Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 minutes ago, xartemporas said:

 

καλά όλα αυτά με το Βattlebit αλλά 61k έχει στις 4 μέρες, δεν το βλέπω να χτυπάει καν τα 100k. Προφανώς πέφτει καλή διαφήμιση σε νεκρή περίοδο για τα fps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι boomer το λεω απο την αρχη για να μην γελασετε με αυτο που θα ρωτησω. Εχω αγορασει απο eneba 2 παιχνιδια το red dead 2 και το call of duty modern warfare. Τωρα που τα τερματησα και θελω να τα πουλησω δεινω στον αγοραστη τα keys Η ολοκληρο τον λογαριασμο απο rockstar και battlenet αντιστοιχα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
56 λεπτά πριν, DIL είπε

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι boomer το λεω απο την αρχη για να μην γελασετε με αυτο που θα ρωτησω. Εχω αγορασει απο eneba 2 παιχνιδια το red dead 2 και το call of duty modern warfare. Τωρα που τα τερματησα και θελω να τα πουλησω δεινω στον αγοραστη τα keys Η ολοκληρο τον λογαριασμο απο rockstar και battlenet αντιστοιχα ? 

Δεν μπορείς να πουλήσεις χρησιμοποιημένα κλειδιά και η πώληση ολόκληρων λογαριασμών είναι ενάντια στους όρους χρήσης των εταιρειών αυτών. 

Ελπίζω να είναι σαφές ότι αυτό το θέμα δεν θα συζητηθεί περισσότερο εδώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2023 στις 1:10 ΠΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

 

Μακάρι να κυκλοφορήσει. Θυμίζει έντονα FEAR (κυρίως το 1, γιατί τα 2 και 3 δεν ήταν και πολύ καλά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
58 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Μακάρι να κυκλοφορήσει. Θυμίζει έντονα FEAR (κυρίως το 1, γιατί τα 2 και 3 δεν ήταν και πολύ καλά).

Το 2 δεν ήταν κακό, αλλά το ήταν το θέμα που άλλαζε πρωταγωνιστή. Το 3... απλά σου έλεγε ότι είσαι superhero, όποιον και να διάλεγες και γενικά το λιγότερο horror της σειράς, αλλά μου άρεσε το shooting του περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

 

Μακάρι να κυκλοφορήσει. Θυμίζει έντονα FEAR (κυρίως το 1, γιατί τα 2 και 3 δεν ήταν και πολύ καλά).

Το πρώτο F.E.A.R. είχε AI που έκανε πλάκα στα Doom 3, Far Cry & Half-Life 2.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, liakinen είπε

Το πρώτο F.E.A.R. είχε AI που έκανε πλάκα στα Doom 3, Far Cry & Half-Life 2.

Αυτός είναι ο κύριος λόγος που έγινε τόσο γνωστό το game και μέχρι σήμερα συνεχίζει να έχει καλύτερο AI από πολλά games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αυτός είναι ο κύριος λόγος που έγινε τόσο γνωστό το game και μέχρι σήμερα συνεχίζει να έχει καλύτερο AI από πολλά games.

Με την διαφορά ότι οι μάχες γίνονταν σε κλειστά περιβάλλοντα οπότε ίσως θα έπρεπε να γίνουν λιγότεροι υπολογισμοί από τους developers σχετικά με την καλή απόδοση της AI. 

Ενώ για παράδειγμα στο Half Life 2 ή στο Far Cry 1 οι μάχες γίνονταν σε ανοικτούς χώρους οπότε θέλει παραπάνω δουλειά στον τομέα αυτό. Καλά στο DOOM 3 η AI ήταν για τα μπάζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Με την διαφορά ότι οι μάχες γίνονταν σε κλειστά περιβάλλοντα οπότε ίσως θα έπρεπε να γίνουν λιγότεροι υπολογισμοί από τους developers σχετικά με την καλή απόδοση της AI. 

Ενώ για παράδειγμα στο Half Life 2 ή στο Far Cry 1 οι μάχες γίνονταν σε ανοικτούς χώρους οπότε θέλει παραπάνω δουλειά στον τομέα αυτό. Καλά στο DOOM 3 η AI ήταν για τα μπάζα.

Δεν είμαι ειδικός και μπορεί να ισχύει αυτό που λες, αλλα υποθέτω ότι δεν έχει σημασία γιατί η υπολογιστική ισχύ που έχουμε σήμερα παίζει να είναι αστρονομικά μεγαλύτερη από ότι είχαμε το 2005.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν είμαι ειδικός και μπορεί να ισχύει αυτό που λες, αλλα υποθέτω ότι δεν έχει σημασία γιατί η υπολογιστική ισχύ που έχουμε σήμερα παίζει να είναι αστρονομικά μεγαλύτερη από ότι είχαμε το 2005.

 

Δεν έχει να κάνει με την υπολογιστική ισχύ αλλά με τον προγραμματισμό της AI του κάθε παιχνιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...