Προς το περιεχόμενο

Αγορά Xbox Series S με χρήση gift cards


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβαζω απο αλλα φορουμ οτι για να εμφανιστει ποσο με microsoft balance επρεπε να φορτωσουμε τις καρτες στο γερμανικο ms οχι στο ελληνικο.Τωρα δεν ξερω τι ισχυει πραγματικα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Διαβαζω απο αλλα φορουμ οτι για να εμφανιστει ποσο με microsoft balance επρεπε να φορτωσουμε τις καρτες στο γερμανικο ms οχι στο ελληνικο.Τωρα δεν ξερω τι ισχυει πραγματικα.

πωπω θα ειναι χαζομαρα να παει χαμενο το balance :( 

Παντως παρατηρησα πως αν βαλω προιοντα στο καλαθι μικροτερης αξιας απο το microsoft balance μου τοτε μπορω να τα αγορασω με billing greece, μονο με το balance και χωρις να εχω καταχωρησει καρτα...

περιεργο...
αρα θεωρω πως κατι αλλο γινεται και δεν αφαιρει το ποσο στην περιπτωση που ειναι περισσοτερο απο το balance...  :mellow:

Επεξ/σία από ParadoxLoDe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Διαβαζω απο αλλα φορουμ οτι για να εμφανιστει ποσο με microsoft balance επρεπε να φορτωσουμε τις καρτες στο γερμανικο ms οχι στο ελληνικο.Τωρα δεν ξερω τι ισχυει πραγματικα.

Όχι δεν ισχύει αυτό. Εγώ που πέρασα 5 gift cards, άλλες τις πέρασα από το Microsoft Store (την εφαρμογή των windows) άλλες από το redeem.microsoft.com και πέρασαν όλες στο ίδιο balance. Κι έκανα κανονικά αγορά με το balance, χωρίς να χρειαστεί να αλλάξω κάτι από την default επιλογή. Έμπαινα στο microsoft.de και μου το εμφάνιζε κανονικά. 

Edit: Βέβαια να διευκρινίσω ότι και στην περίπτωσή μου η αγορά έγινε εξ ολοκλήρου με το balance χωρίς να χρειαστεί να πληρώσω μέρος του ποσού με κάρτα. 

Επεξ/σία από Sadako
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακαρι... Σε μενα δεν εχουν μπει ακομα και περιμενω 50.000 ποντους. 

Ποτε ειχες κανει την αγορα; Ειχες αγορασει πανω απο μια gift card;

Επεξ/σία από ForuMakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελεια αναμενουμε, αυτα ειναι καλα νεα!

Τις αγορες των gift cards απο το winbank θυμασαι ποτε τις ειχες κανει;

Γιατι εγω τις εκανα προς τις τελευταιες μερες της προσφορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα μόλις μπήκαν με αγορά 100€ PSN την τελευταία μέρα της προσφοράς

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκαν και σε μενα! μια χαρα!
Αλλα ακομα δεν εχω βρει τον τροπο να αγορασω απο την M$ με πληρωμη διαφορας απο καρτα :( 
ακομα παει να με χρεωσει ολο το ποσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φετος η πειραιως εκανε δυο πολυ καλες προσφορες.Η προσφορα με τα yellows και η αλλη την επιστροφη της πρωτης δοσης.

4 λεπτά πριν, ParadoxLoDe είπε

Μπηκαν και σε μενα! μια χαρα!
Αλλα ακομα δεν εχω βρει τον τροπο να αγορασω απο την M$ με πληρωμη διαφορας απο καρτα :( 
ακομα παει να με χρεωσει ολο το ποσο...

Δες μηπως βοηθησει αυτο.Ειναι βημα βημα πως αγορασε το  μελος  tmax100pro απο το lagonika.gr

 

Θα περιγράψω την διαδικασία για το series s και αντιστοιχα αν θέλει κάποιος series x κτλ προσαρμόζει το κειμενο. Ο πιο απλός τρόπος για να μη σου δημιουργηθούν προβλήματα είναι:
Αγοράζεις μέσα από την Πειραιώς giftcards αξίας 230 ευρώ, τις κάνεις redeem στο Microsoft account σου. Μπαινεις στο γερμανικό Ms store, βάζεις το series s στο καλάθι, και πατάς επόμενο. Το πρώτο παράθυρο που θα σου πετάξει είναι και το σημαντικότερο. Σου λέει διάλεξε σε ποια χώρα θα γίνει χρέωση η αγορά. Αυτό έχει προεπιλογή Γερμανία. Αν δεν το αλλάξεις σε Ελλάδα, δεν εμφανίζονται το Ms balance στις επιλογές πληρωμής. Οπότε βάζεις τη σωστή χώρα και προχωράς. Αν έχεις μόνο πχ 100 balance θα σου ζητήσει να πληρώσεις με άλλο τρόπο τα υπόλοιπα 129 ευρώ. Εκεί παρουσιάζεται δεύτερο πρόβλημα γιατί προσπαθεί να σε χρεώσει 229 στην κάρτα. Ξεμπερδευεις αν έχεις όλο το ποσό σε balance, ή αλλιώς μιλάς με chat με εκπρόσωπο να προχωρήσει την παραγγελία για εσενα από τα κεντρικά.

 

 

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ParadoxLoDe είπε

Μπηκαν και σε μενα! μια χαρα!
Αλλα ακομα δεν εχω βρει τον τροπο να αγορασω απο την M$ με πληρωμη διαφορας απο καρτα :( 
ακομα παει να με χρεωσει ολο το ποσο...

Αγορασε ολο το ποσο σε gift cards για να πληρωσεις αποκλειστικα μεσω αυτων και να μην χρειαστει χρεωση σε καρτα, οπου δεν σε αφηνει και σε χρεωνει ολοκληρο το ποσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...