Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, ilos είπε

Το πρώτο ήταν από τα πιο underated games που έχω παίξει ever. Μοναδική μείξη FPS και souls like με semi-random generated dungeons/bosses/quests και loot για κάθε run/seed. Επίσης είχε δοθεί και free στο EGS οπότε μπορούσατε να το λιώσετε και τζάμπα με τα φιλαράκια σας.🤣 Είχε κάποια αρνητικά στοιχεία όπως κάποια bugs (ειδικά στο τελευταίο boss) ή η χρωματική παλέττα και η κοκκινίλα που την έσπαγε σε κάποιους, αλλά σε γενικές γραμμές ήταν αρκετά μεστό και πρωτότυπο game για αυτό που επιχείρησε. 

Τώρα το sequel δείχνει ακόμα καλύτερο. Για να δούμε.

όντως πολύ underated παιχνίδι. Από σπόντα το έπαιξα και αν και σχετικά μικρό με χόρτασε με το παραπάνω. και αρκετά τίμιο co op. Ένα φεγγάρι το έδινε free το epic αν δεν κάνω λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Σήμερα έχει την παρουσίαση της η Devolver Digital, το Devolver Direct 2023, (βασικά είναι στην 1 μετά τα μεσάνυχτα ώρα Ελλάδας):

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Summer Game Fest - 8 Ιουνίου 22:00
Devolver Digital - 9 Ιουνίου 01:00
Future Games Show - 10 Ιουνίου 20:00
Xbox - 11 Ιουνίου 20:00
PC Gaming Show - 11 Ιουνίου 23:00
Ubisoft - 12 Ιουνίου 20:00
Capcom - 13 Ιουνίου 01:00
Xbox (Extended) - 13 Ιουνίου 20:00
THQ Nordic - 11 Αυγούστου 22:00
Gamescom Opening Night Live - 22 Αυγούστου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, stevenfins είπε

Αν εξαιρέσουμε την επιλογή της μουσικής, μου άφησε αρκετά θετικές εντυπώσεις το trailer.

Δεν λαμβάνει και τόσο καλές κριτικές πάντως από τα σχόλια. Σε αυτό το σημείο δυστυχώς η Ubisoft εστιάζει κυρίως στο AC και δεν θέλει να επενδύσει στο PoP για να μην ζημιωσει τις πωλήσεις του AC. 

Καλύτερα να το αναλάβει άλλο στούντιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Re: Prince of Persia The Lost Crown:

To gameplay δείχνει να έχει τη φάση του. Η επιλογή της μουσικής στο trailer είναι ατυχέστατη για Prince of Persia, αλλά η λογική λέει ότι στο ίδιο το παιχνίδι θα έχουμε πιο ταιριαστή επένδυση.

Η βασική υπόθεση είναι ok, δεν βλέπω (για την ώρα) μεγάλο πρόβλημα εκεί -- αν και δυνητικά, ναι, μπορεί να γίνει πολύ χάλια χωρίς κάποια ικανή ομάδα σεναριογράφων.

Ο πρωταγωνιστής μου θυμίζει τον Killmonger του M.B. Jordan από το Black Panther και νομίζω ότι θα προτιμούσα κάτι λιγότερο... striking.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε κάτι πρώτα σχόλια στο rockpapershotgun που το έχουν παίξει και όσο τους επιτρέπει το εμπάργκο, λένε πολύ καλά λόγια. 

Επίσης, όσον αφορά τη μουσική, την επιμελείται ο συνθέτης των Ori, οπότε λογικά θα ακούσουμε κάτι καλό.

Συμφωνώ με το Praetorian και εγώ για τον πρωταγωνιστή. Η αλήθεια είναι ότι δεν φέρνει πολύ σε Περσία μεριά. Θα δούμε τις επόμενες μέρες λογικά περισσότερα.

Επεξ/σία από stevenfins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...