Προς το περιεχόμενο

Το Realme GT3 φορτίζει πλήρως σε 9,5 λεπτά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, BlueBlade είπε

Αυτό!

Προσωπικά όχι απλά με ενδιαφέρει αλλά είναι και από τα βασικότερα κριτήρια για αγορά κινητού και ένας από τους λόγους που απορρίπτω την Apple.

Άπειρες φορές με έχει σώσει το fast charge. Nα πρέπει να φύγω και να είμαι στο 20%, να το συνδέω στο ρεύμα και στα 10 λεπτά να έχω πάει πάνω από 50%.

 

Εχω μηλο και φορτιζω εδω και χρονια με ανκερ 35βαττ.σε μισι ωρα απο το 10 ειναι στο 80%.Παμε παρακατω αφηστε το μηλο σε ολες της συζητησεις.Και οχι δεν ειμαι φαν απλα οτι δινεις περνεις.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω έχω το realme 7pro εδώ και δυομιση χρόνια το φορτίζω καθημερινά με το γρήγορο (1 ώρα και κάτι η πλήρης φόρτιση) και η μπαταρία είναι σε καλό επίπεδο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Oι περισσοτεροι άνθρωποι κοιτάνε τα specs καθαρα με ψυχολογικό τροπο. Θελω τν μεγαλυτερο αριθμο. Αν του δώσεις το S20 χωρίς να ξερει τι συσκευη εχει, θα σου λεει πωπω τι κινητάρα το S23 τον κώλο του πάει

επεσες στην περιπτωση ομως και root κανω και τρεχω αρκετα πανω στο κινητο μου, δεν ειμαι οι πλειστοι ... ο λογος που εφυγα απο ios ηταν το κυνηγι γατας ποντικι με το jailbreak... δεν εχω προτιμησεις σε εταιριες κλπ αναβαθμιζω ετησιες με πιο συγχρονα κινητα ωστοσο εως ενα οριο λεφτων. οπως αναφερα εχω ηδη το realme gt 2 pro.

Επεξ/σία από forgotten
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γρήγορη φόρτιση υπάρχει για ώρα ανάγκης. Πόσες φορές τυχαίνει να ξεχάσεις να φορτίσεις εγκαίρως και συνειδητοποιεις το πρωί πως είσαι στο 20%; Το βάζεις ένα 10αλεπτο και βγάζεις τη μέρα. Γράφουν κάποιοι για τη διάρκεια της μπαταρίας... Δεν σε αναγκάζει κανείς να φορτιζεις τέρμα γκάζια σε κάθε φόρτιση και αν το κάνεις πας γυρεύοντας. 

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επόμενο μοντέλο θα βάλουν μπαταρία αυτοκινήτου, και δώρο γιλέκο με φωτοβολταϊκό στην πλάτη, για απεριόριστη αυτονομία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dtk-386 είπε

σε 10 λεπτά έχεις φορτισμένο τηλέφωνο!

όση αυτονομία και αν έχεις δεν το ξεπερνά αυτό.

εδώ εγώ με 65W ταχυφόρτιση και δεν προλαβαίνω να το βάλω και φουλάρει αμέσως.

Το θεωρείς σωστό για την μπαταρία αυτό; Γιατί από πείρας σε ένα χρόνο είναι μεγάλη η διαφορά στην χωρητικότητα της με αυτή την τακτική αποφορτισης και φόρτισης της. 

3 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Δεν διαφωνώ αλλά αφού αυτό δεν γίνεται, προτιμώ όταν ξεμείνω στο δρόμο ή στην δουλειά να βρω μια πριζα για 5 λεπτά και να το πάω 50% πάλι, παρα να κουβαλάω μαζί μου ένα βαρύ powerbank 

Στην δουλειά δεν είναι δύσκολο. Εγώ ανέφερα για τις περιπτώσεις που έχεις πάει μια εκδρομή, η είσαι όλη μέρα στον δρόμο με το αμάξι λόγω δουλειάς, η είσαι στο βουνό κτλ. Και όχι, δεν θεωρώ ότι το " οκ θα βρω πρίζα για 10 λεπτά σε μια καμπίνα στο βουνό ή σε ένα τυχαίο σπίτι και είμαι οκ" αποδεκτό όταν δίνεις τόσα λεφτά. Δεν καταδικάζω το συγκεκριμένο κινητό. Απλά η τακτική αυτή πουλάει όσο την προωθούμε και την χειροκροταμε. Δεν μπορεί ένας λογικός και έμπειρος χρήστης να μην θέλει 3 μέρες μπαταρία αλλά 10 λεπτά ταχυφόρτισης μπαταρίας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, TheoAlex50 είπε

Δεν μπορεί ένας λογικός και έμπειρος χρήστης να μην θέλει 3 μέρες μπαταρία αλλά 10 λεπτά ταχυφόρτισης μπαταρίας. 

O λογικός χρήστης δεν θέλει 3 μέρες μπαταρίας. Θέλει 3000 μέρες μπαταρίας. Επειδή όμως, όπως προείπαμε, είναι λογικός, καταλαβαίνει οτί αυτό δεν γίνεται οπότε προτιμάει απτό τίποτα την ταχυφόρτιση. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασική Απορία. Φορτιστής θα υπάρχει στην συσκευασία;

 

2 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Μόνο πολύ ram να έχει, ειδικά για να μην κλείνουν οι εφαρμογές

Όση RAM και να έχεις θα στις κλείνει για εξοικονόμηση ενέργειας.

3 ώρες πριν, forgotten είπε

my next phone εχω παρει το realme gt2 pro me 12/256 580ευρω οποτε μολις πεσει στην ιδια τιμη θα παρω την αναβαθμιση :)

ενα μεγαλο Οχι στο θεμα επεξεργαστης μια και φερει τον ιδιο επεξεργαστη με το realme gt2 pro.

Snapdragon 888 δεν έχει το GT2 ;

 

Επεξ/σία από manolis940
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Η γρήγορη φόρτιση υπάρχει για ώρα ανάγκης. Πόσες φορές τυχαίνει να ξεχάσεις να φορτίσεις εγκαίρως και συνειδητοποιεις το πρωί πως είσαι στο 20%; Το βάζεις ένα 10αλεπτο και βγάζεις τη μέρα. Γράφουν κάποιοι για τη διάρκεια της μπαταρίας... Δεν σε αναγκάζει κανείς να φορτιζεις τέρμα γκάζια σε κάθε φόρτιση και αν το κάνεις πας γυρεύοντας. 

Μπαα, απλά θα παω στη δουλειά μισή ώρα αργότερα, ή θα το πάρω να το φορτίσω εκεί, που επίσης έχουν μπρίζες στους τοίχους. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό είναι ότι ΕΧΕΙΣ την δυνατότητα να φορτίσεις απίστευτα γρήγορα όταν θελήσεις,για όσους ανησυχούν για την υγεία της μπαταρίας τους ας χρησιμοποιήσουν μικρό φορτιστή...δλδ θα τρελαθούμε εδώ μέσα ποιος σας είπε να φορτίζετε με τον ταχυφορτιστη συνέχεια δεν φτάνει που έχεις την δυνατότητα να έχεις σε...10(!!!) λεπτά φουλ φορτισμένο τηλέφωνο τους την λέμε κιόλας...απίστευτο!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...