Προς το περιεχόμενο

Δουλεια με βασικο μισθο ή στο airbnb??


Allan-Wake

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Allan-Wake είπε

Εστω οτι εχετε ενα ομορφο σπιτακι 40τμ κοντα σε κεντρο πολης, διπλα σε σταση μετρο, και μπορειται να το διαχειριστείτε σαν airbnb, να ερχετε ο τουριστας και απο εκει πολυ ευκολα να πηγαινει στο κεντρο. Με εναν απλο υπολογισμο, 45 eurο για 30 μερες ειναι 1350, βγαλει 15% φορο παμε στα 1150, βγαλε αλλο ενα 300ρι για εξοδα (βαζω πολλα το ξερω) μας κανει 850 ευρω καθαρα.

Θελω να μου πειτε γνωμη, αξιζει να συνεχισεις να δουλευεις για βασικο μισθο σε δουλειες τυπου σερβιτορος, barista κλπ? σε οποιον εχει τυχει κατι παρομοιο, τα παρατησε και  ασχολήθηκε μονο με το airbnb? 

Με ένα μόνο μικρό ακίνητο δεν θα βγάλεις πολλά,όποτε θα χρειαστείς και μια δουλεια.

Συμφερει να ασχοληθείς επαγγελματικά με το Airbnb αν εχεις μερικά ακόμα τέτοια ακίνητα.Όσο περισσότερα τόσο καλύτερα.Εκεί μετά εχεις κανονική επιχείρηση πλέον.

Γνωστός μου ξεκίνησε με 2 διαμερίσματα,και μετά από μερικά χρόνια τα έκανε 6 και άνοιξε και ξενώνα σε τουριστικό μέρος.Τον κόβω σε καμμία 5αετια με κανένα μικρό ξενοδοχείο.Πολύ τρέξιμο όμως.

Ειχε βέβαια ένα καλούτσικο κεφάλαιο από την οικογένεια να το ξεκινήσει.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Man μην μπαίνεις καν στη διαδικασία όλη η σκέψη σου είναι λανθασμένη και αφελής. Κάνε και τα δύο. Μην μείνει ποτέ χωρίς δουλειά. Αν εχεις έξτρα εισόδημα και δεν αξίζει η δεν την παλεύεις βρες κάτι άλλο. Αλλά μην επαναπευσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, dbrillis είπε

Εφυγε ο στρατιωτικος κελεπουρι που θα εφερνε και αλλους στρατιωτικους;;;
 

Εκείνο νοικιάστηκε στον αξιωματικό φίλε! Τα πληρώνει όλα η σχολή του, μέχρι 800 ευρώ και θα μου φέρει και άλλους στο μέλλον.

Έχω και άλλα διαμερίσματα αλλά δεν θέλω να τα δώσω μακροπρόθεσμα, θέλω Airbnb 

Επεξ/σία από Allan-Wake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις διαμερίσματα που δεν νοικιάζεις κ δουλεύεις "σκλάβος" όπως λες ενώ ταυτόχρονα παίρνεις 800 από άλλο ενοίκιο. Μάααλιστα.

Ρε παίδες αφήστε τα για Παρασκευή τουλάχιστον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, primeragt είπε

Έχεις διαμερίσματα που δεν νοικιάζεις κ δουλεύεις "σκλάβος" όπως λες ενώ ταυτόχρονα παίρνεις 800 από άλλο ενοίκιο. Μάααλιστα.

Ρε παίδες αφήστε τα για Παρασκευή τουλάχιστον.

ποιος σου ειπε οτι δουλευω για 800? υποθετικο σεναριο ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, primeragt είπε

Έχεις διαμερίσματα που δεν νοικιάζεις κ δουλεύεις "σκλάβος" όπως λες ενώ ταυτόχρονα παίρνεις 800 από άλλο ενοίκιο. Μάααλιστα.

Ρε παίδες αφήστε τα για Παρασκευή τουλάχιστον.

αυτα τα θρεντ ειναι καλο να ειναι καθε κυριακη...

στρατηλατη η επιλογες ειναι δυο ζεις με τα λεφτα του Airbnb λιγα και καλα η το συνδυαζεις μαζι με δουλεια...αν εχεις δικο σου χωρο χωρις ενοικιο και βγαζεις 700 απο το Airbnb + αλλα τοσα απο την δουλεια σου εισαι μια χαρα..αλλιως κυριακη κανε θρετ στο μπου ντοτ κομ γιατι το εχουμε τεραστια αναγκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...