Προς το περιεχόμενο

Μη εξουσιοδοτημένο sms verification code για Microsoft account


p4n0s86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλος ένας που δέχεται από 9617 microsoft και google είμαι εγώ και χάρηκα που βρήκα ότι δεν είμαι ο μόνος.

Καμιά άκρη έβγαλε κανείς; Αποκλεισμό που έκανα σε μερικά στέλνουν από αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, nebtios είπε

Κ εμενα ξεκινησαν κ έρχονται. Κανενας βρηκε λυση; 

Εγώ είχα κάνει μερικά νούμερα μπλοκ και τελικά σταμάτησαν να έρχονται εδώ και κάποιες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για λόγους πληρότητας του thread, σε φίλο έρχονται αντίστοιχα μηνύματα από Microsoft (και καλά), [LiveMe Pro], αλλά και με ένδειξη "Your Anthropologie code" και όλα δίνουν κάποιον κωδικό επιβεβαίωσης. Υποθέτω είναι όλα της ίδια συνομοταξίας..

Θα του πω για αρχή να μπλοκάρει τους αριθμους, αν και όλα όσα βλέπω φαίνεται να προέρχονται από διαφορετικό αριθμό κινητού (εκτός αν μπορούν να εμφανίζουν ως μάσκα άλλο αριθμό αποστολής του μηνύματος, δεν ξέρω αν γίνεται)

Επεξ/σία από batatoudis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια από τα ίδια και εγώ και έχει καταντήσει εκνευριστικό! Έχω μπλοκάρει κάποια νούμερα αλλά έρχονται από διαφορετικά μετά. Σκέφτηκα να κάνω επαναφορά το τηλ αλλά από ότι βλέπω είναι θέμα γενικό. Κάποια λύση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/3/2023 στις 7:58 ΠΜ, dkmaster είπε

dkmaster ναι ειναι σωστο. Πρωτα σε κουραζει με το 2FA κωδικο και στο τελος θα στειλει καιτο malicous link, Το που βρηκαν τα νουμερα , ειναι πια απλο θεμα... Κουραγιο, τ αματια ανοιχτα και ας οπλιστούμε με την κοινη μας λογικη.

 

ΥΓ (6.15pm) Αν θελετε γραψτε και ποιο φορεα εχετε ,  Εγω Nova/WindF2G For attack surface's sake ....

Attack Vector : Anthropologie Seciuirty MFA code (5 ψηφια ). Εφτασαν μεχρι και να μου στελνουν spoofed SMS με το νουμερο του κινητου μου.

Επεξ/σία από TomZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εδώ μια από τα ίδια. Έχει αρχίσει κάνα μήνα η όλη ιστορία και όσο πάει και χειροτερεύει. Πλέον σκάνε σε καθημερινή βάση σχεδόν. Το σημερινό ήρθε πριν λίγο.

Nova/Wind F2G και έρχονται από διαφορετικά κινητά με το γνωστό "your anthopologie code is" και ένα Google authenticator με κάτι 5ψήφιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο μεσημερι  χρονια πολλα.. και σε μενα το ιδιο.. κυριως απο το anthropologie...απο διαφορετικα ελληνικα  κινητα που σημαινει οτι εχουν μολυνθει  με καποιον ιο? και στελνουν.. αλλα κανενα link να πατησεις.. θσως το στειλουν αργοτερα οταν εχεις κουραστει για να το πατησεις σιγουρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα το ίδιο μήνυμα έρχεται εδώ και κανένα μήνα. Κυρίως από anthropologie και μερικές φορές από google.  Και εγώ Nova/Wind F2G έχω... Μήπως κάτι συμβαίνει με τη Nova;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2023 στις 1:33 ΜΜ, doctorScien είπε

Καλο μεσημερι  χρονια πολλα.. και σε μενα το ιδιο.. κυριως απο το anthropologie...απο διαφορετικα ελληνικα  κινητα που σημαινει οτι εχουν μολυνθει  με καποιον ιο? και στελνουν.. αλλα κανενα link να πατησεις.. θσως το στειλουν αργοτερα οταν εχεις κουραστει για να το πατησεις σιγουρα 

ποιος φορέας ; (wind, vodafone, cosmote )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος μπορεί ας πάρει στο support να τα αναφέρει τότε, να ενημερωθούν να το ψάξουν. Σε μένα έχουν σταματήσει να έρχονται και δεν έχω κρατήσει κάποιο sms να τους δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...