Προς το περιεχόμενο

20% €πιστροφή για αγορες ανω των 199€ σε οικιακές συσκευές @plaisio [ΤΕΛΟΣ]


VaggD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, condoriano said:

Ισχύει ότι για αγορές πάνω από 1000 ευρώ χρειάζεται credit card και όχι debit card για να πάρεις όλο το ποσό της επιστροφής. Από την Eurobank αυτό ισχυρίζονται. Ίσως κάποιος κάτοχος γνωρίζει.

Απο που προκύπτει αυτό? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, gpapadakis είπε

Στα ψυγεία ύψους πάνω από 2 μέτρα π.χ. 2,03m ζητάνε ανυψωτικό (+100€) από το Πλαίσιο, οπότε ρωτήστε να μην έχετε δυσάρεστη έκπληξη αργότερα...

Παραγγειλα ψυγειο 2,03 και δε μου εβαλε καποια εξτρα χρεωση για τη παραδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Dantε said:

Παραγγειλα ψυγειο 2,03 και δε μου εβαλε καποια εξτρα χρεωση για τη παραδοση.

Frozen Pizza GIF by Number Six With Cheese

 

χωράει αρκετές το 2.03? κανόνισε να βγει μικρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dantε είπε

Παραγγειλα ψυγειο 2,03 και δε μου εβαλε καποια εξτρα χρεωση για τη παραδοση.

Θα σε παρουν τηλεφωνο πριν την παραδοση (παθων). 

https://www.plaisio.gr/Help/PurchaseInformation/DeliveryShipping/DeliveryPricing

Στις πόλεις Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Λάρισα, Χαλκίδα, Μέγαρα, Κόρινθο, Λουτράκι, Σαλαμίνα, Ηράκλειο, Χανιά η παράδοση γίνεται δωρεάν. Για παραδόσεις σε διαμέρισμα μέχρι και τον 4ο όροφο δεν υπάρχει κάποια επιβάρυνση, με την προϋπόθεση ότι το προϊόν μπορεί να μεταφερθεί από τις σκάλες ή τον ανελκυστήρα. Από τις δωρεάν παραδόσεις σε όροφο εξαιρούνται:

  • Ψυγεία – καταψύκτες τύπου «ντουλάπας»
  • Ψυγεία – καταψύκτες με ύψος πάνω από 2m ή πλάτος πάνω από 0,7m
  • Οποιαδήποτε συσκευή υπερβαίνει τα 90kg σε μεικτό βάρος.
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, condoriano είπε

Ισχύει ότι για αγορές πάνω από 1000 ευρώ χρειάζεται credit card και όχι debit card για να πάρεις όλο το ποσό της επιστροφής. Από την Eurobank αυτό ισχυρίζονται. Ίσως κάποιος κάτοχος γνωρίζει.

Όχι δεν ισχύει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gpapadakis είπε

Θα σε παρουν τηλεφωνο πριν την παραδοση (παθων). 

https://www.plaisio.gr/Help/PurchaseInformation/DeliveryShipping/DeliveryPricing

Στις πόλεις Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Λάρισα, Χαλκίδα, Μέγαρα, Κόρινθο, Λουτράκι, Σαλαμίνα, Ηράκλειο, Χανιά η παράδοση γίνεται δωρεάν. Για παραδόσεις σε διαμέρισμα μέχρι και τον 4ο όροφο δεν υπάρχει κάποια επιβάρυνση, με την προϋπόθεση ότι το προϊόν μπορεί να μεταφερθεί από τις σκάλες ή τον ανελκυστήρα. Από τις δωρεάν παραδόσεις σε όροφο εξαιρούνται:

  • Ψυγεία – καταψύκτες τύπου «ντουλάπας»
  • Ψυγεία – καταψύκτες με ύψος πάνω από 2m ή πλάτος πάνω από 0,7m
  • Οποιαδήποτε συσκευή υπερβαίνει τα 90kg σε μεικτό βάρος.

Θα πρεπε να το αναφερουν αυτο κατα τη παραγγελια οντως...

Προσωπικα δε με επηρεαζει γιατι ειμαι ισογειο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Dantε είπε

Οντως με πηραν τηλεφωνο πριν και μου το ανεφερε. Αλλα ειδε μετα τον οροφο και ειπε οτι δεν υπαρχει χρεωση.

Ποτε παραλαμβαμβανεις;

Παντως στα ορια της απατης ειναι. Εγω περιμενω Σαββατο να μου ερθει ενα ψυγειο 2.03 και ο πωλητης το μονο που με ρωτησε ειναι μηπως ειναι πολυ στενες οι σκαλες της πολυκατοικιας, γιατι λογικα δεν χωραει στο ασανσερ. Δεν ανεφερε τιποτα για χρεωση... 

 

Επεξ/σία από fou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, fou είπε

Ποτε παραλαμβαμβανεις;

Παντως στα ορια της απατης ειναι. Εγω περιμενω Σαββατο να μου ερθει ενα ψυγειο 2.03 και ο πωλητης το μονο που με ρωτησε ειναι μηπως ειναι πολυ στενες οι σκαλες της πολυκατοικιας, γιατι λογικα δεν χωραει στο ασανσερ. Δεν ανεφερε τιποτα για χρεωση... 

 

Σαββατο το εβαλα για να ειμαι παρων. Ειχε και αυριο διαθεσιμη παραδοση. Αλλα ναι υπερβολικο το 100αρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dantε είπε

Σαββατο το εβαλα για να ειμαι παρων. Ειχε και αυριο διαθεσιμη παραδοση. Αλλα ναι υπερβολικο το 100αρικο.

Οποιοδηποτε κοστος ειναι υπερβολικο οταν δε στο αναφερουν κατα την αγορα

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αν έρθει και μου πει 100€ επειδή είναι πάνω από 2 μετρα για να ανέβει στον 2ο θα του πω αστο κάτω μεγάλε θα το ανεβάσω εγώ...

Μετακομίσεις γενικά δεν κάνετε;

(Δεν έχω παραγγείλει απλα μου φαίνεται περίεργο να σκάσει κάποιος 100€ έτσι εύκολα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι όροι υπάρχουν διαθέσιμοι σε όλα τα καταστήματα. Τσεκάρετε και το σχετικό κουτάκι κατά την παραγγελία να θυμίσω. Και ούτε και είναι υποχρεωμένοι να σηκώνουν μεγάλες συσκευές στις πλάτες τους. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οι όροι υπάρχουν διαθέσιμοι σε όλα τα καταστήματα. Τσεκάρετε και το σχετικό κουτάκι κατά την παραγγελία να θυμίσω. Και ούτε και είναι υποχρεωμένοι να σηκώνουν μεγάλες συσκευές στις πλάτες τους. 

Καλα ολα αυτα, αλλα εγω λεω οτι πηγα σε καταστημα το εκλεισα, το πληρωσα και μιλησα με τον πωλητη για την μεταφορα και δεν ειπε για κανενα κοστος. Τι το λαθος λεω; Και τι φυσιολογικο βρισκεις στο να σου παρουσιασουν μετα την πωληση καποιο εξτρα κοστος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...