Προς το περιεχόμενο

Η Samsung λανσάρει τα Galaxy A54 5G και A34 5G


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Πατάτες κινήτα. Ή δίνεις λιγότερα και πας σε πολύ καλύτερα specs με xiaomi ή δίνεις λίγα παραπάνω να πας σε σειρά S έστω και προηγούμενης χρονιάς.

Το Α53 σέρνεται και το Α54 δεν σπάει τα κοντέρ.

Εσύ ποιο σχετικά καινούριο κινητό θα αγόραζες σε αυτήν την τιμή; Δε ρωτάω ειρωνικά, ειλικρινής απορία είναι επειδή ψάχνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά Α αξίζει μετά τον πρώτο χρόνο κυκλοφορίας της, αν πήγε και στα 4 major updates τότε είναι μονόδρομος για κάποιον που θέλει φτηνό και αξιόπιστο κινητό…

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, TasMan είπε

Εσύ ποιο σχετικά καινούριο κινητό θα αγόραζες σε αυτήν την τιμή; Δε ρωτάω ειρωνικά, ειλικρινής απορία είναι επειδή ψάχνομαι.

Αυτό για πιο φθηνό

Xiaomi Poco X5 Pro 5G Dual SIM (8GB/256GB) Μπλε | Skroutz.gr

Και αυτό σε λιγότερο φθηνό αλλά και πάλι φθηνότερο.

Xiaomi 12T 5G Dual SIM (8GB/128GB) Μαύρο - Skroutz.gr

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα low end και τα mid range κινητά καθε χρονιά χειρότερουν. Τσιμπήστε καλύτερα κανα Mi 12 Lite, κανα  Galaxy A52s ή ακομα και το A53 παρόλο που ειναι κατώτερο απο το A52s λογο exynos. Επίσης best price ειδα και Mi11T pro 360€ Κανα Realme Gt 2 η και την pro έκδοση επίσης αξίζει (αν και προσωπικά η αίσθηση οταν το πιάνεις ειναι χαλια προσωπικά δεν μου αρέσε καθόλου, το εχει φιλος μου το GT2 PRO εχει καλα specs) Ειδα στα 460-480€ νομίζω και Mi12T pro και Oneplus 10t pro. Κανα Google Pixel 6a ή 6 επισης γενικα κανα περσινό flagship να κοιτάτ. Τεσπα ελπίζω να βοήθησα. ( Εμένα αυτες οι προτάσεις μου τράβηξαν πολυ το ματι). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MikeKata είπε

Pixel 6a. Κορυφή στα χρήματα του.

Θεωρώ το stock Android βαρετό και περιοριστικό. Και δεν έχει την υποστήριξη των Samsung (3 χρόνια OS updates 4 security updates)

49 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Αυτό για πιο φθηνό

Xiaomi Poco X5 Pro 5G Dual SIM (8GB/256GB) Μπλε | Skroutz.gr

Και αυτό σε λιγότερο φθηνό αλλά και πάλι φθηνότερο.

Xiaomi 12T 5G Dual SIM (8GB/128GB) Μαύρο - Skroutz.gr

Δεν είναι τόσο συχνές οι ενημερώσεις και δεν μού αρέσει το κινέζικο skin. Έχουν βέβαια ταχύτερη φόρτιση... Προτιμώ ωστόσο Α54, μέσα του χρόνου θα το βρίσκω και φθηνότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, panathatube είπε

Θεωρώ το stock Android βαρετό και περιοριστικό. Και δεν έχει την υποστήριξη των Samsung (3 χρόνια OS updates 4 security updates)

Καταλαβαίνω, υποκειμενικά είναι αυτά. Προσωπικά δε μου αρέσουν καθόλου οι "διπλές" εφαρμογές (π.χ σουίτα της Samsung) και όλο το στυλ του OneUI. Προτιμώ το κινητό μου όσο πιο simplistic γίνεται. Συν ότι μου αρέσει το look του stock Android. Και η Google Camera κάνει παπάδες. Αλλά ο καθένας, ο,τι προτιμάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, panathatube είπε

Θεωρώ το stock Android βαρετό και περιοριστικό. Και δεν έχει την υποστήριξη των Samsung (3 χρόνια OS updates 4 security updates)

Δεν είναι τόσο συχνές οι ενημερώσεις και δεν μού αρέσει το κινέζικο skin. Έχουν βέβαια ταχύτερη φόρτιση... Προτιμώ ωστόσο Α54, μέσα του χρόνου θα το βρίσκω και φθηνότερα. 

Οι ενημερώσεις ασφαλείας είναι πολύ συχνές. Επίσης η γυναίκα μου έχει το Α53 (για αυτό και έχω άποψη). Το ui σε καμία περίπτωση δεν είναι καλύτερο από το miui. Καλά στα settings δεν βρίσκαμε λειτουργείες που τις έβρισκες με την μια στο miui. 

Όχι ότι δεν είναι καλό το ui της αλλά επειδή είναι και υποκειμενικό το θέμα, το miui 14 είναι καλύτερο για μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Καταλαβαίνω, υποκειμενικά είναι αυτά. Προσωπικά δε μου αρέσουν καθόλου οι "διπλές" εφαρμογές (π.χ σουίτα της Samsung) και όλο το στυλ του OneUI. Προτιμώ το κινητό μου όσο πιο simplistic γίνεται. Συν ότι μου αρέσει το look του stock Android. Και η Google Camera κάνει παπάδες. Αλλά ο καθένας, ο,τι προτιμάει.

Συμφωνώ. Μια διευκρίνιση. Όσον αφορά τις ενημερώσεις αναφέρομαι στη Google. Η Samsung είναι 4 χρόνια OS συν ένα ακόμη security updates. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παίδες για να καταλάβω κάτι, σε 200€ κινητο + άντε 50€ για να το διευκολύνω, δεν υπάρχει καλή λύση? καινούργιο με 5G και να μην σέρνεται;

είχα πάρει mi 5x (mi a2) και πετάει ακόμα και σήμερα, μόνο που δεν έχει 5G

Επεξ/σία από dreamerchris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2ος χρόνος με το A51 αγορασμένο στη μισή τιμή από όταν παρουσιάστηκε, κανένα πρόβλημα. Όσα μικροπροβλήματα υπήρχαν λύθηκαν με τις αναβαθμίσεις. Όταν κάνω τη δουλειά μου με μια καλοσχεδιασμένη και επώνυμη συσκευή και με 2 χρόνια εγγύηση, δε βλέπω το λόγο να δώσω ένα σκασμό λεφτά για ένα κινητό "καφετέριας" που πολύ σύντομα θα θεωρείται ξεπερασμένο ή από την άλλη, να αγοράσω ένα VFM κινητό κάποιου "φιλόδοξου" κατασκευαστή που αν θέλω να πουλήσω δε θα το θέλει κανείς.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Πατάτες κινήτα. Ή δίνεις λιγότερα και πας σε πολύ καλύτερα specs με xiaomi ή δίνεις λίγα παραπάνω να πας σε σειρά S έστω και προηγούμενης χρονιάς.

Το Α53 σέρνεται και το Α54 δεν σπάει τα κοντέρ.

Από ότι κατάλαβα ο περισσότερος κόσμος κοιτάει επεξεργαστή και ορισμένα specs για αυτό και η xiaomi είναι εκεί που είναι .  Από την άλλη ένα κινητό παράδειγμα όπως το sony xperia 10vi που είναι ip68 ,military sock aproved , victus, φοβερό audio dac, calibrated χρώματα στην οθόνη, την καλύτερη μπαταρία ακόμα και σε σχέση με κινητά διπλής τιμής ,audio jack, ένα καθαρό λειτουργικό χωρίς bloatware Samsung η διαφημίσεις xiaomi  κτλ κτλ θα μου πεις έχει αδύναμο επεξεργαστή σε σχέση με αντίστοιχη τιμή Xiaomi ok... Αλλά στην πράξη για μέσο χρήστη έχει διαφορά ;

Δεν ξέρω ρωτάω γιατί παρακολουθώ τα ποστ σου και βλέπω ότι γνωρίζεις από κινητά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...