Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μπαταρίας iphone. Που;


alxnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/12/2022 στις 2:51 ΜΜ, Tasos19s είπε

Η αδιάβροχο ποίηση είναι παραμύθι 

Και να μην το πειράξει κανένας το τηλέφωνο δεν σε καλύπτει η εγγύηση σε κόρη πτώση βλάβης της συσκευής από υγρασία 

 

Και στα 3 τελευταία που λες είναι λάθος 

Αν θέλεις μπορείς να βάλεις μια πιο φτηνή μπαταρία μια χαρά κάνει την δουλειά της αλλά δεν θα γράφει το ποσοστό υγείας σιγά το πράγμα 

Ακομα και για αυτό υπάρχει ειδική συσκευή που μπορείς να μεταφέρεις το λογισμικό για να δουλεύει μετά το ποσοστό υγείας 

Αδιαβροχοποιηση δεν χάνεις εάν ξανά βάλεις την διπλής όψης που πωλείται ξεχωριστά 

Το Face ID καμία απολύτως σχέση με την μπαταρία 

Δεν εχω ακουσει πιο μεγαλη πατάτα. Το θεμα ειναι αν σε καλύπτει η εγγυηση ; Η αν θα σου μπει σωστα η αδιάβροχοποίηση ;  Και κατα πάσα πιθανοτητα δεν θα εχεις θεμα αν το κινητο πεσει η το βαλεις στο νερο; Δεν σου λεει οτι ειναι αδιάβροχο το κινητο εξαρχης η Apple σου λεει οτι εχει αντοχή στο νερο Γιαυτο κιολας δεν σε καλύπτει. Αν το παρω εγω και το παω στα 40 μετρα που κανω ψαροντούφεκο η το αφησω καμια βδομαδα στο νερο δεν μπορει η Apple να εχει ειδικους εμπειρογνώμονες για να δει τον λογο που πήρε νερο το κινητο . Ωστοσο δεν σε καλύπτει αν περασουν νερα. Απο εκει και περα εγω απο την σειρα 10 τα βαζω ολα στο νερο και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

57 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Δεν εχω ακουσει πιο μεγαλη πατάτα. Το θεμα ειναι αν σε καλύπτει η εγγυηση ; Η αν θα σου μπει σωστα η αδιάβροχοποίηση ;  Και κατα πάσα πιθανοτητα δεν θα εχεις θεμα αν το κινητο πεσει η το βαλεις στο νερο; Δεν σου λεει οτι ειναι αδιάβροχο το κινητο εξαρχης η Apple σου λεει οτι εχει αντοχή στο νερο Γιαυτο κιολας δεν σε καλύπτει. Αν το παρω εγω και το παω στα 40 μετρα που κανω ψαροντούφεκο η το αφησω καμια βδομαδα στο νερο δεν μπορει η Apple να εχει ειδικους εμπειρογνώμονες για να δει τον λογο που πήρε νερο το κινητο . Ωστοσο δεν σε καλύπτει αν περασουν νερα. Απο εκει και περα εγω απο την σειρα 10 τα βαζω ολα στο νερο και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα. 

Πατάτες λες εσυ που δεν έχεις ανοίξει συσκευή να δεις πως είναι 

Τοτε μιλάμε για αυτό που θεωρείς αδιαβροχο ποίηση 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα παιδιά επειδή και εγω σκέφτομαι την αλλαγή μπαταρίας μιας και το κινητο μου εχει φτάσει στο 79% υγεια μπαταρίας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω έχετε δει βελτίωση με την αλλαγή της μπαταρίας; Ρωτάω κυρίως γιατί εχω ακούσει αρκετούς να λένε ότι δεν έχουν δει καμία διαφορά και ότι εν τελεί δεν αξίζει η αλλαγή. Εσάς ποια ειναι η γνώμη σας;

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Makis_01 είπε

Καλησπερα παιδιά επειδή και εγω σκέφτομαι την αλλαγή μπαταρίας μιας και το κινητο μου εχει φτάσει στο 79% υγεια μπαταρίας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω έχετε δει βελτίωση με την αλλαγή της μπαταρίας; Ρωτάω κυρίως γιατί εχω ακούσει αρκετούς να λένε ότι δεν έχουν δει καμία διαφορά και ότι εν τελεί δεν αξίζει η αλλαγή. Εσάς ποια ειναι η γνώμη σας;

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

Προσωπικά έχω αλλάξει μπαταρία σε παλιότερο μοντέλο iPhone και ήμουν μια χαρά. Σε ποιο μοντέλο αναφέρεσαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Makis_01 είπε

Καλησπερα παιδιά επειδή και εγω σκέφτομαι την αλλαγή μπαταρίας μιας και το κινητο μου εχει φτάσει στο 79% υγεια μπαταρίας. Θα ήθελα να σας ρωτήσω έχετε δει βελτίωση με την αλλαγή της μπαταρίας; Ρωτάω κυρίως γιατί εχω ακούσει αρκετούς να λένε ότι δεν έχουν δει καμία διαφορά και ότι εν τελεί δεν αξίζει η αλλαγή. Εσάς ποια ειναι η γνώμη σας;

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

Θα δεις διαφορες κ οχι διαφορα σε συγκριση με την τρέχουσα μπαταρια που εχει κανει κύκλους στην συνολικη αποδοση. Ετσι κ αλλιως εισαι κ λιγο κατω απο 80 αρα προτεινεται η αλλαγη μπαταριας που θα σε παει κ πιο μακρια σε χρονια η καινούργια μπαταρια σε βαθος χρονου.

* Εξαιρεση ίσως αποτελει αν πας για Αλλαγή Συσκευής (νεα αγορα) οποτε αναβαλλεις την αλλαγη μπαταριας για τον επομενο κατοχο

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Προσωπικά έχω αλλάξει μπαταρία σε παλιότερο μοντέλο iPhone και ήμουν μια χαρά. Σε ποιο μοντέλο αναφέρεσαι; 

iPhone 11 εχω

4 ώρες πριν, aces είπε

Θα δεις διαφορες κ οχι διαφορα σε συγκριση με την τρέχουσα μπαταρια που εχει κανει κύκλους στην συνολικη αποδοση. Ετσι κ αλλιως εισαι κ λιγο κατω απο 80 αρα προτεινεται η αλλαγη μπαταριας που θα σε παει κ πιο μακρια σε χρονια η καινούργια μπαταρια σε βαθος χρονου.

* Εξαιρεση ίσως αποτελει αν πας για Αλλαγή Συσκευής (νεα αγορα) οποτε αναβαλλεις την αλλαγη μπαταριας για τον επομενο κατοχο

Η αλήθεια ειναι ότι δεν εχω σκοπό να αλλάξω συσκευή για αυτο σκέφτομαι να αλλάξω την μπαταρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Makis_01 said:

iPhone 11 εχω

Η αλήθεια ειναι ότι δεν εχω σκοπό να αλλάξω συσκευή για αυτο σκέφτομαι να αλλάξω την μπαταρία 

https://i-system.gr/el/service-iphone

https://www.document.gr/service-battery-replacement

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Makis_01 είπε

iPhone 11 εχω

Η αλήθεια ειναι ότι δεν εχω σκοπό να αλλάξω συσκευή για αυτο σκέφτομαι να αλλάξω την μπαταρία 

ναι θα δώσει νέα ζωή στην συσκευή

έτσι κ αλλιώς ενημερωσεις εχει ακόμη το 11αρι από το 19 που βγήκε μέχρι το 25 λογικά 6 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή εμπειρία είχα με την isystem. Σε δύο ώρες ήταν έτοιμο με γνήσια μπαταρία που αναγνωρίζει το λογισμικό της apple. Δεν είχα προβλήματα μέχρι σήμερα και μου δώσανε εγγύηση για 3 μήνες για την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Heavy user, iphone X Νοέμβρη 2017, αλλαγή μπαταρίας (77%υγεια)  Σεπτ 2020 στην document και τώρα είμαι στο 81% 
περιμενω πως κ πως να μου αντεξει το κινητο να παω στο επομενο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

Heavy user, iphone X Νοέμβρη 2017, αλλαγή μπαταρίας (77%υγεια)  Σεπτ 2020 στην document και τώρα είμαι στο 81% 
περιμενω πως κ πως να μου αντεξει το κινητο να παω στο επομενο.. 

βγαζει service sto 79%

ε ναι τωρα κανα 6 μηνο εμεινε για τη νεα σειρα θα αντεξει ;)

Πρεπει να ειναι κ η τελευταια χρονια για το Χ/8/8 plus σε ενημ.ios

FUl0cdSaUAAhaDw?format=jpg&name=4096x409 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη εχω το 13 και ειναι καινουργιο προσπαθω οσο μπορω να θυμαμαι να το εχω 20-80 τα εκατο πως την παλευεται και δν ξεχνιεστε . Σημερα ξεχαστηκα και το αφησα μεχρι το 98.
Στις ποσες φορες αρχιζει και πεφτει η μπαταρια? Θα ζω με αυτο το αγχος? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...