Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εντάξει, τρολλάρει η MS, δεν εξηγείται αλλιώς. Και γιατί να πάνε στα 30 καρέ και όχι στα 24, να είναι εντελώς κινηματογραφική η εμπειρία;

Εάν ισχύει αυτό, hard pass από εμένα, ούτε δωρεάν στο Game Pass δεν το βάζω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Fulgore

Το περίμενα για το συγκεκριμένο. Skip από εμένα μέχρι την επόμενη γενιά και δεν βιάζομαι καθόλου γιατί το backlog είναι τεράστιο.  

Ούτε καν μενού δεν θέλω να χειρίζομαι στα 30fps, πόσο μάλλον ένα action game.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχει γραψει εδω και ενα χρονο το Eurogamer (για τα 30 fps) και επιβεβαιωνονται πανηγυρικα οπως φαινεται..

Απο την αλλη, δεν ξερω μηπως εισαστε ελαφρως υπερβολικοι ή απλως επιβεβαιωνετε τις πισαδικες καταβολες σας, ωστοσο σε αυτη τη γενια φανηκε να γινεται η νορμα να υπαρχει και performance 60 fps mode και τωρα για να πουσαρουν τα γραφικα μας το παιρνουν πισω. Στις προηγουμενες, ελαχιστα παιχνιδια ηταν 60αρια, τα περισσοτερα στα 30 (συχνα και λιγοτερα) ετρεχαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάντως, δεν έχω κανένα πρόβλημα να επιβεβαιώσω την "πισάδικη καταβολή" μου γιατί είναι αλήθεια.

Όποιος δεν έχει θέμα με τα 30fps, ειλικρινά του εύχομαι να είναι καλοπαίχνιδο.

Εμένα δεν με πειράζει καθόλου να περιμένω ή να το παίξω και στο PC με το ανάλογο hardware. Άρα δεν θα κάτσω να σκάσω επειδή δεν είναι 60fps στο Xbox... Είναι ένας τίτλος που περισσότερο με ενδιαφέρει να απολαύσω τον τεχνικό τομέα του με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να συνηθίσεις και τα 120+ στο PC, τα 60 φαίνονται να ''κολλάνε'' και δεν είναι υπερβολή αυτό που λέω. Τα 30 είναι απλά απαράδεκτα για τον οποιοδήποτε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Προσωπικά πάντως, δεν έχω κανένα πρόβλημα να επιβεβαιώσω την "πισάδικη καταβολή" μου γιατί είναι αλήθεια.

Όποιος δεν έχει θέμα με τα 30fps, ειλικρινά του εύχομαι να είναι καλοπαίχνιδο.

Εμένα δεν με πειράζει καθόλου να περιμένω ή να το παίξω και στο PC με το ανάλογο hardware. Άρα δεν θα κάτσω να σκάσω επειδή δεν είναι 60fps στο Xbox... Είναι ένας τίτλος που περισσότερο με ενδιαφέρει να απολαύσω τον τεχνικό τομέα του με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. 

 

Θα χρειαζεται high-end pc για να απολαυσει κανεις πραγματικα τον τεχνικο τομεα του συγκεκριμενου παιχνιδιου. Και στα 60 να ετρεχε παλι πετσοκομμενο θα ηταν σε σχεση με την εκδοση των πισι.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιός των 30 frames ξαναχτυπά..και με φέρνει όλο και πιο κοντά στο να φτιάξω πάλι το gaming PC μου μέχρι να σκάσει μύτη η επόμενη γενιά κονσολών..αυτό πάλι που όταν δεν μπορούν ή δεν θέλουν να παραδώσουν 60 frames παιχνίδι αρχίζουν τις ίδιες χιλιοειπωμένες δικαιολογίες περί κινηματογραφικότητας έχει καταντήσει κουραστικό. Pass και από εμένα, προτιμώ να το παίξω σε 1080p/60 με την 2080 μου παρά έτσι. Εδώ λέμε να ανέβουμε στα 120 frames και αυτοί μας πλασάρουν ως φυσιολογικά τα 30! 2010 year vibes reloaded..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το εμπεδώσαμε πλέον οτι τελικά και αυτή η γενιά δεν μπόρεσε να δώσει 60 frames, παρ' όλη τη σιγουριά που υπήρχε για το αντίθετο στην αρχή. Και έτσι την πατήσαμε όλοι μαζί που σκεφτήκαμε <<Α ωραία δεν θα δώσω ενα σκασμό λεφτά να αναβαθμίσω/αγοράσω το πισί μου, αλλά θα πάρω την καινούρια κονσόλα >>. 

Με τις υγείες μας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο παιχνιδι φαινεται. δεν απομακρυνεται πολυ απο την συνταγη του πρωτου παιχνιδιου, αλλα μαλλον δεν το χρειαζεται.

και εκεινο μου αρεσε αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kostiger said:

Θα χρειαζεται high-end pc για να απολαυσει κανεις πραγματικα τον τεχνικο τομεα του συγκεκριμενου παιχνιδιου.

Ναι προφανώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, kostiger said:

Σε αλλα νεα τωρα.

"I’ve heard some stuff might be happening with Gears 6 this Summer," says journalist Jeff Grubb...

https://gamingbolt.com/gears-6-will-seemingly-be-announced-this-summer-rumour

Τέλεια, ανυπομονώ να παίξω Gears 6 στα 24 καρέ για μεγαλύτερη κινηματογραφικότητα.

  • Like 1
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Τέλεια, ανυπομονώ να παίξω Gears 6 στα 24 καρέ για μεγαλύτερη κινηματογραφικότητα.

Aν δεν δωσουν και σε αυτο performance mode θα φριξει το σκυλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostiger είπε

Απο την αλλη, δεν ξερω μηπως εισαστε ελαφρως υπερβολικοι ή απλως επιβεβαιωνετε τις πισαδικες καταβολες σας, ωστοσο σε αυτη τη γενια φανηκε να γινεται η νορμα να υπαρχει και performance 60 fps mode και τωρα για να πουσαρουν τα γραφικα μας το παιρνουν πισω. Στις προηγουμενες, ελαχιστα παιχνιδια ηταν 60αρια, τα περισσοτερα στα 30 (συχνα και λιγοτερα) ετρεχαν..

Μια χαρά νορμα έχουν γίνει δόξα τω θεώ τα 60fps σε αυτή τη γενιά. Σχεδόν όλες οι μεγάλες παραγωγές είναι 60fps με εξαιρεση ελάχιστα παιχνίδια. Dragons Dogma 2, Starflield, Redfall, Hellblade 2 και κάποια ακόμη που θα ξεχνάω.

Το κατά πόσο τα συγκεκριμένα "πουσάρουν γραφικά" ή όχι....Μάλλον όχι. Πιθανή εξαίρεση το Hellblade 2.

Έλλειψη ταλέντου, σταρχιδισμός και άλλες ακατανόητες προτεραιότητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...