Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Το βάζουν 18€. 

Πάει απάτο. 

Σε λίγο καιρό ενσωματωνεται  στο gp. 

Win win η κατάσταση!

 

Αυτό ναι θα είναι πένα για τους gamepass χρήστες αν γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@papp0us απλα ο αντιλογος ειναι οτι οταν το μεγαλυτερο επιχειρημα που χρησιμοποιει η ms ως promotion  ειναι τα first party, day 1 στην υπηρεσια της. Δλδ το πελατειακο κοινο του redfall εχει ηδη αγορασει το παιχνιδι με τις συνδρομες τους και η συζητηση παει στο ποσο δεδομενους τους θεωρουν...

απο εκει και περα, συμφωνουμε οτι οι αντιδρασεις στη παρουσα φαση ειναι πολυ πρωιμες, ποσο μαλλον για ενα στουντιο που εχει καλη προυπηρεσια.

Ας κυκλοφορησει το παιχνιδι και βλεπουμε με τι εχουμε να κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, skiabox είπε

Κοιτά έτσι κι αλλιώς για κάνα δίμηνο το λιγότερο εγώ προσωπικά θα παίζω το jedi, όποτε μέχρι να το τελειώσω αυτό θα έχει βγει σιγουρα το patch.

Όποτε μια χαρά είμαστε πάλι.

Και εγώ θα αφήσω τα κόκαλα μου στο Zelda αλλά πριν από αυτό περίμενα σα τρελός το Red fall.Μολις δεησουν να το κάνουν playable,θα το πιάσω.Στα 30 να το παίξουν αυτοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Ubisoft +, απατο θα παει με 18euro τιμη, ειδικα οταν ακριβως διπλα του υπαρχει το gamepass με τοσο υλικο.

το πιο λογικο ειναι να το εχουν μονο του κανα 12-15αρι αλλά και με την δυνατότητα να το βαλεις πιο οικονομικά σαν booster pack με το gamepass ultimate για αλλα πχ 8 ευρω.

 

Για το Redfall τώρα, τι να πω. Και ομολογω οτι με ειχε ψήσει τους τελευταίους μήνες αλλά με καθε ανακοινωση, όλο και πεφτει.
1. Always online, με υπόσχεση (μετα από το κραξιμο) να αφαιρεθει κααααποια στιγμη στο μελλον.
2. Progression μονο για τον host στο co-op (σε τιτλο που δεν ειναι Left 4 Dead αλλα που ειναι με κεντρικη ιστορια που προχωραει)
3. 30FPS only σε τιτλο με Unreal Engine 4
4. Aπαραδεκτο (μα απαραδεκτο!) marketing.
5. Κυκλοφορια αναμεσα σε Jedi και Zelda.
6. Παρα πολυ κακο vibe και αδυναμία εξήγησης του τι ειναι ακριβως ο τιτλος για πολυ καιρο.
7. Αφαντη Beta.

ειναι λες και θελουν εκει στην MS να τους κραζει ο κοσμος. Χιλιες φορες ας το κανουν delay αλλους 5-6 μηνες να φτιαξουν 2-3 βασικα πραγματα πριν βγει.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω να αγορασω το red dead redemption 2. (ποτε θα το παιξω ειναι αλλο θεμα) αλλα εχω μπερδευτει λιγο.

Βλεπω οτι αυτη τη στιγμη σε προσφορα υπαρχει το 2 στα 20Ε και το online στα 10.

Στο online γραφει includes red dead redemption2. Ποιο απο τα 2 παιρνω?

Ειναι οπως τα gta, ξεχωριστο παιχνιδι?

Το asseto corsa που επισης ειναι σε προσφορα αξιζει να παιχτει με gamepad η να μην δοκιμασω καν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, imr είπε

Λεω να αγορασω το red dead redemption 2. (ποτε θα το παιξω ειναι αλλο θεμα) αλλα εχω μπερδευτει λιγο.

Βλεπω οτι αυτη τη στιγμη σε προσφορα υπαρχει το 2 στα 20Ε και το online στα 10.

Στο online γραφει includes red dead redemption2. Ποιο απο τα 2 παιρνω?

Ειναι οπως τα gta, ξεχωριστο παιχνιδι?

Το asseto corsa που επισης ειναι σε προσφορα αξιζει να παιχτει με gamepad η να μην δοκιμασω καν?

Το online μήπως σου γράφει ότι απαιτεί το κανονικό παιχνίδι? Λογικά έτσι θα είναι. Και εγώ το είχα πάρει πριν κάνα μήνα στα 20 ευρώ σε προσφορά το κανονικό παιχνίδι. Απλά το online χρησιμοποιεί το χάρτη του κανονικού παιχνιδιού, οπότε από μόνο του δεν θα παίζει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Arian13 είπε

Το online μήπως σου γράφει ότι απαιτεί το κανονικό παιχνίδι? Λογικά έτσι θα είναι. Και εγώ το είχα πάρει πριν κάνα μήνα στα 20 ευρώ σε προσφορά το κανονικό παιχνίδι. Απλά το online χρησιμοποιεί το χάρτη του κανονικού παιχνιδιού, οπότε από μόνο του δεν θα παίζει. 

Καλησπέρα το online μόνο του παίζει απλά με την διαφορά οτί είναι μόνο online και δεν έχει το story mode εγώ επειδή είχα τερματίσει το story mode στο playstation στο seiries s αγόρασα το online και έπαιζα μόνο online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα χρόνια πολλα Χριστος Ανεστη με. Υγεία  σε όλους μας. Έχει κανείς καμια προταση για αγορά Hogwarts legacy ? Δεν το βρίσκω πουθενά σε χαμηλή τιμή ουτε μέσω Αργεντινης η Τουρκίας . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά σε όλους. Στα δικά μας τώρα...δεν γίνεται να αγιασει κανείς με αυτά που βλέπει... Μετά φταιω εγω..

Κυκλοφόρησε επιτέλους το ghostwire tokyo στο series x. Παιχνίδι ενός first party studio της microsoft που είχε κυκλοφορήσει πρώτα στο ps5 και είναι το επόμενο στη σειρά να παίξω στο gp. Το παιχνίδι ουσιαστικά ήρθε 'σπιτι' του μετά από περίπου ένα χρόνο...ε μάντεψτε σε ποια κονσόλα παίζει χειρότερα σε όλους τους τομείς..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gtsoui είπε

Χρόνια πολλά σε όλους. Στα δικά μας τώρα...δεν γίνεται να αγιασει κανείς με αυτά που βλέπει... Μετά φταιω εγω..

Κυκλοφόρησε επιτέλους το ghostwire tokyo στο series x. Παιχνίδι ενός first party studio της microsoft που είχε κυκλοφορήσει πρώτα στο ps5 και είναι το επόμενο στη σειρά να παίξω στο gp. Το παιχνίδι ουσιαστικά ήρθε 'σπιτι' του μετά από περίπου ένα χρόνο...ε μάντεψτε σε ποια κονσόλα παίζει χειρότερα σε όλους τους τομείς..

 

Σιγουρα παιζουν ρόλο οι μηχανές γραφικών.  Αλλά το σίγουρο είναι ότι η ms σε πολλούς τομείς είναι πατος. Επικοινωνία με τους γυρω μηδεν ,μαρκετινγκ το ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtsoui είπε

Χρόνια πολλά σε όλους. Στα δικά μας τώρα...δεν γίνεται να αγιασει κανείς με αυτά που βλέπει... Μετά φταιω εγω..

Κυκλοφόρησε επιτέλους το ghostwire tokyo στο series x. Παιχνίδι ενός first party studio της microsoft που είχε κυκλοφορήσει πρώτα στο ps5 και είναι το επόμενο στη σειρά να παίξω στο gp. Το παιχνίδι ουσιαστικά ήρθε 'σπιτι' του μετά από περίπου ένα χρόνο...ε μάντεψτε σε ποια κονσόλα παίζει χειρότερα σε όλους τους τομείς..

 

Και στο ps5 πάντως δεν έπαιζε καλά αν δεν με απατά η μνήμη μου. Γενικώς το παιχνίδι δεν το λες και τέρμα optimized σε καμμία πλατφόρμα. 

Πάντως θα ήταν ευκαιρία τώρα που βγαίνει στο xbox να το σουλουπώσουν λίγο, μιας και η εταιρία ανήκει πλέον στη μικρομαλακή, αλλά μπα, τσάμπα καίει η λάμπα..

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Σιγουρα παιζουν ρόλο οι μηχανές γραφικών.  Αλλά το σίγουρο είναι ότι η ms σε πολλούς τομείς είναι πατος. Επικοινωνία με τους γυρω μηδεν ,μαρκετινγκ το ίδιο.

Πραγματικά το μάρκετινγκ εκεί στην ms το έχουν ξεχάσει πως γίνεται; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, gregpec2 said:

Και στο ps5 πάντως δεν έπαιζε καλά αν δεν με απατά η μνήμη μου. Γενικώς το παιχνίδι δεν το λες και τέρμα optimized σε καμμία πλατφόρμα. 

Πάντως θα ήταν ευκαιρία τώρα που βγαίνει στο xbox να το σουλουπώσουν λίγο, μιας και η εταιρία ανήκει πλέον στη μικρομαλακή, αλλά μπα, τσάμπα καίει η λάμπα..

Πραγματικά το μάρκετινγκ εκεί στην ms το έχουν ξεχάσει πως γίνεται; 🤔

Σκεψου οτι λες οτι δεν έπαιζε καλα κ τωρα γράφουν οτι παιζει 5-13% χειρότερα συγκριτικά.

Βασικα μια χαρα παιχνίδι του 8 ειναι , περνάς ευχαριστα στο βασικο story κ ως εκει, αυτα που γράφουν δεν επειρεαζουν κ πολυ αλλα λες γτ ρε σεις είναι 1 ετος μετα .. δεν είναι θεμα optimization στη μια η την αλλη κονσόλα παρόμοια  hardware εχουν κ το series x θεωρειτε και πιο δυνατο. Ουτε φυσικα μάρκετινγκ κ επικοινωνίας. 

 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, sndev είπε

Σκεψου οτι λες οτι δεν έπαιζε καλα κ τωρα γράφουν οτι παιζει 5-13% χειρότερα συγκριτικά.

Βασικα μια χαρα παιχνίδι του 8 ειναι , περνάς ευχαριστα στο βασικο story κ ως εκει, αυτα που γράφουν δεν επειρεαζουν κ πολυ αλλα λες γτ ρε σεις είναι 1 ετος μετα .. δεν είναι θεμα optimization στη μια η την αλλη κονσόλα παρόμοια  hardware εχουν κ το series x θεωρειτε και πιο δυνατο. Ουτε φυσικα μάρκετινγκ κ επικοινωνίας. 

 

Δεν πολυ-κατάλαβα το σχόλιό σου.

Το γιατί τα multiplatform παιχνίδια παίζουν συνήθως χειρότερα στο xbox το έχουμε αναλύσει πολλάκις, αλλά εγώ δεν αναφέρθηκα σε αυτό και δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα να σου πω την αλήθεια.

Το παιχνίδι είχε προβλήματα απόδοσης από την αρχή που βγήκε στο ps5, ήτανε unoptimized (μπορεις να δεις και το βιντεο του df) και έτσι ακριβώς μεταφέρθηκε και στο xbox ένα χρόνο μετά. Γι' αυτό μίλησα για optimization. Οτι οι ανθρωποι εκεί στη μικρομαλακή πάσχουν στο μάρκετινγκ είναι ηλίου φαεινότερο, και δεν αφορά μόνο αυτή την περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...