θεος , και ολα αυτα για μια αντικατασταση ταυτοτητας και για να αποδειχτει οτι δεν ειμαι συγγενης με τον ρωχαμη  και οτι δεν εχω καποια σχεση με την 21 δεκεμβρη

παμε λοιπον για 4 μερες για αυτην την καημενη την ταυτοτητα  , και ειμαι σιγουρος θα εχουμε και αλλα επεισοδια ! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Τι χαρτι είναι αυτό που δεν βγαίνει απο το gov?

μην το ψαχνεις η ολη φαση ειναι σαν σεναριο μιας τρισαθλιας ταινιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, prototypegr είπε

Φαντάζομαι εσύ έχεις στοιχεία που αποδεικνύουν ότι αυτό δεν έγινε, ή κι εσύ απλώς το διάβασες στο ίντερνετ?

Ενταξει φιλε μου αν ειναι να το παμε ετσι, να γραφει ο καθενας στο ιντερνετ ο,τι παπαρια του ερθει (οχι πως δε γινεται ηδη δηλαδη) να το πλασαρει για ειδηση και να απανταει μετα "εχεις εσυ αποδειξεις οτι δε συνεβη". Να, για παραδειγμα, εγω τις προαλλες ειδα δυο ουφο να πετανε, το ενα μαλιστα το ακολουθουσε ενας γαϊδαρος. Αποδειξε μου οτι δεν εγινε.

Σου φαινεται λογικο αυτο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lector είπε

Ενταξει φιλε μου αν ειναι να το παμε ετσι, να γραφει ο καθενας στο ιντερνετ ο,τι παπαρια του ερθει (οχι πως δε γινεται ηδη δηλαδη) να το πλασαρει για ειδηση και να απανταει μετα "εχεις εσυ αποδειξεις οτι δε συνεβη". Να, για παραδειγμα, εγω τις προαλλες ειδα δυο ουφο να πετανε, το ενα μαλιστα το ακολουθουσε ενας γαϊδαρος. Αποδειξε μου οτι δεν εγινε.

Σου φαινεται λογικο αυτο; 

Το ότι εσύ είσαι κατηγορηματικός ότι δεν συνέβη, που το βασίζεις?  Στο είπαν τα πράσινα ανθρωπάκια των ούφο που είδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Το ότι εσύ είσαι κατηγορηματικός ότι δεν συνέβη, που το βασίζεις?  Στο είπαν τα πράσινα ανθρωπάκια των ούφο που είδες?

Το βάρος της απόδειξης το φέρει αυτός που κάνει τον ισχυρισμό, όχι αυτός που προσπαθεί να τον καταρρίψει, και η μόνη απόδειξη για το ότι συνέβη είναι ότι το έγραψε μια τοπική φυλλάδα του Βόλου...

https://www.taxydromos.gr/Topika/469522-hrwas-astynomikos-evgale-oikogeneia-apo-omhria-gia-20-eyrw.html

Πάντως κατά την γνώμη μου τουλάχιστον η ιστορία δεν πολυστέκει, το να βάζει κάποιος βενζίνη στο βενζινάδικο και να μην έχει λεφτά μαζί του ή στην κάρτα ή να απορρίπτει το pos την πληρωμή είναι συνηθισμένο, ίσως και καθημερινό, και ο τρόπος που αντιμετωπίζεται πάντα - ειδικά για μικροποσά - είναι να αφήνει ο πελάτης ενέχυρο την ταυτότητα του. Ε δεν φαίνεται λογικό στην συγκεκριμένη περίπτωση ο βενζινάς να μην το δέχτηκε και να κάλεσε αστυνομία, παρόλο που ο πελάτης με τις κόρες του έμεινε εκεί και η γυναίκα του έφυγε με τα πόδια για να φέρει λεφτά... είτε δεν υπήρξε ποτέ τέτοιο συμβάν, είτε δεν έγινε όπως ακριβώς περιγράφτηκε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι το έγραψε μια τοπική φυλλάδα της περιοχής που έγινε το σκηνικό, σου φαίνεται δλδ παράλογο? Και άρα δεν έχει το κύρος των μεγάλων εφημερίδων (εδώ γελάμε)? Ή θα έπρεπε να καλέσουν όλα τα κανάλια πανελλήνιας εμβέλειας για να το βγάλουν πρώτη είδηση? Πιστεύεις ότι τοπικά ΜΜΕ (εφημερίδες, blogs κλπ) σε άλλες περιοχές δεν αναφέρουν άλλα περιστατικά, τα οποία δεν θα τα μάθουμε ποτέ, γιατί πολύ απλά, δεν τα παρακολουθούμε όλα (άλλωστε πως θα ήταν δυνατό κάτι τέτοιο)?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Το ότι το έγραψε μια τοπική φυλλάδα της περιοχής που έγινε το σκηνικό, σου φαίνεται δλδ παράλογο? Και άρα δεν έχει το κύρος των μεγάλων εφημερίδων (εδώ γελάμε)? Ή θα έπρεπε να καλέσουν όλα τα κανάλια πανελλήνιας εμβέλειας για να το βγάλουν πρώτη είδηση? Πιστεύεις ότι τοπικά ΜΜΕ (εφημερίδες, blogs κλπ) σε άλλες περιοχές δεν αναφέρουν άλλα περιστατικά, τα οποία δεν θα τα μάθουμε ποτέ, γιατί πολύ απλά, δεν τα παρακολουθούμε όλα (άλλωστε πως θα ήταν δυνατό κάτι τέτοιο)?

Το ότι το έγραψε μια τοπική φυλλάδα (την αποκαλώ έτσι λόγω του clickbait τίτλου και όχι λόγω εμβέλειας) με κάνει να αμφιβάλλω για το εάν πράγματι υπήρξε τέτοιο περιστατικό.

Αλλά και να υπήρξε κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι ακριβώς έγινε, το άρθρο βασίστηκε στην μαρτυρία της γυναίκας προς την φυλλάδα, οπότε εξ ορισμού είναι η μισή αλήθεια.

Προσπάθησε και εσύ να μην καταπίνεις αμάσητο ότι σου σερβίρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...