Προς το περιεχόμενο

Beelink MINI S12 MINI PC N95 8GB DDR4 256GB SSD - Με κουπονι Aliexpress Τελικη τιμη € 140,67


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις, προφανώς θέλει καλά ενσωματωμένα γραφικά στα οποία οι ryzen είναι σαφώς καλύτεροι.

κανεις ΛΑΘΟΣ , σαφώς καλύτεροι οι σύγχρονοι INTEL σε αναπαραγωγή ποιοτικό βίντεο και με  πολύ μικρότερο util , το 4Κ/60ΗΖ το έχει στο "ρελαντί" το συγκεκριμένο και θα μπορείτε και να κάνετε και άλλες δουλειές ταυτόχρονα άνετα αν το συνδέτε με 2η οθόνη

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

 σαφώς καλύτεροι οι σύγχρονοι INTEL σε αναπαραγωγή ποιοτικό βίντεο

Καλό ανέκδοτο. Ακόμα και έτσι να ήταν γιατί να πάρει έναν σύγχρονο intel ενώ μπορεί να πάρει έναν μεταχειρισμένο 2200g / 3200g με 40-50 ευρώ να κάνει τη δουλειά του ;  HTPC θέλει ο άνθρωπος , όχι gaming pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Καλό ανέκδοτο. Ακόμα και έτσι να ήταν γιατί να πάρει έναν σύγχρονο intel ενώ μπορεί να πάρει έναν μεταχειρισμένο 2200g / 3200g με 40-50 ευρώ να κάνει τη δουλειά του ;  HTPC θέλει ο άνθρωπος , όχι gaming pc.

Επειδή έχω μαύρα μεσάνυχτα επί του θέματος, μηπως είσαι σε θεση να μου προτείνεις 1 windows mini PC να το έχω μόνιμα στην 4Κ τηλεόραση  για χρήση KODI  σε 4Κ ταινίες και Youtube και τυπικό σερφάρισμα στο διαδίκτυο? Tv box έχω απλά θα προτιμούσα windows apo androind. Σε ευχαριστώ

Επεξ/σία από agiannalo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, greekfragma είπε

τρελό χαντάκωμα με single channel μνήμη. όχι οτι θα πηγαίνει άσχημα αλλά αν το είχαν με dual πραγματικά θα πέταγε.

 

12 ώρες πριν, makhs5 είπε

Μονο οτι εχει single channel μνημη, αλλα και παλι ειδικα σε αυτη τη τιμη το παραβλεπουμε

Τα γράφετε αυτά επειδή (όπως φαίνεται στο βίντεο) έχει ένα slot μόνο; Τα άλλα στην αγορά έχουν 2 slot δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, agiannalo είπε

Επειδή έχω μαύρα μεσάνυχτα επί του θέματος, μηπως είσαι σε θεση να μου προτείνεις 1 windows mini PC να το έχω μόνιμα στην 4Κ τηλεόραση  για χρήση KODI  σε 4Κ ταινίες και Youtube και τυπικό σερφάρισμα στο διαδίκτυο? Tv box έχω απλά θα προτιμούσα windows apo androind. Σε ευχαριστώ

Περίμενε να πέσει η τιμή του, πριν κανα μήνα έκανε 150.Πρέπει να προσθέσεις cpu, μνήμες (παίρνει μέχρι 2 μνήμες για λαπτοπ), δίσκο. Δέχεται μόνο ΑΜ4 athlon/ryzen με ενσωματωμένα γραφικά και cooler μέχρι 47 mm.

https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini X300 Series/index.asp

 

Επεξ/σία από fotaras76
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Περίμενε να πέσει η τιμή του, πριν κανα μήνα έκανε 150.Πρέπει να προσθέσεις cpu, μνήμες (παίρνει μέχρι 2 μνήμες για λαπτοπ), δίσκο. Δέχεται μόνο ΑΜ4 athlon/ryzen με ενσωματωμένα γραφικά και cooler μέχρι 47 mm.

https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini X300 Series/index.asp

 

Αυτό είναι μόνο κουτί;

Χωρίς τίποτα άλλο μέσα;

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τούμπανο είναι. Το κοτσάρεις με vesa πίσω από την TV, παίρνεις ασύρματο πληκτρολόγιο+πόντικα και τα μόνα καλώδια που υπάρχουν είναι ρεύμα και δίκτυο. Για χρήση στην TV, μια χαρά μηχάνημα είναι.

Hint, κάνουν και για μικρά serverάκια, ειδικά με την κατανάλωση που έχουν είναι τιμιότατα για homelab.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Billator είπε

150 ευρώ + 24% ΦΠΑ είναι το όριο του IOSS οπότε και το όριο στο οποίο μπορείς να πληρώσεις το ΦΠΑ στο Aliexpress κατευθείαν για να μην έχεις τελωνείο.

πως υπολογιζεται ομως;

πχ αν πάρω την έκδοση με τα 16GB βγαίνει 186,68€ αλλά με την προσφορά-κουπόνι παει στα 151€ 

Καλυπτόμαστε ή κοιτάνε αρχική τιμή;

Επεξ/σία από Bitbit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

Περίμενε να πέσει η τιμή του, πριν κανα μήνα έκανε 150.Πρέπει να προσθέσεις cpu, μνήμες (παίρνει μέχρι 2 μνήμες για λαπτοπ), δίσκο. Δέχεται μόνο ΑΜ4 athlon/ryzen με ενσωματωμένα γραφικά και cooler μέχρι 47 mm.

https://www.asrock.com/nettop/AMD/DeskMini X300 Series/index.asp

 

έχεις να προτείνεις κάτι που να είναι ήδη στημένο και να μην χρειάζεται να αγοράσεις τίποτα έξτρα? Απλά να το συνδέσεις απευθίας στην τηλεόραση και να κάνεις κατευθείαν την δουλειά σου (οικονομικά). Τονίζω την ασχετοσύνη μου  και δεν νοιάζομαι ΚΑΘΟΛΟΥ για παιχνίδια, απλά χρήση KODI  σε 4Κ ταινίες και Youtube. Συγνώμη προκαταβολικα αν γίνομαι κουραστικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...