Προς το περιεχόμενο

Αγορά Xbox Series S με χρήση gift cards


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, snik είπε

Γνωρίζει κανείς αν λήγουν τα χρήματα στο balance του ms store; Έχω περάσει 300 ευρώ με gift cards της Πειραίως αλλά δεν με επείγει να πάρω xbox μιας και έχω σχετικά οκ pc, ανέβασαν και την τιμή του series s οπότε λέω να τα κρατήσω για μελλοντική αγορά αν δεν λήγουν.

Δεν ληγουν

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Μεσω λογαριασμου θα παρεις 50.000, με προπληρωμενη ή πιστωτικη 50.100. Σωστα δεν σου εμφανιζει την χρεωστικη, αφου αυτη ειναι συνδεδεμενη με τον λογαριασμο. 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Καλα, το να ζητας 60% εκπτωση, ειναι το λιγοτερο γελοιο. Επισης, σε ενα τεχνολογικο φορουμ δυσκολα θα βρεθει καποιος που δεν θα την εκμεταλλευτει την προσφορα για τον εαυτο του ;) 

 

Καλημέρα και καλή χρονιά . μάλλον δεν ξέρετε πως δουλεύει οποτε δικαιολογώ το γελοίο που λέτε . τα χρήματα που θα δώσει, αυτά τα 100 ευρώ θα τα παρει όλα πίσω σε 100 ευρώ σε yellows αρα κανένα έξοδο γι αυτόν αμα τα δουλεύει τα yellows. Εγω δίνω 40 ευρω για τον κοπο του , αρα μιλαμε για κερδος 40% , καλες γιορτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, steveop είπε

Καλημέρα και καλή χρονιά . μάλλον δεν ξέρετε πως δουλεύει οποτε δικαιολογώ το γελοίο που λέτε . τα χρήματα που θα δώσει, αυτά τα 100 ευρώ θα τα παρει όλα πίσω σε 100 ευρώ σε yellows αρα κανένα έξοδο γι αυτόν αμα τα δουλεύει τα yellows. Εγω δίνω 40 ευρω για τον κοπο του , αρα μιλαμε για κερδος 40% , καλες γιορτες

Spoiler

Μια χαρά ξέρω πως δουλεύει. :)

Εδώ μέσα όμως, όλοι θα το χρησιμοποιήσουν, οπότε με 60% ζημιά δεν θα βρεις κάποιον. Αυτήν την στιγμή έχω 2 100αρες ps να κάθονται (έχω ήδη στο wallet μου). Αν ηταν να τις πουλήσω, θα τις έδινα στα 80 :)

Δες κάποιον φίλο/συγγενικό πρόσωπο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μια χαρά ξέρω πως δουλεύει. :)

Εδώ μέσα όμως, όλοι θα το χρησιμοποιήσουν, οπότε με 60% ζημιά δεν θα βρεις κάποιον. Αυτήν την στιγμή έχω 2 100αρες ps να κάθονται (έχω ήδη στο wallet μου). Αν ηταν να τις πουλήσω, θα τις έδινα στα 80 :)

Δες κάποιον φίλο/συγγενικό πρόσωπο. 

 

Συμφωνώ δύσκολα να τα δώσει κάποιος και δεν θα τα χρησιμοποιήσει για τον εαυτό του . απλα υπάρχουν ατομα που δεν θέλουν να πάρουν κάτι οπότε από την στιγμή που δεν χάνουν χρήματα γιατι τους τα επιστρέφει η τράπεζα, αυτά που δίνω εγώ είναι κέρδος . Δεν μπαίνει κανείς μέσα όλοι κερδίζουμε  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να παρεις και τωρα gift card απο την προσφορα να τα εχεις στο πορτοφολι σου και οταν ξαναπεσει το σ στα 229 απο το γερμανικο store γινεται η αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Αξιζει να παρεις και τωρα gift card απο την προσφορα να τα εχεις στο πορτοφολι σου και οταν ξαναπεσει το σ στα 229 απο το γερμανικο store γινεται η αγορα.

Γενικά αξίζει να τα πάρεις μιας και δίνει δώρο 100 ευρώ στην ουσία η Πειραιώς. Για οποιαδήποτε πλατφόρμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση γιατί λίγο αργά την πήρα χαμπάρι την προσφορά και το άλλο τόπικ έχει κλειδώσει.

 

Οι πόντοι yellows συνδέονται με συγκεκριμένο τραπεζικό λογαριασμό, συγκεκριμένη κάρτα ή συγκεκριμένο λογαριασμό winbank; Τι εννοώ. Έχω εγώ winbank με τον δικό μου λογαριασμό, βλέπω και τα yellows μου εκεί μέσα, μπορώ να κάνω από εκεί αγορά Microsoft giftcard για εμένα. Μέσω του ίδιου λογαριασμού winbank όμως, έχω πρόσβαση και στον λογαριασμό του πατέρα μου (στον οποίο είμαι συνδικαιούχος), έχει κι αυτός κάρτα -χρεωστική- Πειραιώς, αλλά για να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν ασχολήθηκα να δω αν ενεργοποιούνται κάπως ξεχωριστά yellows. Εν ολίγοις, μπορώ απο τον δικό μου λογαριασμό winbank να πάρω για από περισσότερους από έναν λογαριασμούς Πειραιώς giftcards και να πάρω ξεχωριστά 2x50.000 yellows;

Επεξ/σία από Sadako
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sadako είπε

Μια ερώτηση γιατί λίγο αργά την πήρα χαμπάρι την προσφορά και το άλλο τόπικ έχει κλειδώσει.

 

Οι πόντοι yellows συνδέονται με συγκεκριμένο τραπεζικό λογαριασμό, συγκεκριμένη κάρτα ή συγκεκριμένο λογαριασμό winbank; Τι εννοώ. Έχω εγώ winbank με τον δικό μου λογαριασμό, βλέπω και τα yellows μου εκεί μέσα, μπορώ να κάνω από εκεί αγορά Microsoft giftcard για εμένα. Μέσω του ίδιου λογαριασμού winbank όμως, έχω πρόσβαση και στον λογαριασμό του πατέρα μου (στον οποίο είμαι συνδικαιούχος), έχει κι αυτός κάρτα -χρεωστική- Πειραιώς, αλλά για να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν ασχολήθηκα να δω αν ενεργοποιούνται κάπως ξεχωριστά yellows. Εν ολίγοις, μπορώ απο τον δικό μου λογαριασμό winbank να πάρω για από περισσότερους από έναν λογαριασμούς Πειραιώς giftcards και να πάρω ξεχωριστά 2x50.000 yellows;

Συνδέονται με τον λογαριασμό/όνομα. 

Για να πάρει τα yellows ο πατέρας σου, πρεπει να κάνει την αγορά μέσα από το δικό του Ebanking, αφού ενεργοποιήσεις τα yellows. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πατέρας μου δεν έχει δικό του ebanking δυστυχώς και δεν νομίζω ότι προλαβαίνω να του βγάλω μέχρι τις 12 του μηνός. Ό,τι λογαριασμό κλπ θέλει του τον πληρώνω από τον λογαριασμό του μέσω του δικού ebanking. Έλεγα μήπως αν στην αγορά της gift card με παρόμοιο τρόπο, δηλαδή επιλέγοντας να γίνει από λογαριασμό που είναι αυτός κύριος δικαιούχος (κι εγώ έχω πρόσβαση μέσω του δικού μου ebanking ως συνδικαιούχος) μπορούσε να τους πάρει στην δική του κάρτα. 

Αλλά έτσι όπως το λες, μάλλον αυτός δεν έχει καθόλου ενεργοποιημένα τα yellows στην κάρτα του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, ειμαι παντελως καθυστερημενος

Το παρηγγειλα κι εγω, εβαλα την διευθυνση μου, αλλα αντι για ελλαδα εβαλα γερμανια και το ειδα μια μερα μετα...

Τι κανω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις επιλογές πληρωμής δεν μου βγάζει επιλογή να πληρώσω με το πιστωμένο υπόλοιπο που έχω στον λογαριασμό μου Microsoft. Καμιά ιδέα; Εσας τι σας εμφάνιζε;

Έχει επιλογή για χρεωστική/πιστωτική κσρτα, PayPal, klarna, και κάτι άλλο για online transfer. Πουθενά για το υπόλοιπο στον λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...