Προς το περιεχόμενο

Μη εξουσιοδοτημένο sms verification code για Microsoft account


p4n0s86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το παρακάτω δεν γίνεται κάτι;

Αναφορά σε κείμενο
How do I stop getting texts from Anthropologie?
 
To stop receiving text messages from a specific Anthropologie text messaging program, text STOP to the ten digit short code for the text messaging program from which you no longer wish to receive message (i.e., the number from which its text messages are being sent).

Δεν κατάλαβα βέβαια τι εννοεί με τα bold και ποιο είναι αυτό το text messenging program αλλά για στείλτε ένα ωραίο και μεγάλο STOP σε ένα από αυτά τα τηλέφωνα.

Το βρήκα εδώ -> https://www.anthropologie.com/sms-terms-and-conditions

Βλέπω στη λίστα με τα τηλέφωνα ότι όλα αρχίζουν από +306956XXXXXX Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να φιλτράρονται όλα τα μηνύματα από τηλέφωνα που αρχίζουν από αυτά τα νούμερα;

EDIT:

Κάτι άλλο που σκέφτομαι είναι να κάνετε μια εγγραφή στο anthopologie και μετά να κάνετε opt-ou από τις υπηρεσίες text messenging και email. Έτσι θα δεσμευτεί το τηλέφωνο και δεν θα μπορεί άλλος να το χρησιμοποιήσει για να κάνει εγγραφή στο site, οπότε θα σταματήσουν και τα sms codes (λογικά).

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομίζω ό,τι πρέπει να κάνετε λογαριασμό σε αυτούς για να το σταματήσετε αυτό. Χώρια ό,τι έρχονται από τόσα διαφορετικά νούμερα (και από άλλες χώρες και από ελληνικά κινητά ενίοτε) και πόσο μάλλον όταν "υποτίθεται" ό,τι είναι για ανάκτηση λογαριασμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, A4Antonis είπε

Από τη NOVA πήγα COSMOTE πριν μια βδομάδα και από τότε λαμβάνω καθημερινά 2-3 sms σχετικά με Anthropologie code.

Είσαι ο 1ος πάντως που αναφέρει Cosmote αν δεν κάνω λάθος, εκτός αν είναι το ίδιο νούμερο, οπότε δεν παίζει ρόλο αν ήσουν πριν στην Nova. Θεωρώ ότι αυτοί έχουν φάει τη φόλα κάπου στο σύστημα.

4 ώρες πριν, micos000 είπε

για στείλτε ένα ωραίο και μεγάλο STOP σε ένα από αυτά τα τηλέφωνα.

Κάτι άλλο που σκέφτομαι είναι να κάνετε μια εγγραφή στο anthopologie και μετά να κάνετε opt-ou από τις υπηρεσίες text messenging και email. Έτσι θα δεσμευτεί το τηλέφωνο και δεν θα μπορεί άλλος να το χρησιμοποιήσει για να κάνει εγγραφή στο site, οπότε θα σταματήσουν και τα sms codes (λογικά).

Σε καμιά περίπτωση να μη στείλει κάποιος μήνυμα σε αυτά τα νούμερα γιατί μπορεί να βρεθεί σε καμιά συνδρομητική υπηρεσία χρεωμένος και μετά θα γίνει μεγαλύτερο πανηγύρι. Ούτε εγγραφή να κάνει για να μπορέσει να κάνει opt-out, είναι σαν να λες "μπες μέσα στη φωτιά να την σβήσεις πιο αποτελεσματικά".

Δεν λέω για το συγκεκριμένο, αλλά γενικά αυτό το λάθος περιμένουν αυτοί που το κάνουν. Να κουραστείς και να πατήσεις/στείλεις κάτι πίσω.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το anthropologie είναι site που πουλάει ρούχα σαν το shein. Δεν είναι κάτι τρομερό ούτε δείχνει να είναι scam.

Επίσης η εγγραφή στις συνδρομητικές υπηρεσίες γίνεται μέσω 5ψήφιων και όχι με αποστολή sms σε απλό κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Το anthropologie είναι site που πουλάει ρούχα σαν το shein. Δεν είναι κάτι τρομερό ούτε δείχνει να είναι scam.

Επίσης η εγγραφή στις συνδρομητικές υπηρεσίες γίνεται μέσω 5ψήφιων και όχι με αποστολή sms σε απλό κινητό.

Ναι το είπα ότι δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στο συγκεκριμένο, αλλά γενικά. Το ότι φαίνεται legit πάντως δεν μου λέει κάτι, έχεις ψωνίσει προσωπικά να έχεις εμπειρία; Ή έστω να το ξέρουμε ότι είναι γνωστή μάρκα, γιατί εγώ τώρα το έμαθα από τα μηνύματα.

Ίσως να δοκιμάσει κάποιος που του έρχονται ακόμη spam sms, να στείλει στο support τους και να απαιτήσει να αφαιρεθεί το τηλέφωνο απ' όλες τις λίστες τους, γιατί δεν το εξουσιοδότησε αυτός.

https://www.anthropologie.com/help/contact-us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Λαμβάνω και εγώ τα μηνύματα, διάφορες ώρες της ημέρας και νύχτας..

Προς το παρόν ότι έρχεται το βάζω στο block list. Χτες που χρειάστηκα το Steam Guard για να συνδεθώ είδα ότι μου ήρθε από ένα από τα νούμερα που είχα μπλοκάρει... Προσοχή λοιπόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες 10 μέρες με έχουν τρελάνει με το anthropology και το oneplus στο κινητό, επίσης δέχομαι κλήσεις στο σταθερό μου που το έχω απόρρητο από 0032... Όλα στη NOVA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, micos000 είπε

Να ρωτήσω. 

Αυτό μόνο στην NOVA συμβαίνει ή και σε άλλες εταιρείες; Αν είναι μόνο εκεί μήπως πρέπει να επέμβει η NOVA; 

Απ' ότι φαίνεται μόνο σε nova και ένας φίλος που είπε για Cosmote, ήταν το νούμερο nova πριν. Κάποιος που παίρνει αυτή την περίοδο sms να τους πάρει ένα τηλέφωνο, γιατί σε μένα έχουν σταματήσει εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...