Προς το περιεχόμενο

Αγορά Xbox Series S με χρήση gift cards


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά, διάβασα ότι μπορούμε να επωφεληθούμε από την προσφορά της winbank αγοράζοντας gift cards Microsoft και κάνοντας redeem από το Xbox.com αλλά εμενα δεν μου εμφανίζει την αγορά κονσόλας. Μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 minutes ago, gherudos said:

Καλημέρα παιδιά, διάβασα ότι μπορούμε να επωφεληθούμε από την προσφορά της winbank αγοράζοντας gift cards Microsoft και κάνοντας redeem από το Xbox.com αλλά εμενα δεν μου εμφανίζει την αγορά κονσόλας. Μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει;

Απ το γερμανικό site της Microsoft γίνεται η αγορά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κάπου επιλογή για αγγλικά στο γερμανικό site; Είναι σίγουρο ότι στέλνουν Ελλάδα; Έχει κάποια έξτρα χρέωση πχ μεταφορικά;

Επεξ/σία από gherudos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, gherudos said:

Έχει κάπου επιλογή για αγγλικά στο γερμανικό site; Είναι σίγουρο ότι στέλνουν Ελλάδα; Έχει κάποια έξτρα χρέωση πχ μεταφορικά;

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις google translate.σιγουρα στέλνουν Ελλάδα. Μεταφορικά δωρεάν, αποστολή με dpd και μόλις μπει Ελλάδα αναλαμβάνει η acs (στην περίπτωση σου τουλάχιστον-παρελαβα χτες το series x) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιώνω οτι γίνεται κανονικά αποστολή απο το γερμανικο microsoft.de...μόνο που θα πρέπει να προσέξεις όταν βάλεις το προιόν στο καλάθι σου να επιλέξεις Ελλάδα στο drop down menu, εκεί που λέει: "Wählen Sie Land/Region für Ihre Abrechnung aus". Αλλιώς στο επόμενο βήμα που βάζεις τα στοιχεία σου δεν σου εμφανίζει σαν χώρα αποστολής Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλές γιορτές . υπάρχει  πιθανότητα να βρίσκεται ι κανείς να πουλαει τις gift card? Δινω 40 ευρω για τα 100 ευρω gift card. Μπας και βλαφτούμε ολοι :P 2 λογαριασμούς ψάχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mixalisss είπε

και εγω το αγορασα απο γερμανια 3 ιανουαριου θα ειναι εδω και δουλευει μια χαρα μεσω πειραιως απλα περιμενεις να μπουν τα yellows 

Σε τι τιμή το πήρες; Είχα την εντύπωση ότι το είχαν 229€ και τώρα το βλέπω 272,90€ κάνω κάτι λάθος;

Στις 29/12/2022 στις 7:58 ΠΜ, d300s είπε

επιβεβαιώνω οτι γίνεται κανονικά αποστολή απο το γερμανικο microsoft.de...μόνο που θα πρέπει να προσέξεις όταν βάλεις το προιόν στο καλάθι σου να επιλέξεις Ελλάδα στο drop down menu, εκεί που λέει: "Wählen Sie Land/Region für Ihre Abrechnung aus". Αλλιώς στο επόμενο βήμα που βάζεις τα στοιχεία σου δεν σου εμφανίζει σαν χώρα αποστολής Ελλάδα.

Πως ακριβώς τραβάει τα χρήματα από τις gift card, γιατί δεν μου έχει επιλογή. Μπορεί κανένας να βοηθήσει λίγο; Πρέπει να κάνω πρώτα redeem και μετά να προχωρήσω στην παραγγελία και θα βλέπουν τα χρήματα του wallet αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, dimitris234 said:

Ναι, πρωτα κανεις redeem τις gift card. Εγω εβαλα 230 και οταν προχωρησα την παραγγελια δε με ρωτησε για μεθοδο πληρωμης.

Ρωτάει στο επόμενο βήμα, όπου και επιλέγεις το balance και αν δε φτάνει το ποσό επιλέγεις από πού θα τραβήξει το υπόλοιπο. 

Στην περίπτωση μου πήρε από το balance και συμπλήρωσε το ποσό απ' την κάρτα της Πειραιώς που ούτως η άλλως την έχω περασμένη χρονιά τωρα, καθώς κάνω αγορές (παιχνίδια) με αυτήν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια απορία, στην εφαρμογη του Winbank στο iPhone δεν μου έχει επιλογή για να πληρώσω με κάρτα, μου ζητάει μόνο τον λογαριασμό, αν επιλέξω τον λογαριασμό θα πάρω τα yellows; Η πρέπει να μπω από τον υπολογιστή για να εμφανίσει και την επιλογή για πληρωμή μέσω κάρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, gherudos said:

Άλλη μια απορία, στην εφαρμογη του Winbank στο iPhone δεν μου έχει επιλογή για να πληρώσω με κάρτα, μου ζητάει μόνο τον λογαριασμό, αν επιλέξω τον λογαριασμό θα πάρω τα yellows; Η πρέπει να μπω από τον υπολογιστή για να εμφανίσει και την επιλογή για πληρωμή μέσω κάρτας;

Για να πάρεις τα yellows της προσφοράς πρέπει να πληρώσεις με λογαριασμό (ή πιστωτική μάλλον-δες τους τροπους πληρωμής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gherudos είπε

Άλλη μια απορία, στην εφαρμογη του Winbank στο iPhone δεν μου έχει επιλογή για να πληρώσω με κάρτα, μου ζητάει μόνο τον λογαριασμό, αν επιλέξω τον λογαριασμό θα πάρω τα yellows; Η πρέπει να μπω από τον υπολογιστή για να εμφανίσει και την επιλογή για πληρωμή μέσω κάρτας;

Μεσω λογαριασμου θα παρεις 50.000, με προπληρωμενη ή πιστωτικη 50.100. Σωστα δεν σου εμφανιζει την χρεωστικη, αφου αυτη ειναι συνδεδεμενη με τον λογαριασμο. 

Spoiler
13 ώρες πριν, steveop είπε

Καλησπέρα και καλές γιορτές . υπάρχει  πιθανότητα να βρίσκεται ι κανείς να πουλαει τις gift card? Δινω 40 ευρω για τα 100 ευρω gift card. Μπας και βλαφτούμε ολοι :P 2 λογαριασμούς ψάχνω

Καλα, το να ζητας 60% εκπτωση, ειναι το λιγοτερο γελοιο. Επισης, σε ενα τεχνολογικο φορουμ δυσκολα θα βρεθει καποιος που δεν θα την εκμεταλλευτει την προσφορα για τον εαυτο του ;) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν λήγουν τα χρήματα στο balance του ms store; Έχω περάσει 300 ευρώ με gift cards της Πειραίως αλλά δεν με επείγει να πάρω xbox μιας και έχω σχετικά οκ pc, ανέβασαν και την τιμή του series s οπότε λέω να τα κρατήσω για μελλοντική αγορά αν δεν λήγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...