Προς το περιεχόμενο

Οικονομικότερο και τίμιο supermarket κατα τη γνώμη σας;


trelaras22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Ο θανόπουλος είναι λίγο underrated πάντως. Στης νέας Ερυθραίας και στης Κηφισιάς που έχω πάει 2-3 φορές έχει καλή ποικιλία και γενικά ωραία καταστήματα

"Φαρμακείο" οι τιμές του πάντως, ακριβότερος ακόμα και από ΑΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, haris_216 είπε

Όπως να λιγουρεύτηκες ένα κουλούρι από υπαίθριο κουλουρτζή.

Ή να περπάτησες σε ένα πεζόδρομο και να είδες κάποιο μουσικό ή γκρουπάκι να παίζει μουσική και να θέλεις να ρίξεις τον "οβολό" σου.

Ή να θες να δώσεις ένα tip σε κάποιον που σε σέρβιρε και να γνωρίζεις ότι πολλές φορές δεν καταλήγουν εκεί τα tips, ειδικά όταν περνάνε μέσα από το pos του καταστήματος (δεν λέω αν είναι σωστό ή όχι αλλά για το τι συμβαίνει).

Ή τέλος να περπατάς με ένα φίλο, να γουστάρετε το ίδιο άτομο που είδατε και να λύσετε το "θέμα" του ποιος θα την "πέσει" με ένα "κορώνα ή γράμματα" :P

Πάνε με αμάξι στο ΣΜ αλλά δεν έχουν χώρο για ένα κέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Narayan είπε

"Φαρμακείο" οι τιμές του πάντως, ακριβότερος ακόμα και από ΑΒ.

Καλά προφανώς (χτυπάει και στις δήθεν high περιοχές) αλλά αν συγκρίνω θανοπουλο με ΑΒ είναι η μέρα με τη νύχτα.

Για μένα το μόνο καλό με τα ΑΒ είναι ένα shop n go σε κοντινή περιοχή μου που βολέυει επειδή κλείνει στις 10 και εγώ σχολάω 9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Πάνε με αμάξι στο ΣΜ αλλά δεν έχουν χώρο για ένα κέρμα.

υπαρχει πολυς κοσμος που δεν αγγιζει κερματα τα συχαινετε πιο πολυ και απο τα χαρτονομισματα.

δεν εχει να κανει σαφεστατα με αυτο που γραφεις. Ξερω ατομο οπου ακομα και προ covid τα παιρναγε με μαντηλακια.

εγω ειδικα τα τσιγκινα πως στο καλο ειναι αυτα τα 1λεπτο δυο λεπτα μιλαμε εχουνβ και αυτη την μυρωδια που σου μενει σδτα χερια ουτε να τα βλεπω δεν θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, great είπε

υπαρχει πολυς κοσμος που δεν αγγιζει κερματα τα συχαινετε πιο πολυ και απο τα χαρτονομισματα.

δεν εχει να κανει σαφεστατα με αυτο που γραφεις. Ξερω ατομο οπου ακομα και προ covid τα παιρναγε με μαντηλακια.

εγω ειδικα τα τσιγκινα πως στο καλο ειναι αυτα τα 1λεπτο δυο λεπτα μιλαμε εχουνβ και αυτη την μυρωδια που σου μενει σδτα χερια ουτε να τα βλεπω δεν θελω

Το έχω κι εγώ το ocd μου, αλλά με άλλα πράγματα και όχι με τα κέρματα...ακόμη :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, great είπε

υπαρχει πολυς κοσμος που δεν αγγιζει κερματα τα συχαινετε πιο πολυ και απο τα χαρτονομισματα.

δεν εχει να κανει σαφεστατα με αυτο που γραφεις. Ξερω ατομο οπου ακομα και προ covid τα παιρναγε με μαντηλακια.

εγω ειδικα τα τσιγκινα πως στο καλο ειναι αυτα τα 1λεπτο δυο λεπτα μιλαμε εχουνβ και αυτη την μυρωδια που σου μενει σδτα χερια ουτε να τα βλεπω δεν θελω

με μονόλεπτα και δίλεπτα δεν παίρνεις καροτσάκι.

Καροτσάκι λαϊκής και καθάρισες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Narayan είπε

"Φαρμακείο" οι τιμές του πάντως, ακριβότερος ακόμα και από ΑΒ.

προφανως. 

ο Θανοπουλος θεωρειται πολυτελειας, οπως πχ ο Μπαλασκας στα Νοτια Προαστια. 

που αλλου θα βρεις μαρμελαδα Σαγκουινι στις 9 το βραδυ Σαβατου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, great είπε

δεν κουβαλαω τα κλειδια του σπιτιου μαζι μου στο supermarket 😁 (αλήθεια)

οπως ?

οχι ακομα δεν εχει εφαρμογη, μεσω web και ειναι ευχρηστο. Εχει προηγουμενες παραγγελιες αλλα δεν βολευει αυτο τοσο οσο το οτι μπορεις να εχεις αγαπημενα και λίστες δηλαδη μια λιστα ΣΚ μια ξερω γω "ερχετε η πεθερα" κτλ κτλ

Τι να σου πω, εγώ νιώθω ανασφάλεια να βγω χωρίς έστω λίγα μετρητά. Ένα νερό να θες να πάρεις από ένα περίπτερο, ένα pos που δεν λειτουργεί, οτιδήποτε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Kag1ante είπε

Ο θανόπουλος είναι λίγο underrated πάντως. Στης νέας Ερυθραίας και στης Κηφισιάς που έχω πάει 2-3 φορές έχει καλή ποικιλία και γενικά ωραία καταστήματα

Σε σύγκριση με τα υπόλοιπα φαρμακεία της ελληνικής αγοράς, είναι σε καλό επίπεδο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2023 στις 1:02 ΜΜ, armagedwnn είπε

Διάβασα 3 φορές το σχόλιο σου και ακόμη δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.

"ο Σκλαβενίτης ειναι ο ποιο ακριβός γιατί αγοράζει με +50 % πολλές φορές δωρεάν προϊόντα απο της εταιρίες και δεν βλέπω να της περνάει στο ραφι αυτες της εκπτωσεις"

Αγοράζει δωρεάν, με +50% ακατανότητο. Αλλά μας λες ότι τα παίρνει τσάμπα και απλά δεν τα δίνει τσάμπα άρα είναι ο πιο ακριβώς. ??????

Και ο άλλος απέναντι έχει κοτόπουλα του Μιμίκου, για εμένα είναι το ίδιο καλά με του Νιτσιάκου.

Έχεις αποδείξεις ότι τα άλλα s/m δούνε κάτι χτυπημένο δεν το γυρνάνε πίσω;

Λες ξέρεις από που αγοράζει μαναβική και παίρνει την α ποιότητα ενώ οι άλλοι δεν παίρνουν. Εδώ λες απλά πράγματα που δεν ισχύουν. Ποιοι είναι οι άλλοι και από που παίρνουν αφού γνωρίζεις; Η κάτι άλλο πας σε supermarket το χειμώνα και θες ντομάτες (που δεν υπάρχουν πολλές) αν θες Ελληνικές 80% θα πετύχεις θερμοκηπίου Κρήτης σε όλα τα s/m τα lidl φού ξέρεις από που παίρνουν;

ο Σκλαβενίτης με 3.5 δις τζίρο οταν παει για παραγγελία πχ στα μακαρόνια αγοραζει τέτοια ποσότητα που του δίνουν ενα ποσοστο δωρο πχ +30 % γιατι ειναι ο ποιο δυνατος αυτο δεν το βλεπω στο ραφι δεν γινεται πχ στην πατρα ο ανδρικοπουλος να ειναι ποιο φτηνος απο τον σκλαβενιτη .... σε πολλες περοπτωσεις οι μικροι εχουν καλυτερες τιμες βεβαια εχουν και λιγοτερα εξοδα ... ναι το λιντ αγοράζει  Α ΠΟΙΟΤΗΤΑ  τι δεν καταλαβες?? η μαναβική του ειναι η καλύτερη .. εγω πχ για να μπω σε ενα μαγαζί τους έδωσα ένα +50 δώρο και μιλάμε για μικρος παράγωγος 

Στις 31/3/2023 στις 12:51 ΜΜ, baggosGR είπε

Δεν ξέρω τι προσέχουν και πόσο πλέον, πάντως γνωστός μου, πρώην υπεύθυνος καταστήματος lidl, μαζί με άλλους ουρουκ-χαϊ συναδέλφους έπαιζαν πασούλες με τα λάχανα. Μετά το τεστ, η μπάλα πήγαινε προς πώληση κι όλα καλά.

απάντησες μονός σου πρώην υπεύθυνος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...