Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μπαταρίας iphone. Που;


alxnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι λέει ο τίτλος. Να ειναι αυθεντική και όσο πιο οικονομικά;

Δεν πρόκειται για μένα οπότε δεν ξέρω λεπτομέρειες παρά μόνο οτι πρόκειται για τη σειρά 10 κι αυτό με μια μικρή επιφύλαξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, alxnt είπε

Οτι λέει ο τίτλος. Να ειναι αυθεντική και όσο πιο οικονομικά;

Δεν πρόκειται για μένα οπότε δεν ξέρω λεπτομέρειες παρά μόνο οτι πρόκειται για τη σειρά 10 κι αυτό με μια μικρή επιφύλαξη.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σου προτείνω μόνο στα επίσημα. Istorm, Infoquest, Isystem και Document. Μην διανοηθείς να πας οπουδήποτε αλλού. Ακόμη και αν είναι εκτός της διετίας της Εγγύησης της συσκευής.Μην ξεχνάς ότι οπουδήποτε άλλου και αν πας κατά πάσα πιθανότητα θα χάσεις και την αδιαβροχοποιηση.

Επεξ/σία από gkat2829
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλάζεις μπαταρία πουθενά εκτός από επίσημα καταστήματα/service κλπ. Αν ψάξεις το ιντερνετ βρίθει από

χείριστες εμπειρίες. Σε αλλαγή μπαταρίας που μου έκαναν σε ένα παλιό iPhone 7, μου είπαν ότι βάλαν γνήσια, εγώ γέλαγα,

το ποσοστό της μπαταρίας ποτέ δεν λειτούργησε. Τώρα αν έχεις κανα φίλο να πειραματιστείτε με καμιά μπαταρία

από EBAY, προβλέπω ότι θα χασετε τα λεφτά σας, αδιαβροχοποίηση κανα face id κλπ . . .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkat2829 είπε

Σου προτείνω μόνο στα επίσημα. Istorm, Infoquest, Isystem και Document. Μην διανοηθείς να πας οπουδήποτε αλλού. Ακόμη και αν είναι εκτός της διετίας της Εγγύησης της συσκευής.Μην ξεχνάς ότι οπουδήποτε άλλου και αν πας κατά πάσα πιθανότητα θα χάσεις και την αδιαβροχοποιηση.

Η αδιάβροχο ποίηση είναι παραμύθι 

Και να μην το πειράξει κανένας το τηλέφωνο δεν σε καλύπτει η εγγύηση σε κόρη πτώση βλάβης της συσκευής από υγρασία 

 

8 λεπτά πριν, aret1 είπε

Δεν αλλάζεις μπαταρία πουθενά εκτός από επίσημα καταστήματα/service κλπ. Αν ψάξεις το ιντερνετ βρίθει από

χείριστες εμπειρίες. Σε αλλαγή μπαταρίας που μου έκαναν σε ένα παλιό iPhone 7, μου είπαν ότι βάλαν γνήσια, εγώ γέλαγα,

το ποσοστό της μπαταρίας ποτέ δεν λειτούργησε. Τώρα αν έχεις κανα φίλο να πειραματιστείτε με καμιά μπαταρία

από EBAY, προβλέπω ότι θα χασετε τα λεφτά σας, αδιαβροχοποίηση κανα face id κλπ . . .

Και στα 3 τελευταία που λες είναι λάθος 

Αν θέλεις μπορείς να βάλεις μια πιο φτηνή μπαταρία μια χαρά κάνει την δουλειά της αλλά δεν θα γράφει το ποσοστό υγείας σιγά το πράγμα 

Ακομα και για αυτό υπάρχει ειδική συσκευή που μπορείς να μεταφέρεις το λογισμικό για να δουλεύει μετά το ποσοστό υγείας 

Αδιαβροχοποιηση δεν χάνεις εάν ξανά βάλεις την διπλής όψης που πωλείται ξεχωριστά 

Το Face ID καμία απολύτως σχέση με την μπαταρία 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ. 

Όπως τα λένε οι φίλτατοι συμφορουμίτες παραπάνω. Γι'αυτούς κι άλλους τόσους λόγους. Τέλος. :)

(Προτείνω isystem, χωρίς να έχω καμία σχέση με το κατάστημα. Απλά είμαι ικανοποιημένος πελάτης). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Tasos19s είπε

Η αδιάβροχο ποίηση είναι παραμύθι 

Και να μην το πειράξει κανένας το τηλέφωνο δεν σε καλύπτει η εγγύηση σε κόρη πτώση βλάβης της συσκευής από υγρασία 

 

Και στα 3 τελευταία που λες είναι λάθος 

Αν θέλεις μπορείς να βάλεις μια πιο φτηνή μπαταρία μια χαρά κάνει την δουλειά της αλλά δεν θα γράφει το ποσοστό υγείας σιγά το πράγμα 

Ακομα και για αυτό υπάρχει ειδική συσκευή που μπορείς να μεταφέρεις το λογισμικό για να δουλεύει μετά το ποσοστό υγείας 

Αδιαβροχοποιηση δεν χάνεις εάν ξανά βάλεις την διπλής όψης που πωλείται ξεχωριστά 

Το Face ID καμία απολύτως σχέση με την μπαταρία 

1 αφου δε θα αναγράφει ποσοστό, άρα δεν υπάρχει λάθος στο δικό μου συλλογισμό . . .

2 δε θα χαλάσει το face id από τη μπαταρία αλλά από το σκάλισμα καλωδιοταινίας αν κάνει μόνος του την επισκευή ή έστω μεγάλη πιθανότητα

3 αδιαβροχοποίηση μετά από άνοιγμα εργοστασιακού σφραγίσματος,  η πλειοψηφία θα προτιμούσε επίσημο σερβις

 

''ειδική συσκευή που μπορείς να μεταφέρεις το λογισμικό για να δουλεύει μετά το ποσοστό υγείας'' δηλαδή;

 

Επεξ/σία από aret1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επισης η τιμη που δινουν τα επισημα με ολα τα πλεονεκτημα που προσφερουν θα δεις οτι δεν εχει και πολυ μεγαλη διαφορα απο τα ανεπισημα .Αντε καμια 25 -30 ευρω.

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aret1 είπε

1 αφου δε θα αναγράφει ποσοστό, άρα δεν υπάρχει λάθος στο δικό μου συλλογισμό . . .

2 δε θα χαλάσει το face id από τη μπαταρία αλλά από το σκάλισμα καλωδιοταινίας αν κάνει μόνος του την επισκευή ή έστω μεγάλη πιθανότητα

3 αδιαβροχοποίηση μετά από άνοιγμα εργοστασιακού σφραγίσματος,  η πλειοψηφία θα προτιμούσε επίσημο σερβις

 

''ειδική συσκευή που μπορείς να μεταφέρεις το λογισμικό για να δουλεύει μετά το ποσοστό υγείας'' δηλαδή;

 

Σωστή λογική 

Και εάν σου πέσει από τα χέρια την ώρα που πας σε επίσημο κατάστημα να αλλάξεις μπαταρία; 
Αρα μην πας 

 

Υπάρχει συσκευή που μπαίνει επάνω η μπαταρία και την προγραμματίζει με ότι ποσοστό υγείας θέλεις 

Αφου πρώτα έχεις μεταφέρει το τσιπ από την παλιά 

Μπορεις και την παλιά να την κανείς αντί να γράφει 75%, να πάει 100% 

 

Εχεις ποτέ σου ανοίξει συσκευή; 
 

Σου απαντάω εγώ δεν περιμένω 

Οχι δεν έχεις ανοίξει συσκευή, άρα δεν ξέρεις τι σημαίνει αδιάβροχο ποίηση και επίσης δεν μπορείς να χαλάσεις το Face ID για να αλλάξεις μπαταρία, πρέπει να πιάνεις κατσαβίδι και κινητό πρώτη φορά στην ζωή σου και να μην έχεις δει ούτε ένα βίντεο με το πως γίνεται…

 

Τελος πάντων ο καθένας κρίνει για την συσκευή του και αποφασίζει αναλόγως πάντως υπάρχουν 2-3 εναλλακτικές για κάποιον που θέλει να αλλάξει μπαταρία 

1) σε επίσημο σέρβις πχ Document 

2) σε οποιοδήποτε άλλο κατάστημα (δεν θα αναγράφει μέσα την υγεία μπαταριας) με τα μισά χρήματα 

3) με μια μπαταρία από το Ίντερνετ που πιθανόν θα την περάσει μόνος ή έστω ένας φίλος που γνωρίζει ( με το 1/3 των χρημάτων) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Isystem και irepair είπαν οτι πρέπει το κινητό να μείνει σε αυτούς κάποιες μέρες για να το στείλουν κάπου κ να πάρει μια πιστοποίηση. Αυτό για γνήσια μπαταρία. Τι παίζει με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, alxnt είπε

Isystem και irepair είπαν οτι πρέπει το κινητό να μείνει σε αυτούς κάποιες μέρες για να το στείλουν κάπου κ να πάρει μια πιστοποίηση. Αυτό για γνήσια μπαταρία. Τι παίζει με αυτό;

Από πότε είναι authorized η irepair; 

Σχετικά με την πιστοποίηση, δεν σου έδωσαν περισσότερες πληροφορίες; Εγώ γνωρίζω ότι σε 20-30' έχεις ξεμπερδέψει. Δεν το έχω ξανακούσει για isystem. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως στα λέει ο Matrix. iRepair μπορεί να χρησιμοποιεί αυθεντικά προϊόντα (τους δίνει πλέον δικαίωμα η apple), σε καμία περίπτωση δεν είναι authorised κατάστημα. 

iSystem δεν κρατούν το κινητό. Διαγνωστικά τεστ κάνουν αυτοί κι αν όλα είναι οκ τότε αλλάζουν μπαταρία. Κλείνεις ραντεβού και σε μισή - μία ωρίτσα το έχεις πάρει πίσω με 6 μήνες εγγύηση καλής λειτουργίας. Έχω αλλάξει 5 μπαταρίες σε διαφορετικά κινητά (οικογένειας) και έχουν κάνει κ 2 φορές αντικατάσταση συσκευής (τη μία φορά μάλιστα στον 1.5 χρόνο). Μήπως μπερδεύτηκες με όσα σου είπαν στο άλλο κατάστημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...