Προς το περιεχόμενο

Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

EGS_Warhammer40000ChaosGateDaemonhunters

Οδηγήστε το μεγαλύτερο όπλο της ανθρωπότητας, τους Γκρίζους Ιππότες, ενάντια στις καταστροφικές δυνάμεις του Χάους σε αυτό το βάναυσο και γρήγορο RPG με turn-based combat. Ξεριζώστε και σταματήστε μια ύπουλη πλοκή για να μολύνει τον γαλαξία με το Bloom, μια διαγαλαξιακή κοσμική πανώλη ικανή να σαπίσει κόσμους στη λήθη. Θωρακισμένοι με πίστη, θωρακισμένοι με αφοσίωση, η ίδια η ύπαρξη των Γκρίζων Ιπποτών έχει τις ρίζες του στο μυστήριο. Ζήστε τη ζωή στην 41η χιλιετία και ακολουθήστε το ταξίδι αυτών των επίλεκτων πολεμιστών σε μια αφήγηση που έγραψε ο καταξιωμένος συγγραφέας της Μαύρης Βιβλιοθήκης, Aaron Dembski-Bowden.

 

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ πρόσφατα το τσίμπησα. Χαλαρά θα πίστευα ότι το game είναι από Firaxis, ότι πιο XCOM clone (- Phoenix Point) έχω δει. Βασικά μέχρι στιγμής είναι το πρώτο xcomlike game που νομίζω το προτιμώ από το XCOM2, μονο και μονο για δυο πράγματα, ότι δεν έχει shots στα πουλια και λόγο του theme του. Καλά εννοείτε ότι γνωρίζω άπειρο ελάχιστα από Warhammer lore, ειδικά από 40K.

Πάντως μέχρι στιγμής το game είναι παρα πολύ καλο, δεν φτάνει το XCOM2 σε σύνολο, αλλα πιστεύω το πλησιάζει πολύ. Το optimization είναι λίγο ελεεινό. Btw δεν πείρα το DLC γιατί διάβασα πολλά παράπονα. Με το καλο όταν και άμα στρώσει.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χμ... νόμιζα ότι είχαμε ήδη topic γι' αυτό, αλλά μάλλον το είχα ξεχάσει.

Μου βγήκαν τα μάτια με το google translate, Skull! Heresy!

Το είχα τερματίσει στις σχεδόν 55 ώρες, αλλά δεν αγόρασα/έβαλα το Duty Eternal DLC.
Κάποια στιγμή πρέπει να το κάνω και να το τερματίσω μια δεύτερη φορά.
Γενικά μου άρεσε αν και η ιστορία είχε κάποια...θέματα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που να μην το διόρθωνα και λίγο :P

Μέχρι στιγμής το story είναι serviceable, η inquisitor είναι λίγο αντιπαθητική, που φαντάζομαι βγάζει νόημα για inquisitor αλλα ο grand master της την λέει καλά. :P

Πάντως το game είναι δύσκολο, ξεκίνησα normal και ένας συνδυασμός κακών missions και κακών επιλογων purged το playthrough μου. :P

Ξεκίνησα ένα στο easy τώρα, αλλα δυστυχώς είναι αρκετά easy. Δυστυχώς κακό implementation και δεν αλλάζει ξανά. Ίσως το τρέξω να το ψιλό μάθω, γιατί το game sucks στο να σου εξηγήσει σημαντικά πράγματα.

ps. Το game πάντως σε dx11 τρέχει κάκιστα, με forced vulkan τρέχει καλύτερα, σε μένα έχει 10-20 fps διαφορα. Απορώ γιατί το game δεν έχει την επιλογή.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μέχρι στιγμής το story είναι serviceable, η inquisitor είναι λίγο αντιπαθητική, που φαντάζομαι βγάζει νόημα για inquisitor αλλα ο grand master της την λέει καλά. :P

Ισχύει ότι οι inquisitors έχουν αυτό το "κάνω ό,τι θέλω και θα υπακούσετε" στυλάκι στο Warhammer 40k, γιατί η Inquisition γενικά είναι σχεδόν ανέγγιχτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε εσεις....μια το hard west 2...μια το αλλο το αλα indie (δεν ειμαι σπιτι+δεν θυμαμαι το ονομα του) μια αυτο....δηλ μπαστα λιγο εχουμε και overwatch να παιξουμε, δεν εχουμε χρονο για ολα

edit: εε εννουσα καλο ειναι?

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα πιο πάνω είναι το πιο xcomlike game που έχω παίξει, δηλαδή άμα σου αρέσει το xcom, τότε θα σου αρέσει και αυτό. Ειδικά άμα γουστάρεις Warhammer, τότε το game είναι must play.

Πέρα από το performance, που λύνεται κάπως με vulkan, το game έχει δυο θέματα. Το ένα είναι ότι δεν σου εξηγεί βασικά πράγματα, αλλα μπορείς να δεις κάνα guide και το άλλο είναι το difficulty balance, που είναι ότι νάνε και δεν διορθώνεται.

Το easy είναι super easy, το medium είναι hard και το hard είναι μαστίγωμα. Καλά το very hard ούτε συζήτηση δεν το ακούμπησα καν, μάλλον είναι party στο torture dungeon του Khorne. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game το είχα καιρό στο κάδρο και το αγόρασα τελικά τα χριστούγεννα με έκπτωση. Πολύ μικρή η σχέση μου με το warhammer 40000 lore, ξεκίνησα στα τυφλά αλλά στην πορεία εκεί που τα βρήκα σκούρα διάβασα για καποια build και έχτισα μια καλή ομάδα με  διάκριτους ρόλους... Το παιχνίδι πολύ καλό έχοντας παίξει και σχεδόν τα πάντα από το συγκεκριμένο είδος των ufo games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σταματάτε έτσι??εκεί να κοιμηθώ στην εξώπορτα στο χαλί αν δεν μου το μαζέψει και αυτό 😂

Δεν βλέπω να την γλυτώνω και να το τσιμπάω με έχετε ψήσει άσχημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dalan2007 είπε

Δεν σταματάτε έτσι??εκεί να κοιμηθώ στην εξώπορτα στο χαλί αν δεν μου το μαζέψει και αυτό 😂

Δεν βλέπω να την γλυτώνω και να το τσιμπάω με έχετε ψήσει άσχημα 

Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αλλα προσωπικά σπανια ανοίγω threads για games που δεν μου έκαναν εντύπωση. Aμα είσαι fan αυτών που ανέφερα, imho θα έπρεπε να το πάρεις χτες. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ναι οκ, αλλά δεν έχει σχέση με το παιχνίδι και ούτε με το timeline γιατί Horus Heresy = 30,000. :P

Έτσι για την πόρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...