Προς το περιεχόμενο

αγγλια τελωνειο


Θοδωρής005
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Engimek,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν έχεις τελωνειο μαν μου. Το έχω γράψει 3 φορές. 

Φίλε μπορεί να έχεις δίκιο αλλά εξήγησε μου κάτι. Γιατί στις αξιολόγησεις χάρτες για το τελωνείο γράφουν όλοι ακόμη και εντός ευρωπαϊκης ότι χρεωθηκαν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Θοδωρής005 είπε

Φίλε μπορεί να έχεις δίκιο αλλά εξήγησε μου κάτι. Γιατί στις αξιολόγησεις χάρτες για το τελωνείο γράφουν όλοι ακόμη και εντός ευρωπαϊκης ότι χρεωθηκαν; 

Αν έχει επιλογή να πληρώσεις με PayPal, προχωράς και κρατάς την παραπάνω εικόνα για αποδεικτικό. Αν σου έρθει τελωνειο, ζητάς επιστροφή χρημάτων. Αν είναι legit κατάστημα, τότε ή δεν θα έχει χρέωση όπως λέει, ή θα πρέπει να δεχτεί επιστροφή χρημάτων αν τελικά βρεθείς με τελωνειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αν έχει επιλογή να πληρώσεις με PayPal, προχωράς και κρατάς την παραπάνω εικόνα για αποδεικτικό. Αν σου έρθει τελωνειο, ζητάς επιστροφή χρημάτων. Αν είναι legit κατάστημα, τότε ή δεν θα έχει χρέωση όπως λέει, ή θα πρέπει να δεχτεί επιστροφή χρημάτων αν τελικά βρεθείς με τελωνειο. 

ναι δεχονται επιστροφη χρηματων απλα πρεπει να πληρωσεις τα μεταφορικα οπου και εκει ακριβα ειναι 37 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/3/2023 στις 9:35 ΜΜ, Θοδωρής005 είπε

 

Screenshot_20230325_213530.jpg

Εχω το σωστο λινκ? -> https://f1store2.formula1.com/en/delivery-and-shipping/ch-1364

image.png.762864f74e35cb32d091a92d4002785f.png

Αν ναι, εδω λεει οτι ολα στελνονται απο Αγγλια, και εχει τελωνειο για τις υπολοιπες χωρες. Το παραπανω screenshot απο που ειναι?

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Εχω το σωστο λινκ? -> https://f1store2.formula1.com/en/delivery-and-shipping/ch-1364

image.png.762864f74e35cb32d091a92d4002785f.png

Αν ναι, εδω λεει οτι ολα στελνονται απο Αγγλια, και εχει τελωνειο για τις υπολοιπες χωρες. Το παραπανω screenshot απο που ειναι?

Από το ίδιο site απλά όπως λέει μπορεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Θοδωρής005 είπε

Από το ίδιο site απλά όπως λέει μπορεί 

Δεν βρηκα το δικο σου screenshot καπου στην σελιδα, αντιθετως βρηκα και αυτο στα terms της σελιδας

https://f1store2.formula1.com/en/f1-terms-and-conditions/ch-1395

image.png.e19a57808c7d9d03f3285b6d1b3a573c.png

Οποτε τελωνειο για εκτος UK

Με standard, και αρα ΕΛΤΑ ισχυει ο τιμοκαταλογος ΕΛΤΑ. Αλλιως με κουριερ ανεβαινει πολυ το κοστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Δεν βρηκα το δικο σου screenshot καπου στην σελιδα, αντιθετως βρηκα και αυτο στα terms της σελιδας

https://f1store2.formula1.com/en/f1-terms-and-conditions/ch-1395

image.png.e19a57808c7d9d03f3285b6d1b3a573c.png

Οποτε τελωνειο για εκτος UK

Με standard, και αρα ΕΛΤΑ ισχυει ο τιμοκαταλογος ΕΛΤΑ. Αλλιως με κουριερ ανεβαινει πολυ το κοστος

φιλος που παραγειλε περσι με standard δεν πληρωσε τελωνειο για αυτο και λεει may be subject δηλαδη ισως εν τελει του ηρθε με acs

κατι αλλο αν και δεν υπαρχει καποια λυση ας κανω την ερωτηση. Εβγαλα προπληρωμενη καρτα για αγορες στο διαδικτυο δεν ενημερωθηκα ομως οτι χρειαζεται ταυτοποιηση αρα και κωδικοι winbank.μου ειπαν οτι πρεπει να βγαλω κωδικους αλλα χρειαζεται και μια χρεωστικη καρτα,ομως εγω αυτην την στιγμη δεν μπορω να βγαλω χρεωστικη .υπαρχει καποιος τροπος αλλος ετσι ωστε να κανω εστω μια συναλλαγη απο το ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Θοδωρής005 είπε

φιλος που παραγειλε περσι με standard δεν πληρωσε τελωνειο για αυτο και λεει may be subject δηλαδη ισως εν τελει του ηρθε με acs

Σου γραφω με βαση το αρχικο σου screenshot οτι δεν θα πληρωσεις τελωνειο, μου λες οτι στις αξιολογησεις gmaps γραφουν οτι πληρωνουν τελωνειο. Ψαχνω ο ιδιος τι λεει στο site, και παρολο που δεν βρηκα το ιδιο screenshot με το δικο σου, αλλά άλλα που λεει οτι πληρωνεις τελωνειο, μου λες οτι ο φιλος σου δεν πληρωσε τελωνειο.

Αρα τι μπορουμε να σου πουμε εμεις εδω? Προχωρα με την αγορα, ισως πληρωσεις, ισως οχι 🤷‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Σου γραφω με βαση το αρχικο σου screenshot οτι δεν θα πληρωσεις τελωνειο, μου λες οτι στις αξιολογησεις gmaps γραφουν οτι πληρωνουν τελωνειο. Ψαχνω ο ιδιος τι λεει στο site, και παρολο που δεν βρηκα το ιδιο screenshot με το δικο σου, αλλά άλλα που λεει οτι πληρωνεις τελωνειο, μου λες οτι ο φιλος σου δεν πληρωσε τελωνειο.

Αρα τι μπορουμε να σου πουμε εμεις εδω? Προχωρα με την αγορα, ισως πληρωσεις, ισως οχι 🤷‍♂️

Οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Θοδωρής005 είπε

.υπαρχει καποιος τροπος αλλος ετσι ωστε να κανω εστω μια συναλλαγη απο το ιντερνετ?

Φτιάξε paypal και βρες ενα φίλο/γνωστό που έχει κάρτα και paypal, ώστε να σου στείλει λεφτά. Θα μπουν ως balance στο λογαριασμό σου. Εσύ του δίνεις τα λεφτά μετρητά στο χερι.

Το κατάστημα δέχεται πληρωμές με paypal (επιβεβαίωσέ το) οπότε μετά κάνεις εσύ την αγορά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Θοδωρής005 είπε

κατι αλλο αν και δεν υπαρχει καποια λυση ας κανω την ερωτηση. Εβγαλα προπληρωμενη καρτα για αγορες στο διαδικτυο δεν ενημερωθηκα ομως οτι χρειαζεται ταυτοποιηση αρα και κωδικοι winbank.μου ειπαν οτι πρεπει να βγαλω κωδικους αλλα χρειαζεται και μια χρεωστικη καρτα,ομως εγω αυτην την στιγμη δεν μπορω να βγαλω χρεωστικη .υπαρχει καποιος τροπος αλλος ετσι ωστε να κανω εστω μια συναλλαγη απο το ιντερνετ?

Βγάζεις payzy της cosmote που τα κάνεις όλα από το σπίτι. Αλλά και πάλι θες κάποια κάρτα για να στέλνεις χρήματα σε αυτήν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Βγάζεις payzy της cosmote που τα κάνεις όλα από το σπίτι. Αλλά και πάλι θες κάποια κάρτα για να στέλνεις χρήματα σε αυτήν. 

πως; εχω βγαλει προπληρωμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα. Αγοράζω μια αντλία νερού για ψυγείο απο Λονδίνο αξίας 105 λίρες. Μεταφορικά 27. Τελωνείο πόσο θα πληρώσω και επιλογή μεταφορικής τι να δηλώσω; Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...