Προς το περιεχόμενο

Η ταινία Avatar: The Way of Water ξεπέρασε το $1 δις σε έσοδα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, kaiadas4 είπε

Λίγα είναι.Στα 2 με 2,5 δις (σαν να λέμε φυστίκια) θα μπορεί να είναι πραγματικά πετυχημένη και ότι έκανε απόσβεση!

Οπότε αναμένουμε το άρθρο του insomnia σε 1 με 2 μήνες από τώρα.

Αναμεινατε στο ακουστικό σας.

ΥΓ: Σίγουρα πάντως είναι εντυπωσιακή η ταινία...

τσου. δεν ισχυει αυτο το νουμερο. clickbait τιτλος ειναι του site που ανεβασε την συνεντευξη του Cameron.

το πραγματικο νουμερο ειναι γυρω στα 1.2-13.δις, το οποιο λογικα θα το φτασει. αυτο το νουμερο ομως περιλαμβανει και την τριτη ταινια, και μεγαλο μερος των εφε και του principal photography για τις ταινιες 4 και 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο Avatar παραμένει, χρόνια μετά την προβολή του, το μεγαλυτερο οπτικο υπερθεαμα. Για αυτό μετά τις διακοπές, θα πάω να το δω σε 3D. Δεν πας ούτε για το σενάριο, ούτε για τις ερμηνείες, οσοι λένε μετριοτητες κτλ ας μας πουν μια ταινία με καλύτερο 3D. Προφανώς δεν υπάρχει... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σεναριο ειναι απο παιδι Δημοτικου το πολυ Γυμνασιου. Εφε και εικονες δεν εχω ξαναδει κατι καλυτερο ποτε.
Θυμαμαι οτι ειχα εντυπωσιαστει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ με το 3D του πρωτου, θυμαμαι ακομη μια σκηνη που κατι σκαει, βομβα μαλλον και σκορπαει στον χωρο κατι σαν σκονη που πεφτει σαν χιονι, ακομη θυμαμαι οτι νομιζα οτι χιονιζει/πεφτουν σταχτες μεσα στην αιθουσα.
Αυτο δεν το αισθανθηκα στο δευτερο, το 3D μου φανηκε σε λιγες σκηνες.
Με τις 3 ωρες με επιασε κατουρημα οποτε ελεγα αντε να τελειωσει.Σε εκεινο το σημειο εβλεπα τον κεντρικο πρωταγωνιστη σαν τον Mel Gibson στο Patriot :)
image.png.b04ced80ab46c773ec16ef41c45ace0f.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ταινία εχει έναν σκοπό, να σου δείξει τι μπορεί να κάνει αυτός ο άνθρωπος κ η τεχνολογία που μπορεί να χειριστεί ή ακομα κ έχει εφεύρει. 

Δαπάνησε λεφτα σε μέγεθος ΑΕΠ κ σου λέει κάτσε κ δες . 

Άνθρωποι σαν εμένα, άρρενες καποιας ηλικίας που το ρομάντζο μεσα μας έχει υποστεί έξωση με κλωτσες απο τον εγκέφαλο δεν θα πάνε για την ιστορία. 

Δεν θα πανε για την ναιτιρι το μπλε κορίτσι ουτε για την ένωση της κοτσίδας με τον πρωην παραλα πεζοναύτη. 

Θα πανε για να πουνε . 

Ρε τι έφτιαξε ο μάστορας !!!!! Να σου γαμ .....

Επεξ/σία από georgerapp
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, manolis940 είπε

Και αλήθεια να είναι αυτό που λες, δικαιολογεί γιατί πλέον δεν ασχολείσαι πλέον με 3d, animation κτλ

Δεν ασχολούμαι διότι έχω κανονική δουλειά που μου αποφέρει περισσότερα από ένα χομπυ όπως ήταν τότε το 3D γενικά. Επιπλέον, μεγάλωσα....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη ταινία είναι παλιά πλέον τα "γραφικά" της δεν μου αρέσουν. Φαίνονται ξεπερασμένα τουλάχιστον στα μάτια μου. Μόνο το 3d σώζει την κατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Cameron είναι κατα βάση σκηνοθέτης και όχι σεναριογράφος… και το 1ο Avatar από σενάριο ήταν …αντιγραφή και για τα μπάζα γενικώς… αλλά έβαλε μια τεχνοτροπία που ήταν πρωτόγνωρη τότε και έκανε θραύση… τώρα το 80% της ταινίας ειναι underwater/submerged πες το όπως θες..και αυτό πάλι είναι εντυπωσιακή πρωτοτυπία… γι αυτό θα πας… άμα θες στορυ με ανατροπές δες Guy Ritchie , Almodovar, Lynch κλπ…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3D ταινια για γελια.. δεν αξιζει να την δεις 3D δεν εχει ρεαλιστικα καμια σκηνη που να δειχνει κατι πχ να πεφτει πανω σου

ακομα και οι υποτιτλοι σε καποιες σκηνες ηταν blurry. 

σημερα την ειδα

 

Επεξ/σία από teo1966
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...