Προς το περιεχόμενο

Ahsoka (Disney+ Star Wars Series 2023)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 233
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

5o επεισόδιο:

Spoiler

Ξεκινάμε με Anak--όχι, έχουμε την Hera να βρίσκει το μέρος που έγινε το "πάρτυ" και τον Huyang να κρατάει το κράνος της Sabine και να μοιρολογεί
Οκ, Anakin time. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τον Clone Wars Anakin σε live action.
"Έχασες, αλλά είναι καλό γιατί σου δίνει ευκαρία να ζήσεις" (δεν το είπε έτσι ακριβώς, αλλά...ε; )
Live...or die. Ανατρίχιασα... :P
Αυτός ο πιλότος είναι το ίδιο πράγμα με τον Coulson στο MCU πριν τους Agents of SHIELD. Ξέρω, τον είχαμε δει και στο προηγούμενο επεισόδιο, αλλά είναι παντού.

Σε περίπτωση που ξεχάσαμε ότι η Hera χρησιμοποιεί τον βαθμό της, ΚΑΘΕ. ΦΟΡΑ.(τι "every now and then", πλάκα μας κάνεις; ) Μας το υπενθυμίζει.
Force Sensitive και η Hera;
"Για όσους δεν ξέρουν είναι γιος του Kanan που ήταν jedi" - Huyang
Live Action Clone Wars era Ahsoka
Κάνεις αστειάκια σε τέτοιες στιγμές; Ντροπή σου!
Πλακίτσα είχε η εναλλαγή Anakin-Vader
Νομίζω όλοι περιμέναμε να δούμε (ή να ακούσουμε) Rex.
Kόκκινο φωτόσπαθο τώρα
Δεύτερη φορά που αντιμετωπίζει τον Vader. Την πρώτη φορά στο Rebels έχασε (και πέθανε αν δεν κάνω λάθος) και έπρεπε να την σώσει ο Ezra με το World within Worlds.
Ε ναι, σιγά μην έχανε τώρα. Και ο Vader συνεχίζει να γίνεται ο μέγιστος jobber στα πρόσφατα... "Star Wars". Aυτός ήταν όλος ο Anakin, όλο παράξενα πράγματα έλεγε, δεν ξέρουμε αν έδειξε τίποτα στην Ahsoka τελικά και έχασε.
H Ahsoka πήγε φουλ Cal Kestis, πιάνει αντικείμενο και βλέπει αναμνήσεις, αν και είχε κάνει κάτι παρόμοιο και σε προηγούμενο επεισόδιο.
Φέραμε τον στόλο...τώρα...για να πούμε στην Hera να επιστρέψει με τον στόλο πίσω. Δεν είχαμε τι να κάνουμε, πάνε ένα road space trip.
Έλα φαλαινούλα, κάνε "ααααα"
Και κάτσαμε στον χώρο αποσκευών για το ταξίδι :P

Edit: αν και σε κάποια σημεία χτύπαγε λίγο, ήταν πειστικός ο σημερινός Hayden σαν Anakin πριν από 18 χρόνια. Κρίμα όμως που χρησιμοποιήθηκε...περίεργα. Σίγουρα καλύτερα από το Kenobi, αλλά και πάλι... ό,τι και να κάνεις πιο ψηλά θα πας από τον πάτο.

Edit 2: Κάποιοι λένε ότι το μάθημα είναι ότι η Ahsoka δεν μένει στην σκιά του Anakin-Vader και τώρα είναι πιο lighthearted, αλλά δεν θυμάμαι να της είχε μείνει τόσο κουσούρι μετά την μάχη στο Rebels που έμαθε ότι ήταν ο Vader. Θα δούμε ίσως στα επόμενα επεισόδια. Μπορεί να δούμε και τον Thrawn πριν το τέλος; :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Η μάχη με τον ανακιν ήταν καθαρά εκπαίδευση της ασοκα για να μην αφήσει κ άλλον μαθητευόμενο. Βασικά ότι έκανε κ ο ανακιν σε αυτήν. 

Ghost νομίζω ο ρεξ είναι αυτός που της λεει "well done commander"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, bilya είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Η μάχη με τον ανακιν ήταν καθαρά εκπαίδευση της ασοκα για να μην αφήσει κ άλλον μαθητευόμενο. Βασικά ότι έκανε κ ο ανακιν σε αυτήν. 

Ghost νομίζω ο ρεξ είναι αυτός που της λεει "well done commander"

Spoiler

Μα δεν άφησε ο Anakin την Ahsoka. Αυτή έφυγε από την Jedi Order.

O Rex ήταν καθαρά που λέει "We will secure the perimeter"

Το πώς το έγραψα στα του επεισοδίου, ήταν ότι "δεν ήταν έκπληξη που τον είδαμε/ακούσαμε", όχι "εδώ έπρεπε να είχε τον Rex".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, GhostRiderLSOV said:
  Hide contents

Μα δεν άφησε ο Anakin την Ahsoka. Αυτή έφυγε από την Jedi Order.

O Rex ήταν καθαρά που λέει "We will secure the perimeter"

Το πώς το έγραψα στα του επεισοδίου, ήταν ότι "δεν ήταν έκπληξη που τον είδαμε/ακούσαμε", όχι "εδώ έπρεπε να είχε τον Rex".

 

Spoiler

Οκ το διάβασα αλλιώς αυτό με τον Ρεξ. 

Πραγματικά ειχα στο μυαλό μου οτι πρώτα χώρισαν για καποιο λογο κ μετά έφυγε απο το ορντερ.

ίσως δεν το γραψα καλά πριν, το ολο σκηνικό με ασοκα/ανακιν εγώ το πήρα οτι ήταν να κανει step up ευθυνών η ασοκα ως προς την εκπαίδευση νέων κ να αφήσει πίσω της τον φόβο της μην αποτύχει.

Προσωπικά κατά την διάρκεια του flahsback/training whatever this isκατι μου λεγε πως θα την δουμε μπροστά στα πορτοκαλι κράνη της 332 (την γνωστή σκηνή απο CW εννοώ) κ την ώρα που πάει να πετάξει το saber, τσουπ χιόνι κ βαντερ. 

Φελονι αν μας διαβάζεις καντο please  😜😂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πασοοοοκαααα

Spoiler

Η καλύτερη version του Anakin στην dark side μορφή

Το saber combat του Hayden τα σπάει.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικα πρεπει να ειμαστε το χειροτερο κοινο παγκοσμιως,Δεν μας αρεσει ποτε τιποτα κ ψαχνουμε να βρουμε στην μυγα ξυγγι.

Για τα 2 τελευταια επεισοδια ΠΑΝΤΟΥ διθυραμβους γραφονται.Δεν λεμε οτι ειναι κ για οσκαρ.Αλλα προφανως αν παραβλεψεις τα κενα που συμβαινουν σ ολο το universe οπως πχ οτι μερικες φορες τα φωτοσπαθα κρασαρουν κ δεν κοβουν ουτε βουτυρο,μιλαμε για εξαιρετικη δουλεια.H Dawson ειναι οτι καλυτερο μπορουσαν να βαλουν στον ρολο κ στο συνολο η σειρα μαζι με Mandalorian κ andor ειναι οτι καλυτερο εχει να επιδειξει το franchise εδω κ 20 χρονια.Οποιος ειναι στο ορια πραγματικα να το δει.

Επεξ/σία από alimentas
  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, alimentas είπε

H Dawson ειναι οτι καλυτερο μπορουσαν να βαλουν στον ρολο κ στο συνολο η σειρα μαζι με Mandalorian κ andor ειναι οτι καλυτερο εχει να επιδειξει το franchise εδω κ 20 χρονια.Οποιος ειναι στο ορια πραγματικα να το δει.

Οκ και εμένα το live action clone wars δε περιγράφεται τι επίδραση είχε πάνω μου αλλά το Revenge of the Sith είναι εντός των 20 χρόνων 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τελευταιο επεισοδιο δε μου αρεσε καθολου. Αναλωθηκε στο πως περναει τη κλιμακτηριο η Ασοκα....

Επεξ/σία από Gogotsa
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...