Προς το περιεχόμενο

Αγορά Xbox Series S με χρήση gift cards


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, ForuMakis said:

Στις επιλογές πληρωμής δεν μου βγάζει επιλογή να πληρώσω με το πιστωμένο υπόλοιπο που έχω στον λογαριασμό μου Microsoft. Καμιά ιδέα; Εσας τι σας εμφάνιζε;

Έχει επιλογή για χρεωστική/πιστωτική κσρτα, PayPal, klarna, και κάτι άλλο για online transfer. Πουθενά για το υπόλοιπο στον λογαριασμό.

Κάνε 2-3 δοκιμές και θα στο εμφανίσει. 

Επίσης πρόσεξε ποια χώρα έχεις ως επιλογή χρέωσης. Νομίζω θέλει Γερμανία 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,δυστυχώς κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τον ForuMakis, στο checkout δεν βλέπει το υπόλοιπο μου να πάρει απο εκει και μου δίνει μονο τις αλλες 4 επιλογές...

Ελπίζω να είναι προσωρινό κόλλημα και να μου δώσει επιλογή μετά απο άλλες 500 προσπάθειες (500 έχω κανει ήδη)!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω παιδιά, σήμερα τελευταία μέρα προσφοράς λέω μπας και κάνω την αγορά, μπαίνοντας στο ebanking της Πειραιώς (από το PC) μου βγάζει φάτσα φόρα το banner επάνω από τις συναλλαγές:

image.png.4f71c00165a09a44b1dc5d5ab424ce21.png

Μπαίνει όμως και ο φίλος μου -που είπαμε να κάνουμε 'συνεταιρικά' την αγορά- και δεν του εμφανίζει πουθενά αυτό το banner. Σε εσάς το εμφανίζει σε όλους; Υπάρχει περίπτωση να είναι προσφορα σε περιορισμένο αριθμό χρηστών ανάλογα με το αν τους εμφανίζει ή όχι την προσφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, babaldo11 είπε

Καλησπέρα,δυστυχώς κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τον ForuMakis, στο checkout δεν βλέπει το υπόλοιπο μου να πάρει απο εκει και μου δίνει μονο τις αλλες 4 επιλογές...

Ελπίζω να είναι προσωρινό κόλλημα και να μου δώσει επιλογή μετά απο άλλες 500 προσπάθειες (500 έχω κανει ήδη)!!

Μήπως δεν μπαίνετε στο γερμανικό Microsoft store;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αν η αγορά της δωροκάρτας γίνει σήμερα (που ειναι η τελευταία μέρα) και η εξαργύρωση γίνει αυριο~μεθαύριο, θα γίνει κανονικά επιστροφή των yellows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που μετραει ειναι η ημερομηνια αγορας της δωροκαρτας οχι ποτε εγινε εξαργυρωση.Οποτε αν σημερα κανεις την αγορα κανονικα θα παρεις την επιστροφη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/12/2022 στις 7:58 ΠΜ, d300s είπε

επιβεβαιώνω οτι γίνεται κανονικά αποστολή απο το γερμανικο microsoft.de...μόνο που θα πρέπει να προσέξεις όταν βάλεις το προιόν στο καλάθι σου να επιλέξεις Ελλάδα στο drop down menu, εκεί που λέει: "Wählen Sie Land/Region für Ihre Abrechnung aus". Αλλιώς στο επόμενο βήμα που βάζεις τα στοιχεία σου δεν σου εμφανίζει σαν χώρα αποστολής Ελλάδα.

Για βοήθεια λίγο, γιατί έβαλα σε εκείνο το βήμα Griechenland, αλλά παρόλα αυτά, στο επόμενο βήμα της αγοράς το Land/Region είναι γκριζαρισμένο στο Deutchland και δεν μπορώ να βάλω Ελλάδα. Τι μπορεί να κάνω λάθος;

Βασικά βάζω στο καλάθι το series X, αλλάζω από κάτω εκεί που έχει να επιλέξεις χώρα και βάζω Griechenland και μετά πατάω στο kasse κάτω από το προϊόν στο καλάθι. Αυτή δεν είναι η σειρά; 

Επεξ/σία από Sadako
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα και εγω κατάφερα μετα απο πολύ κόπο να ολοκληρώσω την παραγγελεία μου απο το γερμανικό store με χρήση gift cards. Να πω 2 πραγμάτα που χρήζουν προσοχής. Αν ολοκληρώσετε την παραγγελία επιτυχώς και το shipping address περιέχει περισσότερους απο 32 χαρακτήρες η παραγγελία θα ακυρωθεί αυτόματα μετα απο λίγη ώρα απο το σύστημα και θα γίνει επιστροφή των χρημάτων. Μετά απο 2 τέτοιες προσπάθειές ο λογαριασμός κλειδώνει για αγόρα κονσόλας. Δεύτερον έφοσον η πληρώμη γίνει μέσω micosoft balance στο billing address η χώρα θα πρέπει να είναι Γερμανία (τα υπόλοιπα στοιχεία μπορούν να είναι τελείως τυχαία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω κανει απο τις 27 δεκεμβριου και παρελαβα και τo XBOX πριν λιγες μερες. Το θεμα ειναι οτι ακομη δεν εχουν μπει τα yellows. υπαρχει καποιος που εχει παρει την επιστροφη yellows? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, ntountasgeo said:

Εγω το εχω κανει απο τις 27 δεκεμβριου και παρελαβα και τo XBOX πριν λιγες μερες. Το θεμα ειναι οτι ακομη δεν εχουν μπει τα yellows. υπαρχει καποιος που εχει παρει την επιστροφη yellows? 

Μέχρι τις 27/1 είναι να μπούνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2023 στις 9:10 ΜΜ, Sadako είπε

Για βοήθεια λίγο, γιατί έβαλα σε εκείνο το βήμα Griechenland, αλλά παρόλα αυτά, στο επόμενο βήμα της αγοράς το Land/Region είναι γκριζαρισμένο στο Deutchland και δεν μπορώ να βάλω Ελλάδα. Τι μπορεί να κάνω λάθος;

Βασικά βάζω στο καλάθι το series X, αλλάζω από κάτω εκεί που έχει να επιλέξεις χώρα και βάζω Griechenland και μετά πατάω στο kasse κάτω από το προϊόν στο καλάθι. Αυτή δεν είναι η σειρά; 

Επειδη την πατησα, πριν παραγγειλεις, μπες στο βιβλιο διευθυνσεων, και προσθεσε αλλη μια καρτελα με ελλαδα.

καντην default και μετα σβησε αυτη που ειχες με γερμανια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Επειδη την πατησα, πριν παραγγειλεις, μπες στο βιβλιο διευθυνσεων, και προσθεσε αλλη μια καρτελα με ελλαδα.

καντην default και μετα σβησε αυτη που ειχες με γερμανια.

Ωραίος, τα κατάφερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδια, εχω το ιδιο προβλημα οπως αναφερθηκε πιο πανω...
προσπαθω να κανω αγορα και να πληρωσω μισο - μισο το ποσο με microsoft balance και την διαφορα μεσω καρτας,
αλλά οταν διαλεγω και τα 2 payment options δεν αφαιρει το microsoft balance απο το συνολο και παει να με χρεωσει ολο το ποσο...

Τα βηματα που ακολούθησα:
click billing Ελλαδα  -> shipping ελληνικη διευθυνση επιλογη microsoft balance μαζι με καρτα -> δεν αφαιρει το ποσο του microsoft balance στο συνολο


click billing Γερμανια-> shipping ελληνικη διευθυνση -> δεν εμφανιζει ως επιλογη το microsoft balance

μηπως κανω κατι λαθος?
μπορει καποιο τσακαλι που το εκανε με πληρωμη διαφορας απο καρτα να μου δωσει ενα step by step tutorial?

Επεξ/σία από ParadoxLoDe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...