Προς το περιεχόμενο

δουλεια σαν τιπστερ


truman2193

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, G.TH. είπε

Δηλαδή μιλάμε για 2(ολογράφως δύο) μήνες που ένα εικοσάρικο έγινε τετρακοσάρι. Με σερί κάρφωμα μέχρι να γίνουν 50 και μετά σπάσιμο στη μέση.
Άντε να έκαψε και μερικές προσπάθειες, να έχει παίξει 50 στοιχήματα; 100; 150;

Το καλύτερο σενάριο είναι να ξεκωλώθηκε. Γίνεται με τόσο λίγα στοιχήματα.
Το πιο πιθανό είναι να ισχύουν άλλα σενάρια. Ηλικία 18 με όριο εγγραφής τα 21 😉

 

Κυριως σε ΟΠΑΠ παιζω οπου οριο ηλικιας ειναι τα 18, και μεταξυ μας παιζουν και παιδια αρκετα κατω των 18 καθως δεν υπαρχει ελεγχος.. Παιζω μονα σημεια αρα δεν εχω αναγκη για bet builder κλπ. Μια στο τοσο ναι θα παιξω απο στοιχηματικη γνωστου μου ενα bet builder με αρκετα σημεια απο ενα ματς και αν βγει βγηκε. Το να ξεκωλωθηκα ισως και να ισχυει, δεν ξερω, θα μαθουμε συντομα. Αν συνεχιζω και βγαζω κερδος τοτε δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το σεναριο. Αν κατσεις και ψαχτεις με ΝΒΑ οι περισσοτεροι παιχτες(κυριως σουπερσταρς), 9/10 ματς θα παιζουν στη χειροτερη στα μ.ο τους σε ποντους/ριμπαουντ/ασσιστ κλπ. Βλεπω καθε πιθανο σεναριο, τραυματισμους, κακα προηγουμενα ματς, ματσαρισματα κλπ και κρινω ποιο ειναι καλυτερο. Βαζω αυτο. Προφανως και εχει τυχει να φτασω σε ενα σεβαστο ποσο και να χασω τα μισα για 1 ριμπαουντ, ποντο κ.ο.κ, οπως εχει τυχει και να βγαλω ενα σημειο απ'το ημιχρονο. Προχθες ειχε τους πληρεις Wizards να νικησουν τους διαλυμμενους Bucks στο 2.40. Το πονταρα, πηγε οπως ηθελα και πηρα πισω 48 ευρω.

Σημερα πχ εχει Bucks-Raptors. Πληρεις Raptors με Bucks χωρις Middleton, Holiday, Ingles και Hill. Οπως ειναι λογικο με 2/3 playmakers εκτος και χωρις καθαρο playmaker οι Bucks, κατα πασα πιθανοτητα μπαλα θα κατεβαζει ο Γιαννης. Οι Raptors ειναι ψηλη ομαδα και εχουν καλο ιστορικο απεναντι στον Γιαννη με τον "τοιχο" οποτε προβλεπω 6+ ασιστ Γιαννης σημερα και οβερ 1.5 τριποντα Αλλεν και Λοπεζ αν πας για bet builder. Εγω εριξα 25 ευρω στις 6 ασιστ του Γιαννη στο 1.47. Πολυ καλο επισης το οβερ 1.5 ασσιστ πρωτο περιοδο ο Γιαννης για οποιον εχει στοιχηματικη. 

Επεξ/σία από truman2193
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, ObeyWario! είπε

Πως νομίζεις κάνει τόσα ταξίδια ο μυταράς;

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αγοράσεις συνδρομή σε αυτόν. Δε σου φτάνει ο κουβάς που σε πήγε στα δωρεάν και θες να τον πληρώσεις και από πάνω; 

Ο τύπος έχει καταφέρει να χάσει διπλό Παναθηναϊκού στον Ιωνικό και διπλό Ολυμπιακού στον ΠΑΣ την ίδια μέρα. 2 προφανή σημεία έδωσε, 0/2. Στο Μουντιάλ; Έπαιζε κόντρα την Αργεντινή συνέχεια και στο τέλος η Αργεντινή το πήρε.

Δεν ξέρω, αν πληρώνει κάποιος συνδρομή ας μας πει εάν είναι πιο σοβαρός στα σημεία που δίνει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, GodzillaCover είπε

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να αγοράσεις συνδρομή σε αυτόν. Δε σου φτάνει ο κουβάς που σε πήγε στα δωρεάν και θες να τον πληρώσεις και από πάνω;

Instagram είναι η απάτη της εποχής γενικότερα. Έχεις ένα λογαριασμό πουλάς λίγο πλάκα ακούς τραπ κάνεις ντραγκια έχεις μπιτσις δείχνεις κώλους και πατούσες, είσαι απο λαικό παιδί αλλά μέσα σε όλα αυτά παρόλο τη φτώχεια σου παίζεις για πλάκα 50Ε στο να σκοράρει ο Μέσσι. Ταυτόχρονα με όλα αυτά προβληματίζεσαι με τα προσφυγόπουλα την αστυνομοκρατία και τις γυναικοκτονίες γιατί καλά τα μάνει και τα μπιτσις αλλά είσαι και με τον άνθρωπο. Βάζεις έναν απτη παρέα να κάνει video και τον αναδεικνύεις ως επαγγελματία tipster, πολύ θέλει; Η κρεμμυδού έκανε ολόκληρη καριέρα επειδή σε μια εκπομπή έκαναν το φοβερό αστείο απλά να περνάει και να σχολιάζουν τον κώλο της

 

14 ώρες πριν, truman2193 είπε

 Εγω εριξα 25 ευρω στις 6 ασιστ του Γιαννη στο 1.47

Πήρα το οβερ 6,5 στο @1,88 επιτέλους ένα ταμείο να σπάσει η γκίνια :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν τόσο εύκολα να ζήσεις από κάτι τέτοιο πολλοί θα το έκαναν. Με τζόγο δεν ζεις. Τα 800 που μπορεί να έβγαλες σε 2 μήνες θα τα χάσεις πολλαπλάσια μακροπρόθεσμα. Μακριά βρες μια σωστή δουλειά σίγουρη. Ούτε 0.001% δεν νομίζω να υπάρχει που ζει από κάτι τέτοιο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ObeyWario! είπε

Πήρα το οβερ 6,5 στο @1,88 επιτέλους ένα ταμείο να σπάσει η γκίνια :D

Κλασικο ματς με Ραπτορς, αλλο ενα με χαλια ποσοστα ο Γιαννης και πολλες ασιστ. Καλοφαγωτα.

 

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Αν ήταν τόσο εύκολα να ζήσεις από κάτι τέτοιο πολλοί θα το έκαναν. Με τζόγο δεν ζεις. Τα 800 που μπορεί να έβγαλες σε 2 μήνες θα τα χάσεις πολλαπλάσια μακροπρόθεσμα. Μακριά βρες μια σωστή δουλειά σίγουρη. Ούτε 0.001% δεν νομίζω να υπάρχει που ζει από κάτι τέτοιο. 

Καλα εννοειται, δεν το κανω για full time δουλεια, αλλα σαν side hustle οσο ειμαι φοιτητης. Για να "ζησει" καποιος απ'τον τζογο πρεπει πρωτα να χασει 2 σπιτια και μετα να αρχισει να ορθοποδει, ΑΝ ορθοποδησει ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2023 στις 6:00 ΜΜ, truman2193 είπε

Πιστευετε οτι ειναι βιωσιμη επιλογη να βγαζει καποιος το "χαρτζιλικι" του δινοντας tips για αγωνες σε στοιχημα; 

Το "βιώσιμη επιλογή" με το "χαρτζιλίκι" είναι διαφορετικά πράγματα.... Μίλα απλά τη γλώσσα και μη προσπαθείς να εντυπωσιάσεις.

Ξεκινάμε με το βασικό, ότι απαγορεύεται να παίζεις στοίχημα στην ηλικία σου. Αυτά περί ΟΠΑΠ και πρακτορεία πες τα σε άλλους, onine παίζεις με κάποιο τρόπο που εσύ έχεις βρει. Αλλά ΟΚ πάμε παρακάτω.

Για να γίνεις tipster πρέπει α) να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα, που να μπορείς να αποδείξεις, και αυτό μακροχρόνια...β) να βρεις ανθρώπους που να αναγνωρίσουν το μεγάλο σου ταλέντο σε αυτό και γ) να σε πληρώσουν κιόλας για να τους δίνεις δελτία.. Και επειδή τους tipster τους ακολουθούν μόνο όσοι δε ξέρουν από στοίχημα, θα πρέπει να κερδίζουν κιόλας διότι διαφορετικά θα σε κόψουν κατευθείαν

Γενικά κοιτάς πολύ μακριά και ταυτόχρονα προς τη λάθος κατεύθυνση.

23 ώρες πριν, truman2193 είπε

Οταν παιζεις να κανεις τα 20 ευρω 30, και τα 30 45 ναι ειναι μηδαμινο ρισκο. Οταν γνωριζω ολα τα ματσαρισματα απ'εξω και ανακατωτα ναι ειναι μηδαμινο ρισκο. 

Για να γίνεις, λοιπόν, tipster θα πρέπει να ξέρεις από στοίχημα. Όταν γράφεις το παραπάνω....guess what. Έχεις πολύ μέλλον μέχρι να καταλάβεις κάποια πράγματα. 

23 ώρες πριν, truman2193 είπε

Κοιτα, ουτε ο blade ειμαι ουτε ο δασκαλος που υπαρχουν οντως ατομα που τους πιστευουν. Ναι ειναι μηδαμινο ρισκο αλλα οντως φοβαμαι να παιξω μεγαλυτερα ποσα γιατι ξερω οτι ειναι χρηματα που θα μου λειψουν. Ειμαι 18, φοιτητης χωρις σταθερη δουλεια καπου. Αυτη τη στιγμη που λογω σχολης δεν δουλευω και πρεπει να αρκεστω σε οτι χαρτζιλικι αποφασισουν να μου δωσουν η μανα μου και ο πατερας μου τον μηνα(που δεν ειναι υποχρεωμενοι εννοειται). Δεν θελω να παρω το 50ρικο που θα μου δωσει η μανα μου να παω να το παιξω σε ενα σημειο 1.30 να το κανω 65 γιατι ξερω οτι αμα γινει η στραβη και το χασω(που εχει γινει), θα μεινω ταπι για ενα μηνα. Αν πηγαινω με αυτο το σκεπτικο στα 18 μου, στα 28 θα ειμαι ΚΕΘΕΑ.

Ο blade και ο δάσκαλος είναι 2 άνθρωποι παντελώς άσχετοι με το αντικείμενο οι οποίοι παραπλανούν τον μεγάλο αριθμό ακολούθων που έχουν. Αυτό εσύ δε μπορείς να το κάνεις έτσι κι αλλιώς, αν πούμε ότι θα διαλέξεις το δρόμο της εξαπάτησης.

Ο αποκαλούμενος "δάσκαλος" έπαιρνε από την εταιρεία στην οποία έπαιζε στοίχημα και καζίνο στα live του πάνω από 7.000 το μήνα (7 χιλιάδες καθαρά ολογράφως) και στον προσωπικό του λογαριασμό στην εταιρεία αυτή (όχι στον test που του είχαν δώσει και έπαιζε ξένα λεφτά) χάνει πάνω από 25 χιλιάρικα..... ο "δάσκαλος" του στοιχήματος..

Για τον blade αν αρχίσω να γράφω, δε θα σταματήσω.....

Οπότε άστους αυτούς.

Αν πιστεύεις ότι είσαι καλός στο στοίχημα και , τέλος πάντων, το γουστάρεις πολύ, που δεν είναι κακό, σε καταλαβαίνω.. τότε ολοκλήρωσε τις σπουδές σου, διάβασε, πάρε το πτυχίο σου όμορφα και ωραία. Προσπάθησε στο διάστημα αυτό να μη χάσεις πολλά λεφτά παίζοντας στοίχημα, γιατί να σου πω να μη παίζεις δεν έχει νόημα. Αν καταφέρεις και στην επόμενη τριετία και βγάλεις και κέρδος, τότε μια χαρά. Και όταν με το καλό γίνεις 21, ψάξου δυνατά να μπεις σε μια στοιχηματική ως junior trader. Θα μάθεις πολλά, αν εξακολουθεί και σου αρέσει θα εξελιχθείς και θα βγάζεις λεφτά (κανονικά λεφτά όχι από τζόγο) κάνοντας αυτό που σου αρέσει, και θα σε κάνει και πιο σωστό παίχτη.

Όλα τα άλλα άστα.

Φιλικά. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eMike είπε

Το "βιώσιμη επιλογή" με το "χαρτζιλίκι" είναι διαφορετικά πράγματα.... Μίλα απλά τη γλώσσα και μη προσπαθείς να εντυπωσιάσεις.

Ξεκινάμε με το βασικό, ότι απαγορεύεται να παίζεις στοίχημα στην ηλικία σου. Αυτά περί ΟΠΑΠ και πρακτορεία πες τα σε άλλους, onine παίζεις με κάποιο τρόπο που εσύ έχεις βρει. Αλλά ΟΚ πάμε παρακάτω.

Για να γίνεις tipster πρέπει α) να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα, που να μπορείς να αποδείξεις, και αυτό μακροχρόνια...β) να βρεις ανθρώπους που να αναγνωρίσουν το μεγάλο σου ταλέντο σε αυτό και γ) να σε πληρώσουν κιόλας για να τους δίνεις δελτία.. Και επειδή τους tipster τους ακολουθούν μόνο όσοι δε ξέρουν από στοίχημα, θα πρέπει να κερδίζουν κιόλας διότι διαφορετικά θα σε κόψουν κατευθείαν

Γενικά κοιτάς πολύ μακριά και ταυτόχρονα προς τη λάθος κατεύθυνση.

Για να γίνεις, λοιπόν, tipster θα πρέπει να ξέρεις από στοίχημα. Όταν γράφεις το παραπάνω....guess what. Έχεις πολύ μέλλον μέχρι να καταλάβεις κάποια πράγματα. 

Ο blade και ο δάσκαλος είναι 2 άνθρωποι παντελώς άσχετοι με το αντικείμενο οι οποίοι παραπλανούν τον μεγάλο αριθμό ακολούθων που έχουν. Αυτό εσύ δε μπορείς να το κάνεις έτσι κι αλλιώς, αν πούμε ότι θα διαλέξεις το δρόμο της εξαπάτησης.

Ο αποκαλούμενος "δάσκαλος" έπαιρνε από την εταιρεία στην οποία έπαιζε στοίχημα και καζίνο στα live του πάνω από 7.000 το μήνα (7 χιλιάδες καθαρά ολογράφως) και στον προσωπικό του λογαριασμό στην εταιρεία αυτή (όχι στον test που του είχαν δώσει και έπαιζε ξένα λεφτά) χάνει πάνω από 25 χιλιάρικα..... ο "δάσκαλος" του στοιχήματος..

Για τον blade αν αρχίσω να γράφω, δε θα σταματήσω.....

Οπότε άστους αυτούς.

Αν πιστεύεις ότι είσαι καλός στο στοίχημα και , τέλος πάντων, το γουστάρεις πολύ, που δεν είναι κακό, σε καταλαβαίνω.. τότε ολοκλήρωσε τις σπουδές σου, διάβασε, πάρε το πτυχίο σου όμορφα και ωραία. Προσπάθησε στο διάστημα αυτό να μη χάσεις πολλά λεφτά παίζοντας στοίχημα, γιατί να σου πω να μη παίζεις δεν έχει νόημα. Αν καταφέρεις και στην επόμενη τριετία και βγάλεις και κέρδος, τότε μια χαρά. Και όταν με το καλό γίνεις 21, ψάξου δυνατά να μπεις σε μια στοιχηματική ως junior trader. Θα μάθεις πολλά, αν εξακολουθεί και σου αρέσει θα εξελιχθείς και θα βγάζεις λεφτά (κανονικά λεφτά όχι από τζόγο) κάνοντας αυτό που σου αρέσει, και θα σε κάνει και πιο σωστό παίχτη.

Όλα τα άλλα άστα.

Φιλικά. 

Πες μας και για τον blade και δεν το λεω ειρωνικα. Ποια ειναι η αποψη σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, eMike είπε

Το "βιώσιμη επιλογή" με το "χαρτζιλίκι" είναι διαφορετικά πράγματα.... Μίλα απλά τη γλώσσα και μη προσπαθείς να εντυπωσιάσεις.

Ξεκινάμε με το βασικό, ότι απαγορεύεται να παίζεις στοίχημα στην ηλικία σου. Αυτά περί ΟΠΑΠ και πρακτορεία πες τα σε άλλους, onine παίζεις με κάποιο τρόπο που εσύ έχεις βρει. Αλλά ΟΚ πάμε παρακάτω.

Για να γίνεις tipster πρέπει α) να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα, που να μπορείς να αποδείξεις, και αυτό μακροχρόνια...β) να βρεις ανθρώπους που να αναγνωρίσουν το μεγάλο σου ταλέντο σε αυτό και γ) να σε πληρώσουν κιόλας για να τους δίνεις δελτία.. Και επειδή τους tipster τους ακολουθούν μόνο όσοι δε ξέρουν από στοίχημα, θα πρέπει να κερδίζουν κιόλας διότι διαφορετικά θα σε κόψουν κατευθείαν

Γενικά κοιτάς πολύ μακριά και ταυτόχρονα προς τη λάθος κατεύθυνση.

Για να γίνεις, λοιπόν, tipster θα πρέπει να ξέρεις από στοίχημα. Όταν γράφεις το παραπάνω....guess what. Έχεις πολύ μέλλον μέχρι να καταλάβεις κάποια πράγματα. 

Ο blade και ο δάσκαλος είναι 2 άνθρωποι παντελώς άσχετοι με το αντικείμενο οι οποίοι παραπλανούν τον μεγάλο αριθμό ακολούθων που έχουν. Αυτό εσύ δε μπορείς να το κάνεις έτσι κι αλλιώς, αν πούμε ότι θα διαλέξεις το δρόμο της εξαπάτησης.

Ο αποκαλούμενος "δάσκαλος" έπαιρνε από την εταιρεία στην οποία έπαιζε στοίχημα και καζίνο στα live του πάνω από 7.000 το μήνα (7 χιλιάδες καθαρά ολογράφως) και στον προσωπικό του λογαριασμό στην εταιρεία αυτή (όχι στον test που του είχαν δώσει και έπαιζε ξένα λεφτά) χάνει πάνω από 25 χιλιάρικα..... ο "δάσκαλος" του στοιχήματος..

Για τον blade αν αρχίσω να γράφω, δε θα σταματήσω.....

Οπότε άστους αυτούς.

Αν πιστεύεις ότι είσαι καλός στο στοίχημα και , τέλος πάντων, το γουστάρεις πολύ, που δεν είναι κακό, σε καταλαβαίνω.. τότε ολοκλήρωσε τις σπουδές σου, διάβασε, πάρε το πτυχίο σου όμορφα και ωραία. Προσπάθησε στο διάστημα αυτό να μη χάσεις πολλά λεφτά παίζοντας στοίχημα, γιατί να σου πω να μη παίζεις δεν έχει νόημα. Αν καταφέρεις και στην επόμενη τριετία και βγάλεις και κέρδος, τότε μια χαρά. Και όταν με το καλό γίνεις 21, ψάξου δυνατά να μπεις σε μια στοιχηματική ως junior trader. Θα μάθεις πολλά, αν εξακολουθεί και σου αρέσει θα εξελιχθείς και θα βγάζεις λεφτά (κανονικά λεφτά όχι από τζόγο) κάνοντας αυτό που σου αρέσει, και θα σε κάνει και πιο σωστό παίχτη.

Όλα τα άλλα άστα.

Φιλικά. 

Καλα τα λες και εκτιμω πολυ το οτι εκατσες απλα και μονο να γραψεις ολο αυτο.. Το μοναδικο που εισαι λαθος ειναι το οτι οντως παιζω κυριως απο πρακτορεια, και ισως κακως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θύμισες τώρα. Με πήγες πολλά πολλά χρόνια πίσω στην εποχή που δεν υπήρχε το ADSL στην Ελλάδα αλλά ακόμα ISDN τότε που υπήρχαν μόνο τα φόρουμ και τα msn και από το facebook ούτε το f υπήρχε. Ξεκινώντας κάπου από κει όπως όλοι είχα την αγάπη για την μπάλα και εγώ τότε. Τέλος πάντων λόγο της γλώσσας και της θρησκείας είχα πολύ καλή επαφή με το Τούρκικο Πρωτάθλημα, τότε που αν έλεγες στον άλλων για την Γκεντζλερμπιρλιγί θα σου έλεγε "ξέρεις κινέζικα?" τότε λοιπόν είχα ξεκινήσει να γράφω και να ασχολούμαι αφιλοκερδώς σε στοιχηματικό φόρουμ με το πρωτάθλημα έχω γράψει σεντόνια για σεντόνια αναλύσεις για αναλύσεις τα πάντα όλα λέμε, χάσιμο χρόνου θα πει κάποιος ναι πιθανό αλλά μου άρεσε να γράφω, άλλος θα πει ήσουν μαζόχας θα του πω "ναι ήμουν" άλλος θα πει στην ηλικία σου άλλοι κοιτούσαν να "κεράσουν" και εσύ έκαμνες άλλα τότε λοιπόν το έβλεπα έτσι 18-20 χρονών ενθουσιασμός πείτε όπως θέλετε πείτε το ήθελα  να δώσω γνώση στον κόσμο, μετά από καιρό λοιπόν άρχισαν να έρχονται κάποιες προτάσεις αρχικά από την betonet μετά τον Παρασκευά βέβαια. 50 ευρώ την εβδομάδα για να γράφω μόνο και μόνο για το πρωτάθλημα Τουρκίας τίποτα άλλο, λεφτά που δεν μπήκαν ποτέ. Το 2015 ξεκίνησα με την betonews (και στις δυο περιπτώσεις αυτοί με βρήκαν γιατί έγραφα σε στοιχηματικό φόρουμ χωρίς κανένα κέρδος οπότε η λογική ήταν "αυτός ξέρει θα μας βοηθήσεις") έγραψα και εκεί σεντόνια ολόκληρα χωρίς να με πληρώσουν, σε αυτούς η δικαιολογία ήταν "ο χορηγός είναι από το εξωτερικό θα τα πάρεις τα λεφτά" παπάρια μάντολες τίποτα στους 2 μήνες έφυγα εγώ και αυτοί βρήκαν κατευθείαν άλλον βέβαια. Μετά από ένα διάστημα ήρθε η matcmoney ήταν το 2018. Αυτοί έψαχναν τον Μπαμπινιώτη χωρίς υπερβολή ναι δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά. Τα λεφτά που έδιναν ήταν 300 ευρώ. Τι ήθελαν? Τα Άρτα και τα Γιάννενα για κάθε μέρα είχες δουλειά γιατί δεν ήταν μόνο το πρωτάθλημα ήταν το Κύπελλο, ήταν τα Ευρωπαϊκά παιχνίδια και δεν είχες βλέπεις αρρώστησα, έπαθα γαστρεντερίτιδα ή είμαι βόλτα με την γκόμενα ή διακοπές, έχει ευθύνες, ήταν μια κανονική δουλειά με 300 ευρώ το μήνα (ο πριν από μένα έπαιρνε 400 αλλά αυτός πρέπει να έγραφε και κανένα Αζερμπαϊτζάν.) Η συνεργασία μας διήρκεσε 1-2 μήνες.

Φτάνοντας στο διαταύτα, (πάλι σεντόνι έγραψα) και εγώ στην ηλικία σου τότε ήμουν ενθουσιασμένος βλέπεις με όλα αυτά ασχολήθηκα με κάτι που μου αρέσει (όχι πως τώρα δεν βλέπω εννοείτε παρακολουθώ και φανατικός οπαδός της Φενέρμπαχτσε), όμως μετά την τελευταία μου συνεργασία κατάλαβα πως δεν αξίζει φίλε μου, δεν αξίζει λόγο χρημάτων θα κάτσεις θα γράψεις θα χάσεις τον χρόνο σου θα δώσεις προγνωστικά για τι? Για 200-300 ευρώ? Στην Ελλάδα δεν θα σου δώσει κανείς 600-700 ευρώ ούτε βασικά 500 ευρώ. Κάνε λοιπόν την καύλα σου, το χαβαλέ σου και επικεντρώσου στις σπουδές σου μην περιμένεις πολλά πολλά. Αν τώρα δεν είναι έντυπο αλλά είναι μόνο διαδίκτυο εκεί ακόμα χειρότερα 100-200 ευρώ το μήνα μάξιμουμ. Ξέρω τώρα σου "κόβω" τα φτερά αλλά καλύτερα τώρα παρά μετά. Για Ελλάδα πάνω κάτω αυτά ισχύουν. Εύχομαι καλή επιτυχία στις σπουδές σου

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι. Αμα εισαι καλος θα ανεβεις αμεσως και μπορεις να βγαλεις λεφτα. Πραγματα ξεκαθαρα, τιμια, διαφανη και πολυ κερδοφορα αν εισαι καλος οπως λες. Οτιδηποτε αλλο ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε:

https://blogabet.com/#joinforfree

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2023 στις 11:58 ΜΜ, archer100 είπε

Εδώ είσαι. Αμα εισαι καλος θα ανεβεις αμεσως και μπορεις να βγαλεις λεφτα. Πραγματα ξεκαθαρα, τιμια, διαφανη και πολυ κερδοφορα αν εισαι καλος οπως λες. Οτιδηποτε αλλο ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε:

https://blogabet.com/#joinforfree

@truman2193 αμα ξεκινησες εκει γραψε και το προφιλ σου ή σε πμ αμα δεν θες δημοσια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι tipsters και αηδίες;

Κανένας δεν κέρδισε τζογάροντας. Η μόνη περίπτωση να βγει κάποιος κερδισμένος είναι να έχεις λογαριασμούς σε καμία 10-15 εταιρείες  και να ψάχνεις να βρεις τα λεγόμενα sure bets. Ωστόσο η κάθε εταιρεία έχει τρόπο να το καταλάβει και να σε διαγράψει. 
 

Αν οι tipsters ήταν σίγουροι για τα αποτελέσματα θα τα έπαιζαν μόνοι τους και θα κονομουσαν.
 

Το χειρότερο είναι ότι έχουν την ηθική ευθύνη για την οποια καταστροφή προκληθει σε κάποιον εθισμένο τζογαδόρο που θα τσιμπήσει στα παραμύθια που του πουλάνε. Υπάρχουν ορισμένοι που έχουν και πανάκριβη συνδρομή και που πάνε από κουβα σε κουβα και δεν έχουν τη συνολική σούμα των στοιχημάτων και το παιζουν πετυχημένοι και ταπεινοί. Πρόσφατα έμαθα ότι κάποιος προέτρεψε να παίξουν τα σπίτια τους σε σίγουρη δυάδα η οποία και προφανώς έσπασα και μετά έβριζε τους συνδρομητές του που έπαιξαν πολλά χρήματα και του ζήτησαν το λόγο. 
 

Μαθανε όλοι και το παιζουν tipsters και στις πλατες των χαζών που τους ακολουθούν και τους πληρώνουν ανοίγουν το ένα μαγαζί μετά το άλλο η τρέχουν στα καζίνο για να ξεπλύνουν. 
 

Ελεος!!!!!!

Επεξ/σία από winawer
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόψε τον τζόγο μικρέ,όσοι έχουν ενεργό λογαριασμό είναι μείον,όσοι έχουν καταφέρει κέρδος τρώνε μπαν.μην φτάσεις 28 κοιτάξεις πίσω και δεις ότι έχεις χάσει ένα αμάξι συνολικά και ξενερώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...