Προς το περιεχόμενο

Mini Pc - ACEMAGICIAN AM06 Pro (Ryzen 5 5600U, 16GB DDR4 (2x8GB) 3200Mhz, 512GB M2 2280 SSD, Windows 11 Pro) 264 € [ΤΕΛΟΣ]


venuets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έγω έχω βάλει στην άκρη 3700x με rx580 και το ανοίγουν τα μικρά καμιά φορά μόνο για να παίξουν. το ace το έχω 24 ώρες ανοιχτό και καίει 0.3 kwh τη μέρα. για καθημερινή χρήση browsing streaming κτλ είναι υπεραρκετότατο. τρέχει και 2 virtual machines παράλληλα. κανένα πιο αξιόπιστο δίσκο θέλει μόνο και παραπάνω μνήμη. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παμε παλι ξανα, αυτη την φορα στο σωστο θεμα.

ΣΕΝΤΟΝΙ ALERT

Εαν ενδιαφερετε καποιος ας διαβασει, ειναι ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.

Σε αντιθεση με εσας εγω πληρωσα 105ευρω για το μικρο μηχανακι, δεν το εστειλαν, περιμενα σαν χαζος ολο το Πασχα και στο ενδιαμεσο δεν ειχα PC, τελικα πηγα και αγορασα με 60ευρω ενα ανακατασκευασμενο και εκανα την δουλεια μου.

Παμε τωρα...
Μου επιστρεφουν σε δολλαρια οτι πληρωσα. Τελικα μου βγηκαν λιγο λιγοτερα χρηματα στην επιστροφη, εχασα περιπου 5ευρω στο πηγαινε-ελα.
Μετα απο λιγο καιρο μου σκαει τηλεφωνο απο εκτελωνιστες dhl οτι εχουν ενα δεμα για εμενα που πρεπει να εκτελωνιστει και μου ζητησαν email, τους δινω email και λαμβανω ενα αιτημα να στειλω το order number με στοιχεια και ποσο πληρωσα, δεν ηξερα ομως για ποια παραγγελια ειναι, το μυαλο μου πηγε πρωτα σε αυτο το μηχανακι που παραγγειλα.

Στελνω email στους κινεζους και μου λενε οτι δεν ειναι απο αυτους, και εχει γινει λαθος απο τα logistics τους.

Μετα απο λιγο μου λενε οτι τελικα το δεμα ειναι το δικο τους μηχανακι, αυτο που μου πιστωσαν και δεν εστειλαν.

Μετα μου προτειναν να πληρωσω 54$ και το κστος εκτελωνισμου και ειναι δικο μου, γκρινιαξα οτι η σελιδα ελεγε αποστολη απο Ευρωπη και ΟΧΙ απο Κινα, οτι δεν με συμφαιρει με τον εκτελωνισμο κλπ

Μετα μου προτειναν να μην πληρωσω τιποτα παρα μονο το κοστος εκτελωνισμου, τους ζηταω να μου στειλουν email με κοστος για να μην με σκισουν στο τελωνειο.

Δεν στελνουν τιποτα και με ενημερωνουν οτι κανονισαν να επιστραφει το μηχανακι πισω.

Οκ τι ειχαμε τι χασαμε.

Και σημερα παρελαβα ενα δεμα  και ειναι το μηχανακι, αυτο που μου πιστωσαν τα χρηματα, και αυτο που δεν εστειλαν.

Δεν εχω πληρωσει απολυτος τιποτα, πως ηρθε απο το τελωνειο χωρις να πληρωσω χρηματα;



ΥΓ Εχω την εντυπωση οτι οσοι πηρατε αυτο το πραγμα την εχετε πατησει πολυ ασχημα ετσι και χαλασει
 

aceminifinal.jpg

aceminifinal2.jpg

aceminifinal3.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, safridia είπε

Παμε παλι ξανα, αυτη την φορα στο σωστο θεμα.

ΣΕΝΤΟΝΙ ALERT

Εαν ενδιαφερετε καποιος ας διαβασει, ειναι ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.

Σε αντιθεση με εσας εγω πληρωσα 105ευρω για το μικρο μηχανακι, δεν το εστειλαν, περιμενα σαν χαζος ολο το Πασχα και στο ενδιαμεσο δεν ειχα PC, τελικα πηγα και αγορασα με 60ευρω ενα ανακατασκευασμενο και εκανα την δουλεια μου.

Παμε τωρα...
Μου επιστρεφουν σε δολλαρια οτι πληρωσα. Τελικα μου βγηκαν λιγο λιγοτερα χρηματα στην επιστροφη, εχασα περιπου 5ευρω στο πηγαινε-ελα.
Μετα απο λιγο καιρο μου σκαει τηλεφωνο απο εκτελωνιστες dhl οτι εχουν ενα δεμα για εμενα που πρεπει να εκτελωνιστει και μου ζητησαν email, τους δινω email και λαμβανω ενα αιτημα να στειλω το order number με στοιχεια και ποσο πληρωσα, δεν ηξερα ομως για ποια παραγγελια ειναι, το μυαλο μου πηγε πρωτα σε αυτο το μηχανακι που παραγγειλα.

Στελνω email στους κινεζους και μου λενε οτι δεν ειναι απο αυτους, και εχει γινει λαθος απο τα logistics τους.

Μετα απο λιγο μου λενε οτι τελικα το δεμα ειναι το δικο τους μηχανακι, αυτο που μου πιστωσαν και δεν εστειλαν.

Μετα μου προτειναν να πληρωσω 54$ και το κστος εκτελωνισμου και ειναι δικο μου, γκρινιαξα οτι η σελιδα ελεγε αποστολη απο Ευρωπη και ΟΧΙ απο Κινα, οτι δεν με συμφαιρει με τον εκτελωνισμο κλπ

Μετα μου προτειναν να μην πληρωσω τιποτα παρα μονο το κοστος εκτελωνισμου, τους ζηταω να μου στειλουν email με κοστος για να μην με σκισουν στο τελωνειο.

Δεν στελνουν τιποτα και με ενημερωνουν οτι κανονισαν να επιστραφει το μηχανακι πισω.

Οκ τι ειχαμε τι χασαμε.

Και σημερα παρελαβα ενα δεμα  και ειναι το μηχανακι, αυτο που μου πιστωσαν τα χρηματα, και αυτο που δεν εστειλαν.

Δεν εχω πληρωσει απολυτος τιποτα, πως ηρθε απο το τελωνειο χωρις να πληρωσω χρηματα;



ΥΓ Εχω την εντυπωση οτι οσοι πηρατε αυτο το πραγμα την εχετε πατησει πολυ ασχημα ετσι και χαλασει
 

aceminifinal.jpg

aceminifinal2.jpg

aceminifinal3.jpg

Φίλε μου εγώ παρέλαβα κανονικά, ούτε τελωνείο μπήκε ούτε πουθενά ήρθε απευθείας. Όσο για την εγγύηση δεν είχα ποτέ θέμα για να έχω και τώρα νομίζω. 
Όσο για το ότι το παρέλαβες τσάμπα καλοδούλευτο μακάρι να το χαρείς κι εμένα όταν μου κάτσει 3060 δωρεάν από το Amazon μια χαρά ήταν. Γι’ αυτό τώρα που ξέρουμε ότι πήρες τα λεφτά πίσω θα κεράσεις μπουκάλια στον Καρρα. 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Για πες μας και τη δική σου ιστορία...

Α τίποτα είχε σκάσει κανονικά 3060 και μια εβδομάδα μετά ήρθε και δεύτερη  ωραία να έχω πληρώσει δεύτερη 

Απλά ίσως να την έστειλαν γιατί είχε αργήσει η πρώτη (παραγγελία μέσα σε γιορτές)  από Αμαζόν de ήταν  😆

Το ίδιο έχει γίνει και με βιβλία από αμαζον 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις καμια ιδεα πως ηρθε χωρις να πληρωθει τιποτε απο εμενα για τελωνειο; Και να καλεσω στο τηλεφωνο δεν απανταει κανεις. Και οχι δεν ειναι δημοσιο, ειναι χειροτερο δημοσιο, ειναι UPS δημοσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, safridia είπε

Παμε παλι ξανα, αυτη την φορα στο σωστο θεμα.

ΣΕΝΤΟΝΙ ALERT

Εαν ενδιαφερετε καποιος ας διαβασει, ειναι ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.

Σε αντιθεση με εσας εγω πληρωσα 105ευρω για το μικρο μηχανακι, δεν το εστειλαν, περιμενα σαν χαζος ολο το Πασχα και στο ενδιαμεσο δεν ειχα PC, τελικα πηγα και αγορασα με 60ευρω ενα ανακατασκευασμενο και εκανα την δουλεια μου.

Παμε τωρα...
Μου επιστρεφουν σε δολλαρια οτι πληρωσα. Τελικα μου βγηκαν λιγο λιγοτερα χρηματα στην επιστροφη, εχασα περιπου 5ευρω στο πηγαινε-ελα.
Μετα απο λιγο καιρο μου σκαει τηλεφωνο απο εκτελωνιστες dhl οτι εχουν ενα δεμα για εμενα που πρεπει να εκτελωνιστει και μου ζητησαν email, τους δινω email και λαμβανω ενα αιτημα να στειλω το order number με στοιχεια και ποσο πληρωσα, δεν ηξερα ομως για ποια παραγγελια ειναι, το μυαλο μου πηγε πρωτα σε αυτο το μηχανακι που παραγγειλα.

Στελνω email στους κινεζους και μου λενε οτι δεν ειναι απο αυτους, και εχει γινει λαθος απο τα logistics τους.

Μετα απο λιγο μου λενε οτι τελικα το δεμα ειναι το δικο τους μηχανακι, αυτο που μου πιστωσαν και δεν εστειλαν.

Μετα μου προτειναν να πληρωσω 54$ και το κστος εκτελωνισμου και ειναι δικο μου, γκρινιαξα οτι η σελιδα ελεγε αποστολη απο Ευρωπη και ΟΧΙ απο Κινα, οτι δεν με συμφαιρει με τον εκτελωνισμο κλπ

Μετα μου προτειναν να μην πληρωσω τιποτα παρα μονο το κοστος εκτελωνισμου, τους ζηταω να μου στειλουν email με κοστος για να μην με σκισουν στο τελωνειο.

Δεν στελνουν τιποτα και με ενημερωνουν οτι κανονισαν να επιστραφει το μηχανακι πισω.

Οκ τι ειχαμε τι χασαμε.

Και σημερα παρελαβα ενα δεμα  και ειναι το μηχανακι, αυτο που μου πιστωσαν τα χρηματα, και αυτο που δεν εστειλαν.

Δεν εχω πληρωσει απολυτος τιποτα, πως ηρθε απο το τελωνειο χωρις να πληρωσω χρηματα;



ΥΓ Εχω την εντυπωση οτι οσοι πηρατε αυτο το πραγμα την εχετε πατησει πολυ ασχημα ετσι και χαλασει
 

aceminifinal.jpg

aceminifinal2.jpg

aceminifinal3.jpg

Δεν παίζεις και κανα Τζόκερ μπας και......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, marksk είπε

μιας και έχει μικρή κατανάλωση το pc, και για καλώδιο σύνδεσης έχει usb, μπορώ να το συνδέσω σε ένα καλής ποιότητας powerbank σαν ups ;

Αν είναι ίδια η τάση εισόδου του pc με την τάση εξόδου του power bank μπορείς να το δοκιμάσεις. Το πολύ πολύ να κρατήσει λιγότερο από όσο θα περίμενες (το πιθανότερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marksk είπε

μιας και έχει μικρή κατανάλωση το pc, και για καλώδιο σύνδεσης έχει usb, μπορώ να το συνδέσω σε ένα καλής ποιότητας powerbank σαν ups ;

Δεν ειναι τοσο απλο.

Πρεπει το Powerbank να μπορει να σου δώσει τα Watt και τα Amper που θελεις.

Επίσης φορτιζοντας και ξεφορτιζοντας ταυτοχρονα την μπαταρια σου απλα θα την καταστρεψεις πιο γρηγορα.

Παρε ενα μικρο UPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, marksk είπε

μιας και έχει μικρή κατανάλωση το pc, και για καλώδιο σύνδεσης έχει usb, μπορώ να το συνδέσω σε ένα καλής ποιότητας powerbank σαν ups ;

https://www.public.gr/product/home/ilektrologikos-eksoplismos/ups/ups-lamtech-lam020670-15w-leuko/1600389

https://www.pinguin.gr/index.php?route=product/product&product_id=44091147

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2023 στις 10:07 ΜΜ, safridia είπε

Εχει κανεις καμια ιδεα πως ηρθε χωρις να πληρωθει τιποτε απο εμενα για τελωνειο; Και να καλεσω στο τηλεφωνο δεν απανταει κανεις. Και οχι δεν ειναι δημοσιο, ειναι χειροτερο δημοσιο, ειναι UPS δημοσιο

Εμένα μου ακούγεται σαν να το πλήρωσε ο πωλητής για να σου κάνει καλή εντύπωση. Δωράκι δηλαδή για να πεις καλά λόγια, damage control στα ελληνικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...